Najlepsze portfele Ripple

Ripple jest skierowany do dużych organizacji, które wysyłają dużą liczbę transakcji. Ma być bezpieczny i zajmuje tylko kilka sekund na transakcję. W rzeczywistości twierdzi się, że Ripple może obsłużyć do 1000 transakcji na sekundę. To stawia Ripple w tej samej lidze, co tradycyjne usługi przetwarzania płatności, takie jak VISA i Mastercard.

Witryna internetowa Ripple

Transakcje są również bardzo tanie. Sam Ripple może odnosić się do firmy lub waluty Ripple (XRP). Ripple ma również swój własny, niestandardowy łańcuch boczny zwany protokołem transakcji Ripple lub w skrócie siecią Ripple. Protokół Ripple nie zezwala na obciążenia zwrotne, co oznacza, że ​​z technicznego punktu widzenia konsument nie może cofnąć transakcji.

Co ciekawe, Ripple nie poleca żadnych portfeli za pośrednictwem swoich oficjalnych kanałów. Wnioskują, że odpowiedzialność za należytą staranność spoczywa na użytkowniku. W ich własnym interesie leży podjęcie decyzji, komu ufają, aby ich pieniądze były bezpieczne.

Uwaga na temat portfeli Ripple: W przeciwieństwie do Bitcoin, użytkownicy muszą mieć co najmniej 20 XRP w swoim portfelu, aby aktywować go w Ripple Ledger.

Najlepsze portfele Ripple

W tym przewodniku przyjrzymy się dostępnym opcjom bezpiecznego przechowywania waluty Ripple XRP, wymieniliśmy opcje sprzętu, portfeli internetowych, oprogramowania i portfela papierowego.

Portfele sprzętowe

Ledger Nano S

Ten wszechstronny portfel sprzętowy wkrada się w niemal każdą recenzję portfela. Firma ma siedzibę we Francji i od 2014 roku zajmuje się produkcją sprzętu do kryptowalut. Nie tylko sklep Nano S może Ripple, ale także Bitcoin, DASH, Ethereum i cały szereg innych kryptowalut.

To, co czyni to urządzenie doskonałym, to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Twoje klucze prywatne nie mogą zostać zhakowane ani ujawnione, ponieważ dane są przechowywane w bezpiecznym środowisku na urządzeniu. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do tego jest kod PIN. Obsługuje Windows 7 i nowsze, Mac OSX, Linux lub Chrome OS, który jest świetny dla Chromebooków.

Będziesz także musiał zainstalować specjalne rozszerzenie Google Chrome, aby współpracować z Ledger. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości szczotkowanej stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Łączy się z komputerem za pośrednictwem urządzenia USB, a nawet może łączyć się z telefonem komórkowym.

Księga główna

Odwiedź Ledger

Portfele na biurko

Portfel Atomic

Portfel Atomic

Atomic Wallet to nieupoważniona aplikacja komputerowa, która obsługuje XRP wraz z innymi ponad 300 kryptowalutami.

Warto zauważyć, że Atomic umożliwia użytkownikom nie tylko zarządzanie XRP, ale także wymianę XRP przez wbudowany silnik wymiany obsługiwany przez Changelly i kupowanie XRP za pomocą karty bankowej. Te funkcje są dostarczane w prostym interfejsie chronionym przez mnemoniczne ziarno. Ziarno jest generowane po pierwszym uruchomieniu aplikacji i wymaga bezpiecznego przechowywania. W pełni kontrolujesz swoje fundusze, a Twoje klucze prywatne są szyfrowane na Twoim urządzeniu i nigdy go nie opuszczają. Aplikacja komputerowa jest dostępna dla systemów Windows, MacOS, Ubuntu, Debian i Fedora. Aplikacje mobilne na Androida i IOS zostaną wydane w grudniu 2018 roku.

Odwiedź Atomic Wallet

Rippex

Portfel Rippex jest oparty na portfelu biurkowym Ripple. Jest to eksperymentalny portfel open source opracowany przez Ripple. Jest to portfel do pobrania, który działa w systemach Windows, OSX i Linux. Kod źródłowy jest dostępny na GitHub. Jeśli jesteś programistą, możesz nawet skompilować własną wersję portfela. Podobnie jak w przypadku większości produktów w kryptosferze portfel jest w wersji beta. Nie jest aktywnie rozwijany i nadal zawiera kilka znanych błędów w kodzie, więc używaj go ostrożnie. Klucze prywatne do Twojego portfela są przechowywane na komputerze. Jest to bezpieczniejsze niż portfel internetowy, ale jeśli złośliwe oprogramowanie zainfekuje Twój komputer, Twoje fundusze mogą być zagrożone. Wielką zaletą tego portfela jest to, że nie ma ograniczeń co do kwoty XRP, którą możesz wysłać lub odebrać.

Rippex

Odwiedź Rippex

Portfele internetowe

Exarpy

Jest to interesujący portfel, ponieważ nie jest pobierany, ale jest portfelem stacjonarnym opartym na sieci. Witryna jest również responsywna, więc możesz jej używać również w przeglądarce mobilnej. Exarpy nie przechowuje fizycznie Twoich środków, ale udostępnia aplikację umożliwiającą dokonywanie transakcji w sieci Ripple. Portfel pobiera stałą opłatę w wysokości 0,025XRP za transakcję. Obejmuje to opłatę sieciową Ripple, więc nie ma żadnych ukrytych opłat. Podobnie jak konto bankowe, portfel Exarpy używa kodu PIN. To jest zestaw 16 liczb powiązanych z Twoim kontem. Użytkownicy muszą przechowywać ten kod PIN w bezpiecznym miejscu, w przeciwnym razie nie będą mogli ponownie uzyskać dostępu do swojego konta. Jest zaszyfrowany, więc bez tego konta nie można odzyskać.

