Przewodnik dla początkujących do Decred

Decred Review

Decred oficjalnie uruchomiony w lutym 2016 r. i nazywa się „otwartą, progresywną i samofinansującą się kryptowalutą z systemem zarządzania opartego na społeczności zintegrowanym z łańcuchem bloków”.

Korzystając z Decred blockchain, ich celem jest rozwój technologii kryptowalut dla pożytku publicznego, która jest uczciwa i równa dla wszystkich zaangażowanych, ponieważ jest związana z zestawem reguł, w tym zasadami przewodnimi, systemem zarządzania i mechanizmem samofinansowania.

Witryna internetowa Decred

Technologia wykorzystuje kryptografię do zabezpieczania transakcji i kontrolowania tworzenia nowych monet, a cyfrowa baza danych przechowująca wszystkie transakcje jest całkowicie przejrzysta.

Zespół odpowiedzialny za Decred twierdzi, że technologia jest niezwykle łatwa w użyciu, umożliwiając użytkownikom wysyłanie, odbieranie i wydobywanie Decred za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a także zapewnia szereg narzędzi wiersza poleceń, które pozwalają dostosować swoje doświadczenie.

Deklarowane zasady

Decred jest związany i zarządzany przez zbiór zasad, aby zapewnić, że technologia rzeczywiście służy pożytku publicznym. Przedstawiają następujące zasady:

 • Oprogramowanie bezpłatne i o otwartym kodzie źródłowym – Całe oprogramowanie opracowane w ramach Decred powinno być oprogramowaniem bezpłatnym i otwartym.
 • Wolna mowa i rozważania – każdy ma prawo do komunikowania opinii i pomysłów bez obawy o cenzurę. Należy wziąć pod uwagę każdą konstruktywną mowę opartą na faktach i uzasadnieniu.
 • Włączanie wielu interesariuszy – Włączanie reprezentuje system wielostronny i należy podejmować aktywne wysiłki w celu uwzględnienia zróżnicowanego zestawu poglądów i użytkowników. Chociaż byłoby idealnie objąć wszystkich, Decred będzie przestrzegać wszystkich odpowiednich przepisów w jurysdykcjach, w stosownych przypadkach, takich jak embargo i inne sankcje handlowe.
 • Przyrostowa prywatność i bezpieczeństwo – Prywatność i bezpieczeństwo są priorytetami i powinny być zrównoważone ze złożonością ich implementacji. Dodatkowa technologia prywatności i bezpieczeństwa będzie wdrażana w sposób ciągły i przyrostowy, zarówno proaktywnie, jak i na żądanie w odpowiedzi na ataki.
 • Stała ograniczona podaż – emisja jest ograniczona, a całkowita maksymalna liczba monet w Decred nie ulegnie zmianie. Całkowita maksymalna podaż monet Decred wynosi 20 999 999 9 800 912 monet, z dotacją na blok, która jest dostosowywana co 6144 bloki (około 21,33 dni), zmniejszając o współczynnik 100/101. Dotacja blokowa Genesis zaczyna się od 31,19582664 monet.
 • Uniwersalna zamienność – uniwersalna zamienność ma fundamentalne znaczenie, aby Decred był magazynem wartości, a ataki przeciwko niemu powinny być aktywnie monitorowane i podejmowane w razie potrzeby środki zaradcze.

Kryptowaluta, która działa dla każdego

W celu stworzenia solidniejszej waluty Decred wykorzystuje zhybrydyzowany system konsensusu, aby osiągnąć sprawiedliwą równowagę między górnikami a użytkownikami.

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, Decred pozwala użytkownikom uczestniczyć bezpośrednio w projekcie bez posiadania drogiego sprzętu wydobywczego, dzięki czemu górnicy obsługujący infrastrukturę nie mają dostępu do znacznych wpływów, jak wykazano gdzie indziej.

Oprócz tego Decred pracuje nad reprezentowaniem głosów wewnętrznych i zewnętrznych w społeczności, tworząc warstwową organizację zarządzania, która wykracza poza górników i użytkowników.

Budowanie równej i współpracującej społeczności

Wykorzystując zdecentralizowane zarządzanie i procesy w całym projekcie, Decred umożliwia ludziom z pomysłami przychodzenie i kształtowanie swojej przyszłości. Ponieważ jest to wielostronny ekosystem rozwoju, uczestnicy mogą ulepszać istniejące funkcje lub tworzyć nowe narzędzia dla technologii.

Decred otworzył swoje drzwi dla propozycji funkcji i pozwala wszystkim użytkownikom na zgłaszanie sugestii. Kolejnym odważnym posunięciem, które podjęli, aby utrzymać wspólne imperium kryptowalut, jest płacenie wszystkim programistom w pełnym widoku społeczności z Decred blockchain.

Po wdrożeniu Decred Constitution użytkownicy zawsze wiedzą, czego się spodziewać, a Decred zobowiązał się działać w sposób korzystny dla wszystkich.

Jak dołączyć do Decred

Decred przedstawia trzy główne sposoby interakcji z projektem:

 • Portfel – Do wysyłania i otrzymywania środków, a także uczestniczenia w kopaniu Proof-of-Stake.
 • Proof-of-Work Mining – Wykorzystywanie mocy obliczeniowej do sprawdzania poprawności transakcji w sieci i generowania nowych tokenów Decred.
 • Proof-of-Stake Mining – Wykorzystywanie funduszy do głosowania nad ważnymi kwestiami związanymi z rozwojem sieci i walidacją transakcji pod kątem nagród.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby wysłać lub odebrać środki to adres, który można łatwo wygenerować z dowolnego portfela Decred. Fundusze są usuwane w ciągu około pięciu minut od zawarcia transakcji, dzięki czemu jest to szybka i łatwa technologia.

