Przewodnik dla początkujących do tworzenia DAO i DAI: zdecentralizowana stabilna moneta

Maker DAO

Maker DAO jest zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją w ramach łańcucha bloków Ethereum. Maker pracuje nad zminimalizowaniem zmienności DAI, jego stabilnego tokena w porównaniu do dolara amerykańskiego, z posiadaczami tokenów MKR zarządzających DAI.

Maker DAO

Jak wspomniano, DAI jest stabilnym tokenem, podobnie jak Tether. Oznacza to, że jest to kryptowaluta, której cena ustabilizowała się w porównaniu z dolarem amerykańskim. System Dai Stablecoin to zdecentralizowana platforma działająca na blockchainie Ethereum, która tworzy Dai. Producent ma nadzieję, że wykorzysta Dai, aby dać każdemu możliwość trzymania pieniędzy, które utrzymają jego siłę nabywczą, ponieważ jest stabilny w stosunku do USD.

Dzięki Maker każdy może wykorzystać swoje aktywa Ethereum do wygenerowania Dai. Po wygenerowaniu możesz używać Dai tak jak każdej innej kryptowaluty, w tym wysyłanie i odbieranie jej lub przechowywanie w celu długoterminowych oszczędności. Proces generowania Dai rozwija również komponenty niezbędne do zdecentralizowanej platformy do handlu na podstawie depozytu zabezpieczającego o solidnym charakterze.

Co to jest MKR?

W przeciwieństwie do Dai, MKR ma zmienną cenę ze względu na jego kluczową rolę na platformie Maker i mechanikę dostaw. MKR jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania platformy Maker, ponieważ jest tokenem użyteczności i zarządzania, a także źródłem rekapitalizacji. MKR służy do uiszczania opłat za zabezpieczone pozycje długu (CDP) używane do generowania Dai. Po uiszczeniu opłat MKR zostaje spalony. Posiadacze MKR mają możliwość głosowania nad logiką biznesową i zarządzaniem ryzykiem w systemie Maker.

Dane platformy

Jaki problem ma nadzieję rozwiązać Dai?

Dzięki Dai zespół MKR ma nadzieję przezwyciężyć niezwykle zmienne ceny kryptowaluty. W białej księdze zespół przytacza przykłady, takie jak spadek wartości Bitcoina o 25 procent w ciągu jednego dnia lub wzrost o ponad 300 procent w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Zespół Maker DAO uważa, że ​​stabilne zasoby cyfrowe są niezbędne, aby technologia blockchain osiągnęła swój pełny potencjał. Z tego powodu wprowadziła Dai, która jest zabezpieczona zabezpieczeniem.

Jak Dai pozostaje stabilny?

Zespół stojący za projektem dysponuje kilkoma narzędziami, które pomagają ustabilizować Dai w stosunku do dolara amerykańskiego. Duża część tego odbywa się za pośrednictwem Maker, platformy inteligentnych kontraktów. Maker wykorzystuje platformy CDP, zmotywowanych aktorów zewnętrznych i niezależne mechanizmy informacji zwrotnej, aby ustabilizować wartość Dai.

Co to są CDP i jaką rolę odgrywają w generowaniu DAI?

Ponieważ przeciętny człowiek nie jest zaznajomiony z zabezpieczonymi pozycjami długu, warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo tym CDP. Platformy CDP przechowują aktywa zabezpieczające zdeponowane przez użytkownika i pozwalają temu użytkownikowi wygenerować Dai, proces, który również powoduje narastanie długu. Obecność długu oznacza, że ​​aktywa zabezpieczające są zablokowane w CDP, dopóki właściciel nie spłaci tej samej ilości Dai. W tym momencie mogą wycofać zabezpieczenie. Aktywny CDP zawsze ma wyższą wartość zabezpieczenia niż wartość długu.

Pulpit nawigacyjny DAI

Ten proces rozpoczyna się od wysłania przez użytkownika do Producenta transakcji, która utworzy CDP, po której następuje transakcja, aby go sfinansować. Po „zabezpieczeniu” CDP użytkownik CDP może wysłać transakcję, pobierając ilość Dai ze swojego CDP. W zamian CDP otrzymuje taką samą kwotę długu, co uniemożliwia dostęp do zabezpieczenia. Aby odzyskać zabezpieczenie, użytkownicy muszą spłacić dług, a także opłatę za stabilność, która jest naliczana w czasie i płacona w MKR. Gdy dług zostanie uwolniony, użytkownik CDP może wycofać dowolną kwotę zabezpieczenia.

