Co możesz kupić za pomocą Bitcoin? Przewodnik po kupcach akceptujących BTC

Co możesz kupić za pomocą Bitcoin?

Pojawienie się Bitcoina spowodowało niesamowitą ilość spekulacji na temat jego ceny. Jednak dalsze przyjęcie Bitcoina jako realnego środka płatności i akceptacji wśród kupców jest tym, co doprowadzi go do następnej fazy rozwoju..

Pomimo struktury łańcucha Bitcoin, która funkcjonuje bardziej jako warstwa rozliczeniowa o wysokiej wartości niż sieć płatności, wielu sprzedawców już akceptuje Bitcoin jako płatność. Co więcej, rozprzestrzenianie się Lightning Network (LN) – sieci płatności drugiej warstwy Bitcoin – już pokazuje oznaki, że stanie się skalowalną infrastrukturą, której Bitcoin potrzebuje, aby funkcjonować jako cyfrowa gotówka P2P. Aplikacje Lightning (zwane Lapps) to szybko się pojawiają, a ich integracja z kupcami – wraz z ciągłym rozwojem sieci – powinna pomóc w rozszerzeniu przyjęcia Bitcoina.

Co możesz kupić za pomocą Bitcoin?

Przy tak wielu spekulacjach dotyczących Bitcoin, warto ocenić, co można kupić i za które można dokonywać transakcji w Bitcoin w przypadku zwykłych, codziennych transakcji, a także w przypadku bardziej pobocznych zastosowań.

Sprzedawcy, którzy akceptują płatności w sieci Bitcoin

Poza charakterystycznymi zaletami możliwości wysłania Bitcoin do każdego, kto posiada portfel Bitcoin z minimalnymi opłatami i bez pośredników, istnieje wielu sprzedawców, którzy akceptują Bitcoin jako legalną alternatywną metodę płatności w stosunku do walut fiducjarnych za towary i usługi.

Z punktu widzenia handlowca nieodłączne zalety Bitcoin obejmują obniżone opłaty transakcyjne z głównych kart sieciowych płatniczych, szerszy dostęp do rynku i ostateczne rozliczenie bez obciążeń zwrotnych.

Podróżować

Kilka platform turystycznych, które akceptują płatności Bitcoin za rezerwację lotów, hoteli i nie tylko Expedia, CheapAir, i BTCTrip. BTCTrip jest specjalnie zaprojektowany do wyszukiwania lotów i dokonywania płatności bezpośrednio w Bitcoin. CheapAir faktycznie akceptuje Bitcoin za pośrednictwem Serwer BTCPay, przydatny, darmowy i samodzielny serwer płatności typu open source.

Możesz nawet książka przyszłe bilety na podróże kosmiczne na linii przyszłych podróży Virgin Galactic w Bitcoin.

dziewicza Galaktyka

Produkty online & Aplikacje

Sprzedawcy internetowi to miejsca, w których zakupy Bitcoinów odcisnęły dotychczas największy wpływ. Główni sprzedawcy internetowi lubią Nadmiar zapasów i Bic Camera (Japonia) akceptuje płatności Bitcoin bezpośrednio. Dalej, Coinbase Commerce umożliwia banalną integrację płatności Bitcoin z głównymi platformami e-commerce, w tym Shopify, WooCommerce i Magneto 2, które stanowią ogromną liczbę witryn e-commerce na świecie.

Firmy oferujące karty podarunkowe eGifter i Gyft umożliwiają również zakup kart podarunkowych w Bitcoin, które można zrealizować w Amazon i innych głównych sprzedawcach. Wreszcie niektórzy sprzedawcy Etsy – platforma e-commerce z dostawami domowej roboty i vintage – również bezpośrednio akceptuj Bitcoiny.

