Przewodnik dla początkujących po aXpire: system zarządzania wydatkami oparty na Blockchain

aXpire

aXpire to system zarządzania wydatkami w technologii blockchain. Firma stara się zastosować swoje sprawdzone techniki zarządzania odpadami poprzez zarządzanie blockchain, aby pomóc firmom działać sprawniej i z mniejszą liczbą niepotrzebnych liczb spowodowanych błędami ludzkimi, powielaniem pracy i przestarzałymi papierowymi systemami archiwizacji. aXpire uważa się za firmę zajmującą się planowaniem zasobów przedsiębiorstwa, oferującą oprogramowanie jako usługę.

aXpire

„Ekosystem płatności do zarządzania wydatkami za pomocą wydajnego, bezpiecznego i zautomatyzowanego procesu jeszcze nie istnieje” – powiedziała firma. „Dane są zbyt często oddzielane od niekompatybilnych programów, a firmy muszą przechowywać informacje na papierze, plikach PDF i arkuszach kalkulacyjnych. Na obecnym rynku oprogramowania często istnieje wiele potrzeb biznesowych, które jako całość pozostają nierozwiązane. ”

W rzeczywistości złe zarządzanie danymi może stanowić 15–25 procent przychodów danej firmy, powiedział aXpire, cytując badanie przeprowadzone przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Kto kieruje projektem?

Gary Markham pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy od grudnia 2016 r. Wcześniej pracował w firmie insurtech i inicjatorze aXpire LSG LLC jako doradca ds. Strategii, począwszy od stycznia 2006 r..

Dyrektor programowy aXpire, Philip Knight, jest kolejnym weteranem LSG, który pełnił funkcję dyrektora ds. produktów od lipca 2012 r. Jednocześnie Knight był członkiem komitetu non-profit ds. nadzoru nad standardami wymiany danych elektronicznych.

Biuro aXpire znajduje się pod adresem 80 Broad St. w Nowym Jorku.

aXpire Team

Co robi aXpire?

Technologia blockchain firmy aXpire jest wyspecjalizowana do użytku w sektorze finansowym; w szczególności do obsługi wydatków dla banków, funduszy hedgingowych i firm private equity. Firma planuje ostatecznie przenieść swój model biznesowy do firm spoza sektora finansowego w miarę rozwoju, modelując ścieżkę obraną przez jej pomysłodawcę LSG LLC. Do byłych klientów LSG LLC należały takie znane marki jak IBM, Coca-Cola, AT&T i Intel.

Partnerzy aXpire

aXpire jest obecnie członkiem-założycielem International RegTech Association i współpracuje z Microsoft Partners Network, R3, Enterprise Ethereum Alliance, Kotoba i innymi.

Wzmacniacz

Jak to działa?

Podpisowym systemem aXpire jest oprogramowanie do zarządzania wydatkami Resolvr. Resolvr integruje istniejące zestawy danych z zastrzeżonego oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, a następnie stosuje technologię blockchain, aby każda porcja tych danych działała wydajniej – i często niezależnie.

„W pierwszym wydaniu„ Resolvr ”ułatwiamy płynne, podlegające audytowi przepływy pracy związane z cyfrowym zarządzaniem wydatkami, przeglądem, podziałem i alokacją zgodnie z funduszem lub funduszami, z którymi powinien być powiązany każdy dolar” – powiedział aXpire w podsumowaniu białej księgi . „Istnieją wbudowane mechanizmy uzgadniania kont, nadzoru i kontroli, aby zapewnić wszystkim interesariuszom możliwość wymiany informacji, dokonywania korekt, wysyłania adnotacji, załączników i innych komunikatów, zanim produkt końcowy zostanie przekazany działowi finansowemu klienta”.

Zasadniczo system aXpire działa jako uniwersalny menedżer wydatków.

