Przewodnik dla początkujących po Cortex: zdecentralizowany autonomiczny system sztucznej inteligencji

Przewodnik po Cortex

Kora to zdecentralizowany i autonomiczny system AI, który wykorzystuje blockchain. Celem Cortex jest dostarczanie najnowocześniejszych modeli uczenia maszynowego za pośrednictwem łańcucha bloków. Użytkownicy będą mogli wywnioskować te modele za pomocą inteligentnych kontraktów znalezionych w łańcuchu blokowym Cortex. Dodatkowo Cortex chce wdrożyć platformę uczenia maszynowego, która pozwoli użytkownikom publikować zadania na platformie i przesyłać zdecentralizowane aplikacje sztucznej inteligencji (dapps AI).

Przewodnik po Cortex

Kto jest za Cortexem?

Dyrektor generalny Ziqi Chen ma tytuł magistra inżyniera zarówno w zakresie inżynierii lądowej, jak i uczenia maszynowego i jest współzałożycielem Waterhole.io. CTO Weiyang Wang ma tytuł magistra statystyki i jest certyfikowanym menedżerem ds. Ryzyka finansowego z doświadczeniem i zainteresowaniem kryptografią i głębokim uczeniem się. Yang Yang, główny inżynier blockchain, ma tytuł magistra informatyki, ma doświadczenie z blockchainem i kryptowalutą oraz jest drugim współzałożycielem Waterhole.io.

Zespół Cortex

Xiao Yan, główny inżynier głębokiego uczenia się, jest doktorem nauk humanistycznych. kandydat, badacz obliczeń kwantowych oraz badacz sztucznej inteligencji i technologii blockchain z doświadczeniem w ilościowym handlu kryptowalutami. Oficer operacyjny Amy Chen ma tytuł magistra inżyniera elektrotechniki i zorganizowała część EcoMobility World Festival 2017. Wreszcie Wentao Tian, ​​starszy inżynier AI i blockchain, ma tytuł magistra informatyki, jest ekspertem w dziedzinie uczenia się przez wzmacnianie i ma doświadczenie z systemami rozproszonymi i ilościowymi algorytmami handlowymi.

Twórcy społeczności to eksperci AI w dziedzinie akustyki, asystenci i naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją oraz eksperci ds. Badań i rozwoju w dziedzinie SI. Doradcy zainwestowali, założyli i byli zaangażowani w takie projekty jak Bitfinex, Bitfund, ZhenFund, World Financial Desk, FBG Capital, Beijing Kunlun Tech Co., DAGlabs i China Metallurgical Group Corporation. Jeden z doradców, profesor Whitfield Diffie, był wynalazcą kryptografii klucza publicznego.

Co robi Cortex?

Dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów AI w łańcuchu blokowym Cortex platforma umożliwia każdemu deweloperowi wykorzystanie Cortexa do dodawania sztucznej inteligencji do inteligentnych kontraktów. Może to radykalnie zwiększyć potencjał inteligentnych kontraktów i powiązanych projektów w łańcuchu bloków. Możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji umożliwi inteligentnym kontraktom autonomiczne reagowanie na sygnały zewnętrzne, w tym te, których programiści nie mogą przewidzieć.

Dodatkowo Cortex ma mechanizm motywacyjny, który zachęca do współpracy zbiorowej. Każdy może przesyłać modele w Cortex i optymalizować istniejące modele. Ci, którzy przyczyniają się do tworzenia modeli, również otrzymują nagrody, tworząc środowisko, w którym wszyscy są zachęcani do udziału, jako sposób na generowanie najlepszych możliwych rozwiązań.

Jakie są kluczowe składniki Cortexa?

Kontrakt na inteligentną sztuczną inteligencję jest bardzo ważną częścią Cortexa, ponieważ pozwala użytkownikom pisać programy do uczenia maszynowego na szczycie łańcucha blokowego. Mogą również przesyłać interakcje za pośrednictwem tych inteligentnych kontraktów AI, które zależą od innych umów, dodając warstwę złożoności.

Inteligentny kontrakt

Ponadto Cortex ma maszynę wirtualną, znaną jako maszyna wirtualna Cortex, CVM. Zestaw instrukcji CVM jest w pełni zgodny z EVM i obejmuje obsługę instrukcji referencyjnych.

Jakie zaawansowane funkcje zawiera Cortex?

