Przewodnik dla początkujących do Achaina

Achain Guide

Łańcuch zapewnia programistom publiczną platformę blockchain przydatną dla osób o każdym poziomie doświadczenia. Dzięki Achain programiści mogą wydawać tokeny lub inteligentne kontrakty, tworzyć systemy blockchain lub tworzyć aplikacje. Ostatecznie Achain ma nadzieję stworzyć globalną sieć blockchain zaprojektowaną z myślą o wartościowych transakcjach i wymianie informacji.

Achain Website

Kto stoi za Achainem?

Achain Foundation, organizacja non-profit z siedzibą w Singapurze, pierwotnie opracowała Achain. Fundacja Achain jest współtworzona i współtworzona przez społeczności fanów na całym świecie, dzięki czemu jest to projekt globalny. Achain był rozwijany od lat. W 2015 r. We wczesnych etapach projektu zaproponowano plany innowacji technologicznych. Obejmowały one modułową konstrukcję i inteligentną piaskownicę, prowadzące do bezpieczniejszej i stabilniejszej sieci dla zdecentralizowanych aplikacji na platformie. W 2017 roku Achain zaproponował trójfazowy plan rozwoju oparty na rozwijającej się technologii blockchain.

Achain Team

Co to jest plan rozwoju?

Obejmuje to „Smart Contract Network”, a następnie „Fork Network”, a na końcu „Interconnected Network”. Są one również znane jako Osobliwość, Galaktyka i Kosmos, a projekt jest obecnie na etapie Galaktyki. W Singularity zwiększono stabilność i bezpieczeństwo sieci Achain. Zespół wykorzystał konstrukcję modułową, aby udostępnić symulacje piaskownicy, zasoby cyfrowe i inteligentne kontrakty. Sandbox oferował możliwość automatycznego monitorowania i testowania środowiska pod kątem nowych inteligentnych kontraktów.

Inteligentne kontrakty

Teraz, na etapie Galaxy, Achain jest podzielony na podłańcuchy, aby zaspokoić zapotrzebowanie na różne aplikacje w rzeczywistości. Podłańcuchy mają połączoną i dostosowaną do potrzeb sieć blockchain, która jest przyjazna dla użytkownika i tania.

Dlaczego osiągnięcie jest konieczne?

Zespół odpowiedzialny za Achain uważa, że ​​ta platforma jest niezbędna ze względu na jej zdolność do priorytetowego traktowania rozszerzalności, stabilności i bezpieczeństwa. Może wprowadzić przyjazną dla użytkownika, konfigurowalną i ewoluującą sieć blockchain dzięki najnowocześniejszym projektom związanym z mechanizmami rozwidlania, protokołem wymiany wartości, inteligentnymi piaskownicami i maszynami wirtualnymi. Optymalizując liczbę bloków, interwał bloków i algorytm konsensusu, Achain może osiągnąć do 1000 TPS, oferując dużą przewagę nad innymi istniejącymi platformami blockchain.

Zespół Achain wierzy, że nowa sieć relacji produkcyjnych rozwiąże takie kwestie, jak zaufanie do komunikacji międzyludzkiej, jednocześnie integrując indywidualne zachowania, konsensy społeczne i wymianę wartości, aby stworzyć całość.

Jak osiągnąć stabilność, bezpieczeństwo i skalowalność?

Wszyscy zgadzają się, że stabilność sieci jest niezbędna do działania rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Jednak niepewność może prowadzić do powiązanych problemów. Osiągnij stabilność dzięki wirtualnej maszynie Lua, LVM. Ta nowa maszyna wirtualna oferuje ulepszone wskaźniki wydajności, aby chronić przed potencjalnym sprzężeniem systemu. Przyjmuje również strukturę, która została zbudowana niezależnie i jest obsługiwana oddzielnie, co zmniejsza ryzyko lokalnego zagrożenia wpływającego na jakość całej sieci.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Achain decyduje się na DPoS (delegowany dowód udziału), opierając się na PoS. Ten PoS sam w sobie zapewnia bezpieczeństwo, eliminując możliwość niepożądanej centralizacji przez grupę górników kontrolujących większość mocy obliczeniowej w ramach konsensusu PoW. Jednak modele PoS poprawiają bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy mają wystarczającą liczbę uchwytów do wydobywania. DPoS był wersją zaawansowaną, ale Achain ulepszył ją do RDPoS (dowód stawki z delegowaniem wyników), który zwiększa odpowiedzi blokowe i jest powszechnie akceptowany. Mechanizm inteligentnej piaskownicy dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, testując nowo podpisane umowy.

