Przewodnik dla początkujących dla osób fizycznych: kryptowaluta w ekosystemie usług cyfrowych

Przewodnik po kryptowalutach Kik Kin

Platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook i Twitter, pozwalają użytkownikom tworzyć treści, ale jedynymi, którzy na tym korzystają, są same firmy. Aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych również zarabiają na danych użytkownika i profilują je bez wynagrodzenia dla użytkowników. Kik ma na celu zmianę tego wszystkiego za pomocą nowej kryptowaluty Krewni które będą dostępne w aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych Kik.

Kryptowaluta Kin

Co to jest Kik?

Jeśli żyjesz pod kamieniem przez ostatnie dziewięć lat – według rankingu Kik zajmuje 7 miejsce w aplikacjach społecznościowych AppAnnie. Została założona w 2009 roku przez Teda Livingstona i zatrudnia ponad 150 pracowników w 4 biurach na całym świecie. Jest to jedna z najczęściej używanych aplikacji do czatu na świecie i piąta pod względem wielkości wyszukiwana fraza w sklepie z aplikacjami na iOS. Jest bardzo popularny wśród nastolatków i młodych dorosłych w wieku od 13 do 24 lat. Większość użytkowników mieszka w Stanach Zjednoczonych. Zaletą uruchomienia przez Kik ekosystemu Kin jest fakt, że ma istniejącą bazę użytkowników liczącą 15 milionów osób. Ze względu na popularność Kik zapewni to dobry współczynnik przyjęcia przez obecną bazę użytkowników. Kik Messenger jest programem bezpłatnym, ale jego kod źródłowy jest prywatny i zastrzeżony.

Kik

W jaki sposób Kik wprowadzi na rynek produkt Open Source, jeśli ich oprogramowanie jest prawnie zastrzeżone?

Częścią strategii decentralizacji Kik jest odejście od prywatnej bazy kodu źródłowego. Będzie się to odbywać etapami. Ma to na celu zapewnienie programistom i partnerom możliwości integracji i rozszerzenia istniejącej bazy kodu Kik. Ponadto, ponieważ Kik jest prowadzony dla zysku, firma odejdzie od tej konkurencyjnej postawy i raczej przyjmie podejście oparte na współpracy w budowaniu społeczności Kin poprzez przejście na oprogramowanie open source.

Dlaczego Kik zdecydował się uruchomić kryptowalutę?

W 2014 roku Kik Messenger wprowadził Kik Points. Ten eksperyment zakończył się w 2016 roku, ale zakończył się sukcesem. Programiści chcieli zobaczyć, co użytkownicy robią z walutą społecznościową w aplikacji do przesyłania wiadomości. Średnia liczba transakcji w aplikacji była wówczas prawie trzy razy większa niż w sieci Bitcoin. Udowodniło to Kikowi, że istnieje określony przypadek użycia kryptowaluty w aplikacji czatu. Kryptowaluty są często trudne do zrozumienia dla osób nietechnicznych, ale Kik stara się, aby były one bardzo przyjazne dla użytkownika dla każdego..

Jak to działa

Co to jest ekosystem Kin?

Ostatecznym celem Kik jest rozwój Ekosystem Kin w zdecentralizowaną organizację. Wszystkie świadczone przez nią usługi cyfrowe muszą być przejrzyste i dostępne. Kik postrzega siebie jako uczestnika tego nowego ekosystemu, a nie właściciela. Dwie wyjątkowe cechy tego ekosystemu to system Kin Rewards i zdecentralizowana usługa tożsamości.

Kin Ecosystem

Co to jest silnik Kin Rewards?

Kin Rewards Engine działa jako mechanizm podziału zysków. Pozwala wszystkim interesariuszom ekosystemu Kin czerpać korzyści z rozwoju organizacji. Jest to fundusz, który blokuje większość kryptowaluty Kin. Będzie to 60% całkowitej podaży Kin. Zostanie to udostępnione współtwórcom ekosystemu Kin. Każdego roku 20% pozostałych funduszy nagród, które nie zostały przydzielone, zostanie uwolnionych jako kolejne nagrody motywacyjne dla wszystkich, którzy przyczynili się do ekosystemu Kin. Ponadto 5% funduszu nagród zostanie przeznaczone na operacje i marketing. Jest to przejrzyste i każdy będzie mógł zobaczyć, jak wydawane są fundusze.

Nagrody Kin

Kryptowaluta Kin jest deflacyjna, co oznacza, że ​​jej wartość rośnie w czasie w przeciwieństwie do walut fiducjarnych. Procent nagród będzie się zmniejszał wraz z upływem czasu proporcjonalnie do wzrostu wartości Kin. Nagrody zostaną rozdzielone proporcjonalnie do wykorzystania. Oznacza to, że algorytmy określą, ile nagród jest przydzielonych każdemu użytkownikowi w oparciu o liczbę wygenerowanych przez nich Kin. Na początku zostanie to zrobione ręcznie przez Kin Foundation. Jednak później będzie w pełni zautomatyzowany przy użyciu inteligentnych kontraktów.

