Jak kupić Bitcoin

Dawno temu zdobycie Bitcoina za pomocą karty debetowej lub kredytowej było niezwykle trudne; nawet osoby obeznane z technologią miały ogromne trudności ze zdobyciem lukratywnej kryptowaluty.

Na szczęście dostępnych jest teraz wiele renomowanych i zaufanych platform wymiany, takich jak Binance, Coinbase i CoinMama. Te giełdy pozwalają na łatwe kupowanie bitcoinów za pomocą kart kredytowych lub debetowych.

Osoby fizyczne będą musiały utworzyć portfel bitcoin, zanim będą mogły w pełni wykorzystać potencjał giełd bitcoinów. Portfele są dość łatwe do wykonania i można je przechowywać w telefonie, na komputerze, w Internecie lub w sposób fizyczny, na przykład kartkę papieru lub jakąś metodę przechowywania w chłodni.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie bitcoinów, są opłaty, które obciąży giełda przy każdej transakcji – upewnij się, że spojrzysz na te opłaty i porównaj je na giełdach, które wymieniliśmy poniżej, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepsze radzić sobie z zakupem bitcoinów.

W tym poście zebraliśmy listę najbardziej renomowanych giełd online do zakupu bitcoinów za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Istnieją również giełdy wyłącznie kryptowalutowe, które mogłyby lepiej pasować do handlowców kryptowalut. Chociaż przeniesienie waluty fiducjarnej do kryptowalut jest stosunkowo trudniejsze, przejście z jednej wymiany kryptowalut na inną jest proste.

Istnieje wiele giełd kryptowalut, które oferują swoim klientom coś innego. Bez względu na to, co chcesz robić w świecie kryptowalut, ten post pomoże Ci znaleźć odpowiednie narzędzia do pracy!

Najlepsze oferty kupna Bitcoin za pomocą kart lub banku

Jeśli siedzisz na jakiejś fiducjarnej walucie, którą chcesz zamienić na Bitcoin, istnieje wiele opcji. Pamiętaj, aby rozważyć również przelew bankowy, a w niektórych przypadkach mogą one być tańsze.

Istnieją również ograniczenia w niektórych krajach, jeśli chodzi o kupowanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych i dłużnych, więc nie rezygnuj z wymiany, którą lubisz, zanim upewnisz się, że nie zaakceptuje przelewu bankowego.

Coinbase: nasz najlepszy wybór & Najłatwiejsza metoda

Coinbase to największa na świecie platforma wymiany. Obecnie platforma jest w pełni funkcjonalna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Wielkiej Brytanii, Australii i Singapurze.

Platforma umożliwia użytkownikom natychmiastowy zakup bitcoinów za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Wystarczy założyć konto na platformie, potwierdzić niektóre dane osobowe i zalogować się.

Recenzja Coinbase

Coinbase może być jednym z najlepszych wyborów dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ponieważ znają oni wszystkie przepisy podatkowe, których muszą przestrzegać obywatele i rezydenci USA. Niektórzy użytkownicy byli zdenerwowani, że Coinbase udostępniło historię handlową swoich klientów amerykańskim organom podatkowym, ale jest to konieczne dla każdej firmy, która chce współpracować z amerykańskim systemem finansowym.

W rzeczywistości jest to korzyść dla osób, które muszą przestrzegać amerykańskiego prawa podatkowego, ponieważ kary, które amerykański Internal Revenue Service może nałożyć na spóźnione podatki, są surowe. Każdy, kto mieszka w USA i handluje kryptowalutami, musi być dobrze wykształcony w zakresie swoich obowiązków podatkowych.

Czasami Coinbase może poprosić użytkowników o przesłanie jakiejś formy dokumentu tożsamości wydanego przez rząd – może to być w postaci prawa jazdy, paszportu itp. Zaleca się zweryfikowanie konta przy użyciu jak największej liczby dokumentów tożsamości, a następnie zwiększenie limitów zakupów, umożliwiając zakup większej ilości bitcoinów za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Z biegiem czasu zauważysz również, że limity zakupów wzrosną, w przypadku znacznie większych zamówień (w tysiącach) będziesz musiał dodać dane bankowe i wysłać przelew.

