OmniBazaar: zdecentralizowany rynek peer-to-peer dla początkujących

OmniBazaar

OmniBazaar wykorzystuje technologię blockchain do eliminacji banków i pośredników zaangażowanych w handel elektroniczny, pomagając zarówno sprzedającym, jak i kupującym. Jako zdecentralizowana platforma OmniBazaar może również zapewnić handel C2C 2,5 miliardom ludzi na całym świecie, którzy nie mają dostępu do podstawowych usług bankowych, w tym kart kredytowych, i tradycyjnie byliby wykluczeni z handlu C2C.

OmniBazaar

OmniBazaar osiąga to, pozwalając ludziom lub firmom kupować i sprzedawać przedmioty bez konta bankowego lub karty kredytowej i bez pośrednika. Zamiast tego transakcje są przeprowadzane za pomocą kryptowaluty.

Co to jest rynek OmniBazaar?

OmniBazaar Marketplace jest rynkiem peer-to-peer o zasięgu międzynarodowym. Dzięki temu rynkowi małe firmy i osoby fizyczne mogą łatwo kupować lub sprzedawać sobie nawzajem. Sprzedawcy używają oprogramowania do wystawiania listy produktów lub usług bez żadnych opłat. Kupujący mogą przeglądać oferty lub wyszukiwać przedmiot, a następnie kupować bez martwienia się o opłaty platformowe. Oprogramowanie jest w pełni dostępne całkowicie za darmo.

Należy zauważyć, że rynek w rzeczywistości składa się z wielu różnych usług związanych z bankowością i handlem elektronicznym w jednym pakiecie. Zaczyna się od sieci peer-to-peer, do której można uzyskać dostęp z dowolnego komputera w sposób podobny do BitTorrent. Ta sieć ułatwia handel usługami i towarami, podobnie jak tradycyjne platformy handlu elektronicznego. Ponadto rynek obejmuje automatyczne płatności za pomocą kryptowalut, więc nie ma kosztów płatności, jak w przypadku karty kredytowej lub PayPal.

Jakie kluczowe usługi oferuje OmniBazaar?

Jedną z największych zalet OmniBazaar jest brak sprzedawców detalicznych, ponieważ sprzedający i kupujący kontaktują się ze sobą bezpośrednio w celu umówienia transakcji, co zmniejsza koszty o od 90 do 100 procent.

Inną ważną cechą OmniBazaar jest fakt, że zakupy są dokonywane za pomocą kryptowalut. Prowadzi to do wielu korzyści, w tym do faktu, że teraz łatwiej jest zdobyć kryptowaluty niż usługi bankowe, umożliwiając tym, którzy nie są bankowi, korzystanie z OmniBazaar. Korzystanie z kryptowaluty oznacza również, że nie ma opłat bankowych powodujących ukryte opłaty, takie jak te związane z przetwarzaniem płatności. Kryptowaluty są również przetwarzane znacznie szybciej niż opłaty bankowe, co usprawnia proces.

Aby przyspieszyć płatności w kryptowalutach na wyższy poziom, OmniBazaar ma własną wbudowaną kryptowalutę o nazwie OmniCoin. Ta waluta przetwarza płatności w maksymalnie pięć sekund, więc wymagane jest minimalne oczekiwanie.

Aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo wszystkich stron zaangażowanych w transakcje, OmniBazaar zawiera również rozproszony system depozytowy. Kupujący i sprzedający uzgadniają wzajemnie akceptowalnego agenta depozytowego jednego z ocenianych ochotników, których OmniBazaar śledzi. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zapewnia zaufanie do transakcji w przypadkach, gdy strony się nie znają.

Jakich walut możesz używać w OmniBazaar?

W momencie uruchomienia OmniBazaar będzie współpracował z Bitcoinem oraz OmniCoinem, kryptowalutą opracowaną specjalnie w celu ułatwienia transakcji na tej platformie. Zespół planuje rozszerzyć obsługę kryptowalut, aby OmniBazaar był jeszcze bardziej dostępny.

Kto może korzystać z OmniBazaar?

