Jak wypłacić Bitcoin i inne kryptowaluty na rzecz Fiata

Jak wypłacić kryptowalutę

W ciągu ostatnich kilku lat popularność Bitcoin i innych kryptowalut znacznie wzrosła, biorąc pod uwagę duży wolumen obrotu, zainwestowany kapitał, interes publiczny i oczywiście przepisy dotyczące podaży i popytu..

Ponieważ Bitcoin osiągnął najwyższy poziom ponad 19000 USD podczas hossy w 2017 roku, natura rynku kryptowalut uległa zmianie. Nowi użytkownicy mogą szukać sposobów na wypełnienie luki między kryptowalutami a walutą fiducjarną i zobaczyć, jak działa wymiana między tymi dwoma systemami.

Można to zrobić na wiele sposobów. Ludzie mogą martwić się wypłacaniem dużych sum pieniędzy i chcą mieć pewność, że wszystko jest bezpieczne, a to dobry pomysł.

Dlatego w tym artykule omówimy trzy główne metody, których możesz użyć do wypłaty bitcoinów w walucie Fiata (lub lokalnej gotówki). Są one ogólnie określane jako najbezpieczniejsze i najmniej kosztowne metody wymiany walut cyfrowych na walutę wydaną przez rząd.

Jak wypłacić kryptowalutę

Czym jest Fiat ?

Zanim przejdziemy dalej, chcieliśmy tylko wyjaśnić, co dokładnie mamy na myśli, mówiąc „Fiat” lub „Fiat Currency”. Fiat to waluta emitowana przez rząd, ale nie posiadająca poparcia towar fizyczny.

Wartość pieniądza fiducjarnego wywodzi się z relacji między podażą a popytem, ​​a nie z wartości materiału, z którego wykonany jest pieniądz. W przeszłości większość walut opierała się na towarach fizycznych, takich jak złoto lub srebro, ale pieniądz fiducjarny opiera się wyłącznie na wierze i kredycie gospodarki.

Definicja przez Investopedię:

Fiat jest postrzegany jako ryzykowny, ponieważ cierpi z powodu inflacji. Kiedy rząd zdecydował się „wydrukować” więcej waluty Fiata, w rezultacie wartość wszystkich pieniędzy spada. Jest to dokładne przeciwieństwo tego, co kryptowaluty miały na celu rozwiązać.

Centralny aparat bankowy

Większość ludzi zakłada, że ​​ich pieniądze stanowią coś wartościowego. W rzeczywistości współczesna waluta fiducjarna to dług i nic więcej. Zamiast być wspieranym jakąś formą cennego dobra, nowoczesny system finansowy opiera się na budzącej podziw wysokości długu.

Waluta fiducjarna jest po prostu reprezentacją tego długu. Gdyby cały dług świata został spłacony, nie byłoby pieniędzy.

Czy to nie jest dziwne?

Globalna waluta fiducjarna, emitowana przez licencjonowane przez rząd banki centralne, jest podstawą naszego systemu finansowego. Początkowo kryptowaluty, takie jak Bitcoin, starały się zastąpić walutę fiducjarną i zastąpić ją zdecentralizowanym systemem, który osłabił centralny aparat bankowy.

Cel, jakim jest obcięcie pieniądza opartego na długach w gospodarce światowej, będzie trudny do osiągnięcia, ponieważ większość ludzi chce otrzymywać płatności w pieniądzu fiducjarnym. W wyniku tej sytuacji handlowcy kryptowalut muszą wchodzić w interakcje z systemem, który był antagonistyczny w stosunku do zdecentralizowanych aktywów.

Zamykanie luk

Do 2017 roku ustanowiony system finansowy nie traktował kryptowalut poważnie. Wszystko się zmieniło, gdy Bitcoin poprowadził przestrzeń kryptowalut na dzikiej fali byków, która doprowadziła cenę BTC do blisko 20000 USD. Główne banki odcięły linie kredytowe swoich klientów, zajmując się giełdami kryptowalut, a kraje takie jak Chiny od razu zakazały używania kryptowalut.

