Co to są Masternody? Kompletny przewodnik dla początkujących

Przewodnik Masternodes

Jak powiedział kiedyś mega inwestor Warren Buffet: „Jeśli nie znajdziesz sposobu na zarabianie pieniędzy podczas snu, będziesz pracować aż do śmierci”. Niezależnie od tego, czy kochasz ten cytat, czy go nienawidzisz, jeśli chodzi o przestrzeń kryptowalut, jednym ze sposobów na zarabianie pasywnego dochodu „podczas snu” jest hostowanie masternodu.

Ale powiedzmy, że jesteś nowy w kosmosie i dopiero zaczynasz owijać głowę wokół zwykłych węzłów. Nie martw się, wprowadzimy Cię w tempo, dając Ci 101 podstawowych informacji o masternodach: czym one są i jak możesz ich używać do zarabiania pasywnego.

Przewodnik Masternodes

Dobrze, dobrze?

Co to jest masternoda

Mówiąc najprościej, masternode to serwer w zdecentralizowanej sieci. Jest używany do wykonywania unikalnych funkcji w sposób, w jaki zwykłe węzły nie mogą. Może być używany do funkcji takich jak bezpośrednie wysyłanie / transakcje natychmiastowe lub transakcje prywatne.

Ze względu na swoje zwiększone możliwości masternody zazwyczaj wymagają znacznych inwestycji, aby mogły działać. Ale tutaj pojawia się motywacja, ponieważ operatorzy masternodów są nagradzani, zdobywając części nagród blokowych w dowolnej kryptowalucie, którą ułatwiają.

Żaden tryb masternode nie jest do siebie podobny, ponieważ każda sieć ma swoje zalety i wady, ale w związku z tym każdy system podchodzi do wypłat w inny sposób. Niektóre kryptowaluty wypłacają nagrody operatorom masternodów kilka razy dziennie, podczas gdy w innych projektach operatorzy wypłacają je raz dziennie. Zaletą tej dynamiki jest to, że operatorzy mogą nadal zarabiać pieniądze i świadczyć usługi w sieci bez konieczności inwestowania w drogie narzędzia do wydobywania kryptowalut.

Jeśli chcesz zostać operatorem sam, musisz „zamknąć” to, co zwykle jest dużą liczbą monet, i skonfigurować serwer, za pośrednictwem którego te zasoby będą mogły wykonywać swoją magię, tak jak wcześniej.

Niekoniecznie dowód stawki (PoS)

Wielu użytkowników kryptowalut, którzy nie wiedzą lepiej, zakłada, że ​​masternody są rozszerzeniem monet Proof-of-Stake (PoS) (tj. Kryptowalut, które nie są wydobywane, ale są obstawiane), ale to nieprawda. Istnieją projekty Proof of Work (PoW), które wykorzystują masternody, więc tego rodzaju węzły nie są wyłączne dla PoS lub PoW.

Mając to na uwadze, uruchomienie masternodu jest podobne do PoS, w tym sensie, że generujesz pasywny dochód za pośrednictwem głównego trybu, po prostu trzymając swoje monety, podobnie jak staker zarabia w systemach PoS.

Warto więc wziąć pod uwagę: możesz uzyskać pasywny dochód z masternodem, tak jak w przypadku kryptowaluty PoS, ale nie potrzebujesz kryptowalut PoS specjalnie do uruchamiania masternodów.

Ile pieniędzy mogą zarobić Masternody?

Cóż, to zależy od kilku czynników:

 • Jaką monetę wybierzesz
 • Jak ta moneta ułatwia masternody
 • Jak bardzo Twoja wybrana moneta zyska na wartości w nadchodzących latach

Dlatego nie ma jednej odpowiedzi, która byłaby odpowiednia dla wszystkich, ponieważ każdy projekt będzie działał inaczej. Niektóre będą bardziej dochodowe niż inne, a inne mniej. Ale jeśli chodzi o trzeci punkt powyżej, wszyscy korzystający z masternodów będą siedzieli ładnie, jeśli cały rynek kryptowalut nadal będzie rósł zgodnie.

Jeśli wszystkie monety są warte znacznie więcej w ciągu dziesięciu lat niż są teraz, to uruchomienie masternodów będzie bardzo opłacalne dla każdego, kto zdecydował się na jeden, niezależnie od tego, którą kryptowalutę wybrałeś. Chociaż, jak zawsze, nic nie jest gwarantowane w życiu, bez względu na to, jak oczywiste wydaje się, że gospodarka kryptograficzna ma mnóstwo i możliwości, aby się stąd rozwinąć.

Masternodes

Zobacz monety Masternode, ceny i dochody w Masternodes Pro.

Ale wchodząc w sedno, operatorzy masternodów zazwyczaj wygrywają od pięciu do 20 procent danej nagrody za blok, w zależności od tego, która kryptowaluta jest obsługiwana. Nagrody te pomagają przede wszystkim zrównoważyć koszty prowadzenia masternodów, a także inspirują do tworzenia kolejnych masternodów.

Podsumowanie? Masternode jest czymś w rodzaju trzymania na wyższym poziomie. Musisz „zgromadzić” dużą kwotę, ale robiąc to zgodnie ze specjalistycznym procesem, otrzymasz stałe wypłaty w postaci nagród blokowych. Te wypłaty mogą być skarbem w ciągu dekady, jeśli ceny będą nadal rosły w długim okresie.

