Uniswap

Protokół handlowy Ethereum Uniswap jest obecnie jednym z najpopularniejszych projektów w całej kryptoekonomii, a jego pionierski wzrost nadal przekłada się na nowe rekordy na wiodącej giełdzie DeFi.

Jak podkreśliła firma kryptograficzna Token Terminal 9 września, miesięczne przychody Uniswap z opłat we wrześniu przekroczyły już poprzedni rekord przychodów protokołu z sierpnia 2020 r., A dopiero zaczynamy drugi tydzień nowego miesiąca.

Mamy tydzień do września i @UniswapProtocol przekroczył już sierpniowe przychody (łączne uiszczone opłaty). pic.twitter.com/SUvUtnaNm1

– Terminal tokenów (@tokenterminal) 9 września 2020 r

Wzrost przychodów nastąpił w okresie letnim, gdy Uniswap stał się studnią grawitacyjną. Zdecentralizowana giełda ustanowiła miesięczne rekordy wolumenu przez trzy kolejne miesiące z rzędu i jest zdecydowana zrobić to po raz czwarty:

  • Czerwiec 2020 (452 ​​mln $)
  • Lipiec 2020 (1,76 mld USD)
  • Sierpień 2020 (6,7 mld USD)
  • Wrzesień 2020, ok. 9 września (6,5 miliarda dolarów) 

Co więcej, według Token Terminal, ten wzrost wolumenu przyspieszył Uniswap do osiągnięcia ~ 400 milionów USD całkowitych opłat płaconych w ciągu roku. To naprawdę imponujące dochody dla młodego i rozwijającego się projektu DeFi, bez względu na to, jak go pokroisz.

To wejście w okres największej aktywności kryptoekonomii sprawiło, że Uniswap przez wiele lat był w zasięgu jedzenia lunchu scentralizowanych giełd. Na przykład:

  • 29 sierpnia 24-godzinny wolumen obrotu Uniswap (426 milionów dolarów) pokonał 24-godzinny wolumen Coinbase, giganta amerykańskiej giełdy kryptowalut (348 milionów dolarów) dla pierwszy raz.
  • 31 sierpnia, para handlowa ETH / SUSHI Uniswap przyniosła wynik 175 milionów dolarów wolumenu – więcej niż połączone wolumeny scentralizowanych giełd Bitstamp, Bittrex i Poloniex w tym samym przedziale.

To, że Uniswap tak szybko stał się głównym miejscem dla wielu par handlu tokenami, sugeruje, że dominacja protokołu nad scentralizowanymi giełdami – które są dopuszczone, z KYC i oparte na kontach w przeciwieństwie do Uniswap – dopiero się zaczyna.

Jeśli przyszłość finansów jest otwarta i oparta na protokołach, tak jak myślimy w kryptoekonomii, to Uniswap daje nam wgląd w to, jak ta przyszłość będzie coraz bardziej wyglądać.

Tryb Going Beast

Nie tylko ostatnio rośnie liczba i przychody Uniswap, ale także prawie wszystko inne:

  • Ruch do uniswap.exchange był “księżyc” tego lata.
  • DEX dodał prawie 60 000 nowych użytkowników w lipcu 2020 r.
  • 162 000 unikalnych adresów weszła w interakcję z giełdą w sierpniu 2020 r, łatwo nowy rekord.
  • Uniswap tymczasowo stał się największym projektem DeFi z 1,77 miliarda dolarów w zarządzanych aktywach w dniu 3 września.

Postępy te idą po piętach po wprowadzeniu zoptymalizowanego systemu Uniswap V2 w maju i przed nadchodzącymi kontraktami V3, z których ten ostatni będzie jeszcze większym zmianą dla kryptoekonomii.

Jednak ostatnio kochany projekt DeFi nie obywał się bez trudności.

Atak wampira

Uniswap to zautomatyzowany animator rynku (AMM), co oznacza, że ​​użytkownicy mogą zdeponować tokeny, aby stać się dostawcami płynności (LP), aby zyskać możliwość uzyskania zyskownej obniżki opłat transakcyjnych Uniswap.

Pod koniec sierpnia pojawił się widelec Uniswap o nazwie Sushiswap, który zaczął zachęcać płyty LP Uniswap do przeskakiwania statków za pośrednictwem dystrybucji tokenów $ SUSHI. Pomysł? Przenieś płynność z Uniswap, aby zdobyć nagrody $ SUSHI. Ten manewr został od tego czasu nazwany „Atakiem wampirów” w przestrzeni, co jest odniesieniem do „krwawienia” protokołu jego płynności.

Jednak w ciągu dwóch tygodni od przybycia DeFi firmy Sushiswap, jej pseudonimowy twórca, szef kuchni, Nomi, oślepił społeczność, sprzedając ogromną sumę aktywów SUSHI $ (po tym, jak twierdziła, że ​​tego nie zrobi) za 13 milionów dolarów ETH.

Samolubna sztuczka masowo skaziła Sushiswap, ale de facto Vampire Attack miał miejsce po tym, jak szefowa kuchni Nomi przekazała kontrolę nad projektem Samowi Bankman-Friedowi, dyrektorowi naczelnemu giełdy kryptowalut FTX.

W związku z tym migracja do nowego systemu Sushiswap rozpoczęła się 9 września iw ciągu kilku godzin całkowita zablokowana wartość (TVL) Uniswap spadła z 1,43 miliarda USD do 409 milionów USD. Odcinek wywołał spekulacje Uniswap wyda swój własny żeton wkrótce nagrodzi płyty LP i będzie gasił ogień ogniem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me