Jak wydobywać X-Cash

X-CASH to kryptowaluta, której celem jest umożliwienie przelania pieniędzy za bardzo niewielkie pieniądze. Moneta ma maksymalną podaż 100 miliardów, a opłaty wynoszą obecnie około 1,14XCA. Oznaczałoby to, że nawet gdyby ta moneta miała kapitalizację rynkową miliarda dolarów, opłaty za przeniesienie pieniędzy nadal wynosiłyby około 0,01 USD.

Jeśli chodzi o funkcje X-CASH, są one rozwidleniem Monero. Z tego powodu X-CASH ma aspekty prywatności Monero zwane RingCT. Pozwalają one na miksy 1-10 z możliwością mieszania 0 na mapie drogowej w ciągu kilku miesięcy Moneta ma również jednominutowe czasy blokowania i jest oparta na algorytmie cryptongiht_v7 anty ASIC.

Jeśli chodzi o wyjątkowość X-CASH, to jest to moneta wypuszczona 30 lipca 2018 r. Przez samofinansujący się trzyosobowy zespół „no ICO”, ​​który ma na celu zintegrowanie X-CASH ze światem bankowym, ponieważ ich założyciel jest byłym traderem dużej Bank.

Jak wydobywać X-Cash

Zespół jest bardzo aktywny BitcoinTalk, telegram i Niezgoda. Są również bardzo aktywni w rozwoju X-CASH, z już wydanym portfelem GUI dla systemu Windows, a mac, linux, internet i mobile na mapie drogowej, a wszystko to do końca roku.

Struktura monety jest następująca

  • 60% monety do wydobycia
  • 40% premine. Przeznaczenie premine jest dla
  • 20% jest przesyłanych do społeczności, 1% przez następne 20 miesięcy (więcej o zrzutach i nagrodach na https://bitcointalk.org/index.php?topic=4781246.0)
  • 10% dla zespołu na koszty rozwoju, aukcje wymiany itp
  • 5% jest dla prywatnych inwestorów, które, jeśli nie zostaną sprzedane w ciągu 6 miesięcy, zostaną przekazane społeczności

5% jest dla zespołu i nowych członków zespołu (2% już rozdane), gdzie środki będą wypłacane w 20% za każdym razem, gdy kapitalizacja rynkowa wzrośnie 10-krotnie. Więc jeśli moneta osiągnie kapitalizację 10M, wypłaca się im 20% funduszy drużyn, jeśli kapitalizacja rynkowa wynosi 100 mln, wypłaca się kolejne 20% funduszy drużyn itd., Więc jest duża szansa, że ​​60% tej kwoty 5% nigdy nie zostanie wypłacone.

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące X-CASH, przejdźmy do wydobycia XCA!

Ujawnienie X-CASH

Muszę wspomnieć, że jestem CTO w X-CASH, a tym samym jednym z członków zespołu X-CASH (jest też na stronie X-CASH) Czuję, że muszę pozwolić czytelnikom tego artykułu wiem o tym.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie.

W przypadku X-CASH napiszę samouczek, korzystając z oficjalnej puli X-CASH, ponieważ wiem, że jest niezawodny. Znajduje się pod adresem http://minexcash.com/  Opłaty za tę pulę wynoszą 2%, ponieważ zespół X-CASH próbuje zdecentralizować pule wydobywcze, ponieważ obecnie 85% wydobycia XCA znajduje się w oficjalnej puli. Zachęcam jednak wszystkich do przyjrzenia się dołączeniu do puli zarządzanej przez społeczność, ponieważ są one znacznie tańsze pod względem procentu opłat za wydobycie i pomagają zdecentralizować wskaźnik hashowania. Pule społeczności mogą znajdować się pod adresem https://x-cash.org/miningpools/

Jeśli chodzi o ich funkcje, ich dużą pulę, znajdują się w UE (Francja), pobierają opłaty w wysokości 2%, mają połączenie SSL dostępne do wykorzystania do wydobywania, obsługują wydobycie bezpośrednio na giełdę, niestandardowy poziom trudności i oni mają niestandardowy próg płatności. Oznacza to, że możesz ustawić kwotę, w jakiej pula ma automatycznie wypłacać.

Mają też różne porty do podłączenia:

Użyj 3333, jeśli wydobywasz przy użyciu procesora

Użyj 5555, jeśli wydobywasz przy użyciu GPU (jeden lub dwa GPU, na przykład komputer do gier)

Użyj 7777, jeśli wydobywasz za pomocą farmy wydobywczej GPU (wiele GPU, takich jak 3 lub więcej na komputer)

Użyj 9000, jeśli wydobywasz używając SSL

Użyj 9999, jeśli wydobywasz za pomocą Nicehash

Stworzyliśmy również generator konfiguracji dla puli i 3 najpopularniejszych górników cryptonight, dzięki czemu możesz łatwo skonfigurować oprogramowanie do wydobywania.

po prostu wypełnij szczegóły, zaznacz pola, których GPU chcesz użyć, a następnie kliknij zobacz więcej dla oprogramowania do wydobywania kryptonight, którego używasz.

