Blockchain & amp; Internet przedmiotów

Gdyby lodówka mogła rozmawiać z telefonem, co by to powiedział? Co powiesz na swój samochód i system bezpieczeństwa w domu?

Technologia Blockchain nadaje nowe znaczenie zwrotowi „Gdyby te ściany mogły mówić”. Mogą teraz nie tylko rozmawiać, ale najwyraźniej mają kilka interesujących rzeczy, którymi mogą się podzielić z Tobą i innymi podłączonymi urządzeniami w Twoim domu i miejscu pracy.

Na tym się nie kończy. Tak zwany internet rzeczy dojrzał do eksplozji adopcji i pozostaje jednym z najbardziej przekonujących przypadków użycia technologii blockchain..

Blockchain & amp; Internet przedmiotów

Pomimo pseudonimu internet rzeczy tak naprawdę dotyczy tego, w jaki sposób ludzie, miejsca i rzeczy ostatecznie rozwiną wspólny język, ułatwiając życie wszystkim – i wszystkim – zaangażowanym.

Ludzie

Technologia noszenia jest dość stara, a standardowy zegarek na rękę służy jako przykład ur. Prawdopodobnie znasz też bardziej zaawansowany sprzęt, taki jak krokomierze do noszenia lub czujniki tętna.

Zdecentralizowany charakter technologii blockchain wymusza innowacje w sektorze urządzeń do noszenia, jak nigdy dotąd. Dzięki rozproszeniu mocy obliczeniowej za pośrednictwem chmury i łańcucha bloków urządzenia do noszenia mogą jednocześnie stać się mniej uciążliwe i bardziej wydajne.

Ostatecznie była to śmierć najbardziej znanego urządzenia do noszenia, Google Glass. Głupkowate gogle natychmiast ujawniły swoją obecność, a niektóre lokalizacje wręcz zakazały ich używania z obawy o naruszenie prywatności. Prawo USA zezwala na robienie Ci zdjęć, gdy jesteś poza domem w miejscach publicznych, ale co w przypadku szatni lub łazienki?

Google Glass

Google Glass 2.0, zdjęcie z Przewodowy

Następna generacja urządzeń do noszenia jest znacznie subtelniejsza. Chociaż obawy o prywatność nadal będą wysuwać się na pierwszy plan, możliwość ukradkowego robienia zdjęć to tylko jeden mały przykład możliwych aplikacji do noszenia.

Wyobraź sobie bransoletkę lub inne podobne urządzenie, podobne do Fitbitów używanych obecnie do śledzenia kroków, tętna i innych funkcji biometrycznych. Teraz pozwól temu urządzeniu rozmawiać z innymi inteligentnymi urządzeniami, zamiast tylko rejestrować dane i dostarczać je do smartfona.

Podchodzisz do drzwi wejściowych, a bransoletka nakazuje systemowi bezpieczeństwa dezaktywować alarm i odblokować drzwi. Oba urządzenia są w harmonii i możesz być pewien, że jesteś tym, za kogo się podajesz, dzięki nieodłącznemu bezpieczeństwu podpisów kryptograficznych blockchain.

FitBit

Inteligentne zegarki, zdjęcie z FitBit

Wchodzisz, a światła zapalają się do określonej jasności, częściowo zależnej od światła otoczenia, które już przepływa przez okna i jest wykrywane przez czujniki fotowoltaiczne. Jest piątek, więc zestaw stereo automatycznie włącza Twoją weekendową playlistę. Twoja elektronika domowa wychodzi z trybu hibernacji i jest na Twoje zawołanie.

Stałeś się potężnym, uniwersalnym pilotem. Nie mieszkasz już w swoim domu; twój dom żyje wokół ciebie.

Miejsca

Ta łączność nie musi kończyć się w domu. DJ w klubie mógłby potencjalnie „odczytać” tętno publiczności i odpowiednio dostosować obroty. Możesz pominąć kolejkę do sklepu spożywczego przy kasie, ponieważ Twoja bransoletka została już zsynchronizowana z zakupami, a Twoje konto bankowe (lub Bitcoin) jest automatycznie potrącane, gdy wychodzisz za drzwi.

Co więcej, osoba nie musi nawet być obecna, aby technologia blockchain nadała wartość internetowi rzeczy.

Zakłady produkcyjne będą prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnione w tej technologii.

Nowoczesne hale fabryczne bardzo różnią się od tych, które miały miejsce jeszcze w latach 90. Bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz linię montażową z robotami bez twarzy niż żywych ludzi w większości branż. To ma sens; roboty nie chorują, nie biorą urlopu i nie głosują za przyłączeniem się do związków. Wszystko, czego potrzebują, to regularna konserwacja, energia elektryczna i jakiś plan. Nieliczni ludzie kręcący się wokół nowoczesnej fabryki to prawdopodobnie technicy tego czy innego rodzaju. Ich zadaniem jest przede wszystkim upewnienie się, że maszyny firmy działają do tabaki. Właściwa praca polegająca na składaniu widżetów i spawaniu stalowych paneli samochodowych jest wykonywana półautonomicznie.

Produkcja IoT

IoT w produkcji, obraz z Wytwórca

To właśnie „pół-autonomicznie” technologia blockchain może być w stanie rozwiązać. Nawet w wysoce zautomatyzowanym obiekcie, takim jak nowoczesna stalownia, ludzie nadal muszą dokonywać dostrojenia i podejmować decyzje, których nie potrafią roboty. Prawdopodobnie za kierownicą platformy wiozącej złom do zakładu prawdopodobnie siedzi człowiek-kierowca, a inżynier-człowiek to ten, który zamówił złom w pierwszej kolejności, gdy zauważył, że piec nr 2 do podstawowego procesu tlenowego nieco się obniża.