Po zakończeniu procesu weryfikacji użytkownicy mogą przejść do swojego profilu i znaleźć opcję dodania metod płatności do swojego konta. Użytkownicy mogą połączyć swoje konto PayPal, konto bankowe lub kartę debetową / kredytową. Pamiętaj, że weryfikacja zakupów dokonywanych bezpośrednio za pośrednictwem kont bankowych zajmuje do pięciu dni.

Wszystkie kryptowaluty zakupione za pośrednictwem Coinbase są wysyłane bezpośrednio do Twojego portfela Coinbase. Platforma nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych. Jednak pobiera niewielką opłatę w wysokości 3,7 procent za transakcję kartą kredytową.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą pełną recenzją Coinbase.

Odwiedź Coinbase

CoinMama

CoinMama to duży broker bitcoinowy, który umożliwia użytkownikom nabywanie monet za pomocą kart debetowych lub kredytowych. Ma siedzibę w Izraelu i globalną bazę klientów. Platforma pobiera niewielkie opłaty za transakcje. Aby to jednak nadrobić, limity liczby bitcoinów, które użytkownik może kupić, są znacznie wyższe w porównaniu z Coinbase.

Użytkownicy mogą zdobyć do 5000 dolarów monet dziennie lub do 20 000 dolarów miesięcznie. Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, aby korzystać z CoinMama, to założyć konto, zalogować się i przejść do sekcji strony profilu, aby wprowadzić dane osobowe.

Następnie użytkownicy zostaną wprowadzeni na stronę, która pozwoli im wybrać, ile bitcoinów chcieliby kupić, a po wybraniu odpowiedniej kwoty użytkownicy będą mogli dodawać preferowane metody płatności i adresy bitcoin.

Recenzja Coinmama

Użytkownicy będą również musieli zweryfikować swój numer telefonu i adres e-mail. CoinMama nie wymaga od większości użytkowników przesyłania ich oficjalnych dokumentów tożsamości. Po wykonaniu powyższych kroków i przejściu procesu weryfikacji użytkownicy będą mogli nabywać bitcoiny za pośrednictwem CoinMama.

Jedną z rzeczy, która wyróżnia CoinMama na tle innych giełd, są wysokie limity zakupów i chęć radzenia sobie z prawie każdym. Ma bardzo niewiele ograniczeń co do tego, kto może korzystać z giełdy, co jest dobrą wiadomością dla osób, które nie mieszkają w Ameryce Północnej ani w UE.

Coin Mama ma świetnie wyglądającą platformę, która pozwoli swoim klientom handlować wieloma głównymi i mniejszymi kryptowalutami. Z drugiej strony, nie jest to najtańsza giełda.

Niektóre większe giełdy, które pozwalają na używanie kart kredytowych do zakupu kryptowalut, nie zawsze będą konkurencyjne w stosunku do giełd wyłącznie kryptograficznych. Spojrzenie na opcje handlu krypto-kryptowalutami może mieć sens, jeśli planujesz dużo handlować.

Dowiedz się więcej w naszej pełnej recenzji.

Odwiedź Coinmama

BitPanda

BitPanda to duża i zaufana platforma wymiany bitcoinów z siedzibą poza Austrią. Jego największą wadą jest to, że oferuje swoje usługi tylko mieszkańcom Europy. Jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu transakcje są szybkie i bezpieczne.

Platforma umożliwia również użytkownikom nabycie Ethereum. BitPanda obsługuje te same procesy weryfikacji, co inne główne giełdy. Jednak limity zakupów dla transakcji kartą kredytową wynoszą ponad 2000 USD dziennie, do 75 000 USD miesięcznie.

Inne metody płatności pozwalają na zakupy o wartości do 10 000 USD dziennie lub 300 000 USD miesięcznie. Opłaty transakcyjne są również dość niskie, dzięki czemu BitPanda jest świetną opcją zakupu bitcoinów za pomocą kart kredytowych lub debetowych dla obywateli krajów europejskich.

