Tokenizacja dostaw energii: handel mocą w łańcuchu bloków

Blockchain & amp; Energia

Kiedy Bitcoin po raz pierwszy ogłosił swoje pojawienie się dziewięć lat temu, myśleliśmy, że otrzymujemy fajną, cyfrową walutę online. W rzeczywistości otrzymaliśmy pierwszy rzut oka na technologię, która miała zrewolucjonizować świat po tysiącleciu.

Choć koncepcja cyfrowej gotówki była przełomowa i istnieje wiele pozytywnych przypadków użycia, trudno jest uniknąć wrażenia, że ​​prawdziwą gwiazdą programu w nadchodzących latach będzie podstawowa technologia, która stanowi podstawę cyfrowej waluty – blockchain.

Blockchain & amp; Energia

Technologia blockchain została już wykorzystana na niezliczone sposoby, co najprawdopodobniej zaskoczyłoby jej oryginalnego twórcę, enigmatycznego Satoshi Nakamoto.

Od sieci bukmacherskich po centra zatrudnienia; od platform recyklingu po areny do testowania sztucznej inteligencji; od MMORPG po śledzenie biznesu… blockchain zaczyna się znajdować w prawie każdym aspekcie współczesnego życia.

Teraz nowe startupy oparte na blockchain zwracają swoje przełomowe oczy w kierunku branży, która regularnie odnotowuje miliardowe dzienne marże zysku – rynek energii.

Naprawianie śladu węglowego Crypto

Jedną z wad uruchamiania i wydobywania łańcucha bloków są zużywane przez niego zasoby energii. Można to odczuć na poziomie indywidualnym, gdy starasz się nadążyć za miesięcznymi rachunkami poniesionymi przez Twoją platformę górniczą; ale można to również zobaczyć w skali globalnej, ponieważ górnicy przenoszą się do krajów rozwijających się, aby skorzystać z niskich cen energii.

Zużycie energii Bitcoin

Kopalnia bitcoinów & Zużycie energii

Jedna firma energetyczna chce rozwiązać ten problem, wykorzystując technologię blockchain do nadzorowania swojej działalności w zakresie recyklingu zielonej energii, jednocześnie tokenizując jednostki energii, aby zmniejszyć marnotrawstwo, które występuje jako

4Nowość uruchomiły już dwa przyjazne dla środowiska zakłady recyklingu odpadów, a trzeci planowany jest na przyszły rok. Ich żeton KWATT jest powiązany z wartością każdego kilowata energii elektrycznej wytwarzanej przez ich rośliny.

Chodzi o to, że konsument może kupować określone i dokładne ilości czystej energii bez przechodzenia przez nieefektywne istniejące szlaki energetyczne, które, jak wykazano, są marnotrawstwem i nadal są w dużej mierze oparte na źródłach paliw kopalnych.

4Nowa sprzedaż tokenów

4Nowość Witryna sprzedaży tokenów

4New koncentruje się w szczególności na ukierunkowaniu procesu wydobywczego i planuje albo sprzedać energię elektryczną do sieci, która zostanie odebrana przez górników, albo skierować ją do własnej farmy wydobywczej, gdzie postawione monety KWATT będą stanowić udział w fortunie firmy.

To aktualna koncepcja, która pojawia się w momencie, gdy ludzie zaczynają postrzegać zużycie energii podczas wydobywania kryptowalut jako katastrofę środowiskową – w Islandia Same platformy wydobywcze będą zużywać więcej energii niż wszystkie domy narodu razem wzięte.

Budowanie franczyzy

Idąc o krok dalej niż tylko sprzedaż energii, szybko rozwijający się startup w Rumunii chce połączyć zasoby energii w łańcuchu bloków, gdzie można je kupować i sprzedawać na całym świecie za pośrednictwem naiwnego tokena ich sieci.

Restart Energy Democracy (RED) jest już uznanym dostawcą energii w swoim kraju, ale teraz planuje przekazać swoją działalność franczyzową do nowych dostawców energii na całym świecie za pośrednictwem blockchain.

Czerwony

Podstawową koncepcją RED jest to, że dostawcy energii i konsumenci mogą wchodzić w interakcje bezpośrednio przez łańcuch bloków i przeprowadzać transakcje energetyczne za pomocą natywnego tokena MWAT RED. Konsument w Korei mógłby kupić energię bezpośrednio od sprzedawcy w Niemczech, zakładając, że właściciel franczyzy RED działa w każdym z tych dwóch krajów.

Jak sugeruje ich nazwa, demokratyzuje to handel energią w sposób, który eliminuje dużych dostawców energii i ogromne marże zysku, jakie uzyskują kosztem klienta..

Dodatkowo RED daje użytkownikowi końcowemu szansę na zostanie hurtownikiem energii we własnych krajach, pomagając mu w skonfigurowaniu technologii, logistyki i szkolenia personelu wymaganego do uruchomienia franczyzy energetycznej.

RED nie są pierwszymi, którzy próbują tokenizować dostawy energii w łańcuchu bloków. Ponad 120 firm pojawiło się od czasu pierwszej transakcji energetycznej za pośrednictwem blockchain w 2016 roku.