Banki centralne zauważyły, ile pieniędzy napływa do zdecentralizowanych aktywów i być może obawiały się długoterminowych konsekwencji tej dynamiki.

Pojawiły się również problemy związane z przepisami Know-Your-Customer (KYC). Większość giełd kryptowalut nie miała takiego poziomu nadzoru klienta, jaki byłby potrzebny do interakcji z innymi instytucjami finansowymi. Prawie każdy podmiot bankowy musi prowadzić obszerne rejestry swoich klientów, aw świecie kryptowalut to po prostu nie była standardowa praktyka.

W ciągu ostatniego roku przepisy KYC stały się ważniejsze dla giełd kryptowalut. Każda giełda, która chce zamienić kryptowaluty na gotówkę, musi płacić według tych samych zasad co inne podmioty finansowe i przechowywać obszerną dokumentację tożsamości i działań swoich klientów.

Coinbase

Giełdy kryptowalut to najpopularniejsza metoda wymiany BTC & inne waluty do Fiata w tym czasie. Chociaż większość z nich nakłada pewne ograniczenia na to, ile można wymienić bez weryfikacji, stanowią one doskonały wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają i nie wypłacają dużych kwot. Proces jest dość prosty, nawet dla początkujących użytkowników.

Po utworzeniu konta będziesz musiał połączyć je z kartą debetową / kredytową lub kontem bankowym. Następnie po prostu zdeponuj ze swojego adresu, ile BTC chcesz wymienić, wybierz walutę i kliknij opcję wymiany.

Proces może zająć od kilku minut do kilku dni, w zależności od wybranej giełdy i banku / dostawcy karty.

Coinbase jest jedną z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych giełd, z których można wypłacić swoje kryptowaluty, przeczytaj naszą recenzję, aby dowiedzieć się więcej.

Większość giełd oferuje przystępne opłaty, ale wiążą się z nimi również pewne wady. Najważniejsze jest to, że nie możesz uzyskać natychmiastowego dostępu do wymienianych środków. Dlatego jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać kilka dni roboczych, zanim bank przetworzy kwotę i zaksięguje ją na Twoim koncie..

Witryna Coinbase

Po wymianie kwoty i przekazaniu jej na konta użytkowników, właściciele bitcoinów mogą po prostu wypłacić pieniądze w bankomacie przy użyciu swoich kart lub bezpośrednio u kasjera.

Nie bez powodu wspomnieliśmy o Coinbase powyżej. Była to jedna z najbardziej aktywnych giełd na świecie i osiągnęła wysoki stopień integracji z systemem bankowym USA.

Chociaż Coinbase będzie akceptować użytkowników z ponad 30 różnych krajów, jeśli chcesz zamienić krypto na gotówkę, musisz być w pełni zarejestrowanym klientem w USA z kontem bankowym w USA.

Dopóki masz wszystkie niezbędne dane uwierzytelniające i weryfikację, wypłata za pomocą Coinbase jest prosta!

Coinbase będzie obsługiwać konwersję z Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash na dolary amerykańskie. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć konto bankowe w USA z kontem Coinbase, a następnie zlecić przelew. W tej chwili Hawaje, Wyoming i Minnesota nie zezwalają na otrzymywanie przelewów z Coinbase, ponieważ istnieją lokalne przepisy, które tego zabraniają

Bliźnięta

Gemini była pierwszą licencjonowaną giełdą na świecie, więc nie jest zaskoczeniem, że oferują swoim klientom możliwość wypłaty kryptowalut za walutę fiducjarną. W przeciwieństwie do Coinbase, Gemini obsługuje tylko Bitcoin i Ethereum, ale większość tokenów można wymienić na BTC lub ETH.

