Najlepsze portfele Ethereum 2019: sprzęt kontra oprogramowanie kontra papier

Portfele Ethereum

Jesteśmy pewni, że w ten czy inny sposób słyszałeś o Ethereum, blockchainie, kryptowalutach lub ICO. Nawet jeśli nie wiesz, co to jest, wiadomości o Ethereum i innych walutach cyfrowych były ostatnio szeroko omawiane ze względu na przypisaną im wartość miliardów dolarów.

Ethereum to „zdecentralizowana platforma”, która może obsługiwać inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to w zasadzie kody, które są używane do przesyłania czegoś wartościowego komuś przez blockchain. Możesz używać inteligentnych kontraktów do udostępniania treści, nieruchomości, udziałów i pieniędzy, a także wszystkiego, co ma wartość, po spełnieniu określonych warunków.

Ethereum jest często opisywane jako cyfrowa waluta, ale tutaj jest coś, co musisz wiedzieć, jest to platforma blockchain, która wykorzystuje własną „gaz” lub „walutę”, która nazywa się Ether.

Obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 45 miliardów dolarów, podczas gdy pojedynczy Ether był wyceniany nawet na 1400 dolarów i jest to rekord wszechczasów.

Portfele Ethereum

Więc jeśli jesteś zainteresowany kupnem Ether, to jest niesamowite, ale żyjemy w bezprecedensowych czasach, w których nigdy nie możesz być pewien, jak bezpieczna jest Twoja cyfrowa waluta z powodu oszustw phishingowych i hakowania itp. Rosnąca wartość kryptowaluty jest teraz znana wszystkim a przypadki, w których hakerzy zdobyli dużo pieniędzy, stają się powszechne.

To, czego będziesz potrzebować, aby bezpiecznie przechowywać swój Ether, to niezawodny portfel, w tym poście przyjrzymy się różnym typom portfeli Ethereum i wybierzemy najlepsze z nich.

Co to jest portfel Ethereum?

Dla niewtajemniczonych przechowywanie kryptowaluty może być trochę zniechęcające. Wyobraź sobie, że masz ogromny plik gotówki. Jak to nosisz? Większość z nas woli korzystać z naszych portfeli, ponieważ pomagają nam one w przechowywaniu pieniędzy i korzystaniu z nich, kiedy tylko chcemy.

Portfel kryptowalut to w zasadzie to samo, niezależnie od tego, czy jest to Ether, Bitcoin, NEO czy inne kryptowaluty.

Gdybyśmy mieli to zdefiniować, jest to w zasadzie oprogramowanie, które umożliwia łatwe przechowywanie kluczy prywatnych i publicznych oraz zarządzanie nimi. Dzięki portfelowi kryptowalut będziesz mógł przechowywać różne waluty (które są obsługiwane przez Twój wybór portfela) oraz łatwo przeprowadzać transakcje i sprawdzać saldo, kiedy tylko zechcesz.

Więc jak one działają?

Chociaż wcześniej powiedzieliśmy, że jest podobny do zwykłego portfela, ale cyfrowy portfel walutowy działa zupełnie inaczej. Oto pierwsza rzecz, którą musisz wiedzieć: nic nie jest przechowywane w Twoim cyfrowym portfelu – cyfrowy portfel nie przechowuje Twojej waluty i nie ma namacalnej formy Twojej cyfrowej waluty.

Wszystko istnieje w internetowej księdze zwanej „blockchain”. Twój portfel będzie wchodził w interakcje tylko z łańcuchem bloków, umożliwiając łatwe wysyłanie i odbieranie cyfrowych monet oraz dokonywanie transakcji. Aby to zrobić, Twoje portfele będą działać jak sejf, w którym Twoje prywatne adresy będą bezpieczne, a Twój adres publiczny będzie dostępny dla wszystkich. Kiedy ktoś wysyła Ci swoje monety Ether, przenosi własność monet, udostępniając je na publiczny adres Twojego portfela.

