Profile kryptograficzne: Brock Pierce, aktor dziecięcy kontrowersyjnej figury kryptograficznej

Brock Pierce Profile

Na Dzikim Zachodzie sfery kryptograficznej jest mnóstwo kontrowersyjnych postaci. Jest to naturalny wynik każdego młodego rynku o ogromnym potencjale i niewielkiej regulacji. Niewiele postaci przyciąga jednak tyle uwagi, co kryptomiliarder i były potentat medialny Brock Pierce. Były ewangelista kryptowalut, który został aktorem dziecięcym, stał na czele niektórych z najbardziej znanych projektów kryptowalut, a jego najnowsze przedsięwzięcie to nic innego jak krypto-utopia w tropikalnym sercu Puerto Rico.

Brock Pierce Profile

Wyróżniony obraz, zdjęcie autorstwa Forbes

Od uciekającego wyjętego spod prawa do lidera społeczności kryptowalut, Pierce odcisnął już swój niezatarty ślad na rynku kryptowalut. Nie wiadomo jeszcze, czy znak ten zwiastuje falę przyszłości, czy też trwałe zniszczenie.

Wczesne życie i kariera

Jest szansa, że ​​po raz pierwszy spotkałeś Brocka Pierce’a jako aktora dziecięcego, grającego młodego Gordona Bombaya w hokejowym klasyku „The Mighty Ducks”. W filmie Bombaj to bezduszny yuppie, który niechętnie odnawia swoje hokejowe korzenie. Jego imię jest nawiązaniem do Gordona Gecko, antybohatera granego przez Michaela Douglasa w hymnie wideo o chciwości „Wall Street” z lat 80.

Brock Pierce Mighty Ducks

Młody Brock Pierce w Mighty Ducks, zdjęcie z Znana poprawka

Ten portret okazał się na swój sposób proroczy. Po swojej karierze jako aktor dziecięcy Pierce zaangażował się w startup Digital Entertainment Network. Ta firma zarządzająca talentami zebrała 88 milionów dolarów we wczesnej erze dot-comów, podczas fazy uruchamiania, ale ostatecznie firma upadła w wyniku burzy zarzutów o przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich..

W tym miejscu historia Pierce’a naprawdę przybiera na sile. Podczas gdy pojawiły się oskarżenia, że ​​Pierce i inni zaproponowali nieletnich aktorów dziecięcych zaangażowanych w firmę, Pierce i inni najwyżsi rangą przedstawiciele Digital Entertainment Network uciekli ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii. Tam zostali aresztowani i poddani ekstradycji z powrotem do Stanów Zjednoczonych w 2002 roku, aby stawić czoła procesom cywilnym wytoczonym przez oskarżycieli wcześniej związanych z Digital Entertainment Network. Pierce nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa, chociaż jego kohorty zostały skazane na podstawie zarzutów związanych z molestowaniem dzieci i pornografią dziecięcą. Pierce ostatecznie zapłacił około 21 000 dolarów, aby uregulować swój cywilny udział w procesach. Do dziś Pierce zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w przestępczej działalności swoich kohort.

Pierce wchodzi do Crypto

Ukrywając się w Hiszpanii, Pierce zaangażował się w działalność firmy zajmującej się grami cyfrowymi, która skupiała się na ekonomii w grach, takiej jak system ekonomiczny w „World of Warcraft”. Okazało się, że był to jego portal do większego świata cyfrowej waluty, który ostatecznie zakończył się założeniem Blockchain Capital w 2013 roku. Pierce, już bogaty dzięki swoim wcześniejszym przedsięwzięciom, zaczął poważnie zarabiać jako wczesny użytkownik Bitcoin i finansista kryptowalut. Wkrótce potem został dyrektorem Fundacji Bitcoin. Spowodowało to serię rezygnacji z zarządu fundacji z powodu nieco mrocznej przeszłości Pierce’a i zarzutów związanych z Digital Entertainment Network. W końcu ustąpił ze stanowiska szefa fundacji, jednocześnie wyznając swoją niewinność w sprawach z przeszłości.