Exarpy

Odwiedź Exarpy

Kryptonator

Portfel Cryptonator to portfel wielowalutowy z obsługą XRP. Jest dostępny przez Internet na Twoim notebooku, komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym. Użytkownicy mogą nawet wymienić swoje XRP w portfelu na inne kryptowaluty po bardzo niskim kursie. Twórcy Cryptonator zapewniają bezpieczeństwo, ale używają bezpiecznego połączenia internetowego (SSL). Użytkownicy mają również inną warstwę ochrony, zwaną uwierzytelnianiem dwuskładnikowym (2FA), w ramach której otrzymują powiadomienie z jednorazowym hasłem. Portfel będzie również blokował wszelkie podejrzane adresy IP, które próbują uzyskać dostęp do Twojego konta.

Kryptonator

Odwiedź Cryptonator

GateHub

Wydaje się, że społeczność Ripple lubi portfele internetowe. Aby skorzystać z tego portfela, użytkownik musi zdeponować co najmniej 20 XRP lub równowartość w Bitcoin, Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) lub Augur (REP). Możesz również zasilić portfel za pomocą depozytu bankowego. Ponieważ platforma jest online, możesz również handlować i konwertować kryptowaluty za pomocą GateHub. Dla początkujących użytkowników Ripple jest to prawdopodobnie najlepszy portfel na początek. Układ jest bardzo prosty, a funkcjonalność łatwa w użyciu.

Portfel Ripple

Odwiedź Gatehub

CoinPayments

Ten portfel internetowy to także łatwy sposób na rozpoczęcie korzystania z portfela Ripple. Obsługuje wiele różnych kryptowalut i umożliwia przechowywanie środków w bezpiecznym, gorącym portfelu. Gorące portfele to portfele podłączone do Internetu w przeciwieństwie do zimnych portfeli, takich jak portfele sprzętowe. Ten portfel ma bardzo niskie opłaty – 0,5% opłaty stałej we wszystkich walutach i transakcjach. W rzeczywistości nazywa się bramą płatniczą, ponieważ można łatwo konwertować na różne waluty i wysyłać płatności za pomocą rozszerzonych funkcji portfela.

Monety

Odwiedź Coinpayments

Portfele mobilne

Portfel tostowy!

Tak, nazwa ma nawet na końcu wykrzyknik! Ten wspaniały portfel mobilny jest darmowy i ma otwarte oprogramowanie. Jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Dostępne są również wersje na komputery stacjonarne dla systemów Windows, OSX i Linux. Interfejs użytkownika (UI) jest przejrzysty, a aplikacja łatwa w użyciu. Ma również najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ klucze prywatne są bezpiecznie przechowywane na urządzeniu, a nie w Internecie, gdzie hakerzy mogą złapać swoje brudne łapy na twoje fundusze.

Toast! Portfel

Odwiedź Toast! Portfel

Portfel papierowy

Tworzenie portfela papierowego jest postrzegane jako jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowaluty, poza portfelami sprzętowymi. Ten typ chłodni jest bezpieczny, ponieważ nie jest w żaden sposób połączony z Internetem. Najlepszym sposobem na zrobienie portfela papierowego Ripple jest użycie Minimalistycznego Klienta Ripple. Pierwszym krokiem jest ustawienie tożsamości poprzez wprowadzenie tajnego (prywatnego) klucza pod Nagłówek tożsamości.

Użytkownicy mogą również wybrać Generuj tożsamość a aplikacja wygeneruje dla nich klucz publiczny i prywatny. Klucz publiczny zwykle zaczyna się od „r”. Klucz prywatny to drugi klucz znajdujący się pod kluczem publicznym.

Co bardzo ważne, użytkownicy muszą zapisać te wygenerowane lub wybrane klucze na kartce papieru. To jedyny sposób na uzyskanie dostępu do ich funduszy. Portfel Ripple pozostanie offline, dopóki nie wyśle ​​20 XRP na adres portfela. Poleciłbym przesłać środki do tego portfela z renomowanej giełdy obsługującej Ripple, takiej jak Binance lub Kraken.

Portfel papierowy

Odwiedź Minimalistycznego klienta Ripple

Wniosek

Portfele Ripple różnią się od portfeli Bitcoin. Minimalna kwota wymagana do aktywacji portfela Ripple to 20 XRP. Ripple twierdzi, że ma to zapobiec nadmiernemu rozrostowi księgi globalnej i złośliwemu wykorzystaniu jej portfeli.

Portfele sprzętowe i papierowe to najbezpieczniejsze opcje, jeśli obawiasz się o swoją prywatność. Portfele mobilne i internetowe są powszechne w ekosystemie Ripple, chociaż uważa się je za bardziej ryzykowne, ponieważ klucze prywatne są przechowywane online.

Do użytkownika należy zbadanie tych portfeli i ustalenie, czy mogą zaufać firmie w zakresie bezpieczeństwa swoich funduszy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me