Przewodnik 0x

0x jest otwartym protokołem zaprojektowanym w celu oferowania zdecentralizowanej wymiany w ramach łańcucha blokowego Ethereum. 0x jest wykonywany przy użyciu protokołu, który obejmuje inteligentne kontakty Ethereum, które umożliwiają osobom na całym świecie prowadzenie zdecentralizowanej wymiany. Zespół stojący za 0x jest głęboko przekonany, że w przyszłości znajdziesz tysiące tokenów z Ethereum i że 0x może zapewnić skuteczny i godny zaufania sposób ich wymiany. 0x został zaprojektowany tak, aby różnić się od centralnych i zdecentralizowanych giełd, zapewniając najlepszą możliwą kombinację funkcji.

Kto stworzył projekt 0x?

Współzałożycielami 0x są Will Warren i Amir Bandeali, z których pierwszy jest CEO, a drugi to CTO. Obie prowadzą badania i rozwój w zakresie inteligentnych kontraktów. Warren prowadził badania z zakresu fizyki stosowanej w Los Alamos National Laboratory po ukończeniu inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Bandeali był traderem o stałym dochodzie w DRW po studiach finansowych na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign. Wśród innych członków zespołu znajdziesz inżynierów blockchain, inżynierów oprogramowania, grafików i projektantów produktów, kompleksowych strategów biznesowych i osoby o innych umiejętnościach. Doradcy projektu założyli lub pracują w takich firmach jak Polychain Capital, Coinbase i Pantera Capital.

Projekt 0x jest finansowany przez Fintech Blockchain Group, Pantera, Polychain Capital, Jen Advisors i Blockchain Capital, wykazując różnorodne zainteresowania.

Jaki jest cel 0x?

Kiedy Warren i Bandeali współtworzyli Projekt 0x w październiku 2016 r., Robili to w nadziei, że świat pozwoli na reprezentację każdego zasobu w ramach łańcucha blokowego Ethereum. Idealnie byłoby, gdyby dołączone zasoby zawierały wszystko, od cyfrowych elementów gier po akcje, złoto i waluty fiducjarne. Przy tak dużej tokenizacji będą tysiące różnych typów tokenów, które będą wymagały wymiany bez zaufania dla użytkowników. Współzałożyciele doceniają rozwój zdecentralizowanych giełd, ale dostrzegli szansę na poprawę. Dzięki 0x mają nadzieję rozwiązać problem nieefektywności zdecentralizowanych giełd kryptowalut, a także niezdolności różnych giełd do współpracy.

Co odróżnia scentralizowane i zdecentralizowane giełdy?

Scentralizowane giełdy kryptowalut są najbardziej powszechne i są prowadzone przez jeden podmiot, co z kolei stanowi punkt awarii. Użytkownicy scentralizowanych giełd deponują środki bezpośrednio na giełdzie, a giełda staje się wtedy odpowiedzialna za łączenie zleceń kupna i sprzedaży w czasie rzeczywistym. Coinbase to przykład scentralizowanej wymiany. Dużym ryzykiem związanym ze scentralizowanymi giełdami jest ich podatność na włamania lub front-run prowadzony przez administratora.

Opracowano zdecentralizowane giełdy, aby rozwiązać problem podatności na kradzież. W przypadku tego rodzaju wymiany kryptowalut użytkownicy zachowują pewną kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Zamiast wysyłać pieniądze bezpośrednio do portfela kontrolowanego przez jeden podmiot, użytkownicy polegają na podpisach cyfrowych w celu bezpośredniego autoryzowania zleceń handlowych. Nic dziwnego, że oznacza to, że chociaż scentralizowane giełdy są bardzo szybkie, zdecentralizowane są wolniejsze. Scentralizowane giełdy mają również tendencję do wysokowydajnego handlu, a także zaawansowanych narzędzi i są łatwe w użyciu.

Jak poprawia się 0x na zdecentralizowanych giełdach?

