Najlepsze portfele Bitcoin 2019: sprzęt kontra oprogramowanie kontra papier

Portfele papierowe Bitcoin

Ok, więc zainwestowałeś w kryptowalutę. Co teraz? Czy zostawiasz go na giełdzie czy w serwisie, w którym go kupiłeś? Być może, ale nie jest to zalecane. Jeśli giełda zostanie zhakowana, co stanie się z Twoimi pieniędzmi?

Giełdy i serwery kryptowalut przechowują ogromne ilości waluty i dlatego są głównymi celami hakerów. Było wiele przykładów włamań na giełdy z rozszerzeniem włamanie się do giełdy Mt Gox w 2013 roku był jednym z najważniejszych przykładów. Podczas tego hakowania skradziono ponad 850000 bitcoinów o wartości ponad 450 milionów dolarów w tamtym czasie i ponad 3 miliardy dolarów według stawek z września 2017 roku. Niektóre usługi, takie jak Coinbase twierdzą, że cała waluta, którą mają w swojej wymianie, jest ubezpieczona od kradzieży i że ta polisa ubezpieczeniowa pokryje wszelkie utracone fundusze klienta, ale prawdopodobnie nie jest to coś, co chcesz poddawać próbie.

Dlatego przy tak wysokich stawkach najbezpieczniejszą opcją jest przechowywanie waluty w portfelu kryptowalut. Ale jak to działa? Powinienem wybrać taki, który jest online czy offline? Jaka jest różnica między portfelem sprzętowym a programowym? I czy są w kolorze brązowym?!

Co to jest portfel Bitcoin?

Chociaż nazywany „portfelem”, portfel Bitcoin prawdopodobnie ma więcej podobieństw do konta bankowego online niż portfel w tylnej kieszeni. Z natury rzeczy bloków nie można usunąć z łańcucha bloków, a zatem nie można ich nigdzie „przechowywać”. Jednak to, co można przechowywać, to dostęp do łańcucha bloków w postaci bezpiecznych kodów cyfrowych, zwanych kluczami prywatnymi (podobnymi do numeru PIN bankowości internetowej), które, gdy są używane, demonstrują własność publicznego kodu cyfrowego, znanego jako klucz publiczny , których można użyć do uzyskania dostępu do adresów walutowych. To właśnie te informacje są przechowywane w portfelu. Twój portfel walutowy jest zatem środkiem do przechowywania dostępu do waluty. Gdy Twój klucz prywatny pasuje do klucza publicznego, możesz uzyskać dostęp i używać swojej waluty.

Najlepsze portfele Bitcoin

Oprócz faktu, że głównym powodem, dla którego możesz chcieć mieć portfel, jest zabezpieczenie swoich środków, powinieneś również rozważyć, w jaki sposób zamierzasz używać swojej waluty. Do długoterminowego przechowywania w celach inwestycyjnych prawdopodobnie bezpieczniejszy jest portfel offline, taki jak portfel biurkowy, portfel papierowy lub portfel sprzętowy. Jednak do codziennego użytku najwygodniejsze są portfele mobilne i portfele online.

Ponadto wiele portfeli jest tworzonych tylko w celu przechowywania jednej waluty, więc jeśli zamierzasz przechowywać kilka walut, może być konieczne użycie kilku portfeli lub wybranie portfela, który jest w stanie przechowywać wszystkie Twoje waluty.

Poniżej rozważymy niektóre z bardziej popularnych obecnie dostępnych portfeli.

Rodzaje portfeli kryptowalut

Istnieje wiele różnych typów portfeli, których można używać do przechowywania kryptowalut. Występują w różnych formatach, przeznaczonych dla różnych typów urządzeń. Możesz nawet użyć magazynu papierowego, aby w ogóle uniknąć przechowywania waluty w formacie cyfrowym. Trzy różne kategorie portfeli dostępnych do przechowywania waluty – oprogramowanie, sprzęt lub papier.

