Zasoby edukacyjne dla Bitcoin: kompletny przewodnik

Edukacja Bitcoin

Wspólnym wątkiem wszystkich pojawiających się technologii jest to, że istnieje wiele nieporozumień, ogólnego zamieszania, a często wręcz lekceważenia danej technologii..

Chociaż można się tego spodziewać w przypadku większości młodych innowacji technologicznych, jest to uderzające w swojej powadze wśród krytyków Bitcoina i ludzi, którzy nawet wciąż reklamują „blockchain, a nie Bitcoin.”

Historycznie rzecz biorąc, pojawienie się nowych technologii – takich jak Internet – stanowi wyjątkowe wyzwanie w pomaganiu ludziom w pokonywaniu barier utrudniających dokładne zrozumienie, czym jest i jaki ma potencjał. Dzieje się tak głównie dlatego, że takie technologie są bezprecedensowe, a dostęp do informacji był znacznie mniej dostępny przed nowoczesną siecią.

Jednak z Bitcoinem jest inaczej. Ludzie mają teraz dostęp do najbardziej otwartego i najszerszego repozytorium informacji w historii (tj. Internetu) i wnikliwej analizy pochodzenie pieniędzy.

Pomimo stale rosnącej ilości wskaźników, analiz i ogólnych informacji na temat Bitcoin i jego technologii bazowych, problem przyjmowania większej liczby osób jest nadal ewidentny.

Ludzie mogą nie zgadzać się z podstawową propozycją wartości Bitcoina, ale jest to nieustannie frustrujące, gdy argumenty przeciwko niemu wynikają z niewiedzy na temat podstawowych pojęć w zakresie technologii i szerszej perspektywy monetarnej starej kryptowaluty.

I odwrotnie, dla osób poszukujących więcej zasobów na Bitcoin może się to wydawać trudnym zadaniem. Zróżnicowane informacje są rozproszone w Internecie, technologia jest skomplikowana, pojęcie konsensus społeczny streszczenie, a umieszczenie Bitcoina w kontekście historii pieniądza jest dziwne dla ludzi, którzy właśnie dowiedzieli się, że pieniądz fiducjarny to stosunkowo nowe zjawisko.

Wyselekcjonowane listy zasobów są trudne do znalezienia wiele razy, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić katalog najlepszych zasobów do nauki o Bitcoinie, jego technologii i wpływie społecznym / gospodarczym.

Stworzyliśmy nasz własny przewodnik po Bitcoin tutaj w Blockonomi, więc użyj go jako punktu wyjścia.

W żadnym wypadku nie jest to wyczerpująca lista i na pewno zostaną pominięte wysokiej jakości treści, ale mamy nadzieję, że może to być początek podróży w kierunku większej wiedzy o Bitcoinie.

Książki Bitcoin

Książki są często najlepszym sposobem na zrozumienie szerszej koncepcji złożonego tematu, zanim zagłębimy się w szczegóły i na szczęście niektórzy autorzy dostarczyli doskonałe prace, aby pomóc osobom zainteresowanym ekosystemem Bitcoin.

 • Bitcoin Standard: zdecentralizowana alternatywa dla bankowości centralnej – Przez Saifedean Ammous

  Praca Saifedean Ammous to kompleksowy przegląd tego, jak różne warianty pieniądza rozwinęły się od czasów kamieni Yapese Rai. Kładąc nacisk na specyficzne cechy zdrowego pieniądza i jego wpływ na rozwój społeczny i gospodarczy, Ammous zapewnia fascynującą narrację, która umieszcza Bitcoin w kontekście postrzegania pieniędzy przez ludzkość.

 • Mastering Bitcoin: Programming The Open Blockchain – Autor: Andreas Antonopoulos

  Prawdopodobnie najlepszy rzecznik Bitcoin, Antonopoulos jest jednym z czołowych zwolenników tradycyjnej kryptowaluty, a jego pierwsza książka pomogła zainspirować wielu ludzi do przyłączenia się do społeczności Bitcoin. Chociaż bardziej skupiony technicznie niż praca Ammousa, Mastering Bitcoin ujawnia niektóre z najbardziej głębokich funkcji projektowych i implikacji Bitcoin i jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej.

 • Internet pieniędzy (tomy 1 & 2) – Autor: Andreas Antonopoulos

  Kolejne dwie prace Antonopoulosa pochodzą z jego licznych wykładów, prezentacji i wydarzeń publicznych z całego świata, podczas których starał się promować i edukować ludzi o Bitcoinie. Poprzez serię esejów Internet pieniędzy kontekstualizuje „dlaczego” Bitcoin i jest znakomitym początkiem dla ludzi szukających szerszego i krótszego przeglądu kryptowaluty.

