Wspólne warunki dotyczące kryptowalut

Dzięki uprzejmości byka zarządzającego przestrzenią kryptowalut, której właśnie doświadczyłeś, jest więcej nowych Bitcoinerów i tym podobnych, które są mile widziane niż kiedykolwiek wcześniej.

Oznacza to również, że jest wielu nowych użytkowników, którzy muszą odrobić dużo pracy domowej, aby nadrobić zaległości; ekosystem kryptowalut może być początkowo niezwykle gęsty dla nowoprzybyłych. Ale nie musi tak być długo.

Jedną z pierwszych rzeczy, które będą musieli zrobić nowicjusze w dziedzinie kryptografii, to niejako „piśmienny” w języku potocznym i żargonie tej przestrzeni. Może się wydawać, że wszyscy mówią po angielsku inną wersją, której nigdy wcześniej nie widziałeś, ale szybko wszystko zrozumiesz. Zwłaszcza po zapoznaniu się z głównymi słowami kluczowymi w tym poście!

Wspólne warunki dotyczące kryptowalut

A więc przejdźmy od razu do tego: przeprowadzimy Cię przez najważniejsze i najpopularniejsze warunki dotyczące kryptowalut, abyś mógł w mgnieniu oka utrzymywać własne z innymi inwestorami.

HODL

„Hodl” to po prostu błędna pisownia słowa „Hold”, które wyraża ducha czasu inwestorów kryptowalutowych w tej chwili.

Termin powstał na forum Bitcointalk w wątku zatytułowanym „JESTEM HODLING„, W którym użytkownik o nazwie„ GameKyuubi ”, który popełnił błąd w pisowni, wyrażając swoje myśli (po wypiciu whisky) o swoim nastawieniu do handlu Bitcoinami.

Co to jest Hodling

Fraza została również opisana jako oznaczająca „Trzymaj się drogiego życia”. Jest to odniesienie do zadziwiających poziomów rynków kryptowalut, ponieważ przestrzeń ta jest wciąż tak przedwczesna. Innymi słowy, trzymaj się, bo Twoje portfolio idzie na szaloną przejażdżkę bez względu na wszystko.

Jeśli nie będziesz „hodl” i staniesz się zbyt emocjonalny podczas daytradingu, możesz stracić znaczną część, jeśli nie całość, swojego stosu kryptowalut.

Tak więc hodling jest sugerowany jako doskonała strategia portfelowa dla nowicjuszy i amatorów, którzy tak jak większość z nas nie mają żadnego doświadczenia w handlu dziennym, a tym bardziej w hiper-wolatywnym handlu dziennym, który obserwujemy w przypadku kryptowalut.

Weźmy na przykład pod uwagę, że wciąż jest kilka osób, które wciąż trzymają bitcoiny z 2009 i 2010 roku. Może ich jest niewiele, ale istnieją. Zgodnie z analizą kryminalistyczną firmy Chainalysis, detektywistycznej sieci blockchain, wiemy, że niektórzy z tych „posiadaczy” nadal się zdziwią, ponieważ weszli w tryb online, aby dokonać transakcji ze swoimi „zrzuconymi” Bitcoin Cash po hard forku 1 sierpnia.

Tymi użytkownikami są zatem hodowcy OG.

Chodzi o to, aby usiąść i nie stracić swojego stosu w wyniku nieudanych transakcji. Jeśli kryptowaluty nadal będą zyskiwać na wartości w nadchodzących dziesięcioleciach, warto byłoby po prostu siedzieć na krypto, jakby to była skarbnica. Zatem HODL!

ATH

„ATH” oznacza rekord wszech czasów, podobnie jak „najwyższy poziom ceny w historii”. W kontekście kryptowalut odnosi się do najwyższego kamienia milowego, jaki kiedykolwiek osiągnęła dana moneta lub token.

Świetnym przykładem jest niedawna hossa na rynku kryptowalut. Wiele lat temu byłoby nie do pomyślenia, gdyby cena bitcoina osiągnęła poziom 11 000 USD, ale właśnie osiągnięto „ATH”. Widzieć? Całkiem proste, prawda.

ATH

W przypadku BTC było ostatnio naprawdę dziko, ponieważ widzieliśmy, jak cena bitcoina osiągnęła kilka nowych rekordów wszechczasów w ciągu zaledwie kilku dni; od 9 000 do prawie 12 000 dolarów.

A wzloty wszech czasów przychodzą i odchodzą, jak możesz sobie wyobrazić. Stosunkowo rzecz biorąc, eter, moneta „paliwowa” związana z Ethereum, osiągnęła rekordową cenę 420 USD w czerwcu 2017 r. ETH nie zauważyła naruszenia ATH dopiero kilka dni temu, kiedy to krypto nr 2 według kapitalizacji rynkowej eksplodowało . Prawdę mówiąc, właśnie widzieliśmy kolejny nowy główny ATH dla ETH; 509 USD 29 listopada.

Wskazówka dla profesjonalistów: kiedy kryptowaluty osiągną nowe maksima w historii, spodziewaj się regularnych zysków. Podobnie jak w przypadku kryptowalut zwykle cofają się o kilka punktów procentowych po osiągnięciu ATH, co jest znane jako korekta.