Decred Wallet

Gdy zdobędziesz już trochę Decred, możesz dołączyć do puli stawek, aby uczestniczyć w dowodzie stawki i zdobywać nagrody.

Decred Staking Pools

Aby pomóc w utrzymaniu sieci, Decred pobiera niewielką opłatę za każdą transakcję, a ich otwarte stanowisko oznacza, że ​​możesz przeszukiwać wszystkie bloki i transakcje w łańcuchu bloków Decred za pomocą Eksplorator głównego bloku sieciowego.

Jak stworzyć Decred Wallet

Aby stworzyć swój własny portfel Decred i wygenerować swój własny adres Decred, odwiedź oficjalną stronę internetową i kliknij łącze „Pobierz portfel” i zapisz plik na swoim komputerze.

Pobierz Decred Wallet

Teraz uruchom plik, portfel zacznie się synchronizować, co oznacza, że ​​pobiera łańcuch bloków. Jeśli chcesz, możesz na razie to pominąć, naciskając przycisk „Pomiń”. Pojawi się wtedy ekran, na którym zobaczysz obraz składający się z kilku słów.

Ważne: zapisz to ziarno i zapisz je w bezpiecznym miejscu, ponieważ w ten sposób tworzysz kopię zapasową swojego portfela i możesz go odtworzyć w dowolnym momencie.

Decred Seed

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie swojego seeda słowo po słowie, a następnie wybierz hasło, aby zaszyfrować portfel.

Dekretowane hasło

Twój portfel zostanie teraz skonfigurowany i będziesz mógł wchodzić w interakcje z łańcuchem bloków Decred. Aby otrzymać adres portfela, kliknij łącze „Odbierz”, a otrzymasz adres i kod QR. Z tego miejsca możesz również wygenerować dodatkowe adresy zgodnie z wymaganiami.

Deklarowany adres portfela

Jak kupować Decred

Kupowanie Decred za walutę „Fiat” nie jest obecnie możliwe, więc najłatwiejszym sposobem na jej zakup jest kupienie Bitcoina lub Ethereum, a następnie zamiana na nią na giełdzie. W tej sekcji pokażemy, jak możesz kupić Decred za pomocą karty kredytowej lub debetowej za pomocą strony internetowej Coinbase, a następnie zamienić ją na Decred w Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że używasz nasz link do rejestracji otrzymasz 10 $ w darmowych bitcoinach, gdy dokonasz pierwszego zakupu na 100 $.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, a po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Korzystanie z Changelly

Następnym etapem jest skorzystanie ze strony Changelly, aby zamienić swój Ether na Decred. Użyj tego łącza i podaj, ile Ethów chcesz zamienić, a pokaże Ci, ile Decredów otrzymasz w zamian. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Rejestracja Changelly

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Decred, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i jej dotarcie zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

 1. czekać na wypłatę
 2. Wymiana
 3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój Decred Wallet, gdzie możesz potwierdzić, że masz teraz swój DCR.

Transakcja Changelly zakończona

Ciągle ewoluujący projekt

Kluczowym celem Decred jest zapewnienie trwałego i wydajnego konsensusu i wzrostu. Aby to zrobić, regularnie wprowadzają do społeczności kilka funkcji zarządzania i rozwoju.

Decred nie jest produktem gotowym i jest opisywany jako „nieustannie ewoluujący”, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia wszystkim zaangażowanym osobom. Mają już zaplanowanych wiele przyszłych innowacyjnych funkcji i są zawsze otwarci na sugestie społeczności, więc nie ma ograniczeń co do tego, co można osiągnąć dzięki technologii.

Nowe funkcje są częściowo finansowane z nagród z nowych bloków, przy czym procent tych nagród jest zawsze przeznaczany na rozwój Decred. Jest to część ich trwającego planu zrównoważonego rozwoju, zapewniającego zaspokajanie potrzeb społeczności przez wiele lat.

Niektóre z funkcji planowanych na 2017 rok to:

 • Głosowanie hard fork
 • DAO kierowane przez interesariuszy
 • Zdecentralizowana kontrola funduszy rozwojowych
 • Obsługa sieci Lightning
 • Ciągły rozwój interfejsu użytkownika i projektu
 • Zwiększona prywatność
 • Integracja płatności

Wniosek

Decred ma został opracowany przez kilku oryginalnych programistów Bitcoin, którzy tęsknili za całkowicie zdecentralizowaną kryptowalutą, w której niektórzy ludzie nie mogli uzyskać większego wpływu niż inni.

W przypadku innych kryptowalut górnikom udaje się utrzymać wyższy poziom mocy niż użytkownicy, ale w przypadku Decred zastosowano bardziej sprawiedliwy i równy system i perspektywę.

Oprócz budowania silnej i wspierającej społeczności poprzez swoje wartości, społeczność może również stać się wartościową częścią projektu, ponieważ Decred zawsze ewoluuje i jest otwarty na sugestie programistów, którzy otrzymują wynagrodzenie za przypadki, w których ich pomysły są wdrażane. Jest to przełomowy sposób budowania kryptowaluty i może być bardzo udanym projektem.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map