Jak wydobywać Ethereum: kompletny przewodnik dla początkujących

Jak wydobywać Ethereum

Dowiedzenie się, jak skonfigurować cały sprzęt górniczy dla Ethereum, może być zniechęcającym zadaniem dla kogoś bez wiedzy technicznej. Wraz z rozwojem rynku coraz więcej osób chce zainwestować w Ethereum. Niektórzy ludzie mogą jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, że możesz również wydobywać Ethereum, aby pasywnie generować dochód co miesiąc.

Jak wydobywać Ethereum

Jak więc zaangażować się w Ethereum Mining?

Najpierw potrzebujesz komputera lub karty graficznej, która jest w stanie obliczyć algorytm, który próbuje rozwiązać, aby wygenerować eter. W przypadku Ethereum „blok”, który próbują znaleźć Twoje karty wideo, generuje się średnio co 15 sekund. Oznacza to, że co 15 sekund sieć Ethereum płaci każdemu, kto znalazł blok, 5 Ethereum (ta wartość może się zmieniać w czasie).

Należy zauważyć, że w pewnym momencie w przyszłości Ethereum przejdzie na dowód stawki za pomocą Casper Fork, co oznacza, że ​​nie będzie można go już wydobywać.

Konfiguracja Ethereum Miner

Obecnie istnieje wiele opcji dla kopaczy Ethereum w zależności od typu karty graficznej, liczby kart graficznych, które chcesz zainstalować na jednej płycie głównej, oraz wymagań dotyczących zasilania.

Standardowa konfiguracja zwykle składa się z:

 • 6 kart graficznych (minimum 3 GB, zalecane 4 GB)
 • Rekomendacja najlepszego skrótu / ceny: Radeon RX 570 4 GB
 • 6x Risers
  • Gorąco polecam kupowanie pionów ze wszystkimi wbudowanymi kondensatorami – wersja 006C
  • Płyta główna (z minimum 6 gniazdami PCI dla riserów)
   • Rekomendacje: Asus Z170-A, Biostar TB250
   • procesor
    • Najtańszy z możliwych: G4400
    • Pamięć
     • Zalecane: 4 GB Crucial DDR4-2133
     • Zasilacz
      • Minimum: 80% maksymalnej pojemności
      • Zalecane: Corsair HX1200 1200 W lub dowolny inny zasilacz 1200 W złoty lub platynowy
      • SSD lub dysk twardy
       • Dowolne, minimum 60 GB
       • Różne
        • Kabel Ethernet (nie uruchamiaj Wi-Fi), przycisk zasilania płyty głównej, wentylatory do chłodzenia
        • Przy takiej konfiguracji można by znaleźć średnio około 0,5E miesięcznie. Zmieni się to w zależności od trudności wydobycia Ethereum, z którego możesz skorzystać strona WhatToMine aby obliczyć swoje zarobki lub znaleźć inne dochodowe monety do wydobycia.

         Ważne jest, aby wziąć pod uwagę trudność zmierzenia, czy kontynuować wydobywanie Ethereum, czy też przejść na inny algorytm lub monetę do kopania.

         Konfiguracja puli wydobywczej Ethereum

         Niestety, dla kogoś, kto chce zbudować tylko kilka platform górniczych, może nigdy nie znaleźć bloku wydobywczego solo. Dlatego konieczne jest dołączenie do basenu górniczego. Pula wydobywcza łączy hashrate wszystkich górników i znacznie zwiększa szanse, że grupa będzie w stanie znaleźć blok. Dzięki temu możesz otrzymywać stałą wypłatę z puli, nawet jeśli sam nigdy nie znajdziesz bloku.

         Istnieje kilka opcji dla pul wydobywczych Ethereum, które różnią się w zależności od ich ogólnego hashrate, struktury opłat i struktury wypłat.

         NiceHash

         Najłatwiej i najszybciej się w to zaangażować NiceHash. Kopacz NiceHash automatycznie wybierze najlepszy algorytm do haszowania, niezależnie od tego, czy będzie to Ethereum, czy coś innego, co wypłaca bitcoin. Aby użyć NiceHash, po prostu odwiedź witrynę i pobierz instalator AMD lub nVidia w zależności od posiadanej karty graficznej (uwaga: niektóre programy antywirusowe wychwytują oprogramowanie wydobywcze jako złośliwe pliki).

         Niezły skrót

         Po zainstalowaniu uruchom program i poczekaj, aż program uruchomi szybkie skanowanie w celu wykrycia sprzętu i zainstalowania oprogramowania. Po zakończeniu wprowadź swój adres bitcoin u góry. Jest to ważne, w przeciwnym razie nie otrzymasz zapłaty. Po wprowadzeniu adresu bitcoin kliknij przycisk testu porównawczego i rozpocznij skanowanie. Gdy to zrobisz, możesz rozpocząć wydobycie.

