Jak wydobywać Aiona

Aion to moneta, która chce rozwiązać problemy związane z masową adopcją kryptowalut. Identyfikują te problemy jako: interoperacyjność, skalowalność. Jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, Aion jest częścią Blockchain Interoperability Alliance. To sojusz pomiędzy Aion, Wanchain i Icon. Sojusz ten ma na celu rozwój kwestii interoperacyjności między blockchainami. Aion produkuje również maszynę wirtualną, która jest kompatybilna z EVM. Wiele zaplanowali w planie działania. Korzystają również z algorytmu wydobywania equihash.

Jak wydobywać Aiona

Teraz, gdy znamy już szczegóły dotyczące Aion, przejdźmy do wydobycia AION!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

W tym samouczku użyjemy https://aionpool.tech/  Wybrałem tę pulę, ponieważ była drugą co do wielkości pulą i oferują 0% opłat do końca 2018 roku.

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

To tylko dwie opcje wydobywania Equihash przy użyciu procesora. Jednym z nich jest Minergate, ale nie wolę ich, ponieważ pobierają duży procent Twoich zysków ze względu na łatwy w użyciu system, który mają. Jedynym prawdziwym górnikiem jest nheqminer firmy Nicehash. Możesz pobierz prekompilowane pliki binarne dla systemu Windows lub Linux.

Nie będziemy się skupiać na wydobywaniu procesorów, ponieważ jest to nieopłacalne w porównaniu do wydobywania GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

W przypadku wydobywania na GPU istnieje wiele programów dla Nvidii, ale ten, który uważam za najlepszy, to górnik CUDA firmy EWBF. Górnik ma 2% opłaty za rozwój. Górnik jest kompatybilny z Windows i Linux. Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=4466962

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

górnik – serwer mining_pool –Port Port –użytkownik wallet_public_key.pracownik –pass x –pec –fee 0 –algo aion

Zastąp „mining_pool” żądanym serwerem

Zastąp „port” odpowiednim portem

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić adres.officecomputer dla jednego komputera, a następnie address.gamingcomputer dla innego komputera.

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Na przykład moja konfiguracja to:

miner.exe –server cluster.aionpool.tech –port 3333 –user 0xa00983f07c11ee9160a64dd3ba3dc3d1f88332a2869f25725f56cbd0be32ef7a.gamingcomputer – pass x –pec –fee 0 –algo aion

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwona strzałka wskazuje procesor graficzny, który wykrył w systemie.

Niebieska strzałka wskazuje temperaturę i prędkość każdego GPU, a także całkowitą prędkość.

Zielona strzałka wskazuje zużycie energii przez każdy GPU.

Wydobywanie GPU – AMD

Dla AMD jest Lol Miner https://bitcointalk.org/index.php?topic=4724735.0

lolMiner.exe –coin AION –pool mining_pool –Port Port –użytkownik wallet_public_key –przejść x

Zastąp „mining_pool” żądanym serwerem

Zastąp „port” odpowiednim portem

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić adres.officecomputer dla jednego komputera, a następnie address.gamingcomputer dla innego komputera.

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Na przykład moja konfiguracja to:

lolMiner.exe –coin AION –pool cluster.aionpool.tech –port 3333 –user 0xa00983f07c11ee9160a64dd3ba3dc3d1f88332a2869f25725f56cbd0be32ef7a.gamingcomputer – pass x

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Jeśli wystąpią problemy, możesz spróbować kilku rzeczy.

Możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile AION zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do http://whattomine.com i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator. W tym przypadku kalkulator AION znajduje się pod adresem https://whattomine.com/coins/272-aion-equihash-210-9 Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator.

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wprowadź łączną prędkość (w rozwiązaniach na sekundę) dla wszystkich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Zsumuj wszystkie komputery, których używasz do wydobywania AION.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy do wydobywania, takie jak koparka EWBF dla Nvidii, zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Zsumuj wszystkie komputery, których używasz do wydobywania AION.

Koszt: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za oprogramowanie górnika.

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Na przykładzie mojego systemu AMD Vega pokażę ci, jak odczytywać dane. Na powyższym obrazku są naprawdę 3 rzeczy, których szukam.

# 1 Spójrz na Trudność 24h i Trudność 7 dni. Chcemy, żeby były mniej więcej takie same, czym są. To mówi nam, że obliczenia, którym przyjrzymy się na drugim obrazku poniżej, będą dokładne przez nadchodzące dni, o ile cena nie będzie zmienna.

# 2 Spójrz na DAWNY. objętość 24h i Kapitalizacja rynkowa. Ogólnie rzecz biorąc, im są one większe, tym mniej zmienna będzie cena. Chcemy, aby cena nie była niestabilna, więc nasze obliczenia będą dokładne przez kilka dni. W tym przykładzie kapitalizacja rynkowa jest od małej do średniej, więc cena może się nieco zmieniać z dnia na dzień.

# 3 Spójrz na Utwórz 1 BTC w i Włam się. Zawsze interesujące jest zobaczenie, ile czasu zajmie twojej platformie wydobywczej stworzenie 1 BTC. Włamanie pokaże przybliżone oszacowanie, ile czasu zajmie spłata twojej platformy wydobywczej, wydobywając tę ​​konkretną monetę. Jest to świetne w użyciu, zanim zbudujesz swoją platformę wydobywczą, aby zobaczyć, ile czasu zajmie, zanim zobaczysz zyski.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się tylko na codziennych wypłatach w USD. Koncentrując się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać AION! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me