Bitcoin OTC

Fizyka robi się dziwna, gdy rzeczy są bardzo duże lub bardzo małe. Efekt obserwatora mówi tak wieloma słowami, że nie można dokładnie powiedzieć, gdzie znajduje się bardzo mała cząstka ani jak szybko się porusza, ponieważ samo obserwowanie jej zmienia jedną lub obie zmienne. Rynki finansowe działają w bardzo podobny sposób. Bardzo duże ruchy gotówki na przejrzystej giełdzie mogą wywołać nagłe ruchy cen, które mogą zmienić wartość transakcji, jeszcze zanim zostanie ona zakończona.

Bitcoin OTC

Z tego powodu wielcy gracze kryptowalut – zwani dalej wielorybami – polegają na rynkach pozagiełdowych (OTC), aby rezerwować swoje duże zakupy. Nazwijmy wieloryba osobą lub podmiotem, który planuje jednorazowo przenieść 250 000 USD w walucie fiducjarnej. W przypadku niektórych dostawców OTC, minimum 75 000 USD musi znajdować się na stole, zanim dyskusje będą mogły się rozpocząć.

Jednak to, co wieloryby robią pod powierzchnią, może powodować bardzo zauważalne i zauważalne zmarszczki na rynku ogólnym.

Gdzie bawią się wieloryby

Ze swej natury wartość różnych kryptowalut może się znacznie różnić. Popularna giełda, taka jak Binance czy Kucoin, wymienia pojedyncze monety, które kosztują ułamki centa oraz monety, które kosztują tysiące dolarów za sztukę. Jest to widoczny rynek, z którym większość graczy kryptowalutowych jest najlepiej znana.

Płynność na tym rynku jest ograniczona liczbą osób fizycznych uczestniczących w rynku w dowolnym momencie. Jest również ograniczony przez waluty, które zapewniają płynność.

To mniej przypomina sklep z kryptowalutami z dużym magazynem na tyłach, a bardziej jak stolik do handlu przy bocznej ulicy. Duży gracz na takim rynku może kupić tylko to, co jest mu oferowane. Co więcej, jeśli ten duży kupiec ogłosi zamiar zakupu wszystkich dostępnych obecnie jadeitowych bibelotów, cena tych bibelotów gwałtownie wzrośnie. Jeśli ten sam gracz przybędzie z torbą bibelotów i ogłosi zamiar wyrzucenia ich wszystkich tak szybko, jak to możliwe, cena spadnie. Zjawisko to jest znane jako poślizg.

Co to jest wieloryb

Wieloryby w kryptowalutach

Dla graczy na arenie powyżej 250 000 $ rynki OTC są preferowaną opcją. Dostawcy OTC mogą przybierać formę instytucji, prywatnych handlowców lub brokerów. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie warstwy izolacji i bezpieczeństwa podczas zakupu, tak aby zaangażowane strony nie zostały uderzone przez dziki rynek podczas transakcji. Wyobraź sobie kelnera, który podtrzymuje stół w kuchni na toczącym się statku, podczas gdy dwaj gracze jedzą obiad. Taka jest rola dostawcy OTC.

Thar, ona wieje

Nie jest tajemnicą, że bogaci postępują inaczej. W niektórych elitarnych, bardzo bogatych społecznościach zdarza się, że kobiety i panowie na wysokich obcasach jedzą pizzę nożem i widelcem. Legendy mówią o bajecznie bogatych, którzy zakładają skarpetki tylko raz, zanim je wyrzucą, lub kupują szkielet Człowieka-Słonia… tylko dlatego, że.

Sposób, w jaki bogaci kupują kryptowalutę, nie jest inny. Ale podobnie jak w przypadku niesławnej teorii ekonomicznej płynącej w dół, to, co wieloryby robią za kulisami, może mieć bezpośredni wpływ na wspólny rynek.

Kapitalizacja rynkowa jest prawdopodobnie najbardziej widocznym przykładem. Kapitalizacja rynkowa dla wszystkich kryptowalut wzrosła z około 17 miliardów dolarów w styczniu 2017 roku do 770 miliardów dolarów obecnie. Duża część tej kapitalizacji rynkowej została wstrzyknięta przez dużych nabywców – niektóre z nich to podmioty rządowe, takie jak Chiny – bez zakłócania codziennego rynku. W rezultacie znacznie wzrosła płynność rynku codziennego, co pozwala mniejszym, ale wciąż znaczącym nabywcom na wejście na rynek bez fal. Innymi słowy, wieloryby utorowały drogę delfinom do zabawy wśród rybek.

Przewodnik po kapitalizacji rynkowej

Wieloryby zapewniały również ukryty system wsparcia cen. Bez większego rozgłosu na otwartym rynku duże, uznane projekty, takie jak Bitcoin, zostały poparte dużymi sumami płynnej gotówki. Dzięki temu monety nie spadały, gdy wolumen wymiany stał się słaby i utwierdzało się w przekonaniu, że duże pieniądze, pewnego rodzaju, zakładały, że kryptowaluta ma przyszłość..