         Wypłaty na Nicehash wynoszą minimum 0,1 BTC cztery razy dziennie. Ważne jest również, aby pamiętać, że nicehash to około 20% mniejszy ogólny hashrate, ale funkcja przełączania może pozwolić ci być bardziej dochodowym niż gdybyś po prostu kopał Ethereum.

         Nanopool / Ethermine (Claymore Dual Miner)

         Nanopool to największy basen wydobywczy z około 130 000 aktywnych górników. Opłaty wynoszą 1%, a także wypłacają bloki wujów. Oznacza to, że jeśli Twoi górnicy byli blisko rozwiązania algorytmu, który wypłaciłby blok, otrzymasz za to premię za pośrednictwem nanopool.

         Nanopool

         Innym wyborem dla basenu górniczego byłby Ethermine. Mają około 75 000 aktywnych górników i pobierają 1% opłaty oraz wypłacają bloki wujom.

         Zarówno Nanopool, jak i Ethermine mogą uruchamiać różne oprogramowanie do mieszania dla Ethereum. Polecam uruchomienie Claymore Dual Miner, która pozwala na hashowanie zarówno dla Ethereum, jak i alternatywnej waluty. Dzieje się tak, ponieważ Ethereum w dużym stopniu opiera się na wykorzystaniu pamięci, podczas gdy procesor rdzeniowy jest bezczynny. Podczas podwójnego wydobywania pamięć twojej karty graficznej będzie haszować dla Ethereum, a procesor rdzeniowy będzie haszował dla Decred lub Siacoin jako przykład.

         Nanopool ma teraz szybki start, który bardzo ułatwia pobieranie i konfigurację Claymore Dual Miner. Na stronie głównej Nanopool kliknij „Szybki start” pod banerem Ethereum. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać i zainstalować Claymore’s Miner, a także skonfigurować plik konfiguracyjny za pomocą generatora konfiguracji.

         Szybki start

         Gdy plik konfiguracyjny zostanie upuszczony do wyodrębnionej lokalizacji pliku, po prostu kliknij plik start.bat, a koparka się załaduje.

         Claymore

         Konieczne może być upewnienie się, że masz włączoną odpowiednią pamięć wirtualną (minimum 16 GB). Aby to zrobić, wyszukaj system w menu Start. Otwórz system i po lewej stronie kliknij „Zaawansowane ustawienia systemu”. Przejdź do zakładki Zaawansowane, do ustawień wydajności i ponownie do zaawansowanych. Następnie kliknij „Zmień” pod pamięcią wirtualną. Usuń zaznaczenie pola wyboru „Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków”, a następnie wprowadź niestandardowy rozmiar 16384 (lub dowolną maksymalną dopuszczalną wartość) w polach Rozmiar początkowy i Maksymalny. Pozwoli to uniknąć błędów związanych z pamięcią wirtualną.

         Pamięć wirtualna

         Zyski & Wniosek

         Teraz, gdy Twój górnik jest skonfigurowany, możesz usiąść i obserwować, jak Twoje karty wideo co miesiąc generują pasywny dochód w postaci Ethereum. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszelkie zmienne koszty, które możesz ponieść podczas wydobycia, aby określić swoją rentowność. Kosztami zmiennymi mogą być koszty energii elektrycznej, koszty utrzymania, opłaty za pulę, opłaty deweloperskie, opłaty za wymianę itp.

         W chwili pisania tego artykułu wspomniana platforma górnicza kosztowałaby około 2250 USD i byłaby w stanie wyprodukować około 0,5 Ethereum miesięcznie. To około 250 $ miesięcznie bez kosztów zmiennych. Oznacza to, że w ciągu 9 miesięcy spłacisz swoją początkową inwestycję. To oczywiście przy założeniu, że cena Ethereum pozostanie taka sama.

         Zyski

         Dlatego wydobywanie Ethereum jest dobrą inwestycją dla ludzi do zaangażowania, ponieważ zmniejsza ryzyko związane z handlem na niestabilnym rynku i jest świetnym sposobem generowania pasywnego dochodu każdego miesiąca. W przyszłych artykułach zajmiemy się również potrzebą podkręcania i obniżania wydajności kart w celu zwiększenia wydajności.

         Mike Owergreen Administrator
         Sorry! The Author has not filled his profile.
         follow me
         Like this post? Please share to your friends:
         map