Skalowalność powinna rozwiązać problem niekompatybilnych bloków w łańcuchu bloków. Achain czuje, że rozwidlenie i modernizacja pomagają w ewolucji sieci. Podejście polegające na możliwości dostosowania każdego podłańcucha utworzonego podczas rozwidlenia tworzy sieć wielokrotnego zastosowania.

Z drugiej strony Achain działa również na zasadzie łatwości użytkowania. Część tego osiąga się poprzez oferowanie Blockchain as a Service, BaaS, dzięki czemu osoby i firmy o niskim poziomie technologicznym mogą nadal uczestniczyć. Usługi obejmują publikowanie i aktualizację inteligentnych kontraktów, rozwidlanie łańcuchów, monitorowanie transakcji aktywów i uzupełnianie wizualizacji. Dodatkowo Achain ułatwi korzystanie z platformy, oferując wsparcie dla wielu języków programowania, w tym Lua, Java i C++.

Co powinieneś wiedzieć o porozumieniach konsensusowych, wydobyciu i transakcjach?

Platforma Achain wykorzystuje znany mechanizm konsensusu DPoS, ponieważ zużywa mniej zasobów. Następnie tworzy mechanizm konsensusu RDPoS. Ten drugi mechanizm konsensusu poprawia wydajność transakcji w całej sieci. Teoretycznie osiągnął co najmniej 1000 transakcji na sekundę. Ze względu na mechanizm konsensusu DPoS nie możesz wydobywać Achain. Odstępy między blokami wynoszą 10 sekund, a maksymalny rozmiar bloku to 10 Mb.

Średnia transakcja jest potwierdzana w ciągu minuty, ale może się to różnić w zależności od ruchu w sieci. Każda transakcja kosztuje około 0,01 ACT.

Jakie są aplikacje dla Achaina?

W białej księdze przedstawiono niektóre potencjalne zastosowania platformy, w tym finansowanie łańcucha dostaw. Rozwiązania te mają na celu optymalizację przepływu gotówki. Ponadto Achain może pomóc firmom, odbudowując system kredytowy, który optymalizuje efektywność finansowania łańcucha dostaw. Z korporacyjnym systemem kredytowym w Achain, logistyka i magazynowanie mogą być na tym samym rozwiązaniu, co dostawcy usług finansowych. Wszystkie firmy w łańcuchu dostaw miałyby dostęp do danych, a e-pokwitowania potwierdzałyby wszystkie transakcje.

Achain może również okazać się przydatny do uwierzytelniania, na przykład informacji podanych na produktach. Te powszechnie wymieniane informacje, w tym miejsce pochodzenia, producent i data produkcji, są tradycyjnie trudne do zweryfikowania, co prowadzi do możliwości oszustwa. Achain może użyć kombinacji IoT i blockchain, aby rozwiązać ten problem, przechowując informacje zebrane z IoT w blockchain, niezmiennej księdze.

Czy już osiągnięto dApps?

Możesz już znaleźć kilka aplikacji wydany na Achain, pokazując, że ta platforma oferuje pełną funkcjonalność. Aplikacje obejmują wirtualne gry oparte na łańcuchu bloków, zautomatyzowane systemy do tworzenia rynku i platformę wymiany do umieszczania list talentów, dzięki czemu osoby mogą wydawać własne tokeny i gromadzić fundusze, między innymi.

Achain dApps

Portfele Achain

Achain ma już własny działający portfel, który możesz pobrać z oficjalnej strony internetowej na PC, telefon i Mac.

Achain Wallet

Zdobądź żetony AKT

Token używany przez Achaina to znany jako ACT i jest dostępny do zakupu na następujących giełdach:

  • CoinEgg
  • Huobi
  • OK, Ex
  • Kucoin

Jak kupić tokeny AChain ACT

Nie możesz kupić ACT za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej / kredytowej, a następnie handlować tym dla ACT na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup ACT w Kucoin

Możesz teraz wysłać swój Ether do Kucoin, aby dokonać zakupu ACT. Aby dowiedzieć się więcej o Kucoin, w tym o tym, jak się zarejestrować i handlować, przeczytaj naszą pełną recenzję tutaj.

Kucoin

Wniosek

Chociaż Achain wciąż ma postępy do zrobienia, zanim osiągnie swoje ostateczne cele, dobrze posunął się do planu rozwoju. Achain powinno być użytecznym dodatkiem do oferty platform blockchain dla programistów. Szczególnie pomocne jest to, że platforma jest skonfigurowana tak, aby była dostępna dla osób na wszystkich poziomach umiejętności, co powinno pomóc rozszerzyć zasięg technologii blockchain poprzez wprowadzenie do niej większej liczby programistów i firm.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map