Uwięziony w Blockchain: Jak Crypto zmienia system więziennictwa

System więzienia Blockchain

Wydaje się, że żadna branża nie może uniknąć powolnego, ale pewnego wkraczania technologii kryptograficznej i blockchain.

Gdybyś rzucił wszystkie znane gałęzie przemysłu XX wieku w kapelusz i wyciągnął jedną na chybił trafił, istnieje większa szansa, że ​​wyciągniesz taki, na który już wpłynęła kryptowaluta, niż taki, na który nie ma.

Teraz system wymiaru sprawiedliwości można dodać do stale rosnącej listy branż, które stanęły twarzą w twarz z technologią blockchain.

Plany digitalizują gospodarkę wielkoskalowych systemów więziennych poprzez tokenizację waluty więzienia i rejestrowanie wszystkich ich transakcji w łańcuchu bloków.

System więzienia Blockchain

CellBlocks to nowy startup, który chce znaleźć zastosowanie w więzieniach, a firma otrzymała już zachęcające skinienia głową od kilku władz więziennych.

Chodzi o to, aby gospodarka więzienia była całkowicie przejrzysta i próba wyeliminowania czarnych rynków, które zawsze potrafią się rozwijać, nawet pod czujnym okiem strażników.

Jednak więźniowie mają również sposób na wykorzystanie najnowszej technologii i może to być coś, co te krypto-więzienne startupy chcą rozważyć, zanim podłączą populację przestępczą do łańcucha blokowego.

Portfel Bitcoin dla więźniów znaleziony na wydatnym komputerze

W więzieniu w stanie Ohio dwóch więźniów znaleziono z portfelami Bitcoin i kontami bankowymi przechowywanymi w wewnętrznej sieci więzienia. Więźniowie budowali własne komputery ze złomu, które odzyskali w ramach więziennego programu recyklingu, i ukrywali je nad sufitem w swoich celach.

Po kradzieży danych logowania byłego pracownika więzienia, para utworzyła dla siebie konta w sieci pracowników i zaczęła otwierać ścieżki cyfrowych finansów.

Funkcjonariusze więzienni nie udostępnili szczegółowych informacji na temat zaciągu finansowego, który więźniowie zdobyli na swoich wielu kontach, ale znaleziono więcej niż jeden portfel Bitcoin.

Na raport śledczy incydent Randall J. Meyer z biura inspektora generalnego Ohio podsumował przestępstwo w następujący sposób:

„… Wydawało się, że więźniowie przeprowadzali ataki na sieć ODRC przy użyciu maszyn proxy podłączonych do sieci więźniów i oddziałów. Wygląda na to, że portal Departamentowego Systemu Śledzenia Przestępców (DOTS) został zaatakowany i stworzono przepustki dla więźniów. Wyniki dotyczące portfeli Bitcoin, kont Stripe, kont bankowych i kont kart kredytowych wskazują na możliwe oszustwa tożsamości, a także inne możliwe cyberprzestępstwa. ”

Analiza dysków twardych używanych przez więźniów dodatkowo wzmacnia teorię cyberprzestępczości. Na komputerach zainstalowano kilka programów hakerskich, w tym Zed Attack Proxy (ZAP), Tor Browser, THC Hydra, Webslayer, CCleaner i Paros i wiele innych.

Trzeba podziwiać pomysłowość więźniów. Raport Generalnego Inspektora przedstawiał zakres działalności więźniów:

„… [Więźniowie] zabrali dwa komputery, które należało zdemontować, włożyli dyski twarde do komputerów, zainstalowali kartę sieciową, przetransportowali komputery przez zakład na odległość około 1100 stóp, przez punkt kontroli bezpieczeństwa, bez przeszukiwania ani kwestionowania przez personel, wjechał windą na trzecie piętro i umieścił dwa komputery w suficie sali szkoleniowej P3 ”.

Ponadto więźniowie nie mieli łączności Bluetooth ani Wi-Fi, więc musieli podłączyć się bezpośrednio do systemu wewnętrznego więzienia. Raport kontynuuje:

„Ponadto [więźniowie] nie tylko umieścili dwa komputery w suficie, ale także poprowadzili przewody, kable i kable zasilające, aby podłączyć niewykryte urządzenia do sieci ODRC”.

CellBlocks

Jeśli więźniowie mogą zbudować swój własny komputer tuż pod nosami strażników więziennych, to prawdopodobnie nowy startup blockchain nie mógłby zrobić zbyt wiele, aby stłumić ich nielegalne działania.Jednak jest jeden sposób, w jaki technologia blockchain może pomóc oczyścić system więzienny – mianowicie poprzez rejestrowanie wszystkich transakcji finansowych więźniów w księdze blockchain.