Jaka jest przewaga nad tradycyjnymi systemami?

aXpire uważa, że ​​może wykorzystać technologię blockchain do zhakowania marnotrawstwa i nieefektywności starszych systemów. Błąd ludzki jest ograniczony do minimum, ponieważ łańcuch bloków jest skonfigurowany do pracy przy minimalnej interakcji z zewnątrz. Dane są zarówno bezpieczne, jak i uporządkowane w systemie opartym na chmurze dzięki wbudowanemu systemowi kryptograficznemu blockchain. aXpire może również wykorzystywać algorytmy sztucznej inteligencji do ulepszania swoich początkowych procesów.

Proces

Może to mieć duże konsekwencje dla firm każdej wielkości, ale szczególnie dla dużych firm obsługujących nadzwyczajne ilości danych dotyczących płatności. W takich systemach kumulują się małe błędy, ludzkie i nie tylko. Co więcej, sam rozmiar i zasięg niektórych firm oznacza, że ​​będzie obecnych wiele różnych systemów i procedur przetwarzania danych. Wprowadzenie pojedynczego systemu opartego na blockchain wygładza nierówne krawędzie i tworzy synergię z wcześniej dysfunkcyjnych lub niezorganizowanych systemów.

W jaki sposób obsługiwane są bezpieczeństwo i spójność danych?

Blockchain są z natury bezpiecznym systemem przetwarzania danych, ponieważ globalny łańcuch bloków jest niezależnie weryfikowany i synchronizowany z jego poszczególnymi węzłami. Ten system tworzy mniej słabych punktów i umożliwia natychmiastowe kontrole na każdym poziomie łańcucha. Fundusz, który chce skorzystać z technologii blockchain aXpire, mógłby być pewny integralności danych.

„Pozostawiamy również niezmienny ślad transakcji, który zapewnia wartość w całym procesie audytu, zgodności i raportowania dla każdego klienta, od którego wymaga się zrozumienia danych dotyczących wydatków i rentowności firmy” – napisał aXpire. „Na przykład regulowane fundusze hedgingowe muszą zgłaszać wydatki funduszy do SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd). Każdy użytkownik naszego oprogramowania będzie mógł również przeglądać w czasie rzeczywistym dane dotyczące całej firmy, dostarczając dane na żywo w celu inteligentnej maksymalizacji zysków ”.

Możliwość przeglądania danych i manipulowania nimi w czasie rzeczywistym przy zachowaniu ich bezpieczeństwa i integralności jest jedną z cech charakterystycznych całego ekosystemu blockchain. Wprowadza środek bezpieczeństwa, z którym trudno jest dopasować nawet systemy fizyczne. W końcu niemożliwe jest jednoczesne aktualizowanie i weryfikowanie wszystkich danych przechowywanych w chłodni w magazynie, sekunda po sekundzie. Technologia blockchain firmy aXpire pokonuje tę przeszkodę.

Mapa drogowa aXpire

W pierwszym kwartale 2018 roku aXpire zaczął wykorzystywać swoją nową technologię blockchain do istniejącej bazy klientów. Gdzieś w drugim kwartale aXpire planuje wypuścić wersję beta swojego rynku peer-to-peer, Match BX, z ulepszoną wersją swojego programu blockchain, Resolvr, która pojawi się w trzecim kwartale.

Mapa drogowa

Do końca roku aXpire ma nadzieję dotrzeć do klientów spoza swojej tradycyjnej sterówki finansowej lub firm niezależnych od branży.

Krótkoterminowa mapa drogowa aXpire obejmuje drugi kwartał 2019 r. W perspektywie długoterminowej aXpire ma nadzieję, że będzie preferowanym oprogramowaniem do zarządzania wydatkami dla wielu branż.

„W przyszłości aXpire rozszerzy swoje technologie zarządzania wydatkami w branżach innych niż zarządzanie aktywami, np. zasoby naturalne, podróże & wypoczynek, opieka zdrowotna, jedzenie & napoje, transport itp., eliminując manualne procesy ludzkie w cyklu życia zarządzania wydatkami dzięki wysoce bezpiecznemu modelowi SaaS ”- powiedziała firma.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map