Jak sprzedawać ICO bez Facebooka, Twittera i Google

Jak sprzedawać projekty kryptowalut

Marketerzy w przestrzeni blockchain (wszyscy z nas 12) otrzymywali coraz więcej złych wiadomości w pierwszym kwartale tego roku, ponieważ coraz więcej tradycyjnych kanałów marketingowych staje się niedostępnych w przestrzeni blockchain. Najprawdopodobniej, Dzieje się tak, ponieważ 92% ostatnich projektów ICO zostało uznanych za oszustwa, nie powiodło się lub właśnie zakończyło się niepowodzeniem, ale mogliśmy łatwo reklamować się na różnych platformach, takich jak Facebook i Twitter.

Czy całkowity zakaz wszystkich reklam związanych z kryptowalutami jest właściwym podejściem? I w jaki sposób prawdziwe, legalne projekty blockchain nadal się promują teraz, gdy Facebook, Twitter, Reddit i AdWords umieszczają kibosha na reklamach firm blockchain?

Jak sprzedawać projekty kryptowalut

Uwaga: to jest post gościnny autorstwa Keitha Baumwalda, dyrektora ds. Marketingu Celsius Network.

Duże firmy nadal nie otrzymują Crypto

Jednym z największych problemów stojących przed gigantami medialnymi jest to, że prawdopodobnie nie rozumieją kryptowaluty. Rzeczywiście, rynek kryptowalut rośnie i ewoluuje tak szybko, że każdemu, kto nie poświęca znacznej części swojego dnia, może być trudno po prostu nadążać za obecnymi trendami, aby być na bieżąco. Co więcej, media głównego nurtu zaczęły zwracać uwagę na szaleństwo ICO i niedawny schemat Ponzi oraz wydarzenia związane z oszustwami. John Oliver z Last Week Tonight zrobił ostatnio cały segment dotyczący kryptowalut.

Spójrzmy na to z perspektywy platform reklamowych: do niedawna każde ICO mogło łatwo płacić za reklamy zachwalające 1000% zwrotów potencjalnym inwestorom, zebrać sporo kapitału i po prostu zniknąć.

Mayweather Tweet

Oczywiście ofiary tego planu będą chciały obwinić kogokolwiek lub cokolwiek, co ich w niego wciągnęło. Naturalnym pierwszym krokiem jest w pierwszej kolejności obwinianie witryny, na której umieszczono reklamę.

Chociaż nie jest jasne, czy zezwolenie na reklamowanie czegoś, co później okazuje się oszustwem, powoduje, że firma ponosi odpowiedzialność prawną, te duże firmy z nieskończoną listą klientów wydają się po prostu popełniać błąd po stronie ostrożności, całkowicie unikając kryptowalut. Dla nich ból głowy nie jest wart jakiegokolwiek zysku, który zostawiają na stole.

Wolność słowa i reklamy

Istnieje interesująca zagadka, przed którą stoją ci, którzy chcą sprzedawać swoje produkty. Powiedzmy przez chwilę, że firma, która legalnie sprzedaje broń, chce się reklamować na dużej platformie, takiej jak Facebook, klientom w Stanach Zjednoczonych. Sprzedawanie broni Amerykanom w Ameryce nie jest nielegalne. Dla niektórych kontrowersyjne, ale znowu nie nielegalne.

Jednak Facebook może zdecydować o wprowadzeniu polityki korporacyjnej uniemożliwiającej reklamowanie broni na swojej platformie. Może to wynikać z wielu powodów, w tym z faktu, że Facebook ma wielu młodych użytkowników, a także użytkowników, którzy mogą być zdecydowanie przeciwni posiadaniu broni. Dlatego Facebook może zdecydować, że nie będzie pokazywał tego typu reklam wyłącznie jako decyzja biznesowa, a nie jako cenzura.

NRA

Tutaj sprawy się komplikują. Ponieważ świat reklamy staje się coraz bardziej scentralizowany, zmniejsza się liczba strażników (tj. Facebook, Google i Twitter), którzy mogą podejmować decyzje o tym, co jest akceptowalne, a co nie. W rezultacie wiele rzeczy, które są w pełni legalne, a nawet popularne, może pozbawić się opcji reklamy.