 • Programowanie Bitcoin: Naucz się programować Bitcoin od zera – Jimmy Song

  Niedawno wydana i zorientowana na programistów książka Song koncentruje się na nauczaniu programistów Python, jak budować bibliotekę Bitcoin od podstaw. Jego książka wyjaśnia programistom bardziej złożone techniczne komponenty Bitcoina (np. Język skryptowy Bitcoina) i jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym przewodnikiem po programowaniu Bitcoin.

 • Bitcoin Money: A Tale of Bitville Odkrywanie dobrych pieniędzy – Michael Caras

  Książka Carasa, skierowana do dzieci, podejmuje złożone tematy związane z Bitcoinem i stojącą za tym ekonomią oraz przekazuje treść w sposób przystępny i wartościowy dla dzieci, a nawet dorosłych.

 • Eseje o Bitcoinie – Opracował John Gleeson

  Eseje na temat Bitcoin to bezpłatny e-book, który składa się z serii esejów wielu znanych członków społeczności Bitcoin i ich poglądów na temat oryginalnej kryptowaluty.

Blogi Bitcoin

Istnieje kilka niesamowitych serii blogów, które ludzie mogą śledzić, a które zawierają unikalne ujęcia i analizy wielu elementów Bitcoina, które są często pomijane.

Od wglądu do danych po abstrakcyjne spojrzenie na społeczny wpływ Bitcoina, serie blogów mogą stać się jednym z najbardziej intuicyjnych sposobów gromadzenia odpowiednich perspektyw na stale ewoluujący Bitcoin.

Kursy online Bitcoin i repozytoria zasobów / metryk

Kursy online to potężne odkrycie dla głodnych umysłów w erze cyfrowej. Klasy i zasoby dotyczące Bitcoin, blockchain i kryptowalut stają się coraz bardziej rozpowszechnione i oferują jedne z najlepiej zdefiniowanych ścieżek, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o Bitcoinie.

Wykresy statystyczne, wykresy sieciowe i eksploratorzy bloków

Kiedy już dobrze zrozumiesz nadrzędną koncepcję Bitcoin i jak on działa, strony internetowe z danymi pomiarowymi i narzędzia analityczne typu open source mogą stać się wyjątkowo przydatne do zrozumienia wewnętrznego działania publicznego łańcucha bloków.

Wiele z poniższych witryn internetowych to potężne media do oceny danych w czasie rzeczywistym (np. Trudności w wydobyciu, wolumen transakcji itp.), Które mogą być praktyczne w przypadku różnych zastosowań.

 • Coinmetrics – Doskonałe wykresy danych, wykresy, spostrzeżenia i analizy.
 • Messari / OnChainFX – Wszystko, od wiadomości kryptograficznych po analizy i metryki.
 • BitcoinVisuals – Dogłębne wskaźniki łańcucha bloków Bitcoin i Lightning Network.
 • BitcoinWisdom – Doskonałe wykresy i dane dotyczące wydobywania i trudności Bitcoina.
 • Blockhain.com – Usługa portfela powierniczego z kompleksowymi wykresami i wskaźnikami łańcucha dla Bitocin.
 • P2SH – Wskaźniki transakcji i sieci dla Bitcoin.
 • Nomics – Zasoby kryptowalut i dane rynkowe.
 • CoinDance – Kompleksowe wskaźniki i statystyki sieciowe dotyczące Bitcoin – zawiera również interesujące informacje na temat LocalBitcoin w różnych regionach geograficznych.

Wniosek

Oczywiście nie jest to pełna lista wszystkich wysokiej jakości zasobów dostępnych na Bitcoinie. Jest więcej kategorii, w tym podcasty, konferencje, prezentacje wideo, Bitcoin subreddit, katalogi handlowe, profesjonalne zasoby handlowe, kryptoekonomia literatura, narzędzia deweloperskie, przewodniki wiki, i wiele więcej. Bitcoin zrodził całą branżę i obiecuje wiedzieć, że jego bogactwo zasobów stale się powiększa.

Uważamy, że powyższe zasoby powinny być skutecznym początkiem dla każdego nowicjusza (lub krytyka), który chciałby dowiedzieć się więcej o podstawowej propozycji wartości, projekcie technicznym oraz wpływie społeczno-ekonomicznym, jaki może mieć Bitcoin.

W przypadku podstawowych komponentów kryptowalut wiele z powyższych zasobów może również pomóc w uzupełnieniu wiedzy, ponieważ wszyscy wiemy, jak szybko porusza się wszystko w sferze kryptowalut.

A w świecie kryptowalut zawsze pamiętaj – nie ufaj, weryfikuj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map