Pełny przegląd Bitpandy

BitPanda pozwoli ci trzymać GBP, USD, EUR, CHF, a także 25 różnych kryptowalut na tym samym koncie. Możliwość przechowywania wielu walut fiat i kryptowalut na tym samym koncie jest wygodna i może być przydatna dla osób, które chcą dużej elastyczności, jeśli chodzi o strukturę swoich aktywów.

Jeśli planujesz kupować dużo kryptowalut na BitPandzie, giełda prawdopodobnie będzie chciała wiedzieć, skąd pochodzą pieniądze. Austria ma silnie regulowany system bankowy i duże ilości pieniędzy przechodzące przez Twoje konto będą przyciągać uwagę.

Ogólnie rzecz biorąc, BitPanda jest wart rozważenia, jeśli chcesz kupić kilka kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej i mieszkać w krajach, które obsługuje. BitPanda obsługuje również wiele innych opcji płatności i wypłat, takich jak SEPA, Neteller i Skrill.

Przeczytaj naszą recenzję Bitpandy tutaj.

Odwiedź BitPanda

CEX.IO

CEX.io to jedna z najstarszych giełd bitcoinów na świecie, która działa w Stanach Zjednoczonych, Europie i niektórych krajach Ameryki Południowej.

CEX.io jest niezwykle popularny i cieszy się dużym zaufaniem społeczności kryptowalut. Przez krótki czas była to jedna z najpotężniejszych sił w kopaniu kryptowalut, ale dziś firma koncentruje się na handlu kryptowalutami. Oferuje szereg usług i poziomów weryfikacji.

Recenzja CEX.io

Opłaty handlowe na platformie są dość niskie. Jednak proces weryfikacji jest bardziej rozbudowany niż na innych giełdach. Czasami użytkownicy mogą zostać poproszeni o przesłanie swojego zdjęcia wraz z jakimś urzędowym dowodem tożsamości. CEX.io działa na tych samych zasadach, co większość innych popularnych giełd bitcoinów.

Ważne jest, aby zrozumieć, że CEX.io oferuje zarówno usługę pośrednictwa w kryptowalutach, jak i wymianę. Opłaty pobierane przez CEX.io na swojej platformie brokerskiej mogą być wysokie, ale opłaty za handel kryptowalutami z nimi są znacznie niższe.

Istnieją również ograniczenia, które uniemożliwiają ludziom korzystanie z CEX.io. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz lub nie być w stanie skorzystać z niektórych opcji finansowania lub w ogóle korzystać z platformy.

Jeśli pochodzisz z jednego z poniższych krajów, nie możesz kupić kryptowalut od CEX.io za pomocą karty kredytowej:

Afganistan, Algieria, Bahrajn, Irak, Kuwejt, Liban, Libia, Nigeria, Oman, Pakistan, Palestyna, Katar, Arabia Saudyjska, Jemen, Islandia i Wietnam.

Jeśli pochodzisz z jednego z następujących krajów, nie będziesz w stanie zasilić swojego konta przelewem bankowym:

Afganistan, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Erytrea, Etiopia, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Somalia, Sudan, Syria, Tanzania, Tunezja, Turcja, Wietnam, Jemen, Zimbabwe, Gwinea Bissau, Haiti, Iran, Irak, Kenia, Liberia, Libia i Gwinea.

Mieszkańcom następujących stanów USA odmówi się dostępu do konta na CEX.io:

Alabama, Alaska, Arizona, Kolorado, Floryda, Georgia, Guam, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Maryland, Michigan, Mississippi, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oregon, Tennessee, Teksas, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Vermont, Wirginia i Waszyngton.

Dopóki nie ma Cię na tych listach, powinieneś być w stanie korzystać z dowolnego narzędzia, które posiada CEX.io. Będziesz musiał przejść przez rozbudowany proces weryfikacji, aby móc handlować większymi ilościami kryptowalut, ale staje się to normą na większości giełd zajmujących się walutą fiducjarną.

Chociaż nie mamy żadnego bezpośredniego doświadczenia z działem obsługi klienta w CEX.io, zdobyliśmy reputację mniej niż pomocni. Pamiętaj, aby zagłębić się w informacje dostępne online przed podjęciem decyzji o wymianie kryptowalut, aby podjąć świadomą decyzję.