Konfiguracja oprogramowania górniczego

W przypadku procesora, GPU – Nvidia i GPU – tutoriali AMD będziemy używać xmr-stak. Jest to oprogramowanie typu open source, najbardziej konfigurowalne i pozwala na wydobywanie przy użyciu kombinacji kart graficznych Nvidia i AMD, a także procesora, wszystko z jednego okna. Jest również dostępny dla systemów Windows i Linux.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases Najnowsza wersja to 2.4.7, której będziemy używać w tym samouczku. Jeśli musisz używać Linuksa, będziesz musiał pobrać kod źródłowy i zbudować oprogramowanie. Ten samouczek nie będzie koncentrował się na tym, jak zbudować xmr-stak ze źródeł.

Przy pierwszym uruchomieniu xmr-stak będziesz musiał go trochę skonfigurować. Omówimy tutaj wstępną konfigurację, a następnie możesz przeczytać o tym, jak skonfigurować górnika w sekcji, która Cię dotyczy (CPU, GPU – Nvidia i GPU – AMD)

Kiedy po raz pierwszy uruchomisz xmr-stak, zostaną wyświetlone dwa okna cmd

Możesz zamknąć ten, który mówi, że musi być uruchomiony, aby mieć uprawnienia administratora.

Następnie zostanie zaprezentowana seria kroków, które poprowadzą Cię przez pierwszą inicjalizację oprogramowania. Gdy to zrobisz, nie będziesz musiał tego robić ponownie.

Kroki inicjalizacji spowodują pojawienie się następujących pytań:

Wpisz port, na którym chcesz używać zdalnego monitorowania. Zwykle w większości domowych sieci komputerowych dostępnych jest 8000 lub 3000. Później, aby monitorować swoje komputery górnicze, możesz wpisać adres IP i wybrany port komputera górniczego w przeglądarce internetowej na dowolnym innym urządzeniu podłączonym do sieci, aby wyświetlić całkowitą prędkość i inne szczegółowe raporty

Waluta: – Będziesz chciał wpisać „cryptonight_v7”

Adres puli – to jest adres i port puli, z której chcesz kopać. Na przykład wpisałem „minexcash.com:7777”

Nazwa użytkownika – to Twój klucz publiczny do Twojego portfela.

Na przykład umieściłbym

XCA1jCj23qwJ45QR47fHMA3HYXuP13SSqa4AhdKoFFXWSz6rwjmzdxmAnKV9A3dYRp1yZiYnVwuLTAuyuXomMhsu5QojRPmFCE

Hasło – wpisz „x”

Obsługa SSL – typ „n”

Czy chcesz używać Nicehash – wpisz „n”

Czy chcesz używać wielu pul – wpisz „n”

W tym momencie oprogramowanie powinno rozpocząć wydobywanie. Poczekaj, aż wyświetli się komunikat „zalogowany do mining_pool: port”, a następnie zamknij oprogramowanie do wydobywania. Jeśli zajrzysz do folderu, w którym przechowywany jest górnik, powinien on utworzyć pliki tekstowe dla twojego procesora i karty graficznej (Nvidia lub AMD). Miałyby nazwy cpu.txt, nvidia.txt, amd.txt. Utworzy również plik config.txt i pools.txt. W następnych sekcjach pokażemy, jak edytować pliki txt dla każdego komponentu wydobywającego, a także jak wyłączyć określoną markę GPU lub procesor z wydobywania.

Konfiguracja basenu

W tym momencie Twój plik pools.txt powinien zostać skonfigurowany, ale pokażę Ci również, jak skonfigurować go ręcznie. Otwórz pool.txt i powinieneś zobaczyć coś takiego

Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić serwery, wyedytuj plik pool_address. Aby zmienić portfele, edytuj wallet_address. Pozostaw pole rig_id puste. Zmień hasło puli w zależności od konfiguracji pul.

Na samym dole masz walutę. Musisz powiedzieć XMR-Stak, jaką walutą jest twoje wydobycie. Obsługują większość monet Cryptonight, więc wystarczy wpisać nazwę monety z listy w pliku txt. Jeśli monety, którą chcesz wydobyć, nie ma na liście, musisz wiedzieć, jakiego algorytmu używa, i użyć nazwy algorytmu dla waluty. Jeśli jest to kalkulator whattomine dla twojej monety, to zwykle whattomine wymienia algorytm, w przeciwnym razie prawdopodobnie możesz znaleźć informacje na stronie monet.

