Jak wydobywać Electronero (ETNX): kompletny przewodnik dla początkujących

Jak wydobywać Electronero

Electronero to moneta prywatności, która jest widelcem Electroneum. Oznacza to, że w bloku 307 000 Electroneum użytkownicy otrzymali stosunek 1 do 1 ETNX za każdą posiadaną monetę ETN. Powodem powstania widelca było to, że ETNX chciał dodać więcej aspektów technicznych do ETN, takich jak kuloodporność, domyślna wartość 12 dla rozmiaru pierścienia, emisja wielbłąda i portfele GUI. Obie monety wykorzystują algorytm wydobywania Cryptonight i obejmują funkcje prywatności, takie jak pierścień CT, takie jak Monero

Jak wydobywać Electronero

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące Electronero, przejdźmy do wydobycia ETNX!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie. W przypadku Electronero jest kilka basenów, ale na razie nie tak wiele. Wybrałem o https://etnx.leafpool.com/

Jeśli chodzi o ich funkcje, istnieje średniej wielkości pula. Pobierają opłaty 0% i obsługują wydobycie bezpośrednio na giełdę.

Mają też różne porty do podłączenia:

Użyj 8991, jeśli wydobywasz przy użyciu procesora

Użyj 8992, jeśli wydobywasz za pomocą GPU

Użyj 8993, jeśli wydobywasz za pomocą nicehash

Mają również serwer z zachodnim kosztem USA pod adresem etnx-us-west.leafpool.com i serwer w Europie pod adresem etnx-eu.leafpool.com

Teraz, gdy mamy pulę, skonfigurujmy oprogramowanie do wydobywania!

Konfiguracja oprogramowania górniczego

W przypadku procesora, GPU – Nvidia i GPU – tutoriali AMD będziemy używać xmr-stak. Jest to oprogramowanie typu open source, najbardziej konfigurowalne i pozwala na kopanie przy użyciu kombinacji kart graficznych Nvidia i AMD oraz procesora, wszystko z jednego okna. Jest również dostępny dla systemów Windows i Linux.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases Najnowsza wersja to 2.4.3, której będziemy używać w tym samouczku. Jeśli musisz używać Linuksa, będziesz musiał pobrać kod źródłowy i zbudować oprogramowanie. Ten samouczek nie będzie koncentrował się na tym, jak zbudować xmr-stak ze źródeł.

Przy pierwszym uruchomieniu xmr-stak będziesz musiał go trochę skonfigurować. Omówimy tutaj wstępną konfigurację, a następnie możesz przeczytać o tym, jak skonfigurować górnika w sekcji, która Cię dotyczy (CPU, GPU – Nvidia i GPU – AMD)

Kiedy po raz pierwszy uruchomisz xmr-stak, zostaną wyświetlone dwa okna cmd

Możesz zamknąć ten, który mówi, że musi być uruchomiony, aby mieć uprawnienia administratora.

Następnie zostanie zaprezentowana seria kroków, które poprowadzą Cię przez pierwszą inicjalizację oprogramowania. Gdy to zrobisz, nie będziesz musiał tego robić ponownie.

Podczas inicjalizacji pojawią się następujące pytania:

Wpisz port, na którym chcesz używać zdalnego monitorowania. Zwykle w większości domowych sieci komputerowych dostępnych jest 8000 lub 3000. Później, aby monitorować swoje komputery górnicze, możesz wpisać adres IP i wybrany port komputera górniczego w przeglądarce internetowej na dowolnym innym urządzeniu podłączonym do sieci, aby wyświetlić całkowitą prędkość i inne szczegółowe raporty

Waluta: – Będziesz chciał wpisać „cryptonight_v7”

Adres puli – to jest adres i port puli, z której chcesz kopać. Na przykład wpisałem „etnx-us-west.leafpool.com:8992”

Nazwa użytkownika – to Twój klucz publiczny do Twojego portfela.

Na przykład umieściłbym etnkQQ565ZNPPYXQNfYyipcs6Q1x3sCxuVjidu8CuaCSJ2SDNvLWiETXDfEhQR2Ske73HRdg5wFdt2THEVQuD11k5gY63WUvKK

Hasło – wpisz „x”

Obsługa SSL – typ „n”

Czy chcesz używać Nicehash – wpisz „n”

Czy chcesz używać wielu pul – wpisz „n”

W tym momencie oprogramowanie powinno rozpocząć wydobywanie. Poczekaj, aż wyświetli się komunikat „zalogowany do mining_pool: port”, a następnie zamknij oprogramowanie do wydobywania. Jeśli zajrzysz do folderu, w którym przechowywany jest górnik, powinien on utworzyć pliki tekstowe dla twojego procesora i karty graficznej (Nvidia lub AMD). Miałyby nazwy cpu.txt, nvidia.txt, amd.txt. Utworzy również plik config.txt i pools.txt. W następnych sekcjach pokażemy, jak edytować pliki txt dla każdego komponentu wydobywającego, a także jak wyłączyć określoną markę GPU lub procesor z wydobywania.

Konfiguracja basenu

W tym momencie Twój plik pools.txt powinien zostać skonfigurowany, ale pokażę Ci również, jak skonfigurować go ręcznie. Otwórz pool.txt i powinieneś zobaczyć coś takiego

Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić serwery, wyedytuj plik pool_address. Aby zmienić portfele, edytuj wallet_address. Pozostaw pole rig_id puste. Zmień hasło puli w zależności od konfiguracji pul.