Elektryfikuj Azję

Electrify.Asia ma na celu umożliwienie konsumentom zakupu energii bezpośrednio od rówieśników lub sprzedawców detalicznych energii elektrycznej przy użyciu technologii blockchain i inteligentnych umów.

Firma zwraca uwagę, że 60 procent ludności świata mieszka w Azji, z czego prawie połowa mieszka w miastach i jest podłączona do centralnych sieci energetycznych. Wskazuje na niedawną liberalizację sieci elektroenergetycznych w poszczególnych krajach, w tym w Japonii w 2016 r. I części Chin.

Poradnik Electrify Asia

W miarę jak coraz więcej krajów liberalizuje sieci, konsumenci mają więcej możliwości w zakresie zużycia energii. Niestety sieci pozostają scentralizowane i zarządzane przez korporacje, nawet na obszarach z zliberalizowanymi sieciami. W połączeniu z szybko rosnącym zapotrzebowaniem na odnawialne źródła energii prowadzi to do potrzeby zmian, a Electrify Asia dąży do rozwiązania tego problemu.

Znak niezależności?

Ludność hiszpańskiego regionu Katalonii zawsze utrzymywała niespokojne stosunki ze swoimi urzędnikami rządzącymi w Madrycie, a po zeszłorocznej nieudanej próbie niepodległości od Hiszpanii, teraz poszukuje niepodległości w inny sposób.

Po ogłoszeniu z 1 czerwca rząd kataloński planuje ujawnić nową kryptowalutę opartą na ERC20, która ułatwi swobodny handel energią między mieszkańcami regionu Katalonii..

Tokeny ION, jak są znane, zostaną przesłane do każdego obywatela posiadającego portfel i mogą stanowić główny zwrot akcji w trwającej walce Katalonii o suwerenność.

W tej chwili duzi dostawcy energii zakazać każdą osobę przed sprzedażą własnych nadwyżek energii. Zgodnie z planami rządu katalońskiego dokładnie to będzie robić mieszkańcy regionu.

To działanie, które zdenerwuje wózek jabłkowy zarówno w kraju, jak i za granicą, ponieważ firmy energetyczne zaczynają się martwić, że inne narody mogą pójść w ich ślady.

Do korzystania z tokenów ION nie będzie wymagane żadne wpisowe. Zostaną one udostępnione bezpłatnie każdemu z kompatybilnym portfelem – jeden token będzie wydawany na każdą kilowatogodzinę (kWh) produkowaną w regionie, co daje łącznie 8,418 milionów ION.

Liderka projektu w Katalońskim Instytucie Energii Lluisa Marsal podkreśliła, że ​​ten krok nie był motywowany politycznie, a jest jedynie sposobem na poprawę efektywności energetycznej regionu..

Lluïsa Marsal: „Blockchain to rozproszony Internet bez monopolizujących go gigantów” Zdjęcie autorstwa Viaempresa

Powiedziała:

„Token nie ma nic wspólnego z niezależnością. To symbol energii do zarządzania mikrosieciami. W ten sposób handel nie odbywa się z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej, ale między rówieśnikami tych społeczności słonecznych. Token ION zasila wszystkie transakcje w mikrosieciach. ”

Plany rządu katalońskiego są wciąż dalekie od realizacji i będą wymagały poważnych remontów infrastruktury, aby je uruchomić, zauważył Marsal:

„Kiedy te mikrosieci są masowo rozmieszczone i powstaje wiele społeczności słonecznych, dążymy do całkowitej produkcji energii słonecznej równej jednej elektrowni słonecznej. Może to zająć lata, ale chcemy ustalić wartość od 1 ION do 1 kWh ”.

Tokenizuj wszystko

Jak powiedział były współzałożyciel Ethereum Charles Hoskinson Szczyt Crypto ICO odbyła się w Zurychu w Szwajcarii w marcu 2018 r .:

„Wyobraź sobie, że jesteś prawnikiem i tworzysz własne 40 tokenów, które reprezentują twoje usługi, sprzedajesz je w przedsprzedaży, a ludzie po prostu kupują twoje tokeny na wolnym rynku. Możesz przedsprzedać wszystkie swoje usługi na wolnym rynku ”.

Temat przemówienia Hoskinsona dotyczył potencjału blockchain do zrewolucjonizowania sektora bankowego, ale jego komentarz dotyka jednego z fundamentalnych źródeł siły blockchaina – a mianowicie jego zdolności do zapewnienia przejrzystej księgi i tokenizowanego symbolu wartości w tym samym czasie.

Hoskinson oczekuje, że marki, firmy, a nawet ludzie zostaną tokenizowani do 2020 roku, co podsumowuje następująco:

„Gdzieś na końcu tęczy zawsze jest znak”.

Firmy energetyczne używają tokenów kryptograficznych w nowy i rewolucyjny sposób i mogą zapoczątkować nową erę zarządzania energią na całym świecie.

Jednak niedawne przemówienie Hoskinsona przypomina, że ​​większość niedawnych tendencji do tokenizacji wszystkiego pochodzi ze starego zestawu pomysłów, które teraz powracają w nowej formie.

Podczas gdy kiedyś można było kupić lub sprzedać tylko akcje firmy, wydaje się, że możemy nie być zbyt daleko od kupowania i sprzedawania udziałów w sobie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map