OmniBazaar zdecydował się polegać wyłącznie na kryptowalutach jako płatności ze względu na ogromne zalety kryptowalut, w tym możliwość korzystania z nich przez każdego na całym świecie. Jedynym warunkiem korzystania z OmniBazaar jest posiadanie portfela kryptowalut. Nie potrzebujesz formularza zgłoszeniowego, rejestracji, obsługi opłat bankowych ani zaliczenia kontroli kredytowej lub przeszłości.

Co powinieneś wiedzieć o teście beta OmniBazaar?

Plik OmniBazaar Beta Test będzie obejmować ograniczoną liczbę użytkowników. Beta testerzy będą mogli korzystać z marketplace i oprogramowania. Będą również zgłaszać wszelkie problemy, które zauważą przed uruchomieniem OmniBazaar. Ten proces pozwoli na przeprowadzenie prawdziwych transakcji, zapewniając, że OmniBazaar działa tak, jak powinien, i dając zespołowi programistycznemu możliwość rozwiązania wszelkich drobnych problemów. Po przetestowaniu i debugowaniu rynek OmniBazaar zostanie w pełni uruchomiony.

Pliki do pobrania

Wcześni użytkownicy, a także beta testerzy otrzymują OmniCoins za darmo do wykorzystania na rynku. Użytkownicy są mile widziani, aby przyłączyć się do testów beta, a udział społeczeństwa jest faktycznie zachęcany. Możesz dołączyć do testów beta, odwiedzając witrynę OmniBazaar.

Co powinieneś wiedzieć o OmniCoin?

Jak wspomniano, OmniCoin to natywna kryptowaluta w OmniBazaar, chociaż platforma korzysta również z Bitcoin. Zespół stworzył OmniCoin, aby uwzględnić wzrost w OmniBazaar Marketplace. Moneta ta zapewnia niezbędną skalowalność dzięki blokowaniu produkcji co pięć sekund i poleganiu na technologii Graphene / Bitshares, dzięki czemu może przetwarzać tysiące transakcji na sekundę. Łączna podaż wynosi 25 miliardów OmniCoinów, co pozwoli na dużą skalowalność. Wydobywanie OmniCoin będzie przebiegać zgodnie z protokołem bezpieczeństwa Proof of Participation.

W jaki sposób OmniBazaar poprawia prywatność?

Oprócz przyspieszenia transakcji i obniżenia kosztów OmniBazaar może zwiększyć prywatność użytkowników, usuwając detalistę z procesu kupna i sprzedaży. Każdy sprzedawca lub firma zajmująca się handlem elektronicznym, która działa jako pośrednik, będzie śledzić Twoje informacje, w tym preferencje i lokalizację, a następnie wykorzysta te informacje do utworzenia profilu i marketingu docelowego. Oprócz typowych obaw dotyczących tego, co firma zrobi z danymi osobowymi, o których nie zdajesz sobie sprawy, że gromadzi, istnieje również ryzyko kradzieży tych informacji przez hakerów, niezależnie od tego, czy chcą ukraść Twoją tożsamość, popełnić oszustwo związane z kartą kredytową, czy zrobić coś innego..

OmniBazaar ze swej natury unika tego typu obaw o prywatność, ponieważ został zaprojektowany jako spółdzielczy i prywatny rynek internetowy, który obejmuje tylko użytkowników. Nie ma centralnej witryny, więc użytkownicy kontaktują się bezpośrednio ze sobą, nie martwiąc się, że osoby trzecie zbierają ich informacje. Oznacza to również, że nie ma centralnej witryny, do której hakerzy mogliby przeniknąć w celu uzyskania informacji.

Wniosek

OmniBazaar to platforma peer-to-peer, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie produktów lub usług za pomocą kryptowaluty zamiast tradycyjnych opcji, takich jak fiat. OmniBazaar zapewnia usługę depozytu, z którego można korzystać bezpłatnie. Projekt znajduje się obecnie w fazie testów beta z otwartym rynkiem. Po zakończeniu testów i naprawieniu wszelkich wykrytych błędów projekt zostanie uruchomiony, więc powinien zostać uruchomiony w stosunkowo bliskiej przyszłości.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map