Jak wydobywać Shield Coin XSH

Tarcza jest anonimową, szybką i kwantową monetą. Ta moneta ma wiele unikalnych cech. Na przykład jest to algorytm multi i można go wydobywać za pomocą algorytmów x17, scrypt, lyra2v2, myr-gr i blake 2s. Shield planuje również dodać w przyszłości POS, masternody i inteligentne kontrakty.

Jak wydobywać Shield Coin XSH

Teraz, gdy znamy już szczegóły dotyczące Shield, przejdźmy do wydobycia XSH!

Algorytmy górnicze

Ponieważ Shield używa pięciu różnych algorytmów, będziesz musiał przetestować je wszystkie na swoim komputerze górniczym, aby zobaczyć, który algorytm jest najbardziej opłacalny. W tym samouczku będę używał algorytmu „groestl lub myr-gr, zarówno dla Nvidii, jak i AMD, ale musisz sprawdzić, który algorytm jest dla Ciebie najlepszy. Ponadto Nvidia i AMD radzą sobie lepiej z różnymi algorytmami, więc prawdopodobnie okaże się, że najlepszy algorytm na Nvidii nie jest najlepszym algorytmem dla AMD.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie.

W tym samouczku użyjemy http://xsh.umine.org/. Wybrałem tę pulę, ponieważ opłata za pulę wynosi 2%. Jeśli chodzi o ich funkcje, istnieje duża pula małych i średnich rozmiarów i obsługują wszystkie pięć różnych algorytmów tarczy.

Upewnij się, że używasz prawidłowego portu, ponieważ mają one inny port dla każdego z różnych algorytmów.

Użyj 3737 dla algorytmu X17

Użyj 3433 dla algorytmu scrypt

Użyj 4533 dla algorytmu lyra2v2

Użyj 5766 dla algorytmu Blake 2s

Użyj 5433 dla algorytmu myr-gr

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

Nie będziemy się koncentrować na wydobywaniu procesorów, ponieważ jest to nieopłacalne w porównaniu z wydobywaniem GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Do wydobywania na GPU jest wiele programów dla Nvidii, ale tym, który uważam za najlepszy, jest CCminer. Górnik nie ma opłaty deweloperskiej. To oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne z systemami Windows i Linux, jednak dostępne są tylko wstępnie skompilowane pliki binarne dla systemu Windows.

Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

ccminer-x64.exe -a algorytm -o warstwa + tcp: //mining_pool: port -u klucz publiczny -p c =coin_symbol

Zastąp „algorytm” algorytmem, którego chcesz użyć. W tym przypadku musimy użyć „groestl”

Zastąp „mining_pool” ciągiem xsh.umine.org

Zamień „port” na 5433

Zastąp „public_key” swoim kluczem publicznym

Zamień „coin_symbol” na XSH

Na przykład moja konfiguracja to:

ccminer-x64.exe -a groestl -o stratum + tcp: //xsh.umine.org: 5433 -u SYLbDn7abvRUe7jdL2pNgHTyoBnxDVU3fA -p c = XSH

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwona strzałka wskazuje procesor graficzny, który wykrył w systemie.

Niebieska strzałka wskazuje całkowitą prędkość Twojego GPU.

Zielona strzałka wskazuje prędkość zegara GPU, wartości skrótu na wat, całkowite zużycie energii, temperaturę i prędkość wentylatora.

Wydobywanie GPU – AMD

Do wydobywania GPU jest wiele programów dla AMD, ale ten, który uważam za najlepszy, to sgminer. Górnik nie pobiera opłaty od deweloperów. Górnik jest kompatybilny z Windows i Linux. Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://github.com/genesismining/sgminer-gm/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

sgminer.exe -k algorytm -o warstwa + tcp: //mining_pool: port -u klucz publiczny -p c =coin_symbol

Jeśli używasz Linuksa, usuń wszystkie polecenia setx.

Zastąp „algorytm” algorytmem, którego chcesz użyć. W tym przypadku musimy użyć „groestl”

Zastąp „mining_pool” ciągiem xsh.umine.org

Zamień „port” na 5433

Zastąp „public_key” swoim kluczem publicznym.

Zamień „coin_symbol” na XSH

Na przykład moja konfiguracja to:

sgminer.exe -k groestl -o stratum + tcp: //xsh.umine.org: 5433 -u SYLbDn7abvRUe7jdL2pNgHTyoBnxDVU3fA -p c = XSH

Jeśli używasz dużych procesorów graficznych (1 GB pamięci lub więcej na GPU, przejdź do następnego akapitu, nawet jeśli wydaje się, że oprogramowanie do wydobywania działa)

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwona strzałka wskazuje prędkość GPU i całkowitą prędkość.

Niebieska strzałka wskazuje temperaturę GPU i prędkość wentylatora.

Jeśli występują problemy, możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile XSH zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?127-SHIELDGroestl-XSH-Groestl-calculator/ i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator.

Mają kalkulator dla każdego innego algorytmu, więc upewnij się, że używasz kalkulatora, który pasuje do algorytmu, którego używasz.

Posługiwać się https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?126-SHIELDX17-XSH-X17-calculator/ dla algorytmu X17

Posługiwać się https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?125-SHIELDScrypt-XSH-Scrypt-calculator/ dla algorytmu scrypt

Posługiwać się https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?128-SHIELDLyra2v2-XSH-Lyra2v2-calculator/ dla algorytmu lyra2v2

Posługiwać się https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?127-SHIELDGroestl-XSH-Groestl-calculator/ dla algorytmu myr-gr

Posługiwać się https://www.crypto-coinz.net/coin-info/?124-SHIELDBlake2s-XSH-Blake2s-calculator/ dla algorytmu blake 2s

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wprowadź całkowitą prędkość (w gighashach na sekundę) dla wszystkich swoich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Zsumuj wszystkie komputery, których używasz do wydobywania osłon.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy wydobywcze zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Zsumuj wszystkie komputery, których używasz do wydobywania osłon.

Koszt energii elektrycznej: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za oprogramowanie górnika. W naszym przykładzie wpiszesz 2 + 0 = 2

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Pamiętaj, aby wybrać giełdę z rozwijanego menu.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się na codziennych wypłatach w USD. Koncentrując się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać Shield! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me