Przewodnik dla początkujących po Bytecoin

Przewodnik Bytecoin

Bytecoin jest prywatną i zdecentralizowaną kryptowalutą z otwartym kodem źródłowym. W związku z tym każdy może być częścią rozwoju sieci Bytecoin. Bytecoin wyróżnia się z tłumu pod względem bezpieczeństwa i prywatności i sprzedaje się jako rozwiązanie dla osób poszukujących prywatności finansowej dzięki kryptowalutom.

Bytecoin

Dzięki Bytecoin użytkownicy mogą natychmiast przeprowadzać prywatne transakcje z dowolnego miejsca na świecie do dowolnego innego miejsca. Wszystkie transakcje są całkowicie niemożliwe do wykrycia i nie ma żadnych dodatkowych opłat. Ponieważ Bytecoin jest powiązany przez Internet, jest automatycznie międzynarodowy, w przeciwieństwie do walut fiducjarnych, które mają własne terytoria.

Co powinieneś wiedzieć o BCN i górnikach

Emisja Bytecoinów jest ograniczona do zaledwie 184,47 miliardów. Co 120 sekund liczba emitowanych Bytecoin nieznacznie spada. W takiej sytuacji tokeny BCN zyskują na wartości wraz ze wzrostem kursu wymiany; zasadniczo BCN staje się droższy.

Emisja Bytecoin różni się znacznie od emisji walut fiducjarnych, ponieważ jest to proces zamknięty. Z kolei emisja Bytecoin jest otwarta i wykorzystuje moc obliczeniową wszystkich członków sieci. Każdy użytkownik może dołączyć do sieci i pomóc w emisji Bytecoin, który zamienia go w górnika.

Górnicy zapewniają, że transakcje, które pojawiają się co 120 sekund, są poprawnie przetwarzane. Zapewniają również ochronę kryptograficzną zarówno danych osobowych, jak i transakcji. Nie ma obaw o prywatność, ponieważ górnicy nie mają dostępu do danych finansowych użytkowników. Bytecoin natychmiast ukrywa wszystkie informacje dotyczące nadawcy, odbiorcy i kwoty transakcji.

Możesz wydobywać BCN w kilku basenach wydobywczych, takich jak MinerGate i Eobot.

Baseny górnicze

Jak działają transakcje Bytecoin?

Wszystkie transakcje Bytecoin odbywają się przez Internet, zamiast wymagać pośredniczącej instytucji finansowej. Pozwala to na zwiększenie niezawodności. Dodatkowo Bytecoin korzysta z bezpiecznych algorytmów kryptograficznych, które uniemożliwiają identyfikację osoby wysyłającej pieniądze, odbiorcy czy ilości przekazanej. Stoi to w ostrym kontraście z przejrzystością innych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Dlaczego Bytecoin jest tak niezawodny?

Wiarygodność Bytecoin wynika bezpośrednio z faktu, że użytkownicy pomagają. Masz możliwość przydzielenia części mocy komputera do pracy w sieci. Niezawodność Bytecoina jest następnie określana przez połączoną moc obliczeniową komputerów przetwarzających transakcje. Wraz ze wzrostem liczby komputerów zwiększa się również moc obliczeniowa sieci. Oznacza to, że podczas każdej transakcji pieniądze w Twoim portfelu są już chronione. Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy nie zależy od niezawodności sieci i jest zawsze bezpieczne.

Aktualne statystyki

W momencie publikacji tego przewodnika, 24-godzinny wolumen transakcji wynosił 2230 300 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosiła 228 938 641 USD. Mamy 11908 lojalnych użytkowników. Do tych użytkowników należą osoby fizyczne, które korzystają z prywatności i prostych portfeli, firmy, które cenią sobie zminimalizowane ryzyko oraz inwestorzy poszukujący maksymalnego wzrostu.

W tej chwili istnieje kilka wersji portfeli Bytecoin na komputery, w tym dla systemów MacOS, Linux i Windows. Jeśli wolisz, możesz również skorzystać z portfela internetowego. Portfele mobilne są w fazie rozwoju i wkrótce powinny pojawić się zarówno na urządzeniach Apple, jak i na Androidzie.

Jak klienci używają Bytecoin

Korzystając z Bytecoin, klienci są w stanie uniknąć opłat transakcyjnych, ponieważ do funkcjonowania wymaga on bardzo minimalnej ilości energii lub zasobów ludzkich. Jest również odporny na włamania dzięki zastosowanym algorytmom kryptograficznym. Każdy atak byłby nieopłacalny ze względu na dużą ilość zasobów potrzebnych do uzyskania jakichkolwiek informacji. Bytecoin chroni również dane osobowe, dzięki czemu całkowicie niemożliwe jest ustalenie, do kogo wysyłasz pieniądze i skąd je otrzymujesz.

