Plutus

Przyjęcie sprzedaży detalicznej pozostaje jednym z głównych punktów zainteresowania interesariuszy w branży kryptowalut, a projekty takie jak Plutus mają na celu stworzenie opłacalnych ramp dla mas do interakcji z cyfrowymi tokenami za pośrednictwem kryptowalut i nagród lojalnościowych w postaci zwrotu gotówki.

W ostatnim czasie w kilku projektach uruchomiono programy rabatów na kryptowaluty dostosowane do zachęcania do przyjęcia detalicznego zarówno między kupującymi, jak i sprzedawcami internetowymi. Plutus podobno rozszerza niszę rabatów poza scentralizowane programy wynagrodzeń, nawiązując współpracę z gigantami handlu detalicznego na całym świecie.

3% w nagrodach za token PLU

W post na blogu opublikowane na koncie Medium platformy, Plutus opracował swój plan oferowania użytkownikom 3% zwrotu kryptowalut przy zakupach online za pośrednictwem karty Plutus. Według firmy, nagrody lojalnościowe w kryptowalutach będą miały postać rodzimego tokena Pluton (PLU).

Żetony PLU są podobne do mil lotniczych lub bonusów lojalnościowych w sklepach, z wyjątkiem tego, że można je zdobyć u ponad 400 milionów sprzedawców detalicznych. Plutus twierdzi, że jego nagrody za kryptowaluty mają na celu decentralizację branży nagród lojalnościowych. Fragment posta na blogu brzmi:

„Ponieważ Plutus ewoluuje w pełnoprawną aplikację Consumer Finance z bardziej zaawansowanymi funkcjami fiducjarnymi, wierzymy, że nasi klienci niebędący kryptowalutami skierują się ku kryptowalutom poprzez niezamierzone nabycie naszego tokena opartego na łańcuchu blokowym.”

Pluton (PLU) to unikalny zdecentralizowany token nagród lojalnościowych. Nie są przywiązani do wszechświata jednego kupca.

Możesz zarobić do 3% w każdym punkcie sprzedaży, a także dodatkowy zwrot gotówki od wybranych partnerów, takich jak Airbnb, Skyscanner i wielu innych. $ PLU #Cryptoanywhere pic.twitter.com/2KNRCw3Amd

– Danial Daychopan (@DDhopn) 26 lutego 2020 r

Oprócz rabatów na kryptowaluty ekosystem nagród lojalnościowych Plutus ma również składnik zwrotu gotówki. Użytkownicy, którzy zdobędą 3% kryptowalut PLU, mogą postawić swoje zarobki, aby odblokować dodatkowe korzyści, takie jak rabaty i zwrot gotówki u określonych sprzedawców. Plutus ma podobno ponad 20 partnerstw stowarzyszonych z międzynarodowymi markami, takimi jak Airbnb i Skyscanner, aby to umożliwić.

Dla Plutusa dodanie zwrotu gotówki oznacza, że ​​klienci, którzy nie są kryptowalutami, mogą być dalej zachęcani do udziału w programie. W ten sposób adopcja kryptowalut może zyskać jeszcze szerszą penetrację wśród większej grupy demograficznej kupujących online.

Plutus twierdzi również, że pracuje nad większą liczbą partnerstw z markami, a także tworzy dodatkowe przypadki użycia dla tokena PLU.

Firma chce również poprawić ogólną użyteczność swojego natywnego tokena, umożliwiając konwersję tokenów PLU na fiat za pośrednictwem platformy PlutusDEX. Użytkownicy mogą wymieniać PLU na fiat, które są następnie dodawane do salda ich karty Plutus Card, umożliwiając jeszcze więcej zakupów w milionach globalnych sprzedawców detalicznych.

Oprócz umożliwienia PLU konwersji fiducjarnych, Plutus tworzy dodatkowe zachęty do większego handlu tokenami Pluton, sprawiając, że te konwersje są odczuwalne. Zgodnie z postem na blogu Plutus usunął 1,3% opłatę transakcyjną związaną dotychczas z konwersjami PLU.

Rabaty kryptowalutowe i nagrody lojalnościowe

Jak wcześniej informował Blockonomi, na skrzyżowaniu blockchain i programu punktów lojalnościowych pojawiło się kilka projektów, które chcą wykorzystać powstającą technologię do demokratyzacji branży rabatów i nagród lojalnościowych.

W czerwcu 2019 roku firma Lolli podpisała umowę partnerską z firmą Hotels.com, korzystając z usługi zarabiania bitcoinów (BTC). Projekty takie jak Lolli mają na celu nagradzanie kupujących online rabatami BTC, zachęcając w ten sposób zarówno sprzedawców, jak i detalistów do zwiększonego stosowania kryptowalut.

Większość programów rabatowych związanych z kryptowalutami stara się uczynić praktykę „stackowania satów”, która wykracza poza scenę kryptowalut. W lipcu 2019 r.Gojoy, startup zajmujący się cyfrowymi nagrodami, zebrał 10 milionów dolarów w ramach starań o sfinansowanie usługi rabatów kryptograficznych.

Nawet platforma Bitcoin Futures Bakkt podobno chce wejść na scenę rabatów kryptograficznych. Wcześniej w lutym firma należąca do Intercontinental Exchange (ICE) kupiła Bridge2 Solutions – dostawcę rozwiązań lojalnościowych zarówno dla detalistów, jak i konsumentów.

Niektóre platformy wykraczają nawet poza rabaty kryptograficzne, umożliwiając użytkownikom inwestowanie swoich kryptowalut w główne tokeny, takie jak BTC lub Ether (ETH). Usługi te umożliwiają użytkownikom nabywanie kryptowalut z drobnych drobnych transakcji, takich jak płacenie za kawę lub kupowanie biletów autobusowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me