YFLINK ogłasza nowy projekt: LINKLEND dla posiadaczy LINK i YFL

YFLINK, Ekosystem eksploracji płynności, ogłosił jego najnowszy dodatek, zarządzany przez społeczność protokół pożyczek bez pozwolenia dla społeczności Chainlink i posiadaczy tokenów YFL.

Protokół skupi się na zapewnieniu bezpieczeństwa i przechwytywania wartości dla swoich użytkowników, oferując jednocześnie szeroką gamę funkcji i projektów, które według firmy „pozwolą mu stać się pierwszym tego rodzaju protokołem pożyczkowym w ekosystemie kryptowalut . ”

Platformy pożyczkowe z zabezpieczeniem kryptograficznym mają miejsce na ulepszenia

Pożyczki z zabezpieczeniem kryptograficznym zyskały na popularności wraz z pojawieniem się zdecentralizowanego finansowania, umożliwiając tworzenie nowych strategii handlowych i inwestycyjnych, jednocześnie zwiększając korzyści i usługi oferowane przez ekosystem kryptowalut.

Jednak istniało i nadal istnieje kilka wyzwań, którymi należy się zająć, zanim staną się bardziej dostępne dla ogółu społeczeństwa.

W tej chwili przy pożyczaniu kryptowalut obowiązkowo wprowadza się różne poziomy zabezpieczeń, poziomy, które mogą sprawić, że utrzymanie będzie niezwykle skomplikowaną sprawą na rynku charakteryzującym się dużą zmiennością.

Ta wysoka zmienność charakterystyczna dla rynku kryptowalut może łatwo doprowadzić do kaskadowych likwidacji, gdy inwestorzy wpadają w panikę, co stało się jeszcze bardziej problematyczne, ponieważ sieci takie jak Ethereum cierpią z powodu problemów z wydajnością z powodu ich nasycenia, uniemożliwiając użytkownikom reagowanie na czas.

Nierzadko zdarza się również, że protokoły pożyczek kryptowalut czerpią korzyści z likwidacji, a jednocześnie zniechęcają do pożyczek długoterminowych z powodu niepewności.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku społeczności Chainlink, ponieważ jej użytkownicy tracą dużo na likwidacjach, podczas gdy pożyczają na żywo AAVE protokołu.

Inne problemy wyświetlane przez te protokoły mają postać doświadczenia użytkownika i użyteczności, które można łatwo naprawić za pomocą kilku kluczowych zmian w projekcie.

Podejście LINKLEND do kredytów zabezpieczonych kryptowalutami

Nowy produkt YFLINK ma być „pierwszą prawdziwie krypto-zabezpieczoną platformą pożyczkową”. Aby to osiągnąć, LINkLEND powiąza cenę zabezpieczonej kryptowaluty z samym tokenem zamiast z wartością w USD, skutecznie usuwając potencjalne problemy spowodowane masowymi likwidacjami.

Zgodnie z zapowiedzią użytkownicy LINKLEND będą mogli wybić aktywa syntetyczne (synTokens) odpowiadające procentowi tokena bazowego, co z kolei zapewni im procent wniesionego kapitału w zależności od istniejących reguł stworzonych przez zarządzanie TSL i ceny zmienność aktywów bazowych.

W przeciwieństwie do innych protokołów, LINKLEND nie będzie korzystać ze zmiennych poziomów zabezpieczenia w oparciu o takie czynniki, jak cena w USD lub likwidacje, ale na ilości wybitych SynTokensów. Użytkownicy otworzą pozycję w momencie bicia SynTokens, którą można następnie odkupić, spłacając pierwotnie wybite SynTokens.

W wyniku tego podejścia użytkownicy nie będą musieli brać pod uwagę ryzyka likwidacji lub utrzymywania swoich zabezpieczeń, gdy znajdują się w pozycji otwartej, co ułatwia korzystanie z platformy i zapewnia dodatkową uczciwość..

Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy nasycenie Ethereum może skutkować stratami, ponieważ nie muszą oni spieszyć się z likwidacją w oparciu o wahania oparte na ustalaniu kursu USD.

YF Link: bateria LINKLEND

Protokół LINKLEND będzie zasilany przez YF Link Token, który pozwoli układaczom uczestniczącym w puli zarządzania YFL, skarbcu lub funduszu LINKPAD na generowanie zysków poprzez otrzymywanie procentu opłat wniesionych w momencie bicia i wykupu synTokens.

Oczekuje się, że spowoduje to dalszy wzrost ekosystemów LINKLEND i YFLink poprzez promowanie korzystania z usług i obstawianie tokenów, a wszystko to bez konieczności polegania na likwidacji użytkowników.

Innym sposobem na zwiększenie zysków przez użytkowników będzie LPing w pulach synToken, generowanie opłat transakcyjnych od tych, którzy dokonują transakcji między aktywami syntetycznymi a ich aktywami bazowymi.

Unikalne podejście i funkcje LINKLEND są kolejnym krokiem w ewolucji ekosystemu YF Link, umożliwiając obecnym użytkownikom generowanie większych zysków i tworząc alternatywę dla entuzjastów DeFi szukających lepszego systemu, który nie polega na ich stratach.

Chociaż aspekty techniczne i proces decyzyjny stojące za projektem nie zostały jeszcze opublikowane, interesujące będzie zobaczyć, czy LINKLEND będzie w stanie zakłócić rynek DeFi, tworząc łatwiejszą i bardziej sprawiedliwą platformę pożyczek kryptograficznych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map