Dogłębne spojrzenie na firmę Blockstream i jej technologię Bitcoin

Blockstream

Blockstream to firma zajmująca się rozwojem Bitcoinów, która znalazła się wśród liderów innowacji w szeroko rozumianej branży.

Blockstream, założony przez zespół wybitnych kryptografów i programistów Bitcoin, oferuje pakiet technologii open source i projektów zaprojektowanych w celu przesunięcia krawędzi nowatorskiej branży.

Założona w 2014 roku, Blockstream zebrał 90 milionów dolarów od inwestorów, takich jak Blockchain Capital, Reid Hoffman i Khosla Ventures.

Ocena technologii i produktów Blockstream jest ważna ze względu na znaczącą rolę, jaką odgrywają w ekosystemie Bitcoin. Stworzył Adam Back, jeden z założycieli i obecny CEO Hashcash – na którym Satoshi oparł swój projekt konsensusu PoW – i inny współzałożyciel, Gregory Maxwell, jest jednym z wiodących współtwórców protokołu Bitcoin, który zaproponował innowacyjne rozwiązania, takie jak Graftroot i Taproot.

Oprócz zespołu wybitnych członków, jeśli jesteś programistą, Blockstream oferuje jedne z najbardziej rozbudowanych i przydatnych zasobów w szerszym ekosystemie kryptowalut. Z ich implementacji Lightning Network (c-Błyskawica) do tego Płynny łańcuch boczny projekt, zasoby są obfite.

Blockstream Elements

Blockstream Elementy jest otwarte źródło, Sieć blockchain z obsługą sidechain zaprojektowana, aby znacznie ułatwić tworzenie i obsługę łańcuchów bloków.

Elementy

Elements to jedna z podstawowych technologii Blockstream, wraz z jej c-Błyskawica realizacja. Według Blockstream:

„Blockchain oparty na elementach może działać jako samodzielny Blockchain lub być powiązany z innym i działać jako Sidechain. Running Elements as a Sidechain umożliwia weryfikowalne przenoszenie zasobów między różnymi łańcuchami bloków. ”

Elements jest zbudowany na bazie kodu Bitcoin i może skutecznie funkcjonować jako platforma testowa dla protokołu Bitcoin, a także łatwo tworzyć i zarządzać łańcuchami bloków za pomocą zestawu zasobów na polecenie programistów – takich jak Samouczek dotyczący kodu elementów. Blockstream’s Liquid to produkcyjna implementacja łańcucha bocznego Elements.

Ogólnym celem Elements jest umożliwienie firmom, programistom i innym firmom kryptograficznym eksplorowanie i badanie nowych aplikacji w środowisku bogatym w zasoby, które ma intrygujący zestaw funkcji. Na przykład Elements jest zbudowany na bazie kodu Bitcoin, więc jest kompatybilny z interfejsem API Bitcoina, a nawet rozszerza funkcjonalność łańcuchów bocznych i łańcuchów bloków o poufne transakcje (CT), dodatkowe kody operacyjne, wydane aktywa, federacyjny kołek dwukierunkowy i podpisane bloki skrócić czas rozliczeń.

Elements włącza do technologii SegWit i transakcje ograniczone czasowo. Blockstream pomaga również w prowadzeniu badań nad sygnaturami Schnorra – szczególnie w przypadku ich propozycji Standard wielu sygnatur MuSig dla Schnorr.

Blockstream’s Liquid

Liquid to jeden z flagowych produktów Blockstream, który jest siecią rozliczeń między giełdami, która istnieje jako łańcuch boczny Bitcoin. Łączy wiele giełd, aby zapewnić lepszą płynność dzięki szybszym transakcjom Bitcoin, a użytkownicy mogą nawet wydawać własne aktywa. Ma natywny zasób, L-BTC, który jest powiązany z Bitcoinem za pośrednictwem łańcucha bocznego.