Giełda oferuje tylko wypłaty gotówki dla klientów z USA i obsługuje tylko rachunki bankowe w USA. Z drugiej strony Gemini umożliwia korzystanie z przelewów ACH i przelewów bankowych, przy czym przelewy ACH trwają do 4 dni, a przelewy są rozliczane w jeden dzień po ich zatwierdzeniu.

Gemini Exchange Review

Należy pamiętać, że Gemini obsługuje tylko konwersje i przelewy na konta osobiste. Jeśli masz wspólne konto bankowe, którego używasz do transakcji, dobrze jest upewnić się, że osoba znajdująca się na Twoim koncie bankowym jest również wymieniona w informacjach o koncie Gemini.

Po upewnieniu się, że informacje o koncie bankowym są zgodne z kontem Gemini, zamiana kryptowalut na fiat z Gemini wymaga tylko kilku kliknięć.

Bitstamp

Bitstamp ma siedzibę w Luksemburgu i stał się popularną giełdą dla inwestorów kryptowalutowych z głębokimi kieszeniami. Firma oferuje swoim klientom kryptowaluty do transakcji fiducjarnych, ale ilość wymaganych informacji jest wyższa niż w giełdach w USA, takich jak Coinbase i Gemini.

Z drugiej strony Bitstamp będzie współpracował z osobami spoza Stanów Zjednoczonych, co jest zaletą dla posiadaczy kryptowalut, którzy mogą uzyskać dostęp do amerykańskiego systemu bankowego. Giełda wymieni Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i Bitcoin Cash na fiat i prześle gotówkę na konto w USA dla swoich klientów w USA.

Recenzja Bitstamp

bitFlyer

bitFlyer to międzynarodowa giełda kryptowalut obsługująca klientów w Azji, USA i UE. Wykonuje ogromny dzienny wolumen obrotu i czasami jest największym centrum handlowym dla Bitcoin. Podobnie jak większość głównych giełd, pozwoli Ci zamienić krypto na fiat i dostarczyć je na konto bankowe przelewem bankowym.

Podobnie jak każda inna giełda kryptowalut na tej liście, będziesz musiał mieć ważne konto bankowe i przejść proces weryfikacji tożsamości, zanim wypłacisz jakąkolwiek walutę fiducjarną z bitFlyer. Kantor ma siedzibę w Japonii i oferuje usługi wypłaty pieniędzy fiducjarnych również osobom spoza USA.

Wypróbuj usługi lokalne

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, ile osób wokół ciebie może być zainteresowanych wymianą gotówki na twoje kryptowaluty. Zwłaszcza na obszarach miejskich jest wielu ludzi, którzy chcieliby odebrać Bitcoin bez przeskakiwania przez wszystkie obręcze KYC, które istnieją na renomowanych giełdach.

Większość lokalnych usług wymiany kryptowalut oferuje pewną ochronę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu, co sprawia, że ​​wolą oni robić transakcje gotówkowe w fast foodach. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie niuanse poniższych platform i wiesz, jak możesz otrzymać zapłatę, jeśli z nich korzystasz. Niektórzy pobierają opłaty za swoje usługi, więc przed rozpoczęciem działalności należy znać całkowity koszt transakcji.

LocalBitcoins.com

Usługi takie jak LocalBitcoins.com dążą do stworzenia rynku P2P, na którym osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą walut cyfrowych mogą to robić od innych osób. Większość takich usług opiera się na depozytach i oferuje przejrzyste opłaty, dlatego problemy z zaufaniem w zasadzie nie istnieją.

LocalBitcoins.com służy jako pośrednik między kupującym a sprzedającym. Obie części umowy mogą wybrać, w jaki sposób chcą się spotkać i jak chcą przelać dane środki. Od osobistych spotkań, podczas których wymieniana jest gotówka i waluty cyfrowe, po karty podarunkowe, Western Union i inne metody – wszystko jest możliwe.

Wyszukaj sprzedawców

Przeczytaj naszą recenzję LocalBitcoins tutaj.