W fabryce korzystającej z internetu rzeczy piec i ciężarówka mogą samodzielnie podejmować decyzje. Czujniki pieców wykrywają, że surowce kończą się. Wysyła sygnał ping do platformy bez kierowcy, która trafia na złomowisko w celu automatycznego załadunku za pomocą systemu przenośników z równym naciskiem. Platforma wraca do pieca w celu wyładowania, a praca nad wytwarzaniem stali jest kontynuowana. Proces podejmowania decyzji jest szybki i automatyczny. Nie ma miejsca na błędy lub błędną ocenę, a proces jest szczegółowo udokumentowany w rozproszonej księdze blockchain. Pod koniec dnia każda część wewnętrznego łańcucha dostaw fabryki jest odpowiedzialna i dostępna do przeglądu.

Aplikacje nie kończą się na już zautomatyzowanych fabrykach. Internet rzeczy ma od razu oczywisty potencjał również w sektorze handlu detalicznego i usług gastronomicznych.

Rzeczy

Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do tego, jakie urządzenia mogą być wyposażone w Internet przedmiotów ani co te urządzenia mogą sobie nawzajem powiedzieć. To błogosławieństwo i przekleństwo. W świecie, w którym Twoja lodówka, Twój samochód i domowy system bezpieczeństwa mogą prowadzić rozmowę, wystarczy jedno słabe ogniwo, aby stworzyć poważną lukę w zabezpieczeniach. To już się stało. Hakerzy byli w stanie przejąć kontrolę nad zastrzeżoną technologią kamer wewnątrz komponentów chińskiej technologii Hangzhou Xiongmai, uzyskać dostęp do podłączonych urządzeń i rozprzestrzenić się w systemie. Łatwo sobie wyobrazić, że podobna awaria zabezpieczeń jest używana do jednoczesnego otwierania wszystkich drzwi w budynku mieszkalnym lub złośliwego manipulowania przy sygnalizatorach drogowych. To zły trop wielu nieświadomych hollywoodzkich filmów, które budzą przerażające życie.

Korzystanie z technologii blockchain zamiast tradycyjnej technologii łączenia zmniejsza to ryzyko, tworząc bezpieczny i zdecentralizowany język dla internetu rzeczy. O wiele trudniej jest przejąć kontrolę nad urządzeniem z otwartą i przezroczystą księgą, kryptograficznie zapieczętowaną na każdym kroku.

Firmy Blockchain

Istnieje wiele firm Blockchain, które chcą wykorzystać moc blockchain w połączeniu z IoT.

ODROBINA

IOTA to token kryptograficzny (IOT) specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem Internetu rzeczy (IoT). Zespół odpowiedzialny za projekt opracował nową architekturę księgi dystrybucji, która ma na celu obsługę platformy IV rewolucja przemysłowa i ekonomia maszyn, gdzie maszyny wymieniają się zasobami i usługami bez udziału osób trzecich.

Przewodnik IOTA

Streamr

Streamr to kompletny system, który będzie w stanie tokenizować dane w czasie rzeczywistym, umożliwiając ludziom i maszynom handel nimi za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci P2P systemu. Streamr jest często porównywany do IOTA, ponieważ obaj są w bezpośredniej konkurencji, mimo że Streamr wciąż rośnie, podczas gdy IOTA ostatnio eksplodowała, aby zająć miejsce wśród najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Przewodnik po Streamr

Waltonchain

Waltonchain to wspólny projekt chińskich i koreańskich deweloperów, którego celem jest połączenie technologii blockchain i identyfikacji radiowej (RFID), aby pomóc w zarządzaniu zmianami dostaw, z deklarowanym celem przyspieszenia integracji blockchain i Internetu rzeczy..

Waltonchain

Połączony świat

Świat jest u progu wielkiej rewolucji technologicznej, z internetem rzeczy na czele. Wszechobecne urządzenia technologiczne zyskują zdolność komunikowania się ze sobą w celu poprawy wydajności i odkrywania synergii, o których wcześniej nie marzono. Granice między użytkownikiem technologii a otoczeniem będą się zacierać, ponieważ sama obecność użytkownika i jego pragnienia kształtują otaczający go świat. Nawet bez obecności użytkownika maszyny będą w stanie tłumaczyć i przewidywać przyszłe potrzeby i potrzeby ich właścicieli, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Blockchain zarówno umożliwia to, jak i zapewnia, że ​​wysoce połączony świat jest tak samo bezpieczny, jak świat pełen dyskretnych powiązań technologicznych.

Bibliografia:

  1. http://theconversation.com/using-blockchain-to-secure-the-internet-of-things-90002
  2. https://www.scientificamerican.com/article/using-blockchain-to-secure-the-internet-of-things/
  3. https://www.computerweekly.com/news/252433944/How-blockchain-can-secure-the-IoT
  4. https://www.i-scoop.eu/blockchain-distributed-ledger-technology/blockchain-iot/
  5. https://www.gsma.com/publicpolicy/5g-internet-things-iot-wearable-devices
  6. https://www.mouser.com/applications/article-iot-wearable-devices/
  7. https://www.searchenginejournal.com/top-10-places-that-have-banned-google-glass/66585/
  8. https://www.fitbit.com/home
  9. https://blog.ark.io/?gi=e6ead444223d

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me