Sidechains to blockchainy, a Liquid wykorzystuje open source Blockstream Elements Project do budowy sieci sidechain dla giełd, animatorów rynku i brokerów do szybkich i prywatnych transakcji Bitcoin z innymi użytkownikami sieci.

Ciekły

Liquid ma zestaw funkcji, w tym technologię płynnych aktywów, która umożliwia użytkownikom tokenizację tradycyjnych aktywów, takich jak waluty fiducjarne, papiery wartościowe, a nawet inne kryptowaluty. Inne cechy Liquid obejmują transakcje poufne (CT), innowacyjną metodę maskowania szczegółów transakcji pierwotnie zaproponowany przez Gregory Maxwell.

Liquid umożliwia również bardziej ustandaryzowane środowisko do interakcji z powiązanymi i tokenizowanymi zasobami, które opierają się na bazie kodu Bitcoin. Atomowe swapy mogą być realizowane między uczestnikami sieci, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo i prywatność – szczególnie w przypadku transakcji OTC.

Płyn działa poprzez kołek 1: 1 między BTC a jego aktywem łańcucha bocznego, L-BTC. BTC jest zablokowane na łańcuchu bloków Bitcoin, odblokowując L-BTC na Liquid, które można wymienić na BTC w dowolnym momencie. Liquid jest obecnie obsługiwany przez federację giełd i instytucji finansowych obsługujących odrębny sprzęt. Indywidualni handlowcy mogą uzyskać dostęp do Liquid za pośrednictwem swojego portfela.

Blockstream Lightning

Blockstream Lightning to inna ważna technologia firmy, na którą składa się Wdrożenie c-Lightning – jedna z najpopularniejszych pełnych implementacji Bitcoin Lightning Network (LN). Projekt jest również open-source i wchodzi w skład Elements Project GitHub, skąd pochodzą liczne repozytoria Szarża błyskawicy do FileBazaar są dostępne.

Znacząca praca została wykonana z implementacją c-Lightning firmy Blockstream, w tym z różnymi aplikacjami oświetleniowymi (okrążenia), które obejmują gry internetowe i wtyczki e-commerce.

Błyskawica

C-Lightning firmy Blockstream to ich wersja LN, podobna do Lightning Labs lnd implementacja. Niektóre ze znanych dotychczas aplikacji c-Lightning to między innymi Lightning Charge i FileBazaar.

Lightning Charge to rozwiązanie typu drop-in dla sprzedawców umożliwiające akceptowanie płatności za pośrednictwem LNB Bitcoina wbudowanego w JavaScript. Jest zbudowany na platformie c-Lightning i obsługuje prosty interfejs API REST HTTP, fakturowanie, elementy webhook, wbudowaną stronę płatności i nie tylko.

FileBazaar jest zasilany przez Lightning Charge, a także opracowany w JavaScript. Ma na celu ułatwienie sprzedaży plików cyfrowych przy użyciu LN Bitcoin jako paywall. Pliki są dodawane do katalogu na serwerze i mogą wyświetlać podglądy obrazów, wideo, tekstu, dźwięku i nie tylko. Wykorzystując płatności LN jako mikropłatności, twórcy treści mogą generować dochód z pliku na zasadzie pay-per-view gdzie płatność jest kierowana bezpośrednio do ich portfela Bitcoin z niskimi opłatami, zwiększoną prywatnością i bez pośredników.

Oczekuj, że implementacja c-Lightning firmy Blockstream stanie się bardziej rozpowszechniona wśród przedsiębiorstw i programistów, takich jak dalsze adopcje są kontynuowane dla sieci typu mesh w warstwie drugiej Bitcoina.

Źródło danych kryptowaluty

Źródło danych kryptowaluty (CDF) od Blockstream to produkt powstały we współpracy z Intercontinental Exchange (ICE), która jest firmą stojącą za New York Stock Exchange. Produkt jest skierowany do firm i instytucji finansowych z danymi historycznymi i danymi handlowymi w czasie rzeczywistym z wielu głównych systemów handlu kryptowalutami.

plik danych

Dostęp nie jest otwarty dla wszystkich i musisz skontaktować się z zespołem Blockstream, aby uzyskać dostęp do CDF.