Złoto i srebro

Chcesz kupić złoto lub srebro w Bitcoin? Kilka firm również oferuje tę opcję, w tym JM Bullion, GramGold, i APMEX. GramGold wiąże swoją rodzimą monetę z jednym gramem złota i można ją kupić na giełdach takich jak Kucoin za pomocą Bitcoin. APMEX akceptuje płatności Bitcoin za złoto poniżej 250 000 USD i oferuje również usługi powiernicze.

Kryptowaluta i złoto

JM Bullion oferuje nawet 4% zniżki na zakupy złota i srebra za pomocą Bitcoin.

Nieruchomość

Nieruchomości – zwłaszcza luksusowe – pojawiły się jako kolejny sektor, w którym Bitcoin może być używany bezpośrednio do zakupów. Nieruchomości Bitcoin umożliwia kupno lub sprzedaż domu bezpośrednio w Bitcoin i wyświetla listę nieruchomości na całym świecie na sprzedaż, które można kupić w starej kryptowalutach.

Ponadto jest wiele firm z branży nieruchomości przyjmowanie zakupów nieruchomości w Bitcoin, powołując się na rosnące zapotrzebowanie młodszych inwestorów na płatności metodami alternatywnymi.

Nieruchomości Bitcoin

Organizacje charytatywne

Bezpośredni, przejrzysty i ostateczny charakter transakcji Bitcoin sprawia, że ​​jest to również powszechnie akceptowany sposób przekazywania darowizn na rzecz organizacji charytatywnych. Bitcoin Wiki zapewnia plik obszerna lista organizacji charytatywnych, które przyjmują darowizny w bitcoinach, w tym wierność Charitable, Fundacja Praw Człowieka i Fundacja Binance Charity.

Inne usługi – jak BitGive – są charytatywnymi organizacjami non-profit, które pozyskują darowizny w bitcoinach i USD. Organizacje charytatywne – takie jak Binance Charity Foundation – również wykorzystują blockchain do audytowania i przejrzystości darowizn, próbując przezwyciężyć wiele problemów związanych z nieefektywnym rozpraszaniem przekazanych środków.

Usługi

Z pomocą Blockonomics, WordPress pomógł również w ułatwieniu integracji płatności kryptowalutowych – w tym Bitcoin – z ich witrynami e-commerce za pomocą WooCommerce. Konta WordPress dla 32 proc stron w Internecie i zawiera instrukcje krok po kroku, jak zintegrować Twój sklep e-commerce z Bitcoinem.

Niektóre inne usługi online, które akceptują Bitcoin, to NameCheap – rejestrator domen – oraz ExpressVPN – popularna usługa VPN dla wielu urządzeń.

Wydarzenia sportowe

Dallas Mavericks są ustawione na akceptuj płatności Bitcoin, a Sacramento Kings akceptują Bitcoin od 2014 roku. Co więcej, nawet królowie mój Ethereum do finansowania stypendiów technicznych.

Dobra luksusowe

Dobra luksusowe pojawiły się również jako popularny obszar przyjmowania płatności Bitcoin od samochodów z wyższej półki po bogatą biżuterię.

Post Oak Motors akceptuj płatności Bitcoin za pośrednictwem BitPay dla firm Bentley, Rolls Royces i Bugatti’s. BitCar pozwala nawet na ułamkową własność pojazdów i prywatnych dealerów w Hrabstwo Orange pozwalają klientom kupować Lamborghini w Bitcoin.

Kup samochód za Bitcoin

AntwerpOR akceptuje płatności Bitcoinami za diamenty i inną biżuterię online.

Podatki

W świetle ostatnich rozwój w Ohio firmy mogą teraz płacić różne podatki bezpośrednio w Bitcoin. Ohio jest pierwszym stanem, który oficjalnie wdrożył płatności Bitcoin dla podatków, a firmy muszą zarejestrować się w Office of the Ohio Treasurer. Inne stany również rozważały podobne płatności podatkowe z obsługą Bitcoin, w tym Arizona, Illinois i Georgia. Nie jest jednak jasne, czy proponowane inicjatywy zostaną na tym etapie przyjęte.