Paxful

Paxful ma śmiałość bycia „uniwersalnym wymieniaczem pieniędzy”. W tym celu platforma oferuje użytkownikom ponad 300 różnych opcji wymiany bitcoinów, w tym walut fiducjarnych. Podobnie jak wiele powstających platform kryptograficznych, Paxful oferuje podstawowe wrażenia użytkownika. Koniecznie sprawdź, jak to działa, zanim zdecydujesz się go użyć, i przeczytaj kilka recenzji.

Paxful używa Bitcoin jako waluty bazowej, ale niektórzy handlowcy oferują również Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin, Ethereum, Monero, Ripple, Dogecoin, Digibyte i Dash na platformie. Jeśli chcesz sprzedawać altcoiny w Paxful, będziesz musiał zamienić je na BTC.

Minimalna kwota sprzedaży to 0,0001 BTC. Możesz otrzymywać płatności w dowolnej walucie, a ponadto masz do wyboru kilka metod płatności. Paxful to interesująca platforma handlowa. Warto zajrzeć, jeśli wolisz trzymać się z dala od giełd lub mieszkać poza Ameryką Północną, Europą Zachodnią lub Azją.

Przegląd Paxful

Przeczytaj naszą recenzję Paxful tutaj.

Bitquick

Bitquick to kolejna platforma handlowa P2P, która oferuje kupującym dużą anonimowość. Działa to tylko dlatego, że wykorzystuje ręczną weryfikację płatności, a także ochronę depozytu. W przeciwieństwie do innych witryn handlowych P2P na tej liście, Bitquick zezwala na handel BTC tylko na swojej stronie. Chociaż jest to trochę niewygodne, wystarczy zamienić inne kryptowaluty na BTC na wielu giełdach.

Platforma jest również przyjemna dla sprzedawców, ponieważ nie muszą się martwić, że zostaną oszukani ze względu na ochronę depozytu, z której korzysta Bitquick. Po sfinalizowaniu sprzedaży sprzedającym można zapłacić przelewem bankowym lub Western Union. Sprzedaż na Bitquick jest prosta, a sprzedający mogą poprosić o dowolną cenę za swój BTC.

Być może jedyną wadą strony jest to, że zatwierdzenie przelewu może zająć kilka godzin, ponieważ potwierdzenie jest w rzeczywistości wykonywane ręcznie przez prawdziwą osobę. Trochę ironiczne, biorąc pod uwagę fakt, że platforma używa w swojej nazwie słowa „quick”, ale miło jest mieć prawdziwy nadzór człowieka nad każdą transakcją.

Karty przedpłacone Bitcoin

Karty przedpłacone Bitcoin lub karty debetowe są dostępne od jakiegoś czasu. Wielu uważa, że ​​jest to jeden z najlepszych sposobów wymiany cyfrowej waluty na gotówkę, biorąc pod uwagę szeroki wachlarz korzyści, jakie oferują. Opierając się na tym aspekcie, karty przedpłacone bitcoin są zwykłymi kartami, zwykle wydawanymi przez Visa lub MasterCard, które mogą być finansowane za pośrednictwem BTC lub innych walut.

Chociaż proces uzyskania własnej karty trwa nieco dłużej w porównaniu z giełdami bitcoinów lub lokalnymi usługami wymiany, oferują one liczne korzyści, takie jak: możliwość płatności w dowolnym systemie POS, wypłaty w bankomatach na całym świecie, natychmiastowa konwersja z BTC do fiat, takich jak USD / EUR / GBP i więcej. Niektóre z innych korzyści obejmują niskie prowizje, bezpłatną dostawę, obsługę chipów i kodów PIN, przejrzyste opłaty i nie tylko.

Ważne jest, aby podkreślić, że karty przedpłacone Bitcoin są akceptowane tylko w niektórych krajach, a jeśli dostawca nie akceptuje rodzimej waluty Twojego kraju, będziesz musiał zapłacić opłatę za konwersję z USD / EUR na walutę krajową.