Według Blockstream, CDF umożliwia prawdziwe wykrywanie cen poprzez ponad 200 milionów zapytań handlowych dziennie na ponad 400 par krypto i fiat. Produkt zawiera również narzędzia analizy rynku (tj. Książkę zamówień poziomu 2), dzienne podsumowania wskaźników i jest uzupełniany przez sieć SFTI firmy ICE w celu zapewnienia nadmiarowości.

Blockstream Green

Blockstream Green to oficjalny portfel Bitcoin firmy Blockstream. Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i przyjazności dla użytkownika, Green Wallet jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida. Portfel jest całkowicie open-source.

Blockstream Green

Chociaż Green Wallet ma pewne zaawansowane zabezpieczenia i prywatność, takie jak podwójne klucze prywatne, inteligentne kontrakty z blokadą czasową i brak procesów KYC; nie oferuje wprost funkcji takich jak Chaumian CoinJoins czy Stonewall – dostępnych odpowiednio w portfelu Wasabi Wallet i Samourai Wallet.

Biorąc to pod uwagę, Green Wallet jest kompatybilny z portfelami sprzętowymi – Trezor i Ledger – i oferuje kontrolę opłat wraz z pełną obsługą API. Aplikacja jest wysoce konfigurowalna i stanowi odświeżający kompromis w zakresie przyjazności dla użytkownika i bezpieczeństwa na rynku portfeli nasyconym opcjami.

Blockstream Satellite

Jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów oferowanych przez Blockstream, Blockstream Satellite to zintegrowana sieć satelitarna, która nieprzerwanie transmituje łańcuch bloków Bitcoin na całym świecie.

Sieć działa dzięki naziemnym „teleportom” Blockstream, które są pełnymi węzłami Bitcoin, które przesyłają bloki do swoich serii satelitów geosynchronicznych. Każdy satelita – jest ich 5 – odbiera dane z teleportów, a następnie transmituje je na rozległe obszary ziemi.

Blockstream Satellite

Użytkownicy z anteną satelitarną i odbiornikiem USB mogą odbierać nadawane bloki, które są nadawane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i mogą być stale zsynchronizowane z siecią Bitcoin. Blockstream podejmuje również kroki w celu zapewnienia globalnej redundancji i braku partycjonowania danych teleportacji blockchain.

Zaletą Blockstream Satellite jest to, że użytkownicy mogą podłączyć się do łańcucha blokowego Bitcoin bez połączenia z Internetem – zapewniając zarówno solidniejszą sieć wielomiejscową, jak i szerszy dostęp do istniejącej kryptowaluty. Bariery kosztowe dostępu do sieci są również zmniejszone, a stabilność sieci zwiększa się poprzez zmniejszenie zależności Bitcoina od Internetu.

Niektóre intrygujące wydarzenia dotyczące Blockstream Satellite trafiły ostatnio na pierwsze strony gazet. Warto zauważyć, że Blockstream Satellite jest zintegrowany dzięki implementacji c-Lightning, a użytkownicy mogą nawet zapłacić rozgłaszać wiadomości globalne z fakturami LN za pomocą Spacebit Live który wykorzystuje satelitarny interfejs API firmy Blockstream.

Uwaga dodatkowa – Blockstream ma również przydatne Block Explorer który obejmuje łańcuch bloków Bitcoin, sieć testową i ich płynny łańcuch boczny.

Blockstream Standardized Proof of Reserves for Bitcoin Exchange

Firma deweloperska Blockchain, Blockstream, opublikowała znormalizowaną metodę, za pomocą której giełdy Bitcoin mogą zapewnić dokładny audyt swoich rezerw Bitcoin. Startup technologiczny ujawnił, że przesłał swój protokół Proof of Reserves jako protokół ulepszania bitcoinów (BIP).

Blockstream ogłosił wiadomości w post na blogu opublikowane 4 lutego 2019 r. przez Core Tech Engineer, Steven Roose.

