Atomic Swapy

Jednym z głównych tematów w początkowej dekadzie ekosystemu kryptowalut były wąskie gardła związane z koniecznością uciekania się do niewielkiej liczby scentralizowanych giełd we wczesnej, nieuregulowanej przestrzeni w celu handlu kryptowalutami.

Rzeczywiście, rozwijająca się społeczność walut cyfrowych wciąż boryka się z konsekwencjami niesławnej platformy Mt. Upadek giełdy Gox. Lub, jeszcze wcześniej, wymiana EtherDelta była po prostu skompromitowany, ponownie wysuwając na pierwszy plan omylność tradycyjnych giełd kryptowalut.

Mniej niebezpieczne, ale wciąż niezwykle frustrujące, opłaty są kolejnym źródłem bólu serca dla wielu inwestorów na tej wczesnej, kwitnącej arenie. Każda wymiana jest oczywiście trudna, a niektóre są gorsze od innych. Binance jest obecnie niezwykle popularną giełdą i słusznie, ale ich opłaty za wypłatę mniejszych monet, takich jak ChainLink (LINK) i Request Network (REQ), są bolesne dla wielu.

Oprócz hacków i opłat, regularne wymiany przechodzą obecnie przez narastające bóle hiper-wzrostu. Głównym tematem rozmów w 2017 roku było to, jak Coinbase pozornie załamał się za każdym razem, gdy zaczął mieć miejsce gwałtowny ruch na rynku, zmuszając użytkowników do de facto obserwowania z boku.

I tu właśnie pojawiają się atomowe swapy. Ten rewolucyjny rozwój może przenieść obietnicę decentralizacji na zupełnie inny poziom, zwłaszcza jeśli chodzi o wymianę różnych kryptowalut lub tokenów na siebie..

Atomic Swapy

Więc zanurzmy się: pokażemy Ci, dlaczego zamiany atomowe są tak obiecujące

Przyszłość handlu kryptowalutami ?

Główny problem w handlu peer-to-peer (P2P)? Pierwszy nadawca w transakcji znalazł się w wyraźnej niekorzystnej sytuacji. Czemu? Ponieważ transakcje są ostateczne i nie można ich cofnąć ani zakwestionować w łańcuchu bloków. Po naciśnięciu wyślij, to wszystko; musisz zaufać (lub zostać spalonym) przez stronę po drugiej stronie transakcji.

Ale atomowe swapy są sposobem na ułatwienie handlu P2P w całkowicie pozbawiony zaufania sposób. I nie jest potrzebna żadna scentralizowana infrastruktura innej firmy, aby te zamiany działały. Dlatego są przyszłością handlu kryptowalutami.

Przykładem tego jest nadchodzący Altcoin.io giełdy, która ma ruszyć już w lutym tego roku. To się rozlicza jako „prawdziwie zdecentralizowana giełda kryptowalut. Obsługiwane przez Atomic Swaps. ”

Jak działają Atomic Swapy

Matematyka na ratunek, ponieważ matematyka napędza rozwiązanie, które sprawia, że ​​zamiany atomowe stają się rzeczywistością.

Mówiąc prościej, obie strony transakcji tworzą odpowiednią „tajemnicę”.

Ten proces polega na generowaniu funkcji skrótu, tj. Liczb losowych, w celu utworzenia skrótu „sekretów” użytkowników. Tych skrótów nie można odwrócić, więc nie można ich sfałszować ani nic w tym stylu. Dzięki multi-sig sekrety te są następnie wykorzystywane do wykonywania atomowych transakcji zamiany; muszą zostać ujawnione, aby możliwe było dokonanie zamiany uzgodnionych kryptowalut.

Jeśli oba sekrety zostaną ujawnione, transakcje zostaną natychmiast połączone na obu odpowiednich łańcuchach bloków. Jeśli jedna ze stron nie wyjawi swojej tajemnicy, Twoje fundusze zostaną bezpiecznie przekazane z powrotem do Ciebie, uniemożliwiając oszustwa lub pomyłki. Albo nastąpi wymiana, albo w ogóle nic się nie dzieje.

Główne zalety

Atomowe swapy będą spełnieniem marzeń zarówno handlowców, jak i zwykłych inwestorów kryptowalutowych. Dzieje się tak, ponieważ te zamiany mogą być siłą poprawiającą przestrzeń na wiele różnych sposobów.

Po pierwsze, „przyszłość handlu kryptowalutami” pozwoli kupcom akceptować i przeprowadzać transakcje na większej liczbie kryptowalut, niż było to kiedykolwiek możliwe. Będzie to ogromna dynamika do obserwowania w 2018 r., Ponieważ coraz więcej dostawców zacznie dokonywać płatności kryptograficznych jako część swoich przyszłych modeli biznesowych. Adopcja, adopcja, adopcja, prawo?

Co więcej, atomowe swapy sprawiają, że cały ekosystem kryptowalut jest znacznie bardziej „niezależny od waluty”. Te zamiany spowodują, że przechodzenie między różnymi kryptowalutami będzie trywialne, co spowoduje, że użytkownicy w przyszłości będą polegać na dziesiątkach różnych monet. Nie będzie potrzeby wybierania między jednym, dwoma lub trzema, kiedy możesz w jednej chwili przechodzić między dowolnymi.