Karty debetowe Bitcoin

Przeczytaj: Przewodnik po kartach debetowych Bitcoin

W większości przypadków uzyskanie własnej karty przedpłaconej wymaga od użytkowników przejścia procesu weryfikacji. Mając to na uwadze, użytkownicy będą musieli przedłożyć oficjalny dokument tożsamości wraz z potwierdzeniem adresu.

Zasadniczo istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile możesz wypłacić / wydać, ale można je znieść po dokładniejszej weryfikacji klienta, zgodnie z polityką Poznaj swojego klienta (KYC), mającą na celu uniknięcie nielegalnego finansowania lub prania pieniędzy.

Niektóre popularne przykłady tego typu kart to Monako i Tenx.

Jednak na dłuższą metę, jeśli jesteś zapalonym posiadaczem i użytkownikiem cyfrowej waluty, karty przedpłacone mogą okazać się najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę natychmiastowe wypłaty, możliwość łatwego doładowania konta i fakt, że tego nie robisz. Nie trzeba czekać dni, zanim Twój BTC zostanie zamieniony na fiat, tracąc w ten sposób również na dodatniej zmienności.

Pożyczki kryptowalutowe: nie musisz wypłacać pieniędzy

Od czasu opublikowania tego artykułu pojawiło się wiele nowych firm, które pozwolą Ci zaciągać pożyczki i wykorzystywać posiadane kryptowaluty jako zabezpieczenie.

Działają tak – zdeponujesz swoją walutę w inteligentnej umowie, w której będzie przechowywana, a otrzymasz walutę Fiata na swoje konto bankowe i możesz spłacić pożyczkę w dowolnym momencie. To fajna nowa opcja dostępna dla ludzi z dwóch powodów – pozwala uniknąć zdarzenia podlegającego opodatkowaniu, bierzesz pożyczkę, a nie sprzedajesz swojej waluty.

Inną korzyścią jest to, że zabezpiecza cię przed wzrostem cen twoich kryptowalut, a według prognoz Bitcoin i Ethereum wzrosną do nowych poziomów w ciągu następnego roku, nie przegapisz żadnego potencjalnego wzrostu cen, ponieważ nadal pozostają one twoją własnością.

Przyjrzeliśmy się dwóm głównym firmom oferującym tę usługę – Ethlend i Salt, a także dokonaliśmy porównania obu firm tutaj.

Sól vs Ethlend

Banki prywatne

Jeśli masz dużo kryptowalut, są prywatne banki, które pomogą Ci sprzedać je za fiat. Korzystanie z prywatnego banku do monetyzacji kryptowalut prawdopodobnie nie jest opcją dla większości ludzi, ponieważ banki nie są zainteresowane mniejszymi inwestorami.

Z drugiej strony, jeśli masz dużo kryptowalut, które chcesz zamienić na fiat, warto porozmawiać z prywatnym bankiem. Ponieważ prywatny bank prawdopodobnie będzie miał znacznie wyższy poziom zgodności niż giełda kryptowalut, znacznie łatwiej będzie przesuwać fiat po dokonaniu transakcji.

Chodzi o to, że krypty pojawiły się znikąd. Osoby, które zarobiły poważne pieniądze na kryptowalutach, muszą mieć papierowy ślad, jeśli chcą wprowadzić swoje pieniądze do istniejącego systemu finansowego. Wielkich banków nie obchodzi, czy nie potrafisz dokładnie wyjaśnić, skąd wzięło się kilka tysięcy dolarów, ale kilka milionów to zupełnie inna historia.

Banki prywatne mają urzędników ds. Zgodności, co jest mieczem obosiecznym. W przypadku większych sprzedawców kryptowalut w fiducjarach fakt, że będziesz mieć faktycznego urzędnika bankowego przeglądającego transakcję, może być dużą pomocą, gdy zaczniesz przenosić pieniądze. Urzędnik ds. Zgodności musi upewnić się, że Twoje działania nie wpłyną negatywnie na bank lub że otrzymywane pieniądze nie pochodzą z nielegalnej działalności.