Zgodnie z zapowiedzią, projekt powstał z potrzeby stworzenia jednej metody, która pozwoli każdemu, zarówno handlowcom, jak i organom regulacyjnym, na audyt platformy wymiany Bitcoinów..

Narzędzie Proof of Reserves

Jak działa Proof of Reserves firmy Blockstream

Zamiast wymagać transakcji na żywo, ten nowy protokół opiera się na niewykorzystanych transakcjach Bitcoin (UTXO). Aby użyć tego narzędzia, giełda tworzy nową pojedynczą transakcję, która zawiera wszystkie jej UTXO i nieprawidłowy parametr wejściowy.

Celem nieprawidłowego parametru jest uniemożliwienie wykonania transferu podczas propagowania transakcji w całej sieci. Blockstream mówi, że ta metoda, jeśli zostanie wykonana poprawnie, przedstawia dowód wszystkich możliwych do wydania Bitcoin UTXO należących do określonej platformy wymiany w oparciu o strukturę transakcji.

Ponadto, jak twierdzi Blockstream, proces ten umożliwia walidację zewnętrzną. Klient lub agencja regulacyjna może po prostu zażądać danych transakcji z procesu. Wszystko, czego potrzeba, to klient Proof of Reserves i podstawowa znajomość wspólnej infrastruktury językowej (CLI).

Zgodnie z zapowiedzią Blockstream zauważył, że obecny stan protokołu potencjalnie zdradza zbyt wiele informacji o finansach giełdy. Tym samym dane byłyby bezpieczne tylko w rękach audytorów i organów regulacyjnych. Jednak firma planuje integrację z własną technologią Liquid, aby radykalnie zmniejszyć to ryzyko.

Zapewnienie najlepszych praktyk dla giełd Bitcoin

Idea Proof of Reserves to kolejny krok w kierunku zapewnienia najlepszych praktyk dla giełd kryptowalut. Ujednolicony proces audytu giełd mógłby poprawić postrzeganie rynku przez inwestorów. Pozornie protokół Proof of Reserves może potencjalnie rzucić światło na platformy, które zawyżają swoje salda.

Fantastycznie, naprawdę mam nadzieję, że to zostanie odebrane. Bitcoin nie widział, aby giełdy robiły znaczący dowód rezerw od czasu tuż po upadku MtGox w 2014 roku. https://t.co/bE0Rcu0skZ

– Tuur Demeester (@TuurDemeester) 5 lutego 2019 r

We wrześniu 2018 roku Zaif, kryptowaluta z Osaki, została zhakowana, a cyberprzestępcy byli w stanie ukraść kryptowalutę o wartości 60 milionów dolarów. W tym czasie zespół Zaif tak powiedział nie odkrył hack przez pięć dni.

Z ciągłym Proof of Reserves sytuacja taka jak Zaif nie byłaby możliwa. Gdy doszło do włamania, sprawdzenie Bitcoin UTXOs wykazało deficyt w stosunku do poprzednich wartości. Dzięki bardziej zaawansowanemu programowaniu proces mógłby być nawet zautomatyzowany, zapewniając dowód rezerw Bitcoin w czasie rzeczywistym.

Stworzenie znormalizowanego procesu zapewnia również udział większej liczby interesariuszy w procesie audytu. Obecnie platformy, które umożliwiają Proof of Reserves, używają różnych protokołów. Dlatego każdy, kto chce je audytować, musi zapoznać się z każdym procesem, który zwykle wymaga specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Blockstream Bitcoin Mining Center

W zeszłym roku Blockstream, ogłosił że utworzyła oddział górniczy, który już posiada gwiazdorską obsadę klientów.

Blockstream Mining

Poznaj Blockstream Mining

W obecnej formie branża wydobywcza Bitcoin jest bardzo scentralizowana.

Bitmain, chiński oddział, produkuje i dystrybuuje większość maszyn używanych do wydobywania kryptowaluty. Jest również powiązany z pulami wydobywczymi, które mają około 50% wskaźnika hash Bitcoin, w zależności od tego, które pule liczysz.