Pełny przegląd CEX znajduje się tutaj.

Odwiedź CEX

Changelly

Changelly to giełda kryptowalut, która wiąże się z zamianą jednego rodzaju waluty na inny. Pozwala także na zakup większości głównych kryptowalut za pomocą karty kredytowej i wysłanie kryptowaluty do portfela kryptowalut.

Jego platforma jest naprawdę łatwa w użyciu i oferuje szeroką gamę kryptowalut do wyboru. Oferują również zakup niektórych walut w USD i akceptują płatności za pośrednictwem karty Mastercard lub VISA, dzięki czemu zapewniają łatwy sposób na uzyskanie bitcoinów z banku lub karty kredytowej.

Changelly to bardzo zaufana giełda z oceną „Great” na TrustPilot, która istnieje od ponad 2 lat bez żadnych problemów. Rejestracja w Changelly jest łatwa, wymaga jedynie weryfikacji e-mailowej, co oznacza, że ​​możesz dość szybko wybrać walutę w portfelu.

Recenzja Changelly

Proces rejestracji i kupowania kryptowalut od Changelly jest prosty, ale powinieneś mieć jakiś portfel sprzętowy lub programowy i wiedzieć, jak przesyłać do niego kryptowaluty.

Changelly ma połączenia z niektórymi z największych działających obecnie giełd kryptowalut, takich jak Bittrex i Poloniex. Mając dostęp do twórców rynku kryptowalut, Changelly oferuje swoim klientom wiodące stawki za zakupy i wymianę, a także głęboką płynność dla dużych zamówień.

Aby skorzystać z karty kredytowej lub debetowej w Changelly, musisz mieć możliwość zweryfikowania swojej tożsamości, ale może to być tak proste, jak wprowadzenie kodu SMS w przypadku mniejszych zakupów po podaniu podstawowych danych osobowych.

Jeśli chcesz mieć do czynienia z renomowaną giełdą kryptowalut, która oferuje jedne z najlepszych kursów w branży, warto sprawdzić Changelly.

Nasza recenzja Changelly jest tutaj.

Odwiedź Changelly

Przydatne mogą być również wymiany wyłącznie kryptograficzne

Kiedy już posiadasz kryptowaluty, możesz wybierać spośród wielu giełd.

Poniższe giełdy nie oferują bezpośredniego zakupu kryptowalut za pomocą kart kredytowych lub debetowych (choć może się to zmienić w dowolnym momencie, więc sprawdź, zanim je od razu odrzucisz), ale oferują świetne platformy transakcyjne i niskie stawki w handlu kryptowalutami.

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest to, jakie są Twoje cele w świecie kryptowalut. Niektórzy chcą po prostu złapać kilka żetonów i trzymać je przez dłuższy czas. Jeśli chcesz dokonać długoterminowej inwestycji w kryptowaluty, to kupowanie kilku za pomocą karty kredytowej lub debetowej i przechowywanie ich w bezpiecznym portfelu jest w porządku.

Opłaty, które płacisz za zakup i transfer kryptowalut, nie mają tak naprawdę znaczenia w wielkim systemie, ponieważ Twoje oczekiwania dotyczące ruchów cen są znacznie wyższe niż kilka procent. Jeśli chcesz aktywnie handlować kryptowalutami, o wiele ważniejsze jest przyjrzenie się opłatom pobieranym przez giełdę.

Giełdy zawierające tylko kryptowaluty mogą mieć wyjątkowo niskie stawki, a niektóre oferują również pary tokenów, które trudno znaleźć gdzie indziej.

Binance

Binance szybko stało się jedną z najczęściej używanych giełd kryptowalut na świecie. Została założona w Chinach, ale obecnie obsługuje swoich klientów z krypto-czarów Malty.

Jedną z największych zalet Binance jest fakt, że oferuje dwa rodzaje platform handlowych. Posiada podstawową platformę dla osób, które są nowicjuszami w handlu kryptowalutami, oraz zaawansowaną platformę dla traderów, którzy potrzebują większej funkcjonalności.