Prawna strona Crypto Cash

W większości krajów wymagane jest posiadanie obszernych danych na każdą znaczną kwotę pieniędzy, którą posiadasz. Istnieją ku temu dobre powody, chociaż mogą nie być wygodne dla posiadaczy kryptowalut. Przez większość swojej historii (nieco ponad dekadę) kryptowaluty były całkowicie nieuregulowane. Teraz rządy gwałtownie się odwróciły.

Aby sprawa była jeszcze bardziej zagmatwana, organy bankowe i podatkowe otrzymały niewiele wskazówek dla posiadaczy kryptowalut na temat tego, jak postępować z istniejącymi zasobami kryptowalut. Ta sytuacja jest jeszcze bardziej złożona dla inwestorów, którzy są na rynku kryptowalut od dłuższego czasu. Nie ma wielu sposobów na stworzenie weryfikowalnego papierowego śladu na początku BTC, co nie jest idealne dla nikogo.

Przepisy dotyczące posiadania kryptowalut i opodatkowania będą się różnić w zależności od kraju. Prawie każdy naród na ziemi stworzył jakąś formę systemu opodatkowania kryptowalut i ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie nowe przepisy mogą Cię dotyczyć.

Płacenie podatków

Jeśli jesteś nowy w świecie inwestowania, pomysł podatku od zysków kapitałowych może być dla Ciebie nowy. Zasadniczo, gdy kupujesz aktywa, a następnie sprzedajesz je z zyskiem, będziesz musiał zapłacić podatek od tej transakcji. Papiery wartościowe, takie jak akcje i aktywa, takie jak towary, podlegają systemom opodatkowania zysków kapitałowych w większości krajów.

Dobrą wiadomością jest to, że wiele krajów pozwala również na częściowe odliczenie strat handlowych, które teraz miałyby zastosowanie do kryptowalut. Warto porozmawiać z doradcą podatkowym na temat podatków, które mogą być konieczne do zapłacenia za działalność związaną z handlem kryptowalutami, aby nie zalegać z rachunkiem podatkowym.

Przygotowaliśmy przewodnik podatkowy dotyczący kryptowalut, aby dać ci wyobrażenie o prawie twojego kraju, należy oczywiście zauważyć, że najlepiej jest porozmawiać z księgowym w twoim kraju, który jest dobrze zorientowany w podatkach kryptograficznych, ponieważ niektóre przepisy mogą być niejasne i nie chcesz naruszyć obowiązujących przepisów.

W większości krajów organy podatkowe będą naliczać dodatkowe odsetki i kary za spóźnione podatki, których warto unikać!

Wniosek

Niezależnie od wybranej metody wypłaty, ważne jest, aby przeprowadzić niezależne badanie, aby dowiedzieć się więcej o usługodawcy. Zrób to, czytając regulamin, dowiedz się więcej o opłatach i czytając recenzje klientów. Pomoże Ci to dokonać bardziej świadomego wyboru, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo monet, danych osobowych i gotówki przez cały czas.

Od czasu do czasu użytkownicy mogą natknąć się na firmy lub osoby fizyczne reklamujące usługi, takie jak „Bitcoin to PayPal”, „Bitcoin to Cash” i inne. Najlepiej przeprowadzać wymianę za pośrednictwem certyfikowanej platformy, ponieważ z pewnością zmniejszy to ryzyko. Wreszcie, podczas wymiany za pośrednictwem innej usługi, zawsze używaj takiej, która oferuje ochronę na rachunku escrow.

Większość dostawców jest niedroga i stanowią doskonałą gwarancję na wypadek, gdyby druga osoba szukała tylko twoich pieniędzy i nie zamierza prowadzić uczciwego handlu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map