Co więcej, raporty sugerują, że większość wydobycia blockchainów ma miejsce w Chinach, gdzie energia elektryczna jest często tania, ASIC są łatwe do zdobycia, a ziemia jest łatwa do zdobycia. Fakt ten został zaakcentowany, gdy wskaźnik hashowania Bitcoina dramatycznie spadł po powodzi w Chinach w zeszłym roku.

Blockstream chce zmienić tę centralizację dzięki nowemu oddziałowi górnictwa, który został faktycznie uruchomiony w tajemnicy w 2017 roku, podczas całej sporu między tłumem Rogera Vera a Blockstream & Współ.

Ten nowy dział to usługa „kolokacji sprzętu górniczego”, która promuje „klientów instytucjonalnych i korporacyjnych” w zakresie wdrażania „praktycznie każdego rodzaju sprzętu do wydobywania bitcoinów” w każdym z centrów Blockstream.

Obecnie usługa kolokacji jest używana przez Fidelity Investments, znaną firmę z Wall Street, która od lat wydobywa bitcoiny w biurze; Założyciel pro-crypto LinkedIn Reid Hoffman i sam Blockstream, który twierdzi, że ma maszyny, które zasilają „mniej niż 1%” sieci Bitcoin.

Kopalnia Bitcoinów Blockstream w Quebecu w Kanadzie. Zdjęcie z Forbes

Firma ma obecnie centra danych w Quebecu – Blockstream twierdzi, że jest jedną z pierwszych operacji wydobywczych Bitcoin, które zostały uruchomione w kanadyjskiej prowincji – oraz w Gruzji.

Oba centra mają obecnie pojemność energetyczną 300 MW, co, zdaniem współautora Forbesa, Kyle Torpey, mogłoby zasilać 7,5% sieci Bitcoin przy pełnej wydajności dzięki najnowszym modelom ASIC.

&# 128680;&# 128680;&# 128680;@Blockstream ujawnił, że dostał się do branży wydobywczej Bitcoin.

Mają 2 ogromne kopalnie w Quebecu i stanie Georgia o łącznej mocy 300 MW.

Może zasilać 7,5% sieci hashrate przy pełnej wydajności dzięki najnowszym układom ASIC. https://t.co/SZTE1oWbBu

– Kyle Torpey (@kyletorpey) 8 sierpnia 2019 r

Blockstream daje swoim klientom „pełną kontrolę nad ich operacjami wydobywczymi”, co przypuszczalnie pomaga złagodzić wspomniane ryzyko centralizacji.

Aby jeszcze bardziej zapobiec centralizacji wydobywania bitcoinów, Blockstream uruchomił również własną pulę wydobywczą, która wykorzystuje technologię BetterHash, protokół łączenia, który uniemożliwia producentowi puli kontrolę nad tym, jakie transakcje powinny być zawarte w blokach. Blockstream wyjaśnił tę decyzję:

BetterHash to ulepszony protokół puli wydobywczej, który daje poszczególnym górnikom możliwość kontrolowania, które transakcje Bitcoin mają być zawarte w nowo wydobytych blokach. W rezultacie sieć Bitcoin staje się bardziej zdecentralizowana i odporna na cenzurę, ponieważ operatorzy dużych pul nie określają już centralnie, które transakcje włączyć do bloków.

Wniosek

Blockstream ma zamiar kontynuować swoją trajektorię jako jedna z wiodących firm deweloperskich w ekosystemie Bitcoin.

Kierowane przez utalentowany zespół, który stworzył fascynujące projekty open source, firmy takie jak Blockstream są motorem innowacji w tym sektorze. Inne firmy, takie jak Lightning Labs i Bitfury, również promują innowacje w Bitcoin i mają również własną implementację LN.

Dla programistów, jeśli jesteś zainteresowany pracą nad LN Bitcoin, Repozytoria Github typu open source firmy Blockstream to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map