A pozbawione zaufania i bez opłat zdecentralizowane giełdy oparte na technologii atomowej wymiany przyniosą „przyjazność” do silnej potrzeby „przyjazności dla użytkownika” przestrzeni kryptowalut. Natychmiastowe, bez opłat i bez zaufania? Czego nie lubić, mówią entuzjaści.

„Koszty zmiany” to kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, jako że jest to koszt ekonomiczny przejścia na konkurencyjny system. Użytkownicy będą mogli zaoszczędzić pieniądze, przechodząc na atomowe swapy, proste i proste. Szczególnie na dłuższą metę. Dlatego w nadchodzących latach atomowe giełdy swapowe mogą zyskać ogromną popularność.

Atomowe swapy + błyskawiczna sieć = duży potencjał

Lightning Network (LN) to drugie rozwiązanie do skalowania dla Bitcoina, a jeśli zostanie uruchomione zgodnie z planem, LN powinno być w stanie obsłużyć miliony, a nawet miliardy transakcji na sekundę: lata świetlne powyżej 7 transakcji na sekundę, które sieć Bitcoin może wyciągnąć Teraz.

Błyskawica

Tak więc, jeśli połączysz obietnicę atomowej wymiany z LN, potencjał jest ogromny. Widzimy to teraz: wielowalutowa sieć płatności, w której możesz wysłać BTC do kanału Lightning i wypuścić Litecoiny (LTC) na drugim końcu.

W tym sensie LN i atomic swapy mogą być fantastycznymi uzupełnieniami.

Swapy powinny zanikać w tle w nadchodzących latach

W nadchodzących latach cały proces wymiany będzie przebiegał bez zakłóceń. Portfele prawdopodobnie przejmą kontrolę, więc użytkownicy nigdy nie będą musieli „widzieć”, co dzieje się w tle: po prostu dokonujesz wymiany i gotowe! Zrobione. W tym celu atomowe swapy mogą stać się mniej lub bardziej niewidoczne; mogą być traktowane jako jeden dzień.

Ta dynamika może mieć ogromne znaczenie dla maksymalizacji płatności transgranicznych i handlu międzynarodowego.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o atomowe zamiany, przyszłość nie jest jasna. Transakcje finansowe mogą już nigdy nie być takie same.

Zdeklarowany Litecoinowi Pierwsza udana zamiana

Znaczący przełom nastąpił we wrześniu 2017 r., Kiedy nastąpiła pierwsza udana wymiana atomowa między Decred i Litecoin. Zgodnie z ogłoszeniem projektu Decred na Twitterze:

Właśnie ukończyłem pierwszy $ DCR <> $ LTC atomowa wymiana krzyżowa z @SatoshiLite. Ogromne okrzyki za debugowanie z nami! Więcej informacji wkrótce ™… pic.twitter.com/o2viQm3LTR

– Decred (@decredproject) 19 września 2017 r

Twórca Litecoin Charlie Lee pomogło w uruchomieniu testu, a zamiana poszła bez problemu. Ogłosił także plany przeprowadzenia wymiany Atomic z Vertcoin, kolejną obiecującą kryptowalutą.

Zamierzam dokonać wymiany atomowej na łańcuchu 1 LTC na 55 VTC z @ jamesl22, Lead dev of @Vertcoin. Czy zadziała, czy też wybuchnie? &# 128514; https://t.co/AC0CqKHDbZ

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 21 września 2017

A to z pewnością dopiero początek tsunami nadchodzących wymian.

Bitcoin to Litecoin Swap Przełom

Zaledwie dwa miesiące po pierwszej atomowej zamianie między Decred i Litecoin, pierwsza udana zamiana między Bitcoinem a Litecoinem odbyła się w sieci testowej Bitcoin.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy te zamiany będą mogły rozpocząć się w sieci głównej, ale póki co poczynione postępy wyglądają obiecująco.

Wkrótce ludzie mogą pomyśleć, że to dziwne, że BTC był kiedykolwiek przedmiotem handlu za pośrednictwem „giełd”.

Ograniczenia dotyczące zamiany

Aby było jasne, nie możesz po prostu ułatwiać atomowej wymiany między dowolnymi dwoma łańcuchami bloków. Oba zaangażowane łańcuchy bloków, jakiekolwiek by one nie były, muszą spełniać trzy wymagane cechy. Warunki te to:

  • Algorytm skrótu musi być nieodłącznym elementem obu uczestniczących kryptowalut
  • Funkcje kontraktów z blokadą czasową muszą być nieodłączne dla obu kryptowalut
  • Specjalistyczne funkcje programistyczne

Na razie więc te trzy cechy ograniczają liczbę kryptowalut, które mogą skorzystać na zamianach. Ale ogranicza to również liczbę osób i firm, które mogą teraz eksperymentować ze swapami, ponieważ krzywa uczenia się dla całego zjawiska jest teraz tak wspaniała.

Ta dynamika nie zawsze będzie dominująca. Ale na razie nie ma wątpliwości. Jednak z pewnością nie wystarczy, aby powstrzymać stały marsz postępu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me