Aby odblokować udostępnione monety, Twój adres publiczny i adres prywatny powinny być zgodne. Transakcja zostanie następnie zweryfikowana w łańcuchu bloków.

Gorące i zimne portfele

Istnieją dwa rodzaje portfeli, gorące i zimne.

Wiadomo, że portfel jest gorący, jeśli przechowuje klucze online. Można uzyskać do nich łatwy dostęp z dowolnego miejsca, o ile masz internet. Nie jest to jednak najlepsza opcja, ponieważ można je zhakować, a twoje monety mogą zostać skradzione.

Wręcz przeciwnie, zimne portfele to te, które są przechowywane offline, tj. Klucze prywatne znajdują się w sprzęcie. Są one bezpieczniejsze, ponieważ będą połączone online tylko wtedy, gdy tego chcesz, i mają znacznie mniejsze szanse na włamanie.

Teraz, gdy omówiliśmy portfele gorące i zimne, porozmawiajmy o portfelach sprzętowych i programowych:

Portfele sprzętowe a oprogramowanie

Zacznijmy od portfeli sprzętowych, które jak sama nazwa wskazuje, mają namacalną formę. Są jak konwencjonalny, przenośny dysk twardy, ale zostały zaprojektowane z myślą o kryptowalutach. W tej branży nazywamy je zimnymi portfelami.

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe są lepsze, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo, nie są połączone z internetem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i można je bezpiecznie przechowywać w dowolnym miejscu.

Zaprojektowane jak urządzenia USB, można je podłączyć do komputera, którego używasz, aby dokonać transakcji i generować klucze w podróży.

Zalety korzystania z portfeli sprzętowych:

 • Są chronione przed różnymi złośliwymi programami, które wkradają się do twoich komputerów, gdy generują klucze, gdy są offline.
 • Wygodny, łatwy w użyciu interfejs i lepsza opcja dla tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach.
 • Większość jest wyposażona w opcje tworzenia kopii zapasowych, dzięki którym nigdy nie stracisz swoich monet.
 • Można zabezpieczyć hasłem pin na samym sprzęcie.
 • Może być przechowywany w dowolnym miejscu, w budce Twojego psa lub pod poduszką.

Wady korzystania z portfeli sprzętowych:

 • Droższe w porównaniu do portfeli programowych.
 • Może być trudne do znalezienia, ponieważ są w większości wyprzedane.

Portfele oprogramowania

Z drugiej strony portfele oprogramowania występują w trzech odmianach: mobilne, online i stacjonarne. Są to znane jako gorące portfele.

Portfele na biurko

Aby korzystać z portfeli stacjonarnych, musisz je pobrać i zainstalować na preferowanym laptopie lub komputerze osobistym.

Można ich używać tylko z jednego komputera, na którym zostały pobrane. Pod względem bezpieczeństwa portfele na komputery stacjonarne są najbezpieczniejszym portfelem, ale tylko wtedy, gdy możesz upewnić się, że Twój komputer nie zostanie zhakowany lub zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie.

Zalety korzystania z portfeli stacjonarnych:

 • Są bardzo łatwe w użyciu i świetne dla początkujących.
 • Serwery stron trzecich nie są używane do przechowywania kluczy prywatnych.
 • Łącząc go z „TOR Network”, możesz stworzyć bezpieczniejszy i bardziej prywatny portfel.

Wady korzystania z portfeli stacjonarnych:

 • Po podłączeniu do Internetu staje się podatny na ataki hakerów.
 • Ponieważ jest oparty na Twoim komputerze, może zostać skradziony nawet przez osoby, które go naprawiają.
 • Jeśli nie wykonasz kopii zapasowej, możesz stracić klucze w przypadku awarii komputera.

Portfele online

Portfele online korzystają z chmury i są dostępne z dowolnego miejsca. To czyni je wygodnymi, ale także zwiększa ryzyko, ponieważ zamierzają przechowywać klucze prywatne online. To czyni je podatnymi na cyberataki i hakerów.