Na samym dole masz walutę. Musisz powiedzieć XMR-Stak, jaką walutą jest twoje wydobycie. Obsługują większość monet Cryptonight, więc wystarczy wpisać nazwę monety z listy w pliku txt. Jeśli monety, którą chcesz wydobyć, nie ma na liście, musisz wiedzieć, jakiego algorytmu używa, i użyć nazwy algorytmu dla waluty. Jeśli jest to kalkulator whattomine dla twojej monety, to zwykle whattomine wymienia algorytm, w przeciwnym razie prawdopodobnie możesz znaleźć informacje na stronie monet.

Wydobywanie CPU

Jeśli chodzi o wydobywanie procesora, algorytm Cryptonight jest najbardziej opłacalnym algorytmem do wykorzystania procesora. Do wydobywania z procesorem mamy możliwość użycia xmr-stak lub xmrig. xmr-stak ma tylko prekompilowane pliki binarne dla systemu Windows, podczas gdy xmrig ma je dla systemów Windows i Linux. Obaj mają kod źródłowy, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz je samodzielnie skompilować do pracy z Linuksem.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać procesor xmrig pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig/releases

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną rzeczą do zrobienia jest próba zmiany ustawień cpu.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Odkryłem, że przynajmniej dla procesora program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. Komentarze w cpu.txt wykonują świetną robotę, wyjaśniając każde ustawienie i wyjaśniając, jak możesz spróbować zwiększyć wydajność swojej maszyny.

Po skonfigurowaniu cpu.txt musimy teraz utworzyć startowy plik wsadowy, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noNVIDIA

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Jeśli chodzi o wydobywanie GPU za pomocą procesorów graficznych Nvidia, mamy możliwość korzystania z xmr-stak lub xmrig. xmr-stak ma tylko prekompilowane pliki binarne dla systemu Windows, podczas gdy xmrig ma je dla systemów Windows i Linux. Obaj mają kod źródłowy, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz je samodzielnie skompilować do pracy z Linuksem.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać xmrig Nvidia pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną rzeczą do zrobienia jest próba dostosowania ustawień nvidia.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Zauważyłem, że w przypadku procesora graficznego można dostosować ustawienia, aby uzyskać nieco większą wydajność, ale generalnie program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. Komentarze w pliku nvidia.txt wykonują świetną robotę, wyjaśniając każde ustawienie i wyjaśniając, w jaki sposób można spróbować uzyskać większą wydajność komputera.

Po skonfigurowaniu nvidia.txt, musimy teraz utworzyć plik wsadowy startowy, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noCPU

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Wydobywanie GPU – AMD

Jeśli chodzi o wydobywanie GPU przy użyciu procesorów AMD, mamy możliwość korzystania z xmr-stak, xmrig, Cast XMR lub Cryptonote AMD Miner Claymore’a.

Możesz pobrać xmr-stak pod adresem https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Możesz pobrać xmrig Nvidia pod adresem https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Możesz pobrać Cast XMR pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

Możesz pobrać koparkę Cryptonote AMD firmy Claymore pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0

W tym samouczku użyjemy xmr-stak.

Po przejściu przez początkową konfigurację powinniśmy być gotowi do mojej. Jedną rzeczą do zrobienia jest próba zmiany ustawień amd.txt, które stworzył dla nas xmr-stak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik hash.

Zauważyłem, że w przypadku procesora graficznego można dostosować ustawienia, aby uzyskać nieco większą wydajność, ale generalnie program zazwyczaj automatycznie generuje najlepsze możliwe ustawienia konfiguracyjne. W moim systemie Vega musiałem dodać podwójne wątki na GPU. Komentarze w pliku amd.txt świetnie wyjaśniają każde ustawienie i wyjaśniają, jak można spróbować uzyskać większą wydajność komputera.

Po skonfigurowaniu pliku amd.txt musimy teraz utworzyć plik wsadowy uruchamiania, aby uruchomić program.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

xmr-stak.exe opcjonalne_flagi

Zastąp „opcjonalne_flagi” niczym, jeśli chcesz, aby maszyna kopała przy użyciu procesora i dowolnego innego GPU w maszynie lub następujących

–NoCPU To wyłączy CPU z wydobywania.

–NoNVIDIA Spowoduje to wyłączenie wydobywania z wszystkich procesorów graficznych Nvidia w twoim systemie.

–NoAMD Spowoduje to wyłączenie wszystkich procesorów graficznych AMD w systemie przed kopaniem.

Na przykład moja konfiguracja to:

xmr-stak.exe –noCPU

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Aby wyświetlić całkowitą prędkość w dowolnym momencie, naciśnij klawisz „h” na klawiaturze, gdy program do wydobywania jest aktywny.

Jeśli występują problemy, możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile ETNX zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do http://whattomine.com i użyj ich kalkulatora. W tej chwili nie ma kalkulatora whattomine, więc w międzyczasie możesz po prostu użyć ograniczonego kalkulatora basenów. Te kalkulatory zapewniają przybliżone szacunki, więc możesz zarabiać dużo mniej lub dużo więcej niż raporty kalkulatora.

Wszystko, co musisz wprowadzić, to całkowita prędkość wszystkich komputerów górniczych, których używasz dla ETNX. Na przykład wpisałbym 6 KH / s, możesz też przełączyć kalkulator na H / s, więc wpisałbym 6000 H / s

To pokazuje, że dostanę około 56 056 ETNX dziennie.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać Electronero! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map