Recenzja Binance

Podobnie jak w przypadku większości giełd obsługujących tylko kryptowaluty, KYC niewiele przeszkadza nowym klientom, którzy nie muszą handlować dużymi ilościami kryptowalut. Konto poziomu 1 zapewni Ci dzienny limit wypłat 2 BTC, a konto poziomu 2 zapewni Ci limit wypłat w wysokości 100 BTC.

Konto poziomu 2 będzie wymagało dokumentu tożsamości ze zdjęciem, a dla osób, które go potrzebują, dostępne są wyższe limity wypłat. Jeśli chcesz przenieść dużo kryptowalut przez Binance, po prostu daj im znać, a dadzą Ci znać, co musisz zapewnić w zakresie weryfikacji tożsamości.

Opłaty Binance są bardzo niskie i można je również zdyskontować za pomocą tokena. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wymianie, sprawdź naszą recenzję tutaj.

Odwiedź Binance

Uwaga: Jeśli jesteś w USA, musisz zarejestrować się na Binance.US

Odwiedź Binance US

Bittrex

Bittrex nadal nie akceptuje kart kredytowych ani debetowych, ale umożliwia wpłacanie pieniędzy w USD przelewem bankowym. Giełda została założona w 2014 roku i ma swoją siedzibę w Seattle w stanie Waszyngton. Z pewnością znalazł się w pierwszej dziesiątce światowych giełd pod względem dziennych obrotów i cieszy się dobrą opinią w zakresie obsługi klienta.

Największą zaletą Bittrex jest ogromna liczba obsługiwanych przez niego par BTC. Na giełdzie jest co najmniej 450 par BTC, a także kilka innych opcji dla osób, które chcą handlować innymi głównymi kryptowalutami. Chociaż firma nie zezwala swoim klientom na korzystanie z kart kredytowych lub debetowych, oferuje przelewy bankowe po dobrych stawkach.

Recenzja Bittrex

W przypadku Bittrex należy pamiętać o tym, że jeśli chcesz zasilić swoje konto walutą fiducjarną, minimalny depozyt wynosi 10 000 USD. Ta kwota może wydawać się wysoka dla niektórych osób, a istnieje wiele innych opcji, jeśli potrzebujesz wymiany, która zajmie mniejszą kwotę pieniędzy, aby rozpocząć.

Firma Bittrex została założona przez inżyniera oprogramowania, który pracował w Amazon i Blackberry, który specjalizuje się w bezpieczeństwie danych. Giełda ma reputację zapewniania swoim klientom bezpieczeństwa kryptowalut, a oferowana przez nią platforma handlowa jest na równi z każdą inną giełdą kryptowalut na tej liście.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bittrex, zapoznaj się z naszą pełną recenzją tutaj.

Poloniex

Poloniex ugruntował swoją pozycję jako jedna z czołowych giełd kryptowalut w Ameryce Północnej. Oprócz dużych dziennych obrotów i dużej płynności, Poloniex został przejęty przez Circle, który jest częściowo wspierany przez bank inwestycyjny Goldman Sachs.

Chociaż jest to świetna giełda, która oferuje wiele handlowcom kryptowalut, Poloniex nie będzie odpowiedni dla wszystkich. Jest to wymiana wyłącznie kryptowalutowa, która w ogóle nie zajmuje się walutą fiducjarną. Oznacza to, że możesz sfinansować je tylko za pomocą kryptowalut, a nie przelewów bankowych ani jakiejkolwiek karty kredytowej lub debetowej.

Poloniex

Poloniex oferuje swoim klientom Tether, czyli stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim. Nie jest to doskonały system, a wartość Tether zmienia się z dnia na dzień. Jeśli waluta fiducjarna nie jest problemem i jesteś szczęśliwy, mogąc handlować wyłącznie kryptowalutami, Poloniex jest jedną z najlepszych giełd, na których można dowiedzieć się więcej.

Z drugiej strony, Poloniex była pierwszą giełdą kryptograficzną regulowaną przez SEC i FINRA. Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej rygorystycznych krajów, jeśli chodzi o regulacje finansowe, co stawia Poloniex o krok wyżej niż giełdy zagraniczne, które mają znacznie mniej nadzoru regulacyjnego, z którym muszą sobie radzić..