Plik CellBlocks ICO już trwa, a do zakończenia publicznej sprzedaży zostało już tylko kilka dni. Projekt zyskał popularność głównie dzięki swojej koncepcji; a konkretnie ze względu na potencjalne zastosowania w branżach świata rzeczywistego.

Bloki komórkowe

Projekt rozpoczął się jako ConCoin w 2014 roku, zanim został przejęty przez CellBlocks w 2017 roku. CellBlocks opisują oferowane przez siebie usługi jako:

„… Skuteczna alternatywa dla powolnej sieci finansowej i ograniczenie przemocy związanej z transferem między osadzonym. Więźniowie stanowi i federalni potrzebowali szybkiego, wydajnego i bezpiecznego cyfrowego systemu barterowego z wykorzystaniem cyfrowych tokenów. Dzięki CellBlocks osadzeni będą mogli wysyłać i odbierać tokeny cyfrowe za pośrednictwem wirtualnych „portfeli” w czasie rzeczywistym. ”

Krytycy programu twierdzą, że cyfryzacja transakcji finansowych ludności więziennej może ograniczyć czarny rynek handlu przedmiotami wydawanymi przez więzienie, ale ostatecznie nie wpłynie na napływ nielegalnych przedmiotów pochodzących z zewnątrz.

Dodatkowo sam brak wiedzy technicznej o kryptowalutach zarówno wśród personelu więziennego, jak i więźniów może stanowić ogromną przeszkodę. Sukces wprowadzenia tak szerokiej platformy w dużej mierze zależy od jej łatwości użytkowania. Personel więzienia mógłby bardzo dobrze uznać obecny system za łatwiejszy w obsłudze, brodawki i wszystko inne.

Biała księga CellBlocks rozwiązuje ten problem i ma na celu włączenie edukacji na temat kryptowaluty jako części jej wdrożenia. W białej księdze określono cele projektu:

„… Upewnienie się, że osadzeni rozumieją, jak działa kryptowaluta i jakie korzyści może im przynieść w czasie osadzenia w więzieniu”, a także:

„… Edukowanie funkcjonariuszy i administratorów więzienia w zakresie działania kryptowaluty i korzyści, jakie oferuje więzieniu, a także osadzonym. Prowadząc ich przez proces i ucząc tych urzędników, jak działa system, administratorzy są w stanie dokładnie monitorować podaż transakcji w swoich obiektach i mogą wykorzystać to nowe narzędzie do prognozowania przestępczości ”.

Dość ambitna obietnica narzędzia do prognozowania przestępczości byłaby niewątpliwie atrakcyjna dla funkcjonariuszy więziennych, ale mapa drogowa projektu ma do zrobienia i takie twierdzenia są na tym etapie w dużej mierze spekulacyjne.

Bail Bloc

Kryptowaluta znalazła inny przypadek użycia w więzieniu jako narzędzie ratowania więźniów. Plik Bail Bloc Platforma umożliwia użytkownikom przekazanie niewykorzystanej mocy obliczeniowej funduszowi wydobywającemu Monero.

Bailbloc

Monero jest następnie przekazywane do Fundusz Wolności Bronx, który wykorzystuje 100% funduszy na ratowanie więźniów dotkniętych ubóstwem lub znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, których nie stać na własne pieniądze za kaucją.

Według Badania prowadzone przez zespół Bail Bloc:

„W Nowym Jorku 90% ludzi, którzy nie mogą wpłacić kaucji, przyznaje się do winy. Oznacza to, że tracą konstytucyjne prawo do bycia sądzonym przed ławą przysięgłych, nigdy nie wolno im argumentować w swojej sprawie i nigdy nie można ich uznać za niewinnych. Mówiąc prościej, ci ludzie są uznani za winnych ubóstwa ”.

Niepokój polega na tym, że możesz zaangażować się w zbiorowe wydobywanie Monero, aby uwolnić oskarżonego, który zgodnie z wszelkimi prawami powinien znajdować się za kratkami, Bail Bloc potwierdza pojęcie „niewinnego do czasu udowodnienia winy”.

Wniosek

Ostatecznie zasięg kryptowaluty rośnie coraz szybciej, wymyślając rzeczywiste przypadki użycia technologii blockchain niemal codziennie.

Technologia Blockchain może naprawdę wstrząsnąć, w podobny sposób jak Internet na przełomie tysiącleci.

Prawdziwy test dla blockchain nadejdzie, gdy cała branża wyjdzie z fazy rozruchu, a jej siła zostanie wystawiona na próbę w rzeczywistych scenariuszach. Więzienia mogą być dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map