Co to jest usługa tożsamości Kin?

Pojedyncza, zdecentralizowana tożsamość jest kluczem do oferowania godnych zaufania usług w erze blockchain. Kin opracuje własną usługę tożsamości, a także zintegruje się z innymi usługami tożsamości innych firm, takimi jak OneName, uPort i Baza klawiszy. Umożliwi to użytkownikom dokonywanie transakcji w ramach różnych usług powiązanych z ich własną zweryfikowaną tożsamością.

Co to jest The Kin Foundation?

Plik Fundacja Kin jest organizacją non-profit, która będzie zarządzać rozwojem ekosystemu Kin. Opiera się na zasadach otwartego zarządzania. Oznacza to, że wszystkie procesy są przejrzyste i uczciwe. Będą dbać o dostawę kryptowaluty KIN, a także Kin Rewards Engine. Jest to rozwiązanie tymczasowe, dopóki cały ekosystem Kin nie będzie mógł funkcjonować jako zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO).

Fundacja Kin

Co to jest kryptowaluta Kin?

Nazwa Kin jest bardzo odpowiednia dla kryptowaluty społecznościowej. Implikuje pojęcie rodziny lub bycia spokrewnionym. Kin Rewards Engine, który jest ekonomicznym mechanizmem motywacyjnym, będzie zasilany przez ten token. Kin to token zgodny z Ethereum ERC-20. Funkcje, które są już wbudowane w ekosystem Ethereum, sprawiają, że dobrze pasuje do kryptowaluty Kin.

Jak użytkownicy mogą zarobić Kin?

Użytkownicy mogą zdobyć Kin, poświęcając swoją uwagę. Odbywa się to poprzez wnoszenie wartości do społeczności, selekcjonowanie treści innych użytkowników lub tworzenie oryginalnych treści. Kin jest przechowywany w portfelu kryptograficznym w aplikacji, który jest powiązany z kontem Kik użytkownika. Domyślnie każdy użytkownik będzie miał już portfel, więc usuwa barierę uczestnictwa. Użytkownicy nie muszą pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania ani zajmować się długimi i mylącymi adresami portfela. Wszystko jest płynnie zintegrowane z czatem społecznościowym. Użytkownicy mogą również wysyłać i odbierać Kin poza aplikacją Kik, korzystając z łańcucha bloków Ethereum.

Jak użytkownicy mogą kupować Kin?

Kin jest dostępny do kupienia na następujących giełdach:

  • Mercatox
  • Bancor
  • IDEX
  • COSS
  • YoBit

Jak użytkownicy mogą wydać Kin?

Użytkownicy mogą wydać Kin, kupując produkty i usługi oferowane przez kogokolwiek w ekosystemie Kin. Są to produkty wirtualne, takie jak dostęp do treści premium lub dawanie napiwków komuś za tworzenie świetnych treści.

Jakie są wyzwania związane z Ethereum Blockchain?

Blockchain Ethereum jest już mocno przeciążony, a czasy potwierdzania transakcji mogą być dłuższe niż użytkownicy oczekują od aplikacji klasy konsumenckiej. Ponadto łańcuch bloków Ethereum wymaga uiszczania opłat transakcyjnych za transakcję w postaci gazu. Podobnie jak w przypadku wielu innych tokenów opartych na Ethereum, Kin opracuje również własną scentralizowaną księgę boczną. Będzie miał otwarte API, dzięki czemu programiści będą mogli rozszerzyć funkcjonalność. Zwiększy to prędkość transakcji, pozwoli uniknąć opłat sieciowych Ethereum i zmniejszy obciążenie publicznego łańcucha bloków Ethereum.

Czy zespół Kin jest wiarygodny?

Oprócz wsparcia zespołu Kik, Kin Ecosystem ma wielu oddanych programistów i specjalistów, którzy zapewniają sukces projektu.

Wniosek

Kin to świetny sposób na zachęcanie do interakcji społecznych poprzez nagradzanie wysokiej jakości wkładu. Nagrody są przejrzyste i uczciwe. Inne sieci społecznościowe, takie jak Steemit, który działa na blockchainie Steem, również mają podobne podejście do selekcji treści. Zamiast zarabiać na firmie, twórcy treści są jednakowo wynagradzani. Stwarza to sytuację korzystną zarówno dla twórców, jak i dla firm. W aplikacjach społecznościowych użytkownicy wymieniają swoją uwagę na wartość, co czyni go idealnym kandydatem do technologii blockchain.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map