Aplikacje Lightning Network i narzędzia płatności

Przyjęcie Bitcoin do zakupów online ograniczało się głównie do łańcuchowych transakcji Bitcoin, ponieważ LN wciąż się rozwija i przechodzi na bardziej dojrzałą i przyjazną dla użytkownika technologię. Jednak nowe projekty i rozwiązania w przestrzeni LN wydają się pojawiać każdego dnia, przy czym niektóre koncentrują się na zapewnieniu opłacalnych płatności obsługujących LN dla sprzedawców, a inne na testowaniu funkcji sieci za pomocą małych gier i aplikacji.

Usługi płatnicze

CoinGate oferuje bramę płatności akceptanta, czyli Obsługa błyskawicy. podobnie, Bitrefill jest pracujący w nowym projekcie – Thor – aby ułatwić dostęp i używanie LN dla głównych użytkowników. Bitrefill umożliwia użytkownikom kupowanie voucherów i kart podarunkowych bezpośrednio w Bitcoin i innych kryptowalutach, a także doładowywanie telefonów przedpłaconych i rachunków.

Plik Projekt elementów z Blockstream zapewnia również plik c-piorun wdrożenie do Wtyczka WooCommerce, umożliwienie użytkownikom sklepów internetowych WooCommerce e-commerce przyjmowania błyskawicznych płatności. Szarża błyskawicy – zbudowany na bazie c-lightning – to rozwiązanie typu drop-in do przyjmowania również płatności błyskawicznych.

Wreszcie, BitcoinLightning.shop to sklep internetowy, który jest kompatybilny z błyskawicą, oferujący szeroką gamę produktów i zbudowany w oparciu o Serwer BTCPay oraz wtyczkę c-lightning WooCommerce.

Gry

Małe gry to zazwyczaj jedne z pierwszych aplikacji, które pojawiają się z nowatorską technologią, w szczególności sieć płatności, taka jak LN, która może ułatwić natychmiastowe mikropłatności. Najbardziej znaną grą, która wyrosła na jeden z jej pierwszych dobrze znanych projektów, jest Satoshi’s Place, tablica graficzna z błyskawicą, w której użytkownicy kupują piksele za pomocą satoshi – najmniejszej jednostki płatności w Bitcoinie.

Inne gry obejmują BitQuest – pierwszy serwer Minecraft, który jest kompatybilny z kryptowalutą i obsługuje błyskawiczne płatności – i Hammerland – gra RPG, która wykorzystuje LN do płatności w grze.

Bitquest

Różne

Niedawno pojawiło się również kilka innych aplikacji LN, takich jak implementacja Scala firmy EClair Starblocks – wirtualna kawiarnia – i narzędzia napiwków, takie jak Slack Tipbot i Twitterowy bot Elaine Ou.

Plik Aplikacja Lightning na komputer z Lightning Labs i Zastrzelić portfel Jacka Mallersa to popularne pełne implementacje LN dostępne obecnie dla użytkowników. Portfel Zap został zaprojektowany jako portfel przyjazny dla użytkownika i jest również kompatybilny z urządzeniami mobilnymi.

Możesz znaleźć obszerny i ewoluujący katalog aplikacji Lightning w społeczności Lightning Network Developer tutaj.

Wniosek

Zmienność Bitcoina sprawia, że ​​obecnie wielu handlowcom trudno jest zaakceptować go jako realny środek płatniczy. Istnieje jednak niezliczona liczba sprzedawców, usług i gier online, które już akceptują płatności Bitcoin, a lista rośnie. Dalszy rozwój Lightning Network i ogromna przestrzeń projektowa powinny również pomóc w zdobyciu akceptacji większej liczby kupców, ponieważ przydatne i zabawne aplikacje będą nadal się pojawiać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map