Jak hostować masternode

Jeśli chcesz uruchomić swój własny masternode, musisz zacząć zaznajomić się z wierszem poleceń Linuksa. Alternatywnie, jeśli z przyjemnością płacisz za usługi ekspertów, zawsze możesz znaleźć wiarygodnego zewnętrznego dostawcę serwerów i wynająć jego usługi.

W zależności od tego, do której firmy się wybierasz i jaki pakiet wybierzesz, koszty hostingu Twojego serwera powinny sięgać kilkudziesięciu dolarów. Wybierając firmę hostingową dla Masternodes, unikaj regularnych firm hostingowych, do których są skierowane zwykłe strony internetowe, będziesz potrzebować serwera VPS, który daje Ci pełną kontrolę nad nim i pozwala na instalację dowolnego oprogramowania. Vultr to popularna opcja hostingu Masternode, która przywróci około 10 USD miesięcznie za VPS.

Vultr

Vultr to firma, która zapewnia hosting w chmurze do obsługi Masternode.

Będziesz musiał poszukać informacji i zobaczyć, jaka trasa lub pakiet jest dla Ciebie odpowiedni, ale zapewniamy, że masz wiele opcji. Ogranicz swoje wybory do dostawców, którzy wydają się najbardziej renomowani i godni swojej ceny.

Bardziej szczegółowo na temat odpowiednich hostów będziemy mówić w przyszłym artykule.

Kryptowaluty, które opierają się na masternodach

Istnieje wiele projektów, które wykorzystują masternody w swoich sieciach, ale wiele z tych projektów jest mniejszych i nie jest szeroko znanych w ekosystemie.

Niektóre godne uwagi monety masternode obejmują:

 • Zablokuj (BLOK)
 • Bata (BTA)
 • Korona (CRW)
 • ChainCoin (CHC)
 • Dash (DASH)
 • Diament (DMD)
 • GoByte
 • Innova
 • JON (JON)
 • Jednostka monetarna (MUE)
 • Neutron (NTRN)
 • PIVX (PIVX)
 • Vcash (XVC)
 • XtraBytes (XBY)

Wewnątrz Masternodes DASH

Będąc jedną z 10 najlepszych kryptowalut, Dash jest najwyraźniej największą i najpopularniejszą kryptowalutą, która polega na masternodach w swojej zdecentralizowanej sieci.

Masternode DASH wykonuje wyspecjalizowane zadania, takie jak „PrivateSend” i „InstantSend”. Ale to, co sprawia, że ​​masternody w sieci DASH są tak interesujące, to fakt, że to ich operatorzy głosują nad decyzjami dotyczącymi finansów i zarządzania. To główna zaleta, której górnicy podobnie nie mają.

Dash Guide

Ale będzie Cię to kosztować: uruchomienie masternodu DASH oznacza, że ​​musisz zablokować 1000 DASH na czas operacji. A z jednym DASH o wartości około 1180 USD w momencie publikacji, to byłaby niezła suma, jak widać. Jeśli masz tak dużo DASH i chcesz zacząć, dowiedz się więcej tutaj.

Stratis

Stratis (STRAT) to projekt kryptowaluty, który działa jako „piaskownica”, w której programiści i firmy mogą nauczyć się podstaw technologii blockchain. W ramach tej konfiguracji Stratis niedawno wprowadził produkt masternode na głównym rynku Microsoft Azure.

Przewodnik po Stratis dla początkujących

Kupując ten moduł, programiści w dużych i małych firmach mogą nauczyć się uruchamiać i uruchamiać masternody. A to może mieć ogromne znaczenie w uczynieniu masternodów wszechobecnymi w nadchodzących latach.

Według zespołów Stratis ” ogłoszenie:

„Technologia Masternode implementuje funkcję weryfikacji zabezpieczeń, która wymaga od operatora węzła dostarczenia 250 000 Stratów, które mają być przechowywane pod obserwowanym adresem w łańcuchu bloków. Wymóg ten pomaga w zachęcaniu do dostarczania odpowiednich zasobów wymaganych do obsługi sieci ”.

PIVX

PIVX to kolejny nowatorski projekt kryptowaluty, który centralnie wykorzystuje technologię masternodes. W przypadku użytkowników tej sieci 10000 PIVX musi zostać zdeponowane na odpowiedni adres, aby otrzymać nagrodę masternodem.

Podobnie jak w przypadku projektu Dash, operatorzy masternodów PIVX mają przywilej posiadania praw głosu, jeśli chodzi o zarządzanie platformą PIVX jako całością.

Masternode

Zdjęcie za pośrednictwem pivxmasternode.org

Są jednak pewne obciążenia techniczne. Na przykład w przypadku PIVX masternode zalecany jest 24-godzinny czas pracy serwera i będziesz potrzebować dedykowanego adresu IP, z których żaden nie będzie idealny dla wszystkich.

Co jednak ciekawe? Zespół PIVX sam rozlicza masternody w sieci jako „opcje towarowe”, które mogą być sprzedawane jako wartościowe towary w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map