Wydobywanie CPU

Jeśli chodzi o wydobywanie procesora, algorytm Cryptonight jest najbardziej opłacalnym algorytmem do wykorzystania procesora. Do wydobywania z procesorem mamy możliwość użycia xmr-stak lub xmrig. xmr-stak ma tylko prekompilowane pliki binarne dla Windows, podczas gdy xmrig ma je dla Windows i Linux. Obaj mają kod źródłowy, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz je samodzielnie skompilować do pracy z Linuksem.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać procesor xmrig pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig/releases

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną rzeczą do zrobienia jest próba dostrojenia ustawień cpu.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Odkryłem, że przynajmniej dla procesora program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. Komentarze w cpu.txt wykonują świetną robotę, wyjaśniając każde ustawienie i wyjaśniając, jak możesz spróbować zwiększyć wydajność swojej maszyny.

Po skonfigurowaniu cpu.txt musimy teraz utworzyć startowy plik wsadowy, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noNVIDIA

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Jeśli chodzi o wydobywanie GPU za pomocą procesorów graficznych Nvidia, mamy możliwość korzystania z xmr-stak lub xmrig. xmr-stak ma tylko prekompilowane pliki binarne dla Windows, podczas gdy xmrig ma je dla Windows i Linux. Obaj mają kod źródłowy, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz je samodzielnie skompilować do pracy z Linuksem.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać xmrig Nvidia pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną z rzeczy do zrobienia jest próba dostosowania ustawień nvidia.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Zauważyłem, że w przypadku procesora graficznego można dostosować ustawienia, aby uzyskać nieco większą wydajność, ale generalnie program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. Komentarze w pliku nvidia.txt wykonują świetną robotę, wyjaśniając każde ustawienie i wyjaśniając, w jaki sposób można spróbować uzyskać większą wydajność komputera.

Po skonfigurowaniu pliku nvidia.txt, musimy teraz utworzyć plik wsadowy uruchamiania, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noCPU

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Wydobywanie GPU – AMD

Jeśli chodzi o wydobywanie GPU przy użyciu procesorów AMD, mamy możliwość korzystania z xmr-stak, xmrig, Cast XMR lub Cryptonote AMD Miner Claymore’a.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać xmrig Nvidia pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Możesz pobrać Cast XMR pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

Możesz pobrać koparkę Cryptonote AMD firmy Claymore pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną rzeczą do zrobienia jest próba zmiany ustawień amd.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Zauważyłem, że w przypadku procesora graficznego można dostosować ustawienia, aby uzyskać nieco większą wydajność, ale generalnie program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. W moim systemie Vega musiałem dodać podwójne wątki na GPU. Komentarze w pliku amd.txt świetnie wyjaśniają każde ustawienie i wyjaśniają, jak można spróbować uzyskać większą wydajność komputera.

Po skonfigurowaniu pliku amd.txt musimy teraz utworzyć plik wsadowy uruchamiania, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noCPU

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Jeśli występują problemy, możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Konfigurowanie niestandardowego progu płatności

Domyślnie minimalna wypłata wynosi 10000 XCA. Jeśli chcesz skonfigurować wyżej, przejdź do http://minexcash.com/#settings następnie uzyskaj publiczny adres IP IPV4. Następnie wpisz go w polu tekstowym „Adres IP górnika”

Następnie wpisz żądaną kwotę (do 10 mln XCA) w polu tekstowym minimalnych wypłat, a następnie kliknij przycisk ustawiania.

Ile XCA zarobię dziennie?

X-CASH został właśnie wydany 30 lipca 2018 r., Więc nie był jeszcze na giełdzie (obecnie składamy wniosek i wybieramy bardziej znane giełdy), ponieważ nie ma jeszcze ceny powiązanej z X-CASH. Aby obliczyć, ile monet otrzymasz dziennie, możesz skorzystać z kalkulatora basenów wydobywczych. To zapewni zgrubne oszacowanie.

http://minexcash.com/#market

Dla mojego systemu 3 vega powinienem zarabiać około 551 774 XCA dziennie. Ta liczba będzie się bardzo zmieniać nawet w ciągu dnia, ponieważ nasz łączny współczynnik hashowania sieci jest nadal mały (2MH), co oznacza, że ​​jest to naprawdę przybliżone oszacowanie.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać X-CASH! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny w pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki. Zarejestruj się również, aby otrzymać nagrodę i zrzut powietrza. Jesteśmy w drugiej rundzie bounty, więc kolejnych 10 000 użytkowników, którzy zarejestrują się, otrzyma za darmo 10 000 XCA! Zrzut również rozpocznie się za kilka dni.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej społeczności, nasz niezgoda i telegram są aktywne i to tam publikujemy ogłoszenia.

Mamy również cotygodniowy raport o postępach, który nasz dyrektor generalny pisze pod adresem średni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me