Zalety korzystania z portfeli online:

 • Portfele online są superszybkie w porównaniu z innymi portfelami.
 • Są świetne, jeśli pracujesz z mniejszymi ilościami monet.
 • Niektóre portfele online oferują integrację z giełdami, a także dają możliwość łatwego zarządzania wieloma walutami.

Wady korzystania z portfeli online:

 • Ponieważ uzyskujesz do nich dostęp online, możesz stracić portfel przez złośliwe oprogramowanie, ataki DDOS, hakowanie, a także oszustwa phishingowe.
 • Twój portfel w zasadzie nie jest twoim portfelem, ponieważ jest przechowywany gdzieś przez firmę, z której korzystasz, a jego bezpieczeństwo jest poza twoimi rękami.
 • Komputery nie są najbezpieczniejszym sposobem uzyskiwania dostępu do portfeli online, ponieważ możesz używać takiego, który ma keyloggera lub nawet wirusy.

Portfele mobilne

Portfele mobilne, jak sama nazwa wskazuje, to aplikacje na Twój telefon. Są świetne, ponieważ gdziekolwiek jesteś, Twój telefon komórkowy idzie. Oznacza to, że możesz łatwo sprawdzić saldo, udostępnić monety itp. Interfejs użytkownika jest również prostszy, dzięki czemu nie zajmują więcej miejsca na urządzeniach mobilnych..

Zalety korzystania z portfeli mobilnych:

 • Posiadanie portfela w telefonie sprawia, że ​​jest praktyczny i niezwykle łatwy w użyciu. Wysyłaj lub otrzymuj monety lub dokonuj płatności w ruchu.
 • Otrzymujesz więcej funkcji w aplikacjach w porównaniu do innych portfeli.

Wady korzystania z portfeli mobilnych:

 • Jest w telefonie, więc jeśli ją zgubisz, możesz stracić wszystkie monety.
 • Telefony z Androidem mogą zostać zhakowane lub dostać złośliwe oprogramowanie, które może spowodować utratę portfela.

Najlepsze portfele Ethereum

Do tej pory musisz być w pełni zorientowany w tym, czym są portfele i dlaczego są dla Ciebie ważne. Ale teraz przejdźmy do tego, co naprawdę liczy się najbardziej: najlepszych portfeli Ethereum w 2017 roku.

Aby wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba, warto mieć kryteria. Oto, czym kierujemy się przy wyborze nowego portfela na Ethereum lub jakąkolwiek inną cyfrową walutę, której używamy.

 • Klucze prywatne: Są bardzo ważne, ponieważ powiedzieliśmy wcześniej, że pasują do kluczy publicznych i potwierdzają monety. Potrzebujesz więc portfela, który pozwoli Ci kontrolować, gdzie je przechowujesz.
 • Łatwy w użyciu interfejs: Kryptowaluta może być trudna dla wielu, ale nawet jeśli jesteś weteranem, potrzebujesz płynnego i łatwego w użyciu interfejsu użytkownika w swoich portfelach.
 • Solidne osiągnięcia w zakresie rozwoju i wsparcia: ważne jest, aby mieć portfel obsługiwany przez zespół programistów. Zdarzały się przypadki, gdy firma porzuciła portfele i naprawdę nie chcesz tracić snu z powodu złych firm.
 • Bezpieczeństwo i kopie zapasowe: wszyscy jesteśmy ludźmi i możemy stracić portfele z wielu powodów. Wybierz więc taki, który oferuje funkcje bezpieczeństwa i tworzenia kopii zapasowych.

Więc bez dalszych ceregieli przejdźmy do najlepszych portfeli Ethereum.

Księga Ledger Nano S

Ledger Nano S to bez wątpienia jeden z najlepszych portfeli sprzętowych na rynku. Oto dlaczego to nam się spodobało: ma wszystkie cztery cechy, o których wspomnieliśmy w naszych kryteriach.

Zaprojektowany jako portfel sprzętowy, przypomina zwykły port USB, ale ma mały ekran OLED. Lekki i niezwykle wytrzymały, oferuje bardzo łatwy w obsłudze interfejs na ekranie OLED, który umożliwia łatwe przeprowadzanie transakcji. Transakcje można zweryfikować za pomocą prostego dotknięcia jej przycisków. (Zostało to dodane jako funkcja ochrony przed złośliwym oprogramowaniem).

