How to Mine Webchain Coin (WEB): Complete Beginner’s Guide

Jak wydobywać monety Webchain

Webchain to nowy rodzaj monety kryptowalutowej, która ma być anty ASIC i umożliwiać inteligentne kontrakty ze standardami ERC20 i EC223 wraz z aplikacjami D. Jest to również moneta Cryptonight, więc ma wszystkie funkcje prywatności, które ma Monero, takie jak ringCT, ukryte adresy itp. Wykorzystuje zmodyfikowaną wersję algorytmu Cryptonight V7.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku tej monety, jest czas bloku wynoszący 10 sekund. Wyjaśnię niektóre ustawienia, które możesz zmienić z normalnych 1-4 minutowych wariantów cryptonight, aby uzyskać jak najwięcej wydobycia dla sieci webchain.

Jak wydobywać monety Webchain

Teraz, gdy znamy już szczegóły dotyczące sieci Webchain, przejdźmy do części WEB!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Optymalizacje Webchain Mining

Jedną rzeczą, którą zauważyłem podczas wydobywania tej monety, było to, że otrzymałem wiele nowych próśb o pracę bez akceptacji wiadomości. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że bloki są oddalone od siebie o 10 sekund, co oznacza, że ​​mój komputer ciągle przełączał się do pracy nad nowym blokiem i niczego nie przesyłał w tym czasie.

Zwykle czas ponownego kierowania na pule wynosi około 30 sekund, chyba że zostanie zmieniony ręcznie, co jest wystarczające w przypadku innych monet o długości ponad 1 minuty. Sugerowałbym, aby jak najlepiej wykorzystać górniczy webchain, który wydobywasz ze statyczną trudnością, jeśli twoja pula go obsługuje (ta w samouczku nie) lub wybierzesz najniższy poziom trudności do wydobywania.

Umożliwi to szybsze wysyłanie akcji, w zależności od posiadanej mocy mieszania. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie chcesz, aby był on zbyt szybki do miejsca, w którym wysyła tak wiele żądań, że używasz zbyt dużej dostępnej przepustowości połączenia, ponieważ zwykle komputery górnicze nie generują dużej przepustowości w porównaniu do pobierania plików itp..

Przepustowość i moc mieszania dla każdego są inne, więc sugeruję poświęcić trochę czasu na ustawienia, aż uzyskasz dobry współczynnik. W moim przypadku próbowałbym uzyskać stosunek do około jednego żądania co 3 sekundy, ponieważ naśladowałoby to w mojej konfiguracji, co zwykle dzieje się, gdy wydobywam 1 lub 2-minutową monetę Cryptonight.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie.

W tym samouczku użyjemy https://webcn.loudmining.com/#/ . Wybrałem tę pulę, ponieważ mają niską opłatę (0,5%) i wiele funkcji oprogramowania do wydobywania. Webchain jest w większości monetą przeznaczoną do kopania za pomocą procesora, ponieważ ma zmodyfikowany algorytm i żadne z bardziej popularnych programów do wydobywania nie zaimplementowało zmian, aby dodać specjalny algorytm. Ta pula oferuje oprogramowanie do wydobywania dla AMD i Nvidii, które ma zastosowane zmiany.

Mają też do wyboru szeroką gamę portów

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

Pobierz oficjalnego górnika procesora z https://github.com/webchain-network/webchain-miner/releases. To jest xmrig fork, więc zachowuje się jak xmrig. Możesz go pobrać na systemy Windows, Linux i Android. Rozpakuj folder, a następnie uruchom to polecenie z terminala lub wiersza polecenia

webchain-miner -o mining_pool:Port -u wallet_public_key -p x-id-pracownika Pracownik –donate-level = 1 –cpu-priority = 0

Zastąp „mining_pool” tekstem webcn.loudmining.com

Zastąp „port” portem. Użyłbym 2222, jeśli twój procesor jest czterordzeniowy lub więcej, w przeciwnym razie użyj 1111

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić komputer biurowy dla jednego komputera, a następnie komputer do gier dla innego komputera. W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Możesz także zmienić poziom darowizny i zmienić priorytet procesora, jeśli nadal musisz korzystać z komputera podczas wydobywania.

Powinieneś wtedy zobaczyć ten ekran

Wydobywanie GPU – Nvidia

W przypadku GPU będziemy używać oprogramowania z puli wydobywczej. To są tylko zmodyfikowane wersje xmrig-amd i xmrig-Nvidia.

Możesz je pobrać z https://webcn.loudmining.com/#/downloads

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

xmrig zawiera unikalną witrynę internetową, na której możesz automatycznie wygenerować plik konfiguracyjny pod adresem https://config.xmrig.com/

Na koniec prawdopodobnie będziesz chciał go skonfigurować i przetestować, aby uzyskać najlepsze ustawienia.

Będziesz także chciał zmienić pulę i umieścić swój adres publiczny w miejscu adresu. Możesz także zmienić poziom darowizny.

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Wydobywanie GPU – AMD

W przypadku GPU będziemy używać oprogramowania z puli wydobywczej. To są tylko zmodyfikowane wersje xmrig-amd i xmrig-Nvidia.

Możesz je pobrać z https://webcn.loudmining.com/#/downloads

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

xmrig zawiera unikalną witrynę internetową, na której możesz automatycznie wygenerować plik konfiguracyjny pod adresem https://config.xmrig.com/

Na koniec prawdopodobnie będziesz chciał go skonfigurować i przetestować, aby uzyskać najlepsze ustawienia.

Będziesz także chciał zmienić pulę i umieścić swój adres publiczny w miejscu adresu. Możesz także zmienić poziom darowizny.

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Jeśli wystąpią problemy, możesz spróbować kilku rzeczy.

Możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile WEB zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do https://www.coincalculators.io/coin.aspx?crypto=webchain-mining-calculator i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator.

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wprowadź łączną prędkość wszystkich swoich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Webchain.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy wydobywcze zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Webchain.

Koszt: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za oprogramowanie górnika. W naszym przykładzie wpiszesz 0,5 + 1 = 1,5

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Na przykładzie mojego systemu AMD Vega pokażę ci, jak odczytywać dane. Na powyższym obrazku są naprawdę 3 rzeczy, których szukam.

# 1 Spójrz na Trudność 24h i Trudność 7 dni. Chcemy, żeby były mniej więcej takie same, czym są. To mówi nam, że obliczenia, którym przyjrzymy się na drugim obrazku poniżej, będą dokładne przez nadchodzące dni, o ile cena nie będzie zmienna.

# 2 Spójrz na DAWNY. objętość 24h i Kapitalizacja rynkowa. Ogólnie rzecz biorąc, im są one większe, tym mniej zmienna będzie cena. Chcemy, aby cena nie była zmienna, więc nasze obliczenia będą dokładne przez kolejne dni. W tym przykładzie kapitalizacja rynkowa jest niewielka, więc cena może się nieco zmienić z dnia na dzień.

# 3 Spójrz na Utwórz 1 BTC w i Włam się. Zawsze interesujące jest sprawdzenie, ile czasu zajmie twojej platformie wydobywczej stworzenie 1 BTC. Włamanie pokaże przybliżone oszacowanie, ile czasu zajmie spłata twojej platformy wydobywczej, wydobywając tę ​​konkretną monetę. Jest to świetne w użyciu, zanim zbudujesz swoją platformę wydobywczą, aby zobaczyć, ile czasu zajmie, zanim zobaczysz zyski.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się na codziennych wypłatach w USD. Koncentrując się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz kopać Webchain! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map