Sprzęt komputerowy

Portfele sprzętowe to dedykowane urządzenia, które mają zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla opcji chłodniczych, takich jak portfele papierowe. Na przykład w przypadku portfela papierowego Twoje środki są bezpieczne, dopóki nie użyjesz komputera – ale jeśli komputer, z którego korzystasz w celu uzyskania dostępu do swojej waluty, zostanie przejęty, możesz wtedy znaleźć zhakowane konta.

Z drugiej strony portfele sprzętowe mają w sobie bezpieczny chip (lub odpowiednik), co oznacza, że ​​po podłączeniu ich do komputera w celu wysłania waluty nigdy nie musisz wprowadzać klucza prywatnego na samym komputerze. Wystarczy wpisać kod PIN na sprzęcie, co oznacza, że ​​handel na skompromitowanym komputerze jest bezpieczniejszy. Jeśli sprzęt się zepsuje lub zostanie zgubiony, możesz przywrócić dostęp do swojej waluty na nowym urządzeniu na podstawie “ słów początkowych ”, które otrzymujesz w portfelu sprzętowym (tj. Ciąg losowych słów używanych do przywrócenia portfela i waluty ).

Chociaż portfele sprzętowe są najbezpieczniejszym sposobem przechowywania waluty, ich cena oznacza, że ​​to, czy uważasz, że są warte inwestycji, może zależeć od ilości posiadanej waluty. Aby korzystać z portfeli sprzętowych, najpierw będziesz potrzebować portfela programowego do interakcji z urządzeniem. Chociaż wszystkie portfele sprzętowe mają własne domyślne portfele programowe, niektóre portfele programowe, takie jak MyEtherWallet, mogą być również używane razem z portfelem sprzętowym.

Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, w którym porównujemy dwa najpopularniejsze portfele sprzętowe, Trezor i Ledger.

Trezor

Portfel sprzętowy Trezor to portfel, którego można używać do przechowywania wielu walut, w tym Bitcoin, Litecoin i Ether. Uważany za jedno z najbezpieczniejszych urządzeń na rynku, jego przyjazność dla użytkownika sprawiła, że ​​stał się popularnym wyborem. Jednak jego koszt (Trezor sprzedaje za 99 USD / 99 GBP) oznacza, że ​​jest to prawdopodobnie realistyczna opcja tylko dla osób, które mają duże ilości waluty.

Odwiedź Trezor

Ledger Nano S

Portfel Ledger Nano S to podstawowy i najpopularniejszy portfel Ledger Nano. Jest to kompaktowe urządzenie USB oparte na karcie inteligentnej. Sprzedaje za mniej niż Trezor (ceny zaczynają się od 65 USD / 55 GBP) i możesz uzyskać dostęp do swoich środków za pomocą urządzenia, nawet bez podłączania go do komputera. Jednak oprogramowanie nie jest tak zaawansowane jak Trezor i nie zawiera niektórych innych zgrabnych funkcji Trezora, takich jak zarządzanie hasłami.

Odwiedź Ledger

Oprogramowanie

Portfele programowe są, co nie dziwi, oparte na oprogramowaniu komputerowym. Portfele programowe są dostępne w trzech formatach: stacjonarnym, mobilnym i online:

