Ethereum 2.0 Testnet przejmuje Steam: Vitalik Buterin mówi, że to „ogromny postęp”

Ethereum

Od miesięcy, a nawet lat, członkowie społeczności Ethereum czekali na iterację 2.0 łańcucha bloków.

Podczas gdy obecna wersja Ethereum – ta, która obecnie mieści 33 z 33 najlepszych tokenów w branży kryptowalut, jak obserwowany przez Justina Drake’a – powiodło się, uważa się, że aktualizacja ma potencjał. Tak duży potencjał, że niektórzy uważają, że Ethereum osiągnie punkt, w którym żadna inna platforma inteligentnych kontraktów nie będzie w stanie utrzymać tego świecy.

W zeszłym roku na Token2049 w marcu Buterin powiedział publiczności w Hongkongu, że po pełnym wdrożeniu aktualizacji Ethereum będzie „łańcuchem bloków nowej generacji”, który jest setki razy szybszy i bardziej skalowalny niż obecna iteracja..

Wreszcie zbliża się.

Sieć testowa Ethereum 2.0 otrzymuje prawie 20 000 walidatorów w ciągu kilku dni

W ciągu ostatnich kilku dni zespół programistów blockchain Prysmatic Labs wprowadził swój najnowszy projekt, sieć testową „Topaz” dla oprogramowania Ethereum 2.0, którego najwcześniejsza faza (faza 0) została niedawno poddana audytowi. Topaz jest teraz wiodącą siecią testową dla Ethereum.

Uruchomienie sieci testowej przeszło niezauważone. Według Etherscan dane z 20 kwietnia, w sieci jest już 18 667 aktywnych walidatorów, a prawie 1000 kolejnych walczy o miejsce. Weryfikatory zastępują górników w Ethereum 2.0 i są zobowiązane do postawienia minimum 32 Ether, aby zweryfikować transakcje i otrzymać w rezultacie nagrody.

Społeczność Ethereum była, powiedzmy, na księżycu w związku z uruchomieniem sieci testowej.

Vitalk Buterin, twórca Ethereum, wyjaśnił że uważa, że ​​chociaż nie sądzi, że konfiguracja Topaz to „THE Multiclient Testnet ™”, to uważa jej uruchomienie za „ogromny postęp” i „doskonałą pracę” zespołu stojącego za nią.

Konfiguracja sieci głównej eth2 testnet.

Zauważ, że to prawdopodobnie jeszcze nie całkiem "THE Multiclient Testnet ™", ponieważ prawdopodobnie wkrótce wykonamy jeden lub dwa ponowne uruchomienia, aby mieć więcej szans na przetestowanie mechanizmu genezy. Ale nadal ogromny postęp i świetna praca @prylabs https://t.co/EmUNnOoL6Q

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 14 kwietnia 2020 r

Inni też wyrażone podekscytowanie, udostępnianie zdjęć swoich systemów, na których działa oprogramowanie walidatora sieci testowej Topaz, a innym po prostu dodaje, że są bardzo zadowoleni z tej wiadomości.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, oczekuje się, że Ethereum 2.0 zostanie wprowadzone w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Wprowadzenie Ethereum 2.0 spowoduje „największą ekonomiczną zmianę w społeczeństwie”

Chociaż Ethereum 2.0 jeszcze nie został uruchomiony, analitycy próbowali już spekulować na temat wpływu aktualizacji na cenę Ether.

Partner w Metacartel Ventures, Adam Cochran, opublikował na Twitterze 50-częściowy wątek o tym, jak pełne wdrożenie aktualizacji może radykalnie podnieść cenę Ether. Chociaż jest to rozwlekła odpowiedź, delikatnie mówiąc, jego przypadek byka Ethereum sprowadzał się do czterech podstawowych pomysłów:

  • Walidatory Ethereum spowodują szok podażowy: Wraz z wprowadzeniem walidatorów wielu inwestorów będzie spieszyć się z zakupem 32 Ether, aby postawić swoje aktywa, aby uzyskać zwrot z ich aktywów. Cochran oszacował, że od 10 do 30 milionów eterów można usunąć z otwartego rynku, co doprowadzi do dramatycznego szoku podażowego.
  • Inwestorzy indywidualni zaleją rynek: Ze względu na ten szok podażowy, inwestorzy detaliczni, którzy w 2017 r. Głównie napędzali rynek kryptowalut, prawdopodobnie również zaczną inwestować, powodując jeszcze większy szok podażowy..
  • Podstawowe zapotrzebowanie na Ether wzrośnie: Aby dodać do tego, ze względu na fundamentalne ulepszenia, które wprowadzi Ethereum 2.0, Cochran oczekuje, że rynek zacznie zbierać dużo Ether z podstawowych powodów, takich jak praca z kontraktami, wykorzystanie w zdecentralizowanych finansach itp..
  • Eter można spalić: Wreszcie, jest propozycja, aby eter był spalany podczas transakcji, co tylko pogorszyłoby dynamikę popytu i podaży na korzyść byków.

Wszystkie te trendy działające w tandemie spowodują, że „niebieski diament rośnie”, jak trafnie ujął to Cochran, odnosząc się do żartu społeczności Bitcoin, że „pomarańczowa moneta idzie w górę”.

1/50

ETH 2.0 jest już za kilka miesięcy i może okazać się największą zmianą gospodarczą w społeczeństwie z kilku kluczowych powodów.

Oto moje 7 ekonomicznych przypadków pokazujących, jak ETH będzie działać po wdrożeniu ETH 2.0. pic.twitter.com/fxIqu07xAb

– Adam Cochran (@AdamScochran) 17 kwietnia 2020 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map