Protokół Oriona

Projekty agregatorów płynności, które pozyskują tokenową płynność z wielu zdecentralizowanych giełd, były hitem w ekosystemie DeFi w tym roku.

Projekty te szybko zyskały na popularności, ponieważ oferują traderom możliwość skutecznego handlu i pomagają ustabilizować cały rynek danego tokena.

Ale do tej pory nie widzieliśmy zbyt wiele w kryptoekonomii, to agregatory płynności, które pozyskują płynność zarówno z DEX, jak i CEX, lub scentralizowanych giełd kryptowalut. Ten model ma dużo sensu, ale nie jest to najłatwiejsza rzecz do osiągnięcia. W tym miejscu pojawia się nowy projekt protokołu Oriona.

Co to jest protokół Oriona?

Kierowany przez byłego architekta oprogramowania Waves Aleksieja Kołoskowa, Protokół Oriona to platforma DeFi, która łączy elementy z domów maklerskich, giełd i aplikacji handlowych w jeden, przyjazny dla użytkownika portal.

Podstawą platformy jest system agregatora płynności, który jest połączony z własnym wewnętrznym DEX firmy Orion, a także z szeregiem najlepszych giełd kryptowalut. Ten system oznacza, że ​​użytkownicy Orion mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich kwotowania handlowe są tak dokładne, jak to tylko możliwe.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, protokół Oriona również nie podlega ochronie, co oznacza, że ​​handlowcy nigdy nie muszą martwić się maksymą „nie twoje klucze, nie krypto” podczas handlu na platformie.

Najlepsze produkty Oriona

Protokół Orion oferuje serię flagowych produktów, które razem tworzą „uniwersalną bramę projektu do rynków kryptowalut”. Te produkty obejmują następujące wersje:

  • Plik Orion App Store, gdzie można bezpiecznie uzyskiwać dostęp do zdecentralizowanych aplikacji opartych na technologii Orion i wykorzystywać je.
  • ZA Zestaw DEX, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwo uruchamiać własne, spersonalizowane i połączone z Orion zdecentralizowane giełdy i Initial Exchange Offerings (IEO) w sieciach takich jak Ethereum, Stellar i inne.
  • ZA oferta wtyczki płynności, co pozwala CEX i DEXom łatwo łączyć swoją płynność z Protokołem Oriona.
  • Plik Terminal Oriona, kompleksowy, zorientowany na UX terminal handlowy kryptowalut, który pomaga użytkownikom efektywnie handlować na różnych giełdach.
  • ZA aplikacja do zarządzania portfelem, do automatyzacji i monitorowania działań tokenów w kryptoekonomii.

Terminal OrionaTerminal Oriona

Token ORN

Sercem ekosystemu Oriona jest Token ORN, token narzędziowy zbudowany na Ethereum, który będzie miał również siostrzane wdrożenia na platformach Wanchain i Holochain.

Ten model jest godny uwagi, ponieważ wiele projektów dotyczących kryptoekonomii obecnie nie obejmuje wdrożeń z wieloma łańcuchami. Od samego początku zespół Orion obrał strategię rozszerzania zasięgu ORN za pośrednictwem wielu sieci.

Jeśli chodzi o to, co faktycznie robi ORN, token jest walutą potrzebną do uiszczenia opłat handlowych i usługowych za produkty Orion. Kolejnym kluczowym elementem tokena jest obstawianie ORN, w którym dostawcy płynności składają minimalny depozyt ORN, aby uzyskać przychody z opłat z obsługi zleceń handlowych ORN w puli płynności.

ORNToken ORN

ORN to token zarządzania, który będzie używany przez społeczność Oriona do kierowania Protokołem Oriona, a także może być używany do odblokowywania ofert premium, takich jak dostęp do depozytu zabezpieczającego i nie tylko, zespół Oriona wyjaśnił wcześniej:

„Użytkownicy Premium będą otrzymywać sygnały o możliwościach arbitrażu, które będą wysyłane automatycznie różnymi kanałami (e-mail, powiadomienia przeglądarki, powiadomienia push na telefon). ORION wykona za nich transakcje, jeśli wykażą zainteresowanie, co pozwoli im wygenerować gwarantowane zyski przy praktycznie zerowym ryzyku. Opłaty za tę usługę będą uiszczane w tokenach ORN. ”

Sam token jest stosunkowo nowy, co zapewnił projekt Orion 3,45 mln USD poprzez „dynamiczną” ofertę monet (DYCO) w lipcu 2020 r.

W kryptogospodarce krąży obecnie niecałe 9 milionów ze 100 milionów podaży ORN. Zespół Oriona wykonał korektę dźwiękową we wrześniu 2020 r. Po piętach hakera, który uciekł z ponad 200 milionami dolarów w aktywach kryptograficznych, w tym niebanalną sumą ORN, z singapurskiej giełdy kryptowalut KuCoin.