Platforma handlowa, którą Poloniex oferuje swoim klientom, jest skierowana do doświadczonych handlowców i może nie być idealna dla wszystkich. Jego struktura opłat jest niezwykle konkurencyjna, a giełda oferuje dużą płynność i szeroką gamę tokenów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Poloniex, zajrzyj do tej szczegółowej recenzji (LINK).

HADAX

HADAX to ciekawy pomysł firmy Huobi. Jeśli kryptowaluty są dzikim zachodem świata finansów, HADAX jest nieznaną granicą kryptograficznej dziczy. Huobi stworzył platformę, aby umożliwić handel mniejszymi tokenami, które mogą być niezwykle niestabilne.

Jeśli szukasz giełdy do handlu głównymi kryptowalutami, takimi jak BTC, ETH lub XRP, HADAX prawdopodobnie nie jest dla Ciebie giełdą. Platforma została skonfigurowana, aby umożliwić użytkownikom głosowanie nad tym, które tokeny powinny być wymienione za pośrednictwem tokenów HT, co sprawia, że ​​proces wystawiania jest zarówno zdecentralizowany, jak i autonomiczny.

HADAX nie prowadzi transakcji w walucie fiducjarnej i akceptuje wyłącznie depozyty w kryptowalutach. Z drugiej strony depozyty są przyjmowane bez opłat, a opłaty transakcyjne na platformie są niskie. Jeśli chcesz dostać się do wyjątkowo spekulacyjnych aktywów cyfrowych, HADAX może być wart obejrzenia.

Znajdowanie innych giełd

Przed wskoczeniem na jakąkolwiek giełdę, z którą się spotykasz, sprzedającą bitcoiny i inne kryptowaluty, ważne jest, aby przeprowadzić należytą staranność w odniesieniu do platformy. Upewnij się, że platforma, której chcesz użyć, cieszy się dobrą i zaufaną reputacją, i przeczytaj recenzje.

Istnieje wielu oszustów, a także podejrzane giełdy. Często zdarza się, że pozbawione skrupułów wymiany bitcoinów kradną informacje o kartach kredytowych użytkowników i inne poufne dane.

Jeśli szukasz innych opcji zakupu Bitcoin, masz szczęście. Istnieje wiele sposobów na zdobycie Bitcoina, jeśli nie chcesz udostępniać wielu swoich danych osobowych w Internecie, chociaż będziesz musiał przejść przez kilka kółek, aby transakcja została zawarta.

Poczuj się jak przy zakupie Bitcoin za gotówkę?

Jednym z największych punktów sprzedaży Bitcoina była jego prawie całkowita anonimowość. Teraz, gdy większość giełd, na których można kupować i handlować kryptowalutami, poprosi o jakąś formę weryfikacji tożsamości (szczególnie jeśli chcesz kupić kryptowaluty za pomocą waluty fiducjarnej), znacznie trudniej jest dostać się do Bitcoin bez udostępniania danych osobowych.

Chociaż kupowanie bitcoinów bez pozostawienia jakichkolwiek dowodów transakcji jest prawie niemożliwe, istnieją opcje dla osób, które chcą kupić kryptowaluty za gotówkę. Oto kilka sposobów na przejście od gotówki do kryptowaluty, o ile chcesz iść mniej uczęszczaną ścieżką.

Kup w bankomacie Bitcoin

Bankomaty Bitcoin zostały zainstalowane w wielu miejscach, zwłaszcza w Ameryce Północnej i UE. Chociaż zamiana gotówki w Bitcoin za pomocą bankomatów kryptograficznych nie będzie łatwa, można je wykorzystać do zakupu Bitcoinów i innych kryptowalut ze względną anonimowością.

Pierwszą poważną wadą kupowania Bitcoinów osobiście jest to, że większość bankomatów kryptowalut ma ograniczenia dotyczące tego, ile można kupić jednorazowo. Jeśli chcesz odebrać tylko kilkaset dolarów lub euro wartości BTC lub ETH, mogą one być dobrą opcją, ale chowanie dziesiątek tysięcy dolarów w kryptowalutach nie będzie łatwe.