Księga główna

Jako dodatkową funkcję bezpieczeństwa możesz ustawić 4-cyfrowy pin na urządzeniu, co pozwoli Ci cieszyć się dodatkową warstwą ochrony za każdym razem, gdy podłączasz urządzenie.

Twoje monety Ether będą przechowywane offline w sprzęcie i możesz podpisywać transakcje za pomocą kluczy prywatnych. Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych, Ledger Nano S oferuje Ci możliwość stworzenia „ziarna odzyskiwania”, które pomoże Ci odzyskać monety w przypadku zgubienia lub utraty portfela. Obsługuje zarówno Ethereum, jak i Ethereum Classic. Ważący zaledwie 16,2 gi kosztujący 67 USD (jego cena to 58 euro na swojej stronie internetowej, więc przed zakupem sprawdź kurs wymiany), Ledger Nano S jest rzeczywiście najlepszym portfelem sprzętowym dla Twojego Ether.

Odwiedź Ledger

Trezor

Zaprojektowany jako ultraprzenośny i współpracujący z portem USB, Trezor jest idealną inwestycją, jeśli chcesz czegoś wypróbowanego i przetestowanego. Możesz go użyć do przechowywania monet Ether za pośrednictwem MyEtherWallet.

Trezor

Posiada piękny ekran OLED, który pozwala zobaczyć swoje transakcje podczas ich wykonywania, co pozwala łatwo potwierdzić szczegóły. Urządzenie posiada również przyciski umożliwiające fizyczny dotyk potwierdzania transakcji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Trezor oferuje wspaniałe funkcje, na których można polegać. Po pierwsze, oferuje użytkownikowi uwierzytelnianie dwuskładnikowe przy użyciu ochrony FIDO / U2F. Po drugie, każda transakcja, którą dokonujesz, musi zostać fizycznie zweryfikowana za pomocą przycisków pod OLED. I wreszcie, możesz użyć materiału do odzyskiwania, aby za każdym razem, gdy zgubisz hasło, ponownie uzyskasz dostęp do swojego portfela.

Projekt jest również świetny. Jest mały i solidny. Najbardziej podoba nam się w nim to, jak łatwo mieści się w dłoni. Ale to nie wszystko. Urządzenie Trezor jest wodoodporne i bardzo wytrzymałe. Ideą projektu jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale także stałe miejsce do przechowywania monet.

Jest też niezwykle łatwy w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie do dowolnego komputera i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Ponieważ są tylko dwa przyciski, jeden do zatwierdzenia transakcji, a drugi do jej odrzucenia, jest idealny dla tych, którzy są nowicjuszami w grze.

Urządzenie będzie kosztować tylko 89 USD, ale pozostanie z Tobą do końca życia.

Odwiedź Trezor

Jeśli chcesz wybrać między tymi dwoma urządzeniami, zapoznaj się z przeglądem porównawczym Trezora i Ledgera.

Portfel Atomic

Portfel Atomic

Atomic Wallet to nowe rozwiązanie z wieloma zasobami do wygodnego przechowywania Ethereum oraz ponad 300 monet i tokenów. Ten portfel dba o Twoje bezpieczeństwo: klucze prywatne są przechowywane na urządzeniu użytkownika i są generowane z nasion mnemonicznych. Ponadto użytkownicy mogą dodawać dowolne tokeny oparte na Ethereum w ciągu kilku sekund dzięki funkcji tokena niestandardowego.

Aplikacja komputerowa jest dostępna dla systemów Windows, MacOS, Ubuntu, Debian i Fedora. Aplikacje mobilne na Androida i IOS zostaną wydane w grudniu 2018 roku.