Aby naprawić tak dużą część zaopatrzenia ORN przejętego przez tego atakującego, Orion Protocol niedawno przeprowadził wymianę tokenów. Projekt wyjaśnił wówczas:

„Wiele aktywów posiadanych na KuCoin zostało dotkniętych, w tym 3,8 miliona ORN. Chociaż ta niefortunna sytuacja była poza naszą kontrolą, dalsze naprawienie tego incydentu dla wszystkich posiadaczy ORN jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Aby uniemożliwić hakerowi czerpanie zysków z exploita kosztem społeczności ORN, podjęliśmy decyzję wykonawczą o ponownym wydaniu wszystkich tokenów ORN 1: 1 poprzez wymianę tokenów. ”

Binance właśnie wystawił ORN

Binance to jedna z najbardziej wpływowych i znanych giełd kryptowalut na świecie.

Dlatego społeczność Oriona Protocol była podekscytowana, gdy 29 września Binance ogłosiło, że otworzyło depozyty ORN i wymieniło pary handlowe ORN / BTC i ORN / USDT..

Tego dnia podekscytowanie przekształciło się w ostrą presję kupna, która spowodowała, że ​​cena tokena osiągnęła lokalny szczyt 3,90 USD. Jak podaje portal CoinGecko z danymi kryptoekonomicznymi, rekordowy rekord ORN powrócił 13 sierpnia, kiedy cena tokena osiągnęła 6,94 USD.

Wraz z listą ORN, Binance niezwłocznie opublikowało powiązane z Orion Protocol Raport z projektu badawczego Binance. Tam giełda pokrótce szczegółowo opisała podstawy agregatora płynności i tokena ORN.

Przyszłość Oriona

Więc co dalej z projektem? Obecny plan działania protokołu wyjaśnia:

„Platforma pozostanie w ciągłym i aktywnym rozwoju, począwszy od ulepszania obecnych funkcji, wsparcia dla dodatkowych kryptowalut, wdrożeń dla inwestycji ICO, zarządzania aktywami i portfelem, rynku funduszy indeksów kryptograficznych, a ostatecznie w pełni zdecentralizowanej platformy.”

Jeśli chodzi o szczegóły, wstępny podział kwartał po kwartale na najbliższą przyszłość wygląda następująco:

  • IV kwartał 2020 r: Uruchomienie systemów Orion Terminal i Orion Enterprise Trade. W tym okresie nastąpił wzrost wielkości projektu i początek strumieni przychodów B2B.
  • I kwartał 2021 r: Wprowadzenie wtyczek zwiększania płynności i sygnałów handlowych, które poprawią komfort korzystania z Oriona zarówno dla partnerów Oriona, jak i klientów detalicznych.
  • II kwartał 2021 r: Zostanie wydany zestaw DEX i zestaw narzędzi dApp opartych na Orionie. Zapewni to użytkownikom i programistom łatwe narzędzia do tworzenia własnych projektów blockchain.

Przedstawiono nowe oprogramowanie brokera

Protokół Oriona opiera się na Delegowany dowód brokera (DPoB) tech.

„Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli obstawiania, brokerzy są wybierani do wykonywania transakcji na podstawie tego, ile ORN, natywnego tokena Oriona, obstawiają w zdecentralizowanym biurze maklerskim” – wyjaśnił Yanush Ali z Oriona na temat systemu.

Aby pełnić rolę takiego brokera, użytkownicy muszą uruchamiać oprogramowanie znane jako Orion Broker Software. Warto zauważyć, że 1 października zespół Protokołu Oriona ogłosił że jego inauguracyjne oprogramowanie brokerskie było gotowe przed nadchodzącą wersją prywatnej sieci głównej Orion, zauważając:

„Prywatna sieć główna zostanie poddana rygorystycznym testom na zamkniętej grupie programistów i audytorów pod kątem optymalizacji funkcjonalności i bezpieczeństwa, z naciskiem na testowanie i optymalizację wydajności, stabilności, bezpieczeństwa i wydajności. Ten ważny kamień milowy to ostatnia faza poprzedzająca publiczną premierę Orion Terminal, zaplanowaną na ten kwartał ”.

Wniosek

Orion Protocol robi kilka interesujących rzeczy, między innymi to, w jaki sposób agregator płynności jest pionierem agregacji płynności zarówno z DEX, jak i CEX.

Ale biorąc pod uwagę sposób, w jaki wszystkie drogi prowadzą do ORN wokół ekosystemu protokołu Oriona, jasne jest, że zespół Oriona próbuje przekształcić protokół i jego flagowe produkty w maszyny generujące dochody.

Dzięki temu, że ORN ma kluczowe znaczenie na wszystkich poziomach protokołu, zespół protokołu Oriona stworzył warunki strukturalne, które z czasem będą wpływać na zdrowie ORN. Orion ma szansę zostać odpowiednio pretendentem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me