FUD

„FUD” oznacza „strach, niepewność i zwątpienie”, chociaż niektórzy nazywają to „strachem, niepewnością i rozpaczą”.

To wyrażenie, które opisuje zwiększone poczucie paniki i niepokoju, które mogą rozprzestrzeniać się w ekosystemie jak pożary, czasami na to zasługują, a czasem zdecydowanie nie.

Istnieje uzasadnione FUD, tak jak w przypadku poważnego problemu, który wystraszył społeczność. Weźmy na przykład pod uwagę włamania lub restrykcyjne ogłoszenia regulacyjne. Chiński zakaz ICO spowodował, że wszyscy w ekosystemie wpadli w panikę, rozsądnie w tamtym czasie.

FUD

Następnie mamy FUD od FUDsters, co może się zdarzyć z kilku powodów.

Może sprowadzać się do podstawowego plemienności. Bitcoinery szybko wskazują na każdy problem w społeczności Bitcoin Cash i odwrotnie. Pomyśl o tym jako o konkurencyjnym FUD.

Jest też FUD, który pochodzi od ludzi, którzy osobiście skorzystają na spadku cen. Powiedzmy, że ktoś prywatnie zwiera BTC. Cóż, naturalnie pasowałoby to do ich celów, aby szerzyć ostrą panikę na temat Bitcoina, aby katalizować krótkoterminowy spadek ceny, tj..

Musisz być krytyczny i zrównoważony w obliczu FUD. Będziesz musiał przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, czy zagrożenie jest rzeczywiste, czy wyimaginowane.

FOMO

„FOMO” to tak zwany „strach przed przegapieniem”.

Jeśli paniczna sprzedaż jest tam, gdzie ceny załamują się, ponieważ handlowcy ostro wariują, to FOMO ma miejsce, gdy ceny rosną, ponieważ inwestorzy próbują wskoczyć na krótkoterminowe wzrosty cen.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą i poznajesz przestrzeń, zastanów się nad swoją pozycją. Czy dopiero co zainteresowałeś się kryptowalutą, ponieważ znajomy powiedział ci o boomie Bitcoinów i nie chciałeś przegapić siebie? To jest FOMO; nie chciałeś zostać w tyle.

To właśnie jest FOMO.

Oto konkretny przykład. Powiedzmy, że BTC ma cenę krótkoterminową codziennie w danym dniu, w którym krypto zyskuje 10 procent na wartości w ciągu godziny lub dwóch. W tym momencie zobaczysz niezliczonych handlowców wymieniających swoje pozycje altcoin na bitcoiny. Powoduje to gwałtowny spadek cen altcoinów, jednocześnie zwiększając presję na cenę bitcoinów.

To jest FOMO; dziki i emocjonalny wybuch podniecenia inwestycyjnego, który powoduje chęć skorzystania z imponujących wyników cenowych konkretnych kryptowalut. I przygotuj się na cholernie dużo więcej FOMO, ponieważ zainteresowanie głównego nurtu, instytucji i handlu detalicznego w przestrzeni kryptowalut wciąż rośnie, jak nigdy dotąd.

Uważaj jednak na FOMO, możesz skończyć…

Uchwyt na torebkę

Posiadacze worków to często ludzie, którzy kupują walutę na najwyższym poziomie lub podczas rundy byków, stają się posiadaczami toreb, gdy cena spada, pozostawiając ich w sytuacji, w której gdyby mieli sprzedać, ponieśliby stratę. Prawidłową decyzją przez większość czasu jest trzymanie się, aż cena wróci do góry, gdzie możesz sprzedać swoje „torby”.

Niedźwiedzie, byki i wieloryby

„Niedźwiedzie” i „byki” pochodzą z tradycyjnych koncepcji giełdowych dotyczących niedźwiedzi i byków. Tak więc niedźwiedzie kryptograficzne mają ostro pesymistyczne nastawienie do cen, podczas gdy krypto byk ma optymizm co do cen.

Niedźwiedzie i Byki

Teraz zwroty stały się jeszcze łagodniejsze, nadające się do odniesienia się do uprzedzeń danej osoby. Na przykład możesz nazwać inwestora „nadmiernie upartym”, jeśli dogmatycznie angażuje się w projekt, ignorując jego sygnały ostrzegawcze.

Są też „wieloryby”, które są po prostu inwestorami kryptowalutowymi, którzy mają ogromne udziały w kryptowalutach. Jak w tysiącach, setkach tysięcy czy milionach monet. Często mówi się i spekuluje o tym, jak wieloryby manipulują rynkiem dla własnych korzyści. Obejmuje to takie rzeczy, jak stawianie ścianek zakupów po określonych cenach, aby uniemożliwić ludziom sprzedaż powyżej tej ceny. I sprzedaż dużej ilości waluty w krótkim czasie, aby obniżyć cenę, wywołując stop-loss, który potęguje problem i powoduje dalsze działania spadkowe, w którym to momencie wieloryby odkupują taniej.

Możesz nazwać twórcę Bitcoin Satoshi Nakamoto wielorybem, ponieważ podobno ma (lub miał) własność portfela BTC, który miał ponad milion bitcoinów.

I chociaż nie musisz mieć miliona bitcoinów, aby być wielorybem, z pewnością tak jest, jeśli to zrobisz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me