Chociaż niektórym reklama może wydawać się irytująca lub natrętna, nadal stanowi ona istotną część naszej globalnej gospodarki. Jeśli tych kilku strażników zdecyduje się na hurtową blokadę całych branż, szybko staje się to bardzo podobne do cenzury.

Czy hurtowe zakazanie reklam kryptowalutowych jest właściwym posunięciem?

Chociaż podejrzewam, że zakaz reklam kryptowalut został wprowadzony głównie jako środek zapobiegawczy, prawdopodobnie nie jest to właściwy sposób radzenia sobie z nim.

Wszystkie reklamy internetowe nadal muszą przejść proces weryfikacji. Dlatego nie widzisz reklam rzeczy, które są nielegalne lub są w dużej mierze uważane za nieodpowiednie przez społeczeństwo. Strażnicy robią to, aby rzeczy, które są nielegalne lub budzące powszechne zastrzeżenia, nie pojawiały się na platformie i nie denerwowały ich użytkowników.

Jednak w miarę jak wkraczamy w głębszą rewolucję kryptowalut, reklama skierowana do ogółu społeczeństwa, a nie tylko do entuzjastów kryptowalut na stronach internetowych poświęconych kryptowalutom, staje się coraz bardziej istotna. Dzieje się tak, ponieważ celem kryptowaluty jako całości jest osiągnięcie masowej adopcji. Będzie to znacznie trudniejsze, jeśli projekty i firmy związane z kryptowalutami będą miały ograniczone możliwości komunikowania się z opinią publiczną za pośrednictwem reklam. Reklama pełni podstawową funkcję informowania opinii publicznej o produktach lub rynkach, na które inaczej nie byliby narażeni.

Jest całkiem prawdopodobne, że te zakazy reklamy kryptowalut nie są trwałe. Ponieważ coraz więcej firm angażuje się w kryptowalutę, akceptuje ją jako płatność i chce o tym porozmawiać, prawdopodobnie nastąpi ogólne zrozumienie kryptowaluty.

W związku z tym reklamodawcy będą najprawdopodobniej ostatecznie wyposażeni w wystarczającą wiedzę, aby określić, które reklamy kryptograficzne są dobre, a których należy unikać..

Co mogą zrobić projekty Crypto, aby je dziś promować?

Kryptowaluta w ogóle stoi w obliczu ważnej zmiany. Szybka adopcja już ma miejsce z wiele tysięcy ludzi dołącza i kupuje kryptowaluty każdego dnia. Nawet jeśli wszystkie reklamy są zakazane na popularnych platformach, nie mogą i nie zapobiegną rozprzestrzenianiu się kryptowaluty.

Niektóre reklamy nadal mogą przechodzić przez filtry Facebooka. Widziałem kilka reklam, które z pewnością zostaną zbanowane, używając słowa „bl0ckchain”, aby ominąć filtry na Facebooku. Podczas naszych ostatnich kampanii wykorzystaliśmy obraz, aby szybko pokazać, że reklama dotyczy kryptowalut, a następnie napisaliśmy powiązaną kopię bez użycia słów takich jak „krypto, blockchain, ICO, tokeny itp.” które łatwo zostają oznaczone przez algorytm Facebooka.

Celsjusza Reklama na Facebooku

Użyliśmy podobnego tekstu i kreacji na Twitterze, chociaż CTR były znacznie niższe.

Ponieważ AdWords wkrótce zakazuje również reklamowania się firmom kryptograficznym, trzy duże źródła wydawania pieniędzy marketingowych szybko znikają. Więc gdzie należy ponownie przydzielić budżet marketingowy?

