Przewodnik dla początkujących po Cube Intelligence: platforma bezpieczeństwa dla przemysłu samochodowego

Sześcian

Sześcian ma na celu wzmocnienie i zapewnienie bezpieczeństwa dla rosnącej komunikacji radiowej z wielokrotnym dostępem z podziałem kodowym (CDMA) między pojazdami, przed spodziewanym wzrostem liczby pojazdów obsługujących CDMA po 2020 r..

Sześcian

„Nowo wyprodukowane samochody od 2020 roku będą produkowane z wbudowanym CDMA” – napisali deweloperzy w swoim opracowaniu. „Oczekuje się, że połączone samochody będą poddawane ciągłym cyberatakom, podobnie jak złośliwe ataki na komputery podłączone do sieci. Cube przygotowuje się do objęcia kluczowej roli na szybko zmieniającym się rynku pojazdów ”.

Jak to działa?

Istnieje wiele podstawowych poziomów komunikacji, jakie mają pojazdy autonomiczne i połączone z siecią – pojazd-pojazd, pojazd-infrastruktura, pojazd-urządzenie i tak dalej. Wszystkie są różnymi permutacjami tak zwanego internetu rzeczy, w którym maszyny będą mogły rozmawiać ze sobą w czasie rzeczywistym, dostosowując rzeczywiste zmienne w celu manipulowania wydajnością i innymi czynnikami.

Oczekuje się, że komunikaty te będą zagrożone przez potencjalnie złośliwe podmioty. Wyobraź sobie spustoszenie, jakie mógłby spowodować haker, dostosowując autonomiczne pojazdy do ignorowania regulowanych ograniczeń prędkości, odległości między pojazdami, sygnalizacji świetlnej i tym podobnych. Cube ma nadzieję udaremnić takie próby włamań za pomocą trójwarstwowego protokołu bezpieczeństwa.

Pierwsza warstwa składa się z nieodłącznego bezpieczeństwa systemu blockchain. Cube omija ograniczenia rozmiaru pliku wynikające z tradycyjnych łańcuchów bloków, używając protokołu hipermediów peer-to-peer i asymetrycznego szyfrowania.

Druga warstwa to technologia bezpieczeństwa punktów końcowych Cube.

„Unikalna technologia Cube wykorzystuje hash do skanowania i rozróżniania ponad 300 milionów„ znanych ”ataków na zaledwie 10 MB miejsca na dysku” – napisali programiści. „W rzeczywistości, nawet z naszym lekkim oprogramowaniem, zapewnia najszybsze przetwarzanie punktów końcowych spośród istniejących produktów zabezpieczających punkty końcowe”.

Ostatnią warstwą jest kontrola bezpieczeństwa oparta na chmurze, w której złośliwe oprogramowanie można porównać z krajową bazą danych. Nieznane odmiany złośliwego oprogramowania są przenoszone do środowiska wirtualnego pojazdu w celu identyfikacji możliwości i rozwiązań.

Jak działa sieć neuronowa Cube’a?

Zespół Cube zwraca uwagę na braki w istniejących sieciach neuronowych, które Cube zamierza usunąć.

Istniejące sieci neuronowe służące do identyfikacji złośliwego oprogramowania cierpią z powodu niedopasowania, niskiej szybkości i nadmiernego dopasowania. Niedopasowanie oznacza brak aktualizacji w procesie uczenia się, który Cube rozwiązuje, wprowadzając funkcję samoczynnej aktywacji, która nie znika z czasem. Cube rozwiązuje problem szybkości, modyfikując kod, aby faworyzować prędkość nad absolutną dokładnością, co można później naprawić. Wreszcie, nadmierne dopasowanie lub brak elastyczności można rozwiązać, odrzucając nieistotne dane, gdy maszyna jest w fazie uczenia się.

Co to jest Polityka przejrzystości Cube?

Polityka przejrzystości Cube opiera się na trzech podstawowych zasadach. Cube planuje składać miesięczne raporty operacyjne i finansowe, ustrukturyzować finanse firmy tak, aby mogła działać przez trzy lata bez dodatkowego finansowania z zewnątrz, oraz wprowadzić procedurę walidacji dla nowych pracowników.

Jak działa token kostki?

Zespół Cube przewiduje, że token pochłonie mnóstwo danych motoryzacyjnych od aktywnych użytkowników pojazdów i podmiotów stowarzyszonych, takich jak stacje benzynowe i dealerzy samochodowi. Ekosystem Cube udostępni te dane w łańcuchu bloków, stymulując konsumpcję i cenę tokenów Cube.

Cube Token

Czy Cube jest publicznym czy prywatnym Blockchainem?

Cube zawiera elementