Co to jest ETF Bitcoin: kompletny przewodnik dla początkujących

Bitcoin ETF

Fundusze giełdowe (ETF) to narzędzia inwestycyjne, które umożliwiają potencjalnym inwestorom zanurzenie się na danym rynku bez związanego z tym ryzyka zakupu samego aktywa.

Te tzw Fundusze ETF są klasyfikowane przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd jako papiery wartościowe i śledzą ruchy danej inwestycji – towaru jak złoto lub pewnego rodzaju akcje firmy – bez konieczności bezpośredniego zakupu złota lub akcji przez inwestora.

Fundusze ETF są niezwykle przydatne do ograniczania ryzyka, jednocześnie zapewniając odpowiednią ekspozycję na gorących rynkach i od dawna uznawane są za podstawowe narzędzie dla ostrożnych inwestorów.

Bitcoin ETF

Wydaje się więc, że fundusze ETF są dostosowane do potrzeb nowych inwestorów kryptowalutowych. Kryptowaluta jest znana ze zmienności i niestabilności, a bariery wejścia dla nowych inwestorów mogą być dość wysokie. Konieczne jest co najmniej założenie konta na giełdzie, a giełdy kryptowalut są prawie nieuregulowane. Jeśli inwestor nie chce ryzykować umieszczenia swoich pieniędzy w nieuregulowanej i prawdopodobnie pozbawionej skrupułów giełdzie, musi przejść przez problem zakładania portfela i utrzymywania go w bezpiecznym miejscu.

ETF oparty na Bitcoinie mógłby potencjalnie wyeliminować wszystkie te problemy, dając inwestorom dobrą ekspozycję na Bitcoin w znanym i regulowanym środowisku. Bitcoin ETF napotkał jednak kilka przeszkód regulacyjnych. Przyjrzymy się, jak mógłby funkcjonować fundusz ETF Bitcoin, dlaczego jest na nie popyt i jakie wyzwania regulacyjne muszą pokonać.

Podstawy Bitcoin ETF

Pierwszą rzeczą, którą należy ogólnie zrozumieć na temat funduszy ETF, jest to, że są one pasywnymi instrumentami inwestycyjnymi. Nie ma żadnych opłat za zarządzanie nimi lub śledzenie ich, mimo że są przedmiotem aktywnego obrotu na rynkach publicznych.

Każda ETF jest powiązana z indeksem, a wyniki ETF śledzą wyniki indeksu bazowego. W przypadku kryptowaluty lub Bitcoin ETF indeks może składać się z portfela mieszanych kryptowalut lub po prostu indeksu związanego z ceną Bitcoin.

Główna różnica między posiadaniem ETF Bitcoin a posiadaniem samego Bitcoina polega na tym, że nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo lub przechowywanie tego Bitcoina – ETF dodaje warstwę izolacji i ochrony, ponieważ pieniądze inwestora są powiązane z ceną, a nie do samego zasobu cyfrowego.

Nie ma giełdy do zhakowania, portfela do wyłudzenia – tylko pieniądze na rynku podążające za ceną Bitcoin.

Bitcoin dla opornych

Przeczytaj: Bitcoin dla opornych

Inną rzeczą, która sprawia, że ​​fundusze ETF są atrakcyjne dla zwykłych inwestorów, jest brak minimalnej inwestycji. Chociaż Bitcoin jest (prawie) nieskończenie podzielny, większość giełd wymaga pewnych minimalnych zakupów, aby pokryć swoje opłaty przy zakupie lub sprzedaży Bitcoin. Ponieważ ETF nie oznacza posiadania aktywów – tylko postawienie na jego cenę – można je w dużej mierze wyeliminować.

Fundusze ETF można również założyć w taki sposób, aby wypłacały dywidendy swoim inwestorom. Jeśli miałbyś spróbować stworzyć podobny schemat z rzeczywistymi Bitcoinami, oznaczałoby to płacenie komuś za oglądanie portfela i sprzedawanie części monet w regularnych odstępach czasu, aby zapłacić „udziałowcom”. Ponieważ podczas inwestowania w ETF nie kupuje się ani nie sprzedaje rzeczywistych bitcoinów, proces jest znacznie uproszczony.

Co być może najważniejsze, mechanizm wypłaty tych dywidend podlega amerykańskim przepisom podatkowym „podobnego rodzaju”, więc zobowiązania podatkowe ledwo wchodzą w grę. Z drugiej strony, kryptowaluta podlega w Stanach Zjednoczonych zarówno krótko-, jak i długoterminowemu podatkowi od zysków kapitałowych, niezależnie od tego, czy transakcje są dokonywane z kryptowaluty na krypto, czy na kryptowalutę. Podatki te mogą być dość wysokie – w niektórych krótkoterminowych przypadkach nawet do 40 procent.

Tak więc głównym argumentem przemawiającym za Bitcoin ETF jest to, że zapewniają one inwestorom bezpieczniejszy i stabilniejszy sposób korzystania z rynku Bitcoin bez wchodzenia na Dziki Zachód, nieuregulowany świat faktycznego kupowania Bitcoinów. Fundusze ETF są od dawna narzędziem finansowym do zarządzania ryzykiem i upraszczania procesu inwestycyjnego, a ich automatyczna ekspozycja na przepisy regulacyjne USA wydaje się być pożądaną alternatywą dla umożliwienia inwestorom wpadania w amok na „fizycznym” rynku Bitcoin.

Niestety, fundusze ETF Bitcoin od samego początku budzą kontrowersje.

Wyzwania ETF

Kluczowym graczem w dramacie Bitcoin ETF jest SEC. Ponieważ fundusze ETF podlegają definicji papieru wartościowego, zgodnie z tak zwanym testem Howey, SEC ma nad nimi uprawnienia regulacyjne.

Krótko mówiąc, Howey Test jest miarą określającą, czy dany instrument finansowy jest papierem wartościowym. Wynika to ze sprawy Sądu Najwyższego z 1946 r. Dotyczącej udziałów w gaju cytrusowym. Sąd uznał, że dany instrument finansowy jest zabezpieczeniem – a więc w gestii SEC – jeśli spełnia trzy kryteria: inwestycja pieniędzy we wspólne przedsięwzięcie, przy oczekiwaniu zysków związanych z działaniami innych.

Co to jest test Howey

Przeczytaj: Co to jest test Howey?

Zatwierdzenie Bitcoin ETF?

W ciągu 2018 roku SEC wielokrotnie uniemożliwiała wprowadzanie na rynek różnych aplikacji ETF.

W orzeczeniu z 22 sierpnia komisja wyraźnie odmówiła dwóm funduszom ETF Bitcoin prowadzenia działalności na giełdzie Arca w Nowym Jorku. Sama giełda, we współpracy z proponowanym dostawcą ETF ProShares, złożyła pierwotnie swój wniosek w grudniu 2017 r. Sprawa ProShares nie była jedynym orzeczeniem komisji w sprawie narzędzi finansowych Bitcoin w 2018 roku, ale prawdopodobnie najnowszym i istotne – iz pewnością najbardziej reprezentatywne.

Komisja rozpoczęła od stwierdzenia, że ​​nie bierze pod uwagę samego samego Bitcoina. Jego orzeczenie było ściśle związane z utworzeniem ETF-ów opartych na Bitcoinie. Niektórzy postrzegali to jako krok na bok, ponieważ komisja nie musiała bezpośrednio deklarować Bitcoin jako zabezpieczenia lub braku zabezpieczenia, co jest kwestią poboczną, którą rynek szukał wyjaśnienia.

Zamiast tego komisja skupiła się prawie całkowicie na zagrożeniu oszustwami i manipulacjami na rynku na większym rynku Bitcoin.

Ten reprezentatywny przypadek instrumentu finansowego Bitcoin ma niewielką przewagę. Komisja wkrótce po tym wstrzymała swoją sierpniową decyzję do dalszego rozpatrzenia. Ponadto samo odrzucenie było oparte na potrzebie uzyskania większej liczby gwarancji, w szczególności dużego rynku kontraktów terminowych na Bitcoin. Jeśli rynek się rozwinie, myśli się, że ETF-y Bitcoin mogą jeszcze pojawić się na stole w przyszłości.

Bitcoin Progress

Bitcoin przeszedł długą drogę od przełomowego opracowania w 2008 r. Satoshi Nakamoto, przekształcając się z niszowej cypherpunkowej zabawki w główny instrument finansowy. Jednak rynek nie dojrzał w pełni, a powtarzające się orzeczenia SEC wydają się to tłumić. Komisja cyklicznie oświadczyła, że ​​rynek nie jest jeszcze w pełni izolowany od oszustw i manipulacji, a tym samym nie może wykorzystywać narzędzi finansowych, które pomogłyby chronić inwestorów przed oszustwami i manipulacjami..

Mimo to akceptacja Bitcoina w głównym nurcie i na Wall Street rośnie, a niektórzy obserwatorzy rynku przewidują, że to tylko kwestia czasu, zanim fundusze ETF Bitcoin staną się kolejnym narzędziem w zestawie narzędzi do kryptowalut inwestycyjnych.

Wiadomości Bitcoin ETF

  • Kalifornijska firma zarządzająca aktywami Pliki „Reality Shares” Częściowa aplikacja Bitcoin ETF
  • Szybka odpowiedź: amerykańska SEC prosi o wycofanie propozycji Bitcoin ETF w rzeczywistości
  • Światło na końcu tunelu? Komisarz SEC wskazuje na zatwierdzenie Bitcoin ETF
  • Tom Lee z Fundstrat: Bitcoin nie potrzebuje ETF, aby zakończyć rok 2019 znacznie wyżej

Bibliografia

  1. https://www.fool.com/investing/2018/09/14/why-are-there-still-no-bitcoin-etfs.aspx
  2. https://www.cryptocompare.com/coins/guides/what-is-a-bitcoin-etf/
  3. https://www.manhattanstreetcapital.com/faq/for-fundraisers/how-determine-if-token-security-howey-test
  4. https://money.usnews.com/investing/cryptocurrency/articles/2018-10-09/approval-of-bitcoin-etfs-by-sec-appears-murky

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map