Atomic Wallet ma przyjazny dla użytkownika interfejs i współpracuje z wbudowaną giełdą wymiany Atomic: ta awangardowa funkcja pomaga zaoszczędzić znaczne kwoty na opłatach. Dla tych, którzy chcą natychmiast wymieniać aktywa, są opcje Changelly i Shapeshift. Ponadto możesz kupić ETH bezpośrednio w interfejsie Atomic Wallet.

Odwiedź Atomic Wallet

MyEtherWallet

MyEtherWallet to interfejs, który pozwala na tworzenie portfeli Ethereum do bezpiecznego przechowywania tokenów Ether i ERC-20 w trybie offline, umożliwia wydrukowanie portfela papierowego, który możesz bezpiecznie przechowywać gdzieś, wiedząc, że Twoje środki są bezpieczne i offline.

Wyślij Ether

Napisaliśmy pełny przewodnik na temat korzystania z MyEtherWallet, więc spójrz na to.

Odwiedź MyEtherWallet

Jaxx

Tak więc omówiliśmy już dwa główne portfele sprzętowe, ale teraz porozmawiajmy trochę o Jaxx, który oferuje użytkownikom platformę, która może obsługiwać sześć walut jednocześnie wraz z Ethereum i Ethereum Classic.

Portfel Jaxx

Niesamowite w Jaxx jest to, że nie przechowuje kluczy prywatnych na swoich serwerach, ale na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

Innym powodem, dla którego warto pokochać Jaxx, jest funkcjonalność międzyplatformowa. Jest dostępny na 9 różnych platformach i można go łączyć ze wszystkimi tymi platformami, co oznacza, że ​​te same salda i portfel są dostępne, gdy używane jest inne urządzenie.

Osoby z branży kryptowalut uwielbiają ShapeShift, który jest już osadzony w portfelu, a użytkownicy mają swobodę wymiany monet, kiedy i gdzie chcą.

Odwiedź Jaxx

Exodus

Niesamowicie dobrze zaprojektowany i genialny interfejs użytkownika sprawia Exodus świetna opcja do przechowywania eteru. Chociaż nie jest to całkowicie otwarte oprogramowanie, większość rzeczy w Exodus jest. Utrudniło to społeczności deweloperów pełne sprawdzenie kodu. Jest dostępny tylko na komputerach stacjonarnych i obsługuje tylko Ethereum, a nie Ethereum Classic.

Exodus przechowuje Twoje klucze prywatne na wybranej przez Ciebie maszynie, a nie na żadnym serwerze, zapewniając Ci spokój ducha, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich monet. Posiada również funkcję ShapeShift wbudowaną w interfejs, która pozwala łatwo wymieniać Ether, kiedy tylko chcesz! Niezależnie od tego, czy chcesz zdeklarować za kilka Litecoinów, czy też wymienić je na Ether, możesz to zrobić bez żadnych problemów na Exodusie.

Odwiedź Exodus

Coinbase

Jedna z dobrze znanych i cenionych opcji, Coinbase pojawił się Bloomberg and Time ze względu na przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs. Chociaż Coinbase jest zwykle postrzegane jako wymiana za zakup Ethereum, ma funkcjonalność portfela, a Twoje fundusze są bezpieczne i ubezpieczone. Można tutaj przechowywać mniejsze kwoty, ale w przypadku większych zalecamy przeniesienie ich do dedykowanego portfela, w którym kontrolujesz klucze prywatne.

Teraz możesz się zastanawiać, co jest w nich takiego specjalnego, że dotarli tak daleko, to fakt, że mają wiele do zaoferowania, od natychmiastowych przeliczeń walut po powtarzające się inwestycje i obsługę wielu sygnatur, mają wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłeś dla. Mają też wieloletnie doświadczenie i obsługują sporą rzeszę klientów w 32 krajach.

Konto Coinbase

Jedyną rzeczą w Coinbase jest to, że obsługują Litecoin, Bitcoin i Ethereum, ale jeśli chodzi o Ethereum Classic, cóż, nie są one odpowiednią opcją dla Ciebie, ponieważ nie obsługują ETC.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Coinbase, aby dowiedzieć się więcej.

Odwiedź Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map