Przelewy za pośrednictwem Bytecoin są natychmiastowe i bez żadnych opłat dzięki wysoko rozwiniętej infrastrukturze. Przeciętny człowiek może nawet łatwo wydobywać Bytecoiny na typowym komputerze. Nie musisz kupować specjalnego urządzenia ASIC, aby wydobywać Bytecoin, pozwalając mu działać jako wprowadzenie do wydobycia dla tych, którzy są zainteresowani i oferując wybór tym, którzy chcą kopać, ale nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie w nowy sprzęt.

Jak firmy czerpią korzyści z Bytecoin

Firmy doświadczają wielu takich samych korzyści z Bytecoin, jak osoby fizyczne. Bytecoin jest niezawodny i wygodny dla firm w sferze cyfrowej, a także dla tych, którzy chcą odnowić wizję dóbr wspólnych w sferze sieciowej. Podobnie jak osoby fizyczne, firmy wykorzystują odporność na hakerów, natychmiastowe przelewy z opłatami i ochronę danych.

Bytecoin pomaga również zmniejszyć ryzyko biznesowe, ponieważ jest zorientowany na otwarty i uczciwy biznes. Ochrona przed oszustwami uniemożliwia automatyczne obciążenia zwrotne. Nie ma ryzyka automatycznego zwrotu płatności po zakończeniu transakcji i przekazaniu pieniędzy. Aby pieniądze zostały odesłane, obie strony muszą wyrazić zgodę.

System zawiera również narzędzia ułatwiające pracę firmom. Aby się przyłączyć, potrzebujesz tylko dostępu do Internetu, ponieważ jest to sieć otwarta. Możesz zaakceptować Bytecoin bez kłopotów ze względu na prostą konfigurację i szczegółowe instrukcje. W razie potrzeby członkowie zespołu chętnie służą pomocą i wskazówkami.

Portfele Bytecoin

Możesz pobrać oficjalny portfel Bytecoin z ich sekcja pobierania, istnieją opcje dla Max, Windows i Portfel internetowy z portfelami mobilnymi wkrótce na iOS i Androida.

Portfele Bytecoin

Jak kupić Bytecoin BCN

Istnieją dwie metody zdobycia BCN, tokena związanego z Bytecoin. Możesz go kupić na giełdzie lub wziąć udział w utrzymaniu sieci i otrzymać BCN jako nagrodę. Wielu użytkowników decyduje się na skorzystanie z obu opcji. Wykonaj poniższe czynności, jeśli chcesz kupić swój pierwszy Bytecoin.

Po skonfigurowaniu portfela Bytecoin będziesz chciał kupić BCN do przechowywania. Nie możesz kupić Bytecoin bezpośrednio za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić że dla BCN w Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Korzystanie z Changelly

Następnym etapem jest skorzystanie ze strony Changelly, aby zamienić swój Ether na BCN. Użyj tego łącza i wpisz, ile Ethów chcesz zamienić, a pokaże Ci, ile BCN otrzymasz w zamian. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Rejestracja Changelly

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Bytecoin, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i dotarcie do niej zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

  1. czekać na wypłatę
  2. Wymiana
  3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój portfel Bytecoin, w którym możesz potwierdzić, że masz teraz swój BCN.

Transakcja Changelly zakończona

Jak inwestorzy używają Bytecoin

Inwestorzy poszukujący zrównoważonego i prywatnego projektu powinni mocno rozważyć Bytecoin. Roczna dywidenda obejmuje zyski w BTC i USD. Ponieważ ekosystem Bytecoin jest bardzo zróżnicowany, jest wysoce płynny. Jako inwestor tylko Ty masz dostęp do swoich inwestycji; osoby trzecie nie mogą uzyskać dostępu do Twojego portfela na pulpicie. Duzi inwestorzy mogą mieć do dyspozycji jeszcze więcej opcji.

Wniosek

Dla tych, którzy szukają sposobu na skorzystanie z kryptowaluty bez powiązania swojej prawdziwej tożsamości z transakcjami, Bytecoin to sposób na zapewnienie prywatności, której chcą. Bytecoin ma aplikacje dla klientów, firm i inwestorów i jest używany od lat, dzięki czemu zyskał silną reputację. Bytecoin jest prosty w użyciu i wart rozważenia dla osób zainteresowanych dodatkowym bezpieczeństwem kryptowaluty.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map