Projekt 0x jest bliższy zdecentralizowanej giełdzie kryptowalut niż scentralizowanej, ale nawet wtedy ma znaczące różnice. 0x rozwiązuje główne problemy związane ze zdecentralizowanymi giełdami: są one drogie, powolne, niepłynne i nie mogą być obsługiwane razem. Aby obsługiwać książkę zamówień w łańcuchu bloków, każda korekta lub nowe zamówienie przechodzi przez łańcuch bloków, co oznacza, że ​​wszystko jest utrzymywane na czas blokowy. Skutkuje to również opłatami za transakcje sieciowe przy każdej interakcji.

0x rozwiązuje oba te problemy, opracowując standardowy protokół. Ten protokół można zastosować do wszystkich zamówień przekazywanych poza łańcuch bloków. Zgodnie z protokołem zlecenia muszą wracać do łańcucha bloków, gdy są rozliczane, a nie przy każdej transakcji. To znacznie przyspiesza proces i eliminuje część zbędnych opłat transakcyjnych.

Co kosztuje 0x?

Ponieważ 0x uniemożliwi użytkownikom płacenie opłat transakcyjnych, zmniejszając zależność od łańcucha bloków, istnieje możliwość, aby 0x pobierał opłaty za użycie. Jednak 0x nie pobiera żadnych opłat za używanie swojego protokołu; to jest darmowe. Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś zdecyduje się utworzyć zdecentralizowaną giełdę kryptowalut za pomocą protokołu, ta osoba, zwana Relayerem, może pobierać opłaty.

Co to jest 0x OTC?

Oprócz protokołu 0x, zespół stworzył również 0x OTC, produkt przeznaczony dla konsumentów, który wykorzystuje protokół 0x. 0x OTC umożliwia równorzędnym wymianę tokenów Ethereum bez konieczności korzystania z Relayera, pod warunkiem, że połączą się bezpośrednio z kontrahentem. Jest żywy i prosty w użyciu. Wyślij link do swojego kontrahenta, aby wygenerować i wysłać zamówienie. Możesz wysłać zamówienie w dowolny sposób, ponieważ jest ono przekazywane za pośrednictwem łańcucha bloków. W ten sposób możesz użyć ołówka i papieru, e-maila, mediów społecznościowych lub dowolnej innej metody wysłania zamówienia.

Co to są tokeny 0x (ZRX)?

Kolejnym aspektem projektu 0x jest unikalny token 0x Ethereum, znany jako ZRX. Ten token jest sposobem, w jaki użytkownicy płacą prowizje handlowe Relayers. Jest to również zdecentralizowana forma zarządzania systemem aktualizacji protokołu 0x. Zasadniczo ci, którzy są właścicielami ZRX, mają wkład w protokół i ulepszenia, aby uczynić to proporcjonalnym do posiadanej kwoty.

Istnieje stała podaż w wysokości miliarda ZRX, a uruchomienie tokena nastąpiło niedawno, 15 sierpnia 2017 r. 50 procent tokenów zostało wydanych podczas premiery, a 15 procent zostało zatrzymane przez 0x, 15 procent trafiło do funduszu deweloperskiego, 10 procent trafia do zespołu założycielskiego, a 10 procent do doradców i osób wspierających na początku. Tokeny przeznaczone dla założycieli i doradców oraz pracowników będą wydawane w ciągu czterech lat, a te kupione podczas premiery były natychmiast płynne.

Jak kupić ZRX

Jak informowaliśmy poprzedniego dnia, 0x stał się szóstą kryptowalutą wymienioną na Coinbase. Token został po raz pierwszy wymieniony na Coinbase Pro, a teraz jest również dostępny w zwykłej aplikacji Coinbase.

ZRX na Coinbase

Zapoznaj się z naszą pełną recenzją Coinbase, aby uzyskać pomoc i informacje na temat tworzenia tam konta.

ZRX to Ethereum ERC-20 i jako taki może być przechowywany w portfelu Ethereum lub portfelu sprzętowym.

Wniosek

0x wydaje się logicznym krokiem od zdecentralizowanych giełd kryptowalut, skutecznie rozwiązując wiele błędów, które te giełdy zawierają. Ze względu na swoją wszechstronność i łatwą dostępność protokołu nie jest zbyt daleko idące, że 0x będzie się szybko rozwijał, zapewniając podstawę dla innych podobnych systemów wymiany wykorzystujących blockchain Ethereum.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me