Portfele Bitcoin Segwit

Przestrzeń kryptograficzna może być frustrująca dla początkujących, szczególnie przy ilości techspeaku, który jest rzucany. SegWit, co w skrócie oznacza Segregated Witness, jest jednym z tych zniechęcających terminów, które często pojawiają się w dyskusjach na temat bitcoina.

Czym właściwie jest SegWit? Jest to rozwiązanie dla debaty o skalowaniu bitcoinów. Bitcoin odnotował wskaźniki adopcji, które przekroczyły wszelkie oczekiwania. Aby Bitcoin odniósł sukces jako metoda płatności, transakcje muszą być bardzo szybkie, a koszty wysyłania transakcji niskie. Niestety w tej chwili jest odwrotnie. Daje to krytykom bitcoin bardzo potrzebną amunicję do potwierdzenia ich poglądów, że bitcoin nie może być używany jako metoda płatności na równi z tradycyjnymi systemami bankowymi..

Niektóre altcoiny, w szczególności DASH, stworzyły protokół InstantSend, który umożliwia bardzo szybkie przesyłanie transakcji przez sieć masternode. Wróćmy jednak do Bitcoina.

Portfele Bitcoin Segwit

Co to jest Segwit ?

Ulepszenia bitcoina są sugerowane przez członków społeczności w propozycji ulepszeń Bitcoin (BIP) na Github. Ulepszenie SegWit sugerowało, że protokół bitcoin oddziela informacje o transakcjach od struktury świadka. Struktura świadka to miejsce, w którym górnicy i portfele zgadzają się, że transakcja jest ważna i jest podpisana w łańcuchu bloków. Nazywa się to mechanizmem konsensusu. Usunięcie tych informacji z początkowej transakcji oznacza, że ​​w każdym bloku można przetworzyć znacznie więcej transakcji. Ukończenie bloku zajmuje około 10 minut. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie jak największej liczby transakcji w jednym bloku. Zamiast zwiększania rozmiaru bloku jest to postrzegane przez wielu członków społeczności blockchain jako najlepsza droga naprzód.

Czy nadal mogę używać mojego zwykłego portfela Bitcoin zamiast portfela SegWit?

Tak, możesz. Portfele te będą znane jako starsze portfele i nadal będą ważne. Wszystkie transakcje będą przetwarzane na tym samym łańcuchu bloków. Jedyną wadą jest to, że nadal będziesz płacić wyższe opłaty transakcyjne. W twoim najlepszym interesie i dla dobra łańcucha bloków Bitcoin jest to, że wszyscy przyjmujemy ulepszenia technologii SegWit.

Korzyści z Segwit

Największą zaletą SegWit jest redukcja opłat transakcyjnych nawet o 50% – 70%. Portfele Bitcoin z obsługą SegWit pozwalają użytkownikom wybierać i dostosowywać opłaty transakcyjne. Zwykle oznaczało to kompromis w zakresie wydajności, ale transakcje SegWit są równie szybkie, ale bardziej opłacalne, ponieważ górnicy muszą spędzać mniej czasu i blokować wydobycie energii. Oznacza to, że całkowity koszt przetworzenia pojedynczej transakcji spada.

Segwit Resources

Segwit Image, według Segwit Resources.

Korzyści z używania portfeli Bitcoin z obsługą SegWit są oczywiste. Portfele SegWit mają znacznie niższe opłaty w porównaniu do starszych, starszych portfeli Bitcoin. Sieć Bitcoin Lightning również będzie polegać na SegWit. Ta druga warstwa zbudowana na łańcuchu blokowym Bitcoin zapewni niemal natychmiastowe płatności i będzie współpracować z protokołem SegWit w Bitcoin. Nadal możesz wysyłać Bitcoiny na dowolny adres portfela, ponieważ zarówno starsze transakcje, jak i transakcje SegWit są obsługiwane w tym samym łańcuchu.

Portfele sprzętowe SegWit

Ledger Nano S

Ledger Nano S przechowuje Bitcoiny, Ethereum i inne altcoiny (łącznie 27 różnych monet). Funkcja SegWit jest specyficzna dla transakcji Bitcoin. Te urządzenia mają rozmiar dysku flash i mają kabel USB, który podłącza się do komputera. Posiada wbudowany ekran OLED, który może służyć do sprawdzania i potwierdzania transakcji. Posiada również aplikację towarzyszącą do zarządzania kryptowalutami lub możesz korzystać z wielu innych popularnych aplikacji portfela. Portfele sprzętowe Ledger obsługują adresy SegWit od momentu uruchomienia w sieci bitcoin na żywo. Szybko obsługują również forki Bitcoin i Ethereum.

Karta nasion odzyskiwania księgi

Ledger Nano S

Trezor

Trezor to kolejny portfel sprzętowy Bitcoin i Altcoin. Urządzenie może przechowywać Bitcoin, a także Litecoin, DASH i Zcash. Możesz także przechowywać Ethereum, ponieważ urządzenie obsługuje MyEtherWallet. Jedną z wyjątkowych cech tego portfela jest to, że urządzenie może służyć jako uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Oznacza to, że zamiast kodu 2FA, który zostanie wysłany na telefon lub e-mail, wystarczy włożyć urządzenie Trezor i uwierzytelnić transakcję SegWit.