Badacze zajmujący się uczeniem maszynowym z całego świata mogą przesyłać odpowiednie modele danych wraz ze szkoleniem do warstwy pamięci masowej Cortex Intelligent Inference Framework. Następnie inni, którzy chcą korzystać z modeli AI, mogą wyciągać wnioski za pośrednictwem modułów, płacąc w zamian dostawcom tych modułów.

Istnieją również kryteria zgodności wnioskowania o korze mózgowej. Gdy użytkownik rozpoczyna transakcję umową, pełny węzeł musi wykonać kod inteligentnego kontraktu. W przeciwieństwie do zwykłych inteligentnych kontraktów, inteligentne kontrakty Cortexa mogą zawierać instrukcje wnioskowania. W przypadku wyniku wywnioskowanego wszystkie węzły muszą się zgadzać.

Zgoda

Użytkownicy muszą również postępować zgodnie z ramami przesyłania modeli, które są proste dzięki interfejsowi przesyłania zaprojektowanemu do szkolenia poza łańcuchem. To szkolenie poza łańcuchem obejmuje interpretację instrukcji maszyn wirtualnych dla modeli. Ramy składania wniosków powinny łączyć dostawców mocy obliczeniowej z dostawcami algorytmu, umożliwiając współpracę i handel.

Jak używać Cortex?

Cortex umożliwi dodanie systemów sztucznej inteligencji do łańcucha bloków, umożliwiając naukowcom zajmującym się uczeniem maszynowym na całym świecie przesyłanie odpowiednich, dobrze przeszkolonych modeli danych. Te trafiają do warstwy przechowywania publicznego łańcucha Cortexa. Stamtąd każdy użytkownik, który chce wykorzystać modele, może wyciągać z nich wnioski i płacić twórcy modelu.

Dla każdego wnioskowania pełne węzły synchronizują dane i model w warstwie magazynowania z lokacją lokalną. Istnieje również możliwość wnioskowania z CVM, który synchronizuje wyniki w całej sieci.

Ilekroć użytkownicy inicjują transakcje, dokonują inteligentnego wnioskowania lub otwierają inteligentny kontrakt, muszą zapłacić tokeny Endorfin. Te tokeny są przeznaczone do wszystkich transakcji w Cortex.

Co to jest CTXC?

CTXC to token Cortex, a sprzedaż tokenów jest już zakończona. Prywatna runda rozpoczęła się 7 lutego i trwała do 7 marca, a tokeny były sprzedawane po 1 ETH za 1500 CTX. Potem nastąpiła publiczna sprzedaż tokenów, która zakończyła się w marcu, kiedy osiągnięto docelowy pułap. Sprzedał 60 milionów CTXC dzięki wkładom w wysokości 40 000 ETH, co stanowi 20,01% całkowitej dystrybucji tokenów. Podczas sprzedaży wiodącymi inwestorami były Bitmain i FBG Capital.

Całkowita podaż tokenów wynosi 299 792 458. 150 milionów z nich, czyli 50,03 procent, zostanie wykorzystanych jako nagrody dla górników CTXC. 74 792 458, czyli 24,95 procent, przypadło na fundament projektu za pośrednictwem bloku Genesis. Łączna liczba obejmuje 0,93 procent dla nagród, 9,01 procent dla marketingu projektu i 15,01 procent dla Cortex Lab. Wreszcie pięć procent tokenów trafia do społeczności bloku Genesis, doradców i środowiska akademickiego.

Jak kupić Cortex CTXC

Nie możesz kupić CTXC za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej / kredytowej, a następnie handlować dla CTXC na giełdzie, na której znajduje się token.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Po zakupie Ethereum możesz handlować na tokeny CTXC na następujących giełdach:

  • Huobi
  • OK, Ex
  • CoinTiger

Wniosek

Cortex to platforma sztucznej inteligencji, która jest zdecentralizowana i zbudowana na nowym publicznym łańcuchu bloków, Cortex. Łańcuch zawiera inteligentne kontrakty AI, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością dodawać AI do inteligentnych kontraktów. Osoby zainteresowane sztuczną inteligencją powinny uznać Cortex za ciekawy projekt do obejrzenia w przyszłości. Ponieważ ten projekt jest oparty na współpracy, deweloperom i badaczom zajmującym się sztuczną inteligencją będzie łatwo zaangażować się i otrzymać zachęty za ich wkład.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map