  • Portfele stacjonarne to programy komputerowe, które przechowują walutę lokalnie na komputerze lub laptopie. Jedną z głównych zalet portfela na komputery stacjonarne jest to, że oferuje on użytkownikom pełną kontrolę nad walutą, bez konieczności polegania na jakimkolwiek interfejsie strony trzeciej. Jednak z drugiej strony monety oznacza to, że całe bezpieczeństwo zależy od Ciebie. Jeśli zostaniesz zhakowany lub przejmiesz kontrolę, albo Twój komputer lub dysk twardy ulegnie awarii, możesz stracić swoje monety na zawsze. Obawa przed włamaniami jest jednym z powodów, dla których niektórzy ludzie wolą używać nieużywanych lub zapasowych komputerów, które nigdy nie mają dostępu do internetu, do przechowywania swojej waluty, czyli tzw..
  • Portfele mobilne działają za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy. Podstawową zaletą portfeli mobilnych jest to, że umożliwiają one użytkownikom szybki dostęp i łatwe używanie ich monet w fizycznym sklepie detalicznym. Portfele mobilne są dostępne w dwóch formatach: jeden typ aplikacji przechowuje Twoje monety lokalnie w telefonie (i ma te same zalety i wady co portfele stacjonarne), podczas gdy drugi format portfela mobilnego zapewnia jedynie dostęp do serwerów przechowywania online (który jest dostępny z takimi samymi zaletami i wadami jak portfele internetowe).
  • Portfele internetowe to portfele internetowe, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca, a zatem są wygodniejsze, ponieważ można uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia, a także mogą być połączone z portfelami stacjonarnymi lub mobilnymi. Jednak główną wadą jest to, że klucze prywatne są przechowywane przez właścicieli witryn internetowych, a nie lokalnie na Twoim urządzeniu, dlatego ten typ portfela wymaga dużego zaufania do właścicieli portfela internetowego i ich poziomu bezpieczeństwa..

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów portfeli programowych. Niektóre mogą przechowywać wiele walut, inne są przeznaczone do przechowywania tylko jednej. Niektóre wymagają pobrania kodu na swoje urządzenie, inne zapewniają, że większość wymaganej mocy obliczeniowej jest wykonywana przez serwery sieciowe.

Portfel Atomic

Portfel Atomic

Atomic Wallet to nowe rozwiązanie obejmujące wiele aktywów, nieobejmujące zabezpieczenia Bitcoin i ponad 300 najpopularniejszych monet i tokenów, którymi można zarządzać w intuicyjnym, przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Atomic Wallet jest dostępny dla wszystkich głównych systemów operacyjnych: Windows, Mac i Linux. Aplikacje mobilne na Androida i IOS zostaną wydane w grudniu 2018 roku.

Oprócz intuicyjnego interfejsu użytkownika, Atomic Wallet oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak zdecentralizowane przechowywanie kluczy prywatnych, wbudowana opcja zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej, Atomic Swaps, natychmiastowa wymiana za pośrednictwem Changelly lub Shapeshift oraz interfejs do niestandardowych tokeny.

Odwiedź Atomic Wallet

Copay

Portfel Copay Bitcoin to popularny portfel z bezpłatnym oprogramowaniem, którego można używać wyłącznie do przechowywania bitcoinów. Jest dostępny jako portfel stacjonarny i mobilny (ioS, Android i Windows) i umożliwia wielu użytkownikom dostęp do jednego portfela. Opracowany przez BitPay, wiodący system płatności kryptowalutowych, Copay jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych portfeli, który jest łatwy w użyciu dla początkujących i każdego, kto regularnie korzysta z Bitcoinów jako formy płatności.

Odwiedź Copay

Elektron

Portfel Electrum jest jednym z pierwszych udostępnionych portfeli Bitcoin. Dostępny jako portfel stacjonarny lub na Androida, zalety Electrum obejmują szybkość, bezpieczeństwo i stabilność. Jest również kompatybilny z portfelami sprzętowymi Ledger i Trezor jako dodatkowy środek bezpieczeństwa. Jednak z drugiej strony interfejs użytkownika jest bardziej skomplikowany niż niektóre inne portfele, zwłaszcza dla początkujących, więc może nie być idealnym wyborem jako portfel stacjonarny, gdy zaczynasz.

Odwiedź Electrum

Exodus

Kolejnym portfelem z wolnym oprogramowaniem, który staje się coraz bardziej popularny, jest portfel Exodus. Portfel Exodus może być używany do przechowywania wielu głównych kryptowalut, a także ma wbudowaną wymianę, która pozwala szybko i łatwo wymienić jedną kryptowalutę na inną. Jednak obecnie nie jest dostępny jako portfel mobilny.

