Przewodnik dla początkujących do Ignis: Ardor’s Eldest Child Chain

Ignis

Ardor wystartował w styczniu 2018 roku z innowacyjną strukturą rodzic-dziecko, zaprojektowaną tak, aby sprostać wyzwaniom swoich poprzedników.

Aby jednak w pełni uświadomić sobie i zaprezentować zalety Ardora jako rodzica, konieczne było również uruchomienie łańcucha dziecięcego. A zatem, Ignis urodził się jako pierwszy łańcuch dziecięcy Ardor.

Ten przewodnik zawiera obszerne omówienie Ignis, w tym:

  • Firma i zespół
  • O Ignisie i Ardorze
  • Funkcje Ignis
  • Token IGNIS
  • Postęp mapy drogowej

Firma i zespół

Obie Ignis i Zapał są zasilane przez firmę Jelurida. Firma została założona w 2016 roku przez trzech współzałożycieli.

  • Kristina Kalcheva jest Dyrektorem i Ekspertem Prawnym z tytułem magistra i siedmioletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.
  • Lior Yaffe jest także dyrektorem i jednym z głównych programistów w Ardor i Ignis.
  • Yaffe ma dwudziestoletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla dużych firm.
  • Petko Petkov jest również Core Developer, który ma ponad sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu technologii blockchain.

Wraz z Ardor i Ignis, Jelurida obsługuje również blockchain Nxt. Oprócz działań rozwojowych, firma oferuje również przedsiębiorstwom dostosowaną konfigurację łańcuchów podrzędnych na platformie Ardor pod hasłem „Consensus-as-a-Service”.

Siedziba Jelurida znajduje się w Szwajcarii i działa na trzech kontynentach.

Źródło obrazu: Jelurida.com

O Ignisie i Ardorze

Nxt istniał na długo przed Ardorem, a nawet Jeluridą. Został uruchomiony w 2013 roku jako pierwszy w historii blockchain typu “ proof-of-stack ” i nadal działa.

Kiedy Jelurida powstała w 2016 roku i przejęła obsługę łańcucha blokowego Nxt, firma zdecydowała się opracować nową platformę blockchain, która przezwycięży trzy główne wyzwania swoich poprzedników..

Blockchain Bloat

Ponieważ wszystkie węzły muszą przechowywać wszystkie transakcje na dowolnym danym łańcuchu bloków, rozdęcie łańcucha blokowego nieuchronnie staje się problemem, nakładając coraz większe wymagania na węzły obsługujące sieć.

Ardor redukuje wzdęcia blockchain, rozdzielając zadania między łańcuchami rodzica i dziecka oraz przycinając transakcje. Każda transakcja w łańcuchu potomnym podlega przycinaniu, co oznacza, że ​​na blockchainie pozostaje tylko kryptograficzny skrót jej istnienia.

Pełna historia transakcji może być przechowywana w węzłach archiwalnych. W ten sposób łańcuch nadrzędny pozostaje lekki, przechowując tylko transakcje związane z saldem walidatorów opartych na dowodzie stawki (zwanych fałszerzami).

Pojedynczy token

Większość łańcuchów bloków działa tylko w oparciu o własny natywny token. Na przykład w Ethereum deweloper może wybić własne tokeny, ale wszystkie transakcje wymagają opłat za gaz w Ether.

W przeciwieństwie do tego, wszystkie łańcuchy potomne Ardora, w tym Ignis, działają całkowicie w oparciu o własny token. Węzły zwane bundlerami zapewniają usługę rozliczania konwersji, akceptując płatności z łańcucha podrzędnego i płacąc fałszerzom w głównym łańcuchu w tokenach ARDR firmy Ardor.

Dostosowywanie

Jelurida odkrył, że gdy przedsiębiorstwo potrzebuje spersonalizowanego rozwiązania, po prostu sklonowanie łańcucha blokowego Nxt w celu wykonania niestandardowej implementacji wprowadza nowy zestaw problemów. Większość klientów z sektora MŚP nie mogła sobie pozwolić na niezbędną konfigurację serwerów do przetwarzania transakcji, a bezpieczeństwo decentralizacji było nieuchronnie zagrożone przez znacznie mniej węzłów obsługujących sieć.

Architektura rodzic-dziecko w Ardor umożliwia każdemu skonfigurowanie niestandardowego łańcucha podrzędnego i korzystanie z bezpieczeństwa i decentralizacji łańcucha nadrzędnego.

Tak więc Ignis jest pierwszym łańcuchem podrzędnym Ardor. Jest w pełni zdecentralizowany i zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji całego ekosystemu. Podczas gdy inne łańcuchy podrzędne można skonfigurować zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład ograniczając uprawnienia użytkownika lub wyłączając określoną funkcję, Ignis jest w pełni funkcjonalny i otwarty dla wszystkich. Chociaż Ignis ma swój własny token, IGNIS, który służy jako token dostępu do funkcji Ignis, wszelkie zasoby wydane przez Ignis są w pełni interoperacyjne ze wszystkimi innymi tokenami łańcucha podrzędnego.

Funkcje Ignis

Funkcje Ignis są porównywalne z jego poprzednikiem, Nxt. Istnieje ponad 25 oddzielnych funkcji, w tym rynek, system głosowania, giełda i chmura danych.

Najbardziej godne uwagi jest to, że w przypadku niektórych specyficznych funkcji Ignis służy jako pomocnik we wszystkich łańcuchach dzieci. Na przykład, jeśli ktoś chce skonfigurować konta użytkowników z określonymi ustawieniami lub wydać zasoby w swoim niestandardowym łańcuchu podrzędnym, jest to wykonywane za pomocą Ignis zamiast Ardor.