Youtube

Na razie nadal możesz swobodnie rozmawiać o kryptowalutach na YouTube. Wydaj pieniądze na wysokiej jakości treści wideo i płać za ich promocję w internecie. Jest mnóstwo ludzi, którzy przeprowadzą recenzję lub wywiady z Twoją firmą. Widzieliśmy naprawdę dobry zwrot z inwestycji z tych kanałów i pomogli w wywołaniu „szumu”, który również doprowadził do wielu niezamawianych i niezapłaconych filmów (w tym ten poniżej z Ianem Baliną).

Pokaz

Spędziłem najmniej czasu w swojej karierze, wydając pieniądze na reklamy displayowe, ponieważ poza remarketingiem, reklamy graficzne mają fatalny zwrot z inwestycji. Nie inaczej jest w świecie kryptowalut. Ale kiedy masz mniej miejsc do spędzenia, musisz trochę z tego wydać tutaj. Kupiliśmy reklamy graficzne w kilku dużych witrynach kryptograficznych, zauważyliśmy, że CTR przekroczył 0,25%, ale reklamy były nadal drogie na podstawie CPC. Reklama i projektowanie w kryptowalutach nadal jest do bani, więc robienie czegoś wysokiej jakości pomoże w budowaniu świadomości marki dla wszystkich tych gałek ocznych, które widzą, ale nie klikają.

Te reklamy miały CTR 0,27% na CoinMarketCap.

WOM

Obecnie duża liczba osób, które odkrywają kryptowaluty, robi to nie poprzez reklamę lub marketing, ale poprzez pocztę pantoflową i referencje osób, którym ufają. Niedawny badania sugerują że większość Amerykanów zna już bitcoin przynajmniej na poziomie koncepcyjnym. Dotyczy to również wielu innych krajów.

Poczta pantoflowa to najlepszy możliwy program poleceń i doskonały do ​​napędzania, prawdziwego wzrostu organicznego. Zbuduj prawdziwą markę, z którą ludzie będą mogli się identyfikować. Następnie twórz gadżety wokół tej marki, takie jak koszulki, naklejki itp., I rozdawaj je hojnie, aby ludzie byli podekscytowani Twoją platformą.

Wysyłamy gadżety do wielu, wielu fanów Celsjusza, aby skłonić ich do rozpowszechnienia informacji. Myślimy o ludziach na naszym kanale Telegram jak o posiadaczach biletów okresowych drużyny sportowej. Ci ludzie są Twoimi ewangelistami i największymi fanami, więc traktuj ich właściwie i pozwól im rozpowszechniać informacje o Twojej firmie.

Nowe platformy treści

Medium (na razie) to nadal świetne miejsce do content marketingu. Co więcej, pojawiło się wiele nowych platform mediów społecznościowych, które otwarcie wspierają kryptowaluty (a nawet używają ich samodzielnie) i wydają się być bardziej skoncentrowane na wolności słowa jako podstawowej zasadzie, zamiast na pasywnym ideale. Oto kilka przykładów: Steemit, Minds.com i Gab.ai, aby wymienić tylko kilka. Jak dotąd strony nie wyraziły zainteresowania zakazem komunikacji kryptowalut i najprawdopodobniej wsparłyby takie przedsięwzięcia marketingowe.

Podsumowując wszystko

Tego rodzaju środki przeciw kryptowalutom są najprawdopodobniej tymczasowe i mają na celu umożliwienie głównym platformom zmierzenia się kiedyś z tym, jak działa dziś rynek kryptowalut..

Wiele krajów również opracowuje i stabilizuje swoje przepisy i regulacje nie tylko w odniesieniu do mediów społecznościowych, ale także do kryptowalut. Może to potencjalnie ułatwić dużym firmom wykrycie złych klientów reklamowych i uniknięcie ich. Pomogłoby to również prawdziwym firmom w przestrzeganiu jasno określonych zasad w celu wykazania swojej legitymacji.

Na razie marketerzy muszą być sprawni i szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe i kanały reklamowe w codziennej działalności. Niestety z punktu widzenia zwrotu z inwestycji kanały o najlepszych wynikach wydają się być pierwszymi. Przynajmniej w najbliższym czasie praca tych marketingowych ICO będzie tylko trudniejsza.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map