Mechanika transakcji OTC jest stosunkowo prosta. Dostawca OTC dowiaduje się dokładnie, o jaką walutę chodzi i identyfikuje kontrahenta dla transakcji. W przypadku wymiany w tym procesie pośredniczy sama wymiana. Oferty są wymieniane i po uzgodnieniu dostawca OTC przystępuje do pracy. Towarzyszące kwestie należytej staranności są rozstrzygane zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, a transakcja zostaje zakończona.

Obserwowanie wielorybów

Jeśli jesteś lub aspirujesz do bycia wielorybem, prawdopodobnie już to wiesz. Prawdopodobnie znasz już swoje opcje. Najwięksi dostawcy kryptowalut OTC to Cumberland, Skacz i okrąg. Trudno ich uszeregować, ponieważ ich transakcje i zarobki są z konieczności utrzymywane w tajemnicy. W końcu jest to jeden z głównych powodów korzystania z rynku OTC.

Circle OTC

Jeśli jesteś wielorybem, masz moc tworzenia lub łamania rynków. Może to prowadzić do nieprzewidzianych (i innych) konsekwencji, takich jak pompa i wysypisko.

Dla 99 procent kupujących kryptowaluty, którzy wiedzą, że nie są wielorybami, obserwowanie wielorybów jest prawdopodobnie co najmniej tak samo przydatne, jak odświeżanie tabel Coinmarketcap.com co kilka sekund. Chyba nawet bardziej.

Jeśli celem korzystania z rynku OTC jest powstrzymanie dużych zakupów przed natychmiastowym wstrząsem rynkiem, to co pociąga za sobą obserwowanie wielorybów??

Obserwowanie całkowitej kapitalizacji rynkowej jest użytecznym wskaźnikiem, że wieloryby są w ruchu. Wzrost kapitalizacji rynkowej jest zwykle powiązany z określonymi wydarzeniami – nowym notowaniem na giełdzie, wydaniem mapy drogowej, czymś konkretnym. Stałe, duże zmiany kapitalizacji rynkowej, które nie wydają się być powiązane z jakimś konkretnym wydarzeniem, mogą świadczyć o tym, że wieloryby pracują. Transakcje pozagiełdowe wymagają czasu, w przeciwieństwie do giełd typu „kliknij i kup”. Jeśli moneta doświadczy jakiejś wielkiej katastrofy lub triumfu, a cena wkrótce się zmieni, jest mało prawdopodobne, że w grę wchodzą wieloryby.

Innym sposobem identyfikacji ruchu wielorybów jest obserwowanie górnych portfeli danej monety, którą jesteś zainteresowany, aby zobaczyć, czy wieloryby gromadzą lub sprzedają swoje aktywa. Jest to coś, co jest unikalne dla Blockchain, w jakiej innej klasie aktywów można dokładnie zobaczyć, ile osób posiada ?

Richlist

Bogata lista, 100 najpopularniejszych portfeli Bitcoin

Pod powierzchnią

Szacuje się, że rynek kryptowalut OTC jest większy niż codzienne giełdy, które większość graczy kojarzy z rynkiem jako całością. Nie jest to całkowicie zaskakujące. Normalną gospodarkę cienia równie duży i złożony rynek papieru, obejmujący mroczny labirynt kontraktów terminowych, instrumentów pochodnych i innych narzędzi finansowych. Jest też rynek hurtowych nabywców, na którym działają rządy i międzynarodowe korporacje. Na pewnym poziomie każdy konsument wie, że cena, jaką Wal-Mart otrzymuje za jabłka, przewyższa każdą cenę, którą mógłby wynegocjować samodzielnie. Ma to na celu po części uzyskanie korzyści skali, a po części zachowanie niewielkiej kontroli nad rynkiem. W końcu, gdybyś się dowiedział, że Wal-Mart kupił wszystkie dostępne jabłka w USA, czy nie zacząłbyś długo i ciężko przyglądać się rzuceniu codziennej pracy, aby strzec jabłoni z przodu?

Duże transakcje kryptowalutowe są często przeprowadzane za pośrednictwem dostawców OTC, którzy powstrzymują ich klientów wielorybów przed zakłócaniem i zakłócaniem przez rynek, gdy zajmują się swoją działalnością. Skutki przemieszczania się wielorybów są jednak ważne dla całego rynku i przydatnym barometrem dla inwestora wielkości minnowa. Rozpoznanie ruchu wielorybów w kluczowych walutach i rynku jako całości może zapewnić mapę pogody dla przyszłych zmian lub ogólnego kierunku. Można nawet zorientować się, jakie monety mogą być należne za duże wybicie, na podstawie zmian w kapitalizacji rynkowej w czasie.

Bibliografia

  1. https://www.ccn.com/firms-milking-cryptocurrency-markets-astronomical-profits-youve-probably-never-heard/
  2. https://bravenewcoin.com/news/how-to-buy-large-amounts-of-bitcoin-through-the-otc-market/
  3. https://bravenewcoin.com/news/smart-money-and-otc-trading-how-the-1-percent-buy-crypto/
  4. https://news.bitcoin.com/otc-trading-whales-bitcoin/
  5. https://cumberlandmining.com/
  6. https://venturebeat.com/2018/04/02/over-the-counter-cryptocurrency-market-moves-over-100-million-daily-via-messaging-apps/
  7. http://bitcoinist.com/otc-bitcoin-trading-markets/
  8. https://coinmarketcap.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me