Jak wydobywać Monero: kompletny przewodnik dla początkujących

Jak wydobywać Monero

Monero to moneta skoncentrowana na prywatności, która obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Wydobywanie Monero może być dochodowym przedsięwzięciem ze względu na jego algorytm kryptograficzny, który jest odporny na kopanie ASIC. Oznacza to, że każdy, kto ma procesor lub kartę graficzną, może kopać w Monero.

Ten przewodnik pokaże Ci, jakich programów potrzebujesz i jak skonfigurować te programy, abyś mógł wydobywać Monero w ciągu zaledwie kilku minut.

Jak wydobywać Monero

Oprogramowanie Monero Mining

Poniżej znajduje się lista sposobów wydobywania Monero i jakiego oprogramowania użyć podczas wydobywania:

Karty AMD

 • Opłata za XMR Stak 2% Dev (o ile nie została skompilowana samodzielnie)
 • Wolf’s Miner No Dev Fee (niezoptymalizowane)

Karty nVidia

 • Opłata za XMR Stak 2% Dev (o ile nie została skompilowana samodzielnie)
 • CC Miner

Procesory (Intel / AMD)

 • Monero Spelunker
 • XMR Stak
 • Wolfs Miner

Zainstaluj oprogramowanie górnicze

XMR Stak niedawno wypuścił aktualizację, która pozwala użytkownikom po prostu pobrać jeden instalator, niezależnie od sprzętu, którego planują używać. Dlatego w tym przewodniku wykorzystamy XMR Stak, ponieważ zawsze daje dobre wyniki i jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

XMR Stak można pobrać pod tym adresem połączyć. Należy pamiętać, że niektóre programy antywirusowe wychwytują oprogramowanie wydobywcze jako złośliwe pliki. Dla bezpieczeństwa zawsze sprawdzaj, czy pobierasz z oficjalnego źródła.

Najnowsza wersja XMR Stak bardzo ułatwia konfigurację. Zakładamy, że użytkownicy używają do tego systemu Windows, ale wersje dla systemu Linux i MacOS są również dostępne. Wystarczy pobrać z powyższego linku, rozpakować do lokalizacji pliku i uruchomić plik wykonywalny.

Dołącz do Mining Pool

Po uruchomieniu aplikacja zapyta, czy chcesz wydobywać Monero czy Aeon. Wybierzemy Monero. Następnie prosi nas o podanie adresu puli. Zaangażowanie się w dobrą pulę wydobywczą jest ważne, ponieważ wydobycie solo może przynieść niewielkie lub żadne nagrody bez wyjątkowo wysokiego hashratu. Pule zwykle są objęte niewielką opłatą, ale uzasadnione jest uzyskanie stałego dochodu. Niektóre z pul wydobywczych, których możemy użyć dla Monero to:

MineXMR

 • Serwery w: Francji, Niemczech, Kanadzie
 • 1% prowizji za pulę
 • ~ 25 000 podłączonych użytkowników
 • Minimalna wypłata 0,5XMR

Moneropool

 • Minimalna wypłata 0,5XMR

Nanopool

 • Serwery w: Europie (2), wschodnich stanach USA, zachodnich stanach USA, Azji
 • 1% prowizji za pulę i prowizja od wypłaty 0,015XMR
 • ~ 5000 podłączonych użytkowników
 • Minimalna wypłata 1XMR

Staw krasnoludów

 • Serwery w: Europie, USA
 • 1,5% opłata za pulę i prowizja za wypłatę 0,014XMR dla portfeli wymiany lub 0,008XMR dla zwykłych portfeli

W tym przewodniku użyjemy oprogramowania MineXMR, ponieważ ma najniższe opłaty i jest najbliższym serwerem do mnie (wybierz serwer najbliżej Twojej lokalizacji, aby zminimalizować opóźnienia). Poniższy obraz przedstawia szczegóły połączenia z mineXMR, które wprowadzimy do aplikacji.

Do moich celów wprowadzę do aplikacji serwer, którego chcę używać, wraz z numerem portu. Na przykład użyję „ca.minexmr.com:5555”.

Adres portfela Monero

Po zakończeniu prosi o adres Twojego portfela (lub login do puli, jeśli używasz czegoś takiego jak Supernova). Zapoznaj się z tym przewodnikiem po Monero, aby skonfigurować portfel. Gdy masz już identyfikator portfela, wprowadź go do aplikacji. Aby uzyskać hasło w naszym przypadku, wystarczy nacisnąć enter. Pula MineXMR nie obsługuje TLS / SSL, więc użyjemy tutaj opcji no lub „n”. Nie chcemy używać NiceHash i nie chcemy w tej chwili korzystać z wielu pul (chociaż korzystne może być skonfigurowanie dodatkowych pul z automatycznym przełączaniem na wypadek awarii jednej). Wszystkie te wartości można później dostosować w pliku konfiguracyjnym.

Teraz aplikacja będzie działać w oparciu o zainstalowane GPU. Możesz użyć poleceń u dołu, aby wyświetlić stan swoich górników. Kliknij „h”, aby zobaczyć hashrate, „r”, aby zobaczyć wyniki swoich skrótów, lub „c”, aby sprawdzić połączenie z pulą.

Plik konfiguracyjny

Jeśli chcesz kopać za pomocą procesora, nadal musisz skonfigurować plik konfiguracyjny procesora, zanim będziesz mógł to zrobić. Aby to zrobić, kliknij wygenerowany dokument tekstowy procesora.

Po wejściu do dokumentu tekstowego chcemy dodać wątki procesora do dokumentu tekstowego, aby wykorzystywał te wątki dla górnika monero. W moim przypadku mam układ AMD FX-8150, który używa 8 rdzeni, więc w dokumencie tekstowym procesora dodam:

"cpu_threads_conf" :

[

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 1},

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 2},

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 4},

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 5},

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 6},

{ "tryb low_power_mode" : fałszywy, "no_prefetch" : prawdziwe, "affine_to_cpu" : 7},

],

Oznacza to, że będzie wykorzystywać 1,2,4,5,6,7 procesora. Używam tego komputera również przez cały dzień, więc chcę zostawić kilka rdzeni otwartych na moje codzienne czynności. Podczas konfiguracji możesz chcieć uruchomić wszystkie rdzenie (chociaż czasami występuje zawieszanie się, jeśli to zrobisz). Możesz spróbować poprawić pobieranie wstępne, zmieniając je na fałsz, ale nie ma tu zbyt wielu opcji optymalizacji procesora pod kątem wydobywania. Po wprowadzeniu tych zmian uruchom ponownie aplikację i powinieneś zauważyć wzrost hashratu, ponieważ powinien wykorzystywać zarówno procesor, jak i GPU. Możesz to również sprawdzić, patrząc na obciążenie procesora za pomocą aplikacji takiej jak OpenHardwareMonitor.

I to wszystko! Wydobywasz teraz Monero za pomocą swoich procesorów graficznych i procesorów. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wprowadzić zmiany lub poprawki z powodu awarii lub zmian w puli wydobywczej, dodatkowe ustawienia można znaleźć w pliku konfiguracyjnym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map