Podczas swojej pracy w Blockchain Capital Pierce stał się dużym inwestorem na platformie Ethereum i uruchomił kryptowalutę EOS za pośrednictwem powiązanej firmy Block.one. Od tego czasu zrezygnował z Blockchain Capital, ponownie z powodu obaw dotyczących wcześniejszych zarzutów.

Brock Pierce Blockchain Capital

Brock Pierce z Blockchain Capital, zdjęcie z BitcoinIsle

Jedno jest jasne, jeśli chodzi o Pierce’a i jego zaangażowanie w kryptowalutę – osobiście zgromadził poważną fortunę. W rzeczywistości Forbes szacuje jego wartość netto na 700 do 1 miliarda dolarów, co czyni go jedną z najbogatszych postaci w sferze kryptowalut.

John Oliver

John Oliver niedawno opublikował artykuł na temat Brocka, w którym zachęcał widzów do Google „Brock Pierce Scandal” i kpił z jego pojawienia się podczas premiery EOS.

Czas na słońcu

Całe zgromadzone bogactwo kryptowalut posłużyło za zalążek kolejnego dużego projektu Pierce’a – Sol, społeczności kryptowalut z siedzibą w dzielnicy Old San Juan w Puerto Rico.

W tragicznie ironiczny sposób pseudonim Sol został wybrany po tym, jak ktoś wskazał, że oryginalna nazwa projektu – Puertopia – oznacza po łacinie coś niebezpiecznie zbliżonego do „wiecznego raju dla dzieciństwa”. Biorąc pod uwagę zarzuty, które nękały Pierce’a od lat, zdecydowano się na znacznie bardziej neutralne Sol, po łacinie od słowa „słońce”.

Puerto Rico Crypto

Przeczytaj: Puerto Rico Sol: Cryptocurrency Utopia lub Pipe Dream?

Pierce opisuje Sol jako niezależną społeczność blockchain, czerpiąc inspirację z podobnych projektów w krajach przyjaznych kryptowalutom na całym świecie. Portoryko ma wyjątkową pozycję dla społeczności blockchain. Jego mieszkańcy są obywatelami USA, ale Puerto Rico zachowuje własny kod podatkowy. Oznacza to, że wysokie podatki od zysków kapitałowych zwykle stosowane do zarobków z kryptowalut w zwykłych Stanach Zjednoczonych nie mają zastosowania do mieszkańców Puerto Rico. To dziwactwo międzynarodowego prawa podatkowego oznacza, że ​​Pierce i inni miliarderzy kryptowalut mogą cieszyć się swoim cyfrowym majątkiem we względnym komforcie.

Brock Pierce

Brock Pierce na dachu klasztoru, hotelu San Juan w Puerto Rico. Obraz z NY Times

Portoryko oferuje również coś w rodzaju czystej karty dla nowej społeczności technologicznej ze względu na zniszczenia dokonane niedawno przez huragan Maria, który odciął prawie wszystkie usługi elektryczne na wyspie i wywołał trwający kryzys polityczny dotyczący modernizacji sieci na wyspie..

Pierce utrzymuje, że blockchain jest odpowiedzią na rozwiązanie problemu infrastruktury Puerto Rico. Jednak to rozwiązanie spotkało się z dużą krytyką z kilku różnych punktów widzenia w kryptosferze.