Bankomaty do przyjmowania kryptowalut

Poza tym prawie na pewno będą ludzie i kamery wszędzie tam, gdzie zlokalizowany jest bankomat kryptowalutowy. Osoby pracujące w sklepie zapewne zapamiętają, że co kilka dni przychodzisz ze stosem gotówki na zakup kryptowalut, a przynajmniej kamera ochrony będzie to zapisywać.

Chociaż z pewnością nie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, bankomaty Bitcoin są realnymi opcjami, aby zamienić gotówkę bezpośrednio w kryptowaluty. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania jest ich dużo, możesz przejechać kilka okrążeń wokół metra i zebrać znaczną ilość kryptowalut na DL.

LocalBitcoins

LocalBitcoins to ciekawa platforma. Rozpoczęty w 2012 w Finlandii jako łatwy sposób na handel Bitcoinem na zasadzie peer-to-peer (P2P), pozostaje doskonałym narzędziem dla osób, które chcą ominąć giełdy kryptowalut.

Proces korzystania z LocalBitcoins jest dość prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć konto i podać podstawowe dane osobowe. Istnieje wiele sposobów płacenia za Bitcoiny, w tym „gotówka na poczcie”, która otwiera całą gamę opcji wymiany handlowej.

Przegląd LocalBitcoins

Pamiętaj, LocalBitcoins to giełda P2P, dlatego ważne jest, aby upewnić się i zbadać kontrahenta, z którym rozważasz transakcję. Upewnij się, że zawarli wiele transakcji i nie zgłosili żadnych sygnałów ostrzegawczych z poprzednimi klientami.

Opłaty pobierane przez LocalBitcoins są generalnie dość niskie i zwykle dotyczą tylko osoby, która wykupiła ogłoszenie. Z drugiej strony, kurs, po którym Bitcoiny są sprzedawane na platformie, jest zwykle wyższy niż kurs rynkowy, a ilość płynności jest oczywiście znacznie niższa niż na giełdzie kryptowalut.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o LocalBitcoins, sprawdź naszą pełną recenzję tutaj.

Odwiedź LocalBitcoins

Podsumowanie – końcowe myśli

Chociaż z pewnością istnieje ryzyko związane z zakupem bitcoinów z giełd przy użyciu kart bankowych, jest to również jeden z najłatwiejszych sposobów nabycia tej kryptowaluty.

W rzeczywistości można to porównać do zwykłych zakupów online. Jednak kupowanie bitcoinów za pomocą kart kredytowych i debetowych zwykle wiąże się z wysokimi opłatami i może wystawiać kupujących na ryzyko. Opłaty za zakupy dokonywane za pomocą kont bankowych są na ogół niższe.

Należy pamiętać, że zakupy bitcoinów na giełdach za pomocą skradzionych kart kredytowych lub debetowych są niemożliwe ze względu na procesy weryfikacji, które giełdy wprowadziły w celu ochrony kupujących. Anonimowe zakupy bitcoinów są również niemożliwe ze względu na procesy weryfikacyjne.

Niestety, wstępnie załadowane karty debetowe lub kredytowe nie działają na większości popularnych giełd. Jeśli posiadasz przedpłaconą kartę debetową lub kredytową, być może będziesz musiał skorzystać z LocalBitcoins, aby kupić bitcoiny.

Osoby fizyczne powinny poświęcić dużo czasu na badanie giełd i platform przed zakupem jakichkolwiek bitcoinów. Ze względu na procesy weryfikacji wdrożone w większości przypadków, byłoby naprawdę okropnie, gdyby Twoje dane osobowe lub dowód tożsamości wpadły w ręce niektórych oszustów lub podejrzanej platformy.

Zdecydowanie zaleca się również, aby użytkownicy przenosili swoje bitcoiny z platform wymiany bezpośrednio do swoich osobistych portfeli bitcoinowych, aby chronić nabyte aktywa przed kradzieżą.

Pamiętaj, że nie jesteś ograniczony do korzystania z jednej giełdy. Oznacza to, że możesz posiadać konta na wszystkich renomowanych giełdach, takich jak Coinbase, BitPanda, CoinMama, LocalBitcoins, CEX.io i Changelly. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy czują się ograniczeni limitami transakcji platformy wymiany.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me