Chociaż pełna lista funkcji Ignis jest zbyt duża, aby szczegółowo opisać każdą z nich, jest kilka, na które warto zwrócić uwagę.

Funkcje IgnisSome of Ignis ” funkcje

Lekkie inteligentne kontrakty

Transakcje inteligentnych kontraktów są generalnie realizowane jak każda inna transakcja, obejmująca potwierdzenie z każdego węzła i dane o stanie z łańcucha bloków, takie jak salda tokenów. Z kolei lekkie kontrakty inteligentne nie wymagają wykonywania przez wszystkie węzły sieci i są bezstanowe. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybko skonfigurować i wdrożyć lekki kontrakt inteligentny i łatwo aktualizować w razie potrzeby.

Ponadto Ignis oferuje możliwość tworzenia niestandardowych, lekkich szablonów inteligentnych umów, które można rozprowadzać na sprzedaż lub bezpłatnie za pośrednictwem platformy Ignis..

Kontrola transakcji i konta

Ignis ułatwia zaawansowane kontrole kont i transakcji w innych łańcuchach podrzędnych. Ta funkcja umożliwia użytkownikom łańcucha potomnego tworzenie złożonych modeli zatwierdzania wymagających wielu podpisów dla danej transakcji lub ograniczenie kont użytkowników, tak aby mogli zatwierdzać transakcje tylko do określonej wartości.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla użytkowników konfigurujących łańcuchy podrzędne dla transakcji finansowych. Na przykład, jeśli łańcuch potomny jest skonfigurowany jako giełda, może wymagać osoby zatwierdzającej zatrudnionej przez giełdę do zatwierdzenia wypłaty o wartości powyżej 1000 USD jako środek bezpieczeństwa.

Prywatność

Dane przechowywane w Ignis są ogólnie dostępne publicznie. Oferuje jednak funkcję tasowania monet, dzięki czemu użytkownicy mogą tasować równą liczbę tokenów między nowo utworzonymi kontami odbiorców, zapewniając dodatkową warstwę prywatności. Obsługuje również zaszyfrowane wiadomości. Wiadomości można bezpiecznie udostępniać osobom trzecim, zapewniając im klucz szyfrowania.

Token IGNIS

Token IGNIS zapewnia dostęp do wszystkich funkcji łańcucha blokowego Ignis i służy do uiszczania opłat transakcyjnych. Istnieje stała dostawa miliarda tokenów IGNIS. Czterdzieści cztery procent z nich zostało sprzedanych na ICO w 2017 roku, co pozwoliło uzyskać 15 milionów dolarów na projekt. Z pozostałych tokenów 50 procent zostało przesłanych drogą powietrzną do każdego, kto posiadał tokeny Nxt w czasie bloku Ardor genesis 1 stycznia 2018 r. Pozostałe sześć procent zostało zatrzymane przez Jeluridę..

Podobnie jak większość tokenów, wydajność IGNIS ma tendencję do podążania za ogólnymi rynkami kryptowalut. Kapitalizacja rynkowa wzrosła do ponad 60 milionów dolarów latem 2019 roku, kiedy Bitcoin osiągnął swój roczny szczyt wynoszący 13 tysięcy dolarów. Od stycznia 2020 r. Kapitalizacja rynkowa IGNIS wynosiła około 20 mln USD.

Możesz kupić tokeny IGNIS za pośrednictwem własnej zdecentralizowanej giełdy Ardor. Alternatywnie można nim również handlować na 17 innych platformach, w tym Bittrex, Changelly, Stex i Upbit.

Przechowywanie tokenów IGNIS poza rachunkiem giełdowym oznacza pobranie dedykowanego Portfel Ardor co pozwala na zarządzanie dowolnym łańcuchem podrzędnym. Ponadto Freewallet opracował dedykowany Portfel Ignis także. Oba są dostępne dla użytkowników systemów Windows, MacOS, Linux i Android.

Ignis WalletIgnis Wallet z Free Wallet

Postęp mapy drogowej

Jelurida konsekwentnie dostarcza mapy drogowe Ardor i Ignis. W 2019 r. Wprowadzono lekkie inteligentne kontrakty, kontrolę kont podrzędnych i skonfigurowano łańcuch podrzędny dla Max Property Group, jednego z największych projektów działających na Ardor.

Obecnie opracowywane są pewne funkcje czyszczenia transakcji i odzyskiwania archiwów oraz integracja portfela sprzętowego.

Według strony internetowej projektu, dalszy rozwój wciąż znajduje się na etapie badań. Obejmują one bezpieczne głosowanie, moduły Java i poufną konfigurację węzłów.

Wniosek

Witryna stwierdza, że ​​misją firmy Jelurida jest „ułatwienie niż kiedykolwiek projektowania, budowania i wdrażania niestandardowych zdecentralizowanych aplikacji na platformach publicznych lub jako rozwiązania prywatne, objęte zezwoleniem lub hybrydowe”. Ignis i Ardor razem pokonują długą drogę do osiągnięcia tej misji.

Ardor wykonuje wszystkie prace infrastrukturalne, aby zapewnić działanie platformy, podczas gdy Ignis zapewnia osobom fizycznym lub przedsiębiorstwom możliwość wyboru funkcji i funkcjonalności, które działają w ich konkretnym przypadku użycia.

Wiele projektów mówi o zmniejszaniu barier wejścia. Jednak Ardor i Ignis faktycznie urzeczywistniają tę wizję. Jeśli projekt zyska popularność, szczególnie wśród odbiorców korporacyjnych, ma duże szanse wyprzedzić konkurencję.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map