Jak wydobywać monety Dinero (DIN): kompletny przewodnik dla początkujących

Jak wydobywać monety Dinero

Moneta Dinero to kryptowaluta oparta na Dash. Nie ma wielu unikalnych cech, które ją wyróżniają, a ich cele wydają się podobne. Kilka zauważalnych różnic polega na tym, że czas blokowania jest niezwykle szybki i jest to przesłanka, ale zamierzają spalić premine. Również Dash używa X11 jako swojego algorytmu, podczas gdy Dinerocoin używa neoscrypt, który jest algorytmem odporności ASIC. Obaj starają się być rodzajem systemu płatności.

Jak wydobywać monety Dinero

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące Dinerocoin, przejdźmy do wydobycia niektórych DIN!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Temperatura wydobycia NeoScrypt

Jedną rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę przed rozpoczęciem tego samouczka, jest fakt, że algorytm NeoScrypt działa znacznie cieplej niż większość algorytmów wydobywczych. Na przykład, jeśli spojrzysz na mój samouczek dotyczący wydobywania Bitcoin Private (moneta equihash) na https://blockonomi.com/how-to-mine-bitcoin-private/ Możesz to zobaczyć na obrazku kopania AMD moja temperatura odczytuje około 47 stopni Celsjusza (po kilku godzinach pracy zwykle osiąga maksimum przy 52 stopniach Celsjusza). Na potrzeby tego samouczka uruchomiłem górnika przez 10 minut, a temperatura wynosiła około 70 stopni Celsjusza (po kilku godzinach pracy zrobiło się jeszcze cieplej)

Różnice temperatur będą oczywiście różne dla każdego, nawet przy takiej samej konfiguracji oprogramowania i sprzętu, jaką mam. Chciałem tylko na to zwrócić uwagę.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie.

W tym samouczku użyjemy https://arcpool.com/. Wybrałem tę pulę, ponieważ pula ma niskie opłaty (0,9%) Jeśli chodzi o ich funkcje, istnieje średniej wielkości pula z wieloma różnymi neosryptami

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

Nie będziemy się skupiać na wydobywaniu procesorów, ponieważ jest to nieopłacalne w porównaniu do wydobywania GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Do wydobywania na GPU jest wiele programów dla Nvidii, ale tym, który uważam za najlepszy, jest CCminer. Górnik nie ma opłaty deweloperskiej. To oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne z systemami Windows i Linux, jednak dostępne są tylko wstępnie skompilowane pliki binarne dla systemu Windows.

Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

ccminer-x64.exe -a algorytm -o warstwa + tcp: //mining_pool: port -u wallet_public_key -p c =coin_symbol

Zastąp „algorytm” algorytmem, którego chcesz użyć. W tym przypadku musimy użyć „neoscrypt”

Zastąp „mining_pool” ciągiem eu1.arcpool.com

Zastąp „port” 1112

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

Zamień „coin_symbol” na DIN

Na przykład moja konfiguracja to:

ccminer-x64.exe -a neoscrypt -o stratum + tcp: //eu1.arcpool.com: 1112 -u DKXZEwWv8jp92Ma7phKJiMbYu7BTHYaUyy -p c = DIN

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwona strzałka wskazuje procesor graficzny, który wykrył w systemie.

Niebieska strzałka wskazuje całkowitą prędkość Twojego GPU.

Zielona strzałka wskazuje prędkość zegara GPU, wartości skrótu na wat, całkowite zużycie energii, temperaturę i prędkość wentylatora.

Wydobywanie GPU – AMD

W przypadku wydobywania na GPU istnieje wiele programów dla AMD, ale tym, który uważam za najlepszy, jest NeoScrypt AMD GPU Miner firmy Claymore. Górnik ma 2% opłaty za rozwój. To oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne tylko z systemem Windows.

Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=3012600.0

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

NeoScryptMiner.exe -pool mining_pool: port -wal wallet_public_key -psw coin_symbol

Jeśli używasz Linuksa, usuń wszystkie polecenia setx.

Zastąp „mining_pool” ciągiem eu1.arcpool.com

Zastąp „port” 1112

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

Zamień „coin_symbol” na DIN

Na przykład moja konfiguracja to:

NeoScryptMiner.exe -pool eu1.arcpool.com:1112 -wal DKXZEwWv8jp92Ma7phKJiMbYu7BTHYaUyy -psw c = DIN

Jeśli używasz dużych procesorów graficznych (1 GB pamięci lub więcej na GPU, przejdź do ostatniej części w sekcji problemów, nawet jeśli oprogramowanie do wydobywania wydaje się działać)

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Pierwszy obraz pokazuje, że górnik powinien odebrać wszystkie GPU w twoim systemie (w moim przykładzie są to 3 GPU Vega)

Czerwona strzałka wskazuje prędkość GPU i całkowitą prędkość.

Niebieska strzałka wskazuje temperaturę GPU i prędkość wentylatora.

Jeśli występują problemy, możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile DIN zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do http://whattomine.com i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator. W tym przypadku kalkulator DIN znajduje się pod adresem https://whattomine.com/coins/236-din-neoscryptKalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator.

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wpisz całkowitą prędkość (w kilohaszach na sekundę) dla wszystkich swoich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Dinero.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy wydobywcze zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Dinero.

Koszt: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za oprogramowanie górnika. W naszym przykładzie, jeśli wydobywasz na Nvidii, wpisz 0,9 + 0 = 0,9. Jeśli wydobywasz na AMD, wpisz 0,9 + 2 = 2,9

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Na przykładzie mojego systemu AMD Vega pokażę ci, jak odczytywać dane. Na powyższym obrazku są naprawdę 3 rzeczy, których szukam.

# 1 Spójrz na Trudność 24h i Trudność 7 dni. Chcemy, żeby były mniej więcej takie same, czym są. To mówi nam, że obliczenia, którym przyjrzymy się na drugim obrazku poniżej, będą dokładne przez nadchodzące dni, o ile cena nie będzie zmienna.

# 2 Spójrz na DAWNY. objętość 24h i Kapitalizacja rynkowa. Ogólnie rzecz biorąc, im są one większe, tym mniej zmienna będzie cena. Chcemy, aby cena nie była niestabilna, więc nasze obliczenia będą dokładne przez kilka dni. W tym przykładzie kapitalizacja rynkowa jest niewielka, więc cena może się znacznie zmieniać z dnia na dzień.

# 3 Spójrz na Utwórz 1 BTC w i Włam się. Zawsze interesujące jest zobaczenie, ile czasu zajmie twojej platformie wydobywczej stworzenie 1 BTC. Włamanie pokaże przybliżone oszacowanie, ile czasu zajmie spłata twojej platformy wydobywczej, wydobywając tę ​​konkretną monetę. Jest to świetne w użyciu, zanim zbudujesz swoją platformę wydobywczą, aby zobaczyć, ile czasu zajmie, zanim zobaczysz zyski.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się tylko na codziennych wypłatach w USD. Koncentrując się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać Dinero! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map