Trezor

Trezor

Portfele Desktop SegWit

Bitcoin Core

Klient Bitcoin Core jest dostępny dla różnych platform komputerowych. Działa w systemach Windows, Linux i Mac OSX i obsługuje SegWit od wersji 0.13.1. Instalator pobierze cały łańcuch bloków Bitcoin na twój komputer, więc upewnij się, że masz co najmniej 145 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Jeśli nie z niczego innego, powinieneś to zrobić, ponieważ twój komputer staje się pełnym węzłem w łańcuchu bloków Bitcoin.

Portfel Bitcoin Core

Bitcoin Core

Węzły Bitcoin

Jest to również pełny klient Bitcoin i tworzy węzeł, który tworzy kręgosłup łańcucha bloków Bitcoin. Oferuje również bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności, a także integrację z SegWit. Jest bardzo stabilny, chociaż zawiera więcej nowatorskich funkcji, niż nie są zawarte w Bitcoin Core. Możesz to prawie zobaczyć jako eksperymentalne ramię projektu Bitcoin Core. Zużywa dużo więcej miejsca na dysku twardym i pamięci. Obsługuje również systemy Windows, Mac OSX i Linux. Kod źródłowy jest otwarty i dostępny do pobrania.

Węzły Bitcoin

Węzły Bitcoin

Zbrojownia Bitcoin

Ten niewielki portfel Bitcoin obsługuje również systemy Windows, Linux i Mac OSX. Jest napisany w języku programowania Python i jest w pełni kompatybilny z SegWit.

Zbrojownia Bitcoin

Zbrojownia Bitcoin

mSIGNA

Ten portfel z obsługą SegWit jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jest to portfel z wieloma podpisami, co oznacza, że ​​obsługuje złożone transakcje, w których wiele osób musi zatwierdzić transakcję, zanim środki zostaną przelane. Portfele Electrum i GreenAddress, które są przedstawione w następnej kolejności, również mają tę funkcję.

mSigna

mSIGNA

Mobilne portfele SegWit

Elektron

Portfel Electrum istnieje od 2011 roku. Jest bardzo szanowany w społeczności Bitcoin i jest technologią open source wdrażającą SegWit. Portfel jest obsługiwany tylko dla Androida i Windows, Linux, OSX dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Jeśli jesteś poważnym programistą, możesz nawet skompilować projekt z kodu źródłowego. Portfel umożliwia użytkownikom wybór różnych opcji opłat transakcyjnych.

Elektron

Elektron

GreenBits

Firma odpowiedzialna za ten portfel nazywa się GreenAddress. Jest dostępny na Androida i iOS. Portfel jest łatwy w użyciu, ma dobre zabezpieczenia i nadaje priorytet bezpieczeństwu użytkownika oraz obsługuje SegWit. Dla zaawansowanych użytkowników Androida dostępna jest odchudzona wersja aplikacji F-Droid. Jest to ta sama aplikacja, która jest dostępna w sklepie Google Play, ale ma mniej funkcji i jest wbudowana w system Android. Twórcy twierdzą, że ma lepszą wydajność i lepsze wrażenia użytkownika niż wersja ze sklepu z aplikacjami. Istnieje również rozszerzenie do Chrome, jeśli wolisz używać portfela w środowisku komputerowym.

Zielony adres

GreenAddress

Samourai

Podobnie jak w przypadku większości produktów w przestrzeni Bitcoin, portfel Samourai jest nadal w fazie rozwoju. Wersja alfa jest dostępna na urządzenia z systemem Android i możesz Zapisz się do wcześniejszego dostępu. Posiada wsparcie SegWit. Jedną z naprawdę fajnych funkcji jest to, że używa PaymentNyms. Jest to warstwa prywatności dodawana do portfela Bitcoin. Ma na celu stworzenie bezpośredniego połączenia między portfelami bitcoin. Po nawiązaniu połączenia nigdy więcej nie musisz podawać adresu portfela bitcoin temu kontaktowi. Pozwala to na całkowitą prywatność podczas wysyłania bitcoinów do siebie.

Samourai

Portfel Bitcoin Samourai

Portfele papierowe

Oczywiście istnieją również portfele papierowe, które obsługują SegWit, jeśli wolisz zostawić ślad papieru. Portfel papierowy SegWitAddress właśnie to zrobi. Jest to papierowy wydruk twoich publicznych i prywatnych kluczy bitcoin, a także kod QR, który możesz zeskanować, aby wysłać swój Bitcoin. Jeśli masz paranoję na punkcie bezpieczeństwa swoich kluczy prywatnych, jest to tak bezpieczne, jak tylko możesz.

Portfel papierowy Segwit

SegWitAddress

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me