Odwiedź Exodus

Jaxx

Dostępny zarówno jako portfel stacjonarny, jak i mobilny (ioS i Android), Jaxx jest jednym z najpopularniejszych dostępnych portfeli z bezpłatnym oprogramowaniem. Obsługuje Bitcoin, a także wiele innych głównych monet, a także zapewnia usługę wymiany w aplikacji, w której możesz wymienić jedną kryptowalutę na inną za pomocą zaledwie kilku dotknięć przycisku.

Odwiedź Jaxx

Papier

Portfel papierowy to po prostu wydrukowana kartka papieru zawierająca adres kryptowaluty i klucz prywatny, do których można uzyskać dostęp za pomocą kodu QR. Zaletą portfeli papierowych jest to, że mają one formę chłodni, ponieważ nie są podłączone do internetu, co zmniejsza ryzyko włamania. Ponadto są również jedną z najtańszych opcji do przechowywania w chłodni.

Uważa się jednak, że portfele papierowe są bardziej zagmatwane i skomplikowane w konfiguracji i obsłudze niż portfele programowe, a jeśli zgubisz portfel papierowy i nie utworzysz kopii zapasowej, nie ma sposobu na przywrócenie dostępu do waluty. Ponadto, jak wspomniano powyżej, ponieważ nadal musisz korzystać z urządzenia, aby uzyskać dostęp do swojej waluty, jeśli używasz portfela papierowego, a jeśli Twoje urządzenie zostanie przejęte lub zhakowane, Twoja waluta może nadal być podatna na ataki.

Wreszcie, jeśli regularnie używasz waluty do handlu lub kupowania produktów, dostęp do waluty przez portfel papierowy za każdym razem może być nieco kłopotliwy, a jeśli nie wiesz, jak one działają, możesz skończyć blokowanie sobie dostępu do własnej waluty.

Portfel papierowy Bitcoin

Jest to bezpłatna witryna oparta na Javascript o otwartym kodzie źródłowym, w której można wygenerować prywatny i publiczny klucz do przechowywania bitcoinów, a następnie wydrukować portfel za pomocą własnej drukarki. Otrzymany certyfikat będzie zawierał Twoje klucze i kod QR, który możesz przechowywać w celu przechowywania.

Odwiedź portfel Bitcoin Paper

Wniosek

Chociaż żadna metoda nigdy nie jest naprawdę w 100% bezpieczna dla przechowywania waluty, stale rosnąca gama portfeli, które stają się dostępne, zapewnia użytkownikom większą gamę produktów, które mogą być używane do przechowywania waluty w zależności od ich wymagań. Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo, wybierz portfel sprzętowy. Jeśli wygoda jest dla Ciebie najważniejsza, wybierz portfel online lub mobilny.

Idealną metodą byłoby połączenie wielu opcji w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli masz oszczędności w wysokości 10 000 dolarów, zazwyczaj nie nosisz ich w kieszeni przez cały dzień. Zasada ta dotyczy w ten sam sposób kryptowaluty. W przypadku dużych kwot warto rozważyć metodę przechowywania w chłodni lub portfela sprzętowego, za pomocą którego można przenieść mniejsze kwoty do codziennego użytku do portfela mobilnego lub internetowego.

Niezależnie od używanej metody, upewnij się, że masz rezerwy. Chociaż hakowanie jest realnym i określonym ryzykiem w świecie kryptowalut, jeśli chodzi o kryptowaluty, jest o wiele więcej straconych walut z powodu osobistej nieostrożności niż w wyniku włamania. Zawsze przechowuj kopie zapasowe swoich danych w bezpiecznym miejscu. Jeśli Twój portfel zawiera słowa „zalążkowe”, upewnij się, że ich nigdy nie zgubisz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map