Początkowo Dai będzie obsługiwać tylko połączone etery jako zabezpieczenie, ale w przyszłości będzie obsługiwać większą liczbę typów CDP.

Co to jest mechanizm sprzężenia zwrotnego docelowej dawki?

Mechanizm sprzężenia zwrotnego docelowej stawki jest autonomicznym mechanizmem sprzężenia zwrotnego działającym na rzecz utrzymania stabilnego kursu Dai względem USD. Zostanie zaangażowany, jeśli dojdzie do poważnej niestabilności rynku i złamie ustalony kołek Dai. Zasadniczo mechanizm ten automatycznie dostosowuje docelową stawkę Dai, więc siły rynkowe utrzymują cenę rynkową Dai bliżej ceny docelowej. Ponieważ Kurs Docelowy dostosowuje, o ile zmieni się Cena Docelowa, może być dodatnia i zachęcać do trzymania Dai lub ujemnej oraz zachęcać do pożyczania DAI. Kiedy nie jest zaangażowany, Dai pozostaje unieruchomiony i ma 0 procent Docelowej Stawki.

Co to jest globalne rozliczenie?

Global Settlement to ostatnia deska ratunku dla kryptograficznej gwarancji, że Dai zachowa cenę docelową. Spowoduje to zamknięcie platformy Maker i zapewni, że użytkownicy CDP i posiadacze Dai otrzymają odpowiednią ilość aktywów (pod względem wartości netto). Proces jest zdecentralizowany i kontrolowany przez wyborców MKR, więc będzie używany tylko w sytuacjach awaryjnych. Przykłady obejmują aktualizacje systemu, naruszenia bezpieczeństwa, włamania i długoterminową nieracjonalność rynku.

Co to jest fundusz stabilny?

Stabilny fundusz jest połączeniem Maker DAO i L4. Jest to fundusz inwestycyjny, który ma pomóc startupom korzystającym z systemu Dai Stablecoin. Fundusz Stabilny pomaga w strategicznym wprowadzaniu, finansowaniu i rozwoju biznesu.

Stabilny fundusz

Wyszukuje firmy, które mają silnego założyciela technicznego i mocny pomysł, który jest możliwy do zrealizowania z obecną technologią blockchain, która również wykorzystuje infrastrukturę Maker lub Dai jako jeden z podstawowych elementów. Fundusz Stabilny oferuje zarówno dotacje wolne od kapitału, jak i finansowanie kapitałowe.

Jakie są przypadki użycia Dai?

W białej księdze Dai Stablecoin System zespół przedstawia liczne potencjalne zastosowania Dai, określane jako „rynek adresowalny”. Osoby na rynkach prognoz lub korzystające z aplikacji hazardowych będą już narażone na duże ryzyko ze względu na swoje przewidywania i mogą zminimalizować potencjalne dodatkowe ryzyko, przeprowadzając transakcje przy użyciu stabilnego tokena zamiast niestabilnej kryptowaluty.

Platformy CDP w systemie zapewnią opcję handlu lewarowanego bez pozwolenia na zabezpieczenie, dźwignię finansową, instrumenty pochodne i rynki finansowe. Rządy i organizacje charytatywne mogą zobaczyć lepszą wydajność i mniej korupcji w Dai dzięki przejrzystemu systemowi księgowości.

Wniosek

Maker DAO wprowadził system Dai Stablecoin, który pozwala na kryptowalutę (Dai) o stabilnej wartości powiązanej z dolarem amerykańskim. Pozwala użytkownikom na inwestowanie i pełne wykorzystanie kryptowalut bez martwienia się o zmienność rynku w takim samym stopniu, jak w przypadku niestabilnych kryptowalut. Istnieje wiele strategii, które mają na celu utrzymanie stabilnej wartości Dai. W białej księdze przedstawiono przemyślane reakcje na potencjalne problemy, jakie może napotkać system, a także kroki mające na celu ograniczenie ryzyka.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map