Krypto-kolonializm

Model ekonomiczny nawiązuje do mniej niż chwalebnych czasów Imperium Brytyjskiego: Załóż sklep w regionie o niekorzystnej sytuacji gospodarczej i świadcz usługi, które pomagają miejscowym w wątpliwy sposób, czerpiąc zyski na każdym kroku. To jest oskarżenie o kryptokolonializm skierowane przeciwko Sol. Kryptowaluty i technologie blockchain są notorycznie głodne władzy, więc pozbawione energii Puerto Rico wydaje się dziwnym miejscem na założenie sklepu. Pierce uważa, że ​​inwestycje firmy Sol w technologię elektryczną pomogą całej wyspie. Jego przeciwnicy zwracają uwagę, że pozwolenie Solowi na silne zaangażowanie się w sieć elektryczną wyspy zasadniczo uzależniłoby wyspę od Sola ze względu na energię elektryczną, a ponieważ Słońce z natury będzie zużywać dużo energii elektrycznej, można założyć, że korzyści będą takie nie dzielą się równo między ultra-bogatych mieszkańców Sol i ludzi w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej na pozostałej części wyspy. Ponadto, ponieważ Sol będzie w zasadzie mieć palec na przełączniku zasilania wyspy, może być w stanie wywierać nadmierny wpływ gospodarczy i polityczny na inne aspekty rządu wyspy..

Zwolennicy Sola odrzucają te oskarżenia i nazywają Sola życzliwym projektem, którego celem jest wprowadzenie przyszłości technologii do nieco zacofanej wyspiarskiej sieci energetycznej. Ci zwolennicy twierdzą, że daleki od wyzysku ruch wykorzystuje wyspę jako dowód koncepcji dla przyszłych społeczności zorientowanych na blockchain. Mówią, że jeśli społeczność blockchain może przetrwać i rozwijać się w Puerto Rico, może przetrwać i rozwijać się w innych miejscach w rozwijającym się świecie.

„Blockchain to idealny zestaw rozwiązań wraz z włączeniem istniejących ram technologicznych i architektur, przy jednoczesnym zaspokojeniu największych potrzeb w zakresie infrastruktury, nieruchomości i, co najważniejsze, energii” – powiedział wspierający firmę Sol i przedsiębiorca Joshua Boles. „Nasza grupa jest zdecydowana zająć się wszystkimi tymi problemami, włączając w to opiekę zdrowotną, rolnictwo i miejsce, które środowisko artystyczne będzie nazywać domem. Co więcej, naszym głównym celem jest przywrócenie Puerto Rico tym, którzy byli tam najdłużej i stworzyli tę niesamowitą kulturę przez setki lat ”.

Należy zauważyć, że Boles odnosi się do Pierce’a w swoim artykule podróżniczym na Sol jako „wielki kreator Bitcoin”.

Pierce: Prophet of Profit

Przedsięwzięcie Pierce’a Sol prawdopodobnie wywoła kontrowersje w przyszłości, bez względu na to, czy zawiedzie, czy się powiedzie. Wiele z tego wynika z zarzutów, które wciąż krążyły w jego czasach w Digital Entertainment Network. Na dobre lub na złe Pierce jest ściśle związany na scenie kryptowalut ze względu na swoje dziedzictwo z projektami takimi jak Ethereum i EOS, i prawdopodobnie pozostanie stałym elementem świata kryptowalut w dającej się przewidzieć przyszłości.

Bibliografia

  1. https://articles.latimes.com/2002/may/18/local/me-den18
  2. https://medium.com/@cuttlefish_btc/brock-pierce-timeline-a230ad1ecdc5
  3. https://hornet.com/stories/brock-pierce-scandal-john-oliver-2/
  4. https://en.wikipedia.org/wiki/Gordon_Gekko
  5. http://fortune.com/2018/03/16/john-oliver-eos-brock-pierce-scandal-cryptocurrency/
  6. https://www.forbes.com/richest-in-cryptocurrency/#457ce9331d49
  7. https://www.independent.co.uk/news/long_reads/us-bitcoin-puerto-rico-blockchain-cryptocurrency-steve-bannon-pierce-brock-a8198491.html
  8. https://theconversation.com/bitcoin-rich-kids-in-puerto-rico-crypto-utopia-or-crypto-colonialism-91527
  9. https://steemit.com/blockchain/@eyegasm/puertopia-planting-a-cryptoseed-in-puerto-rico
  10. https://steemit.com/puertorico/@joshuanboles/creating-puertopia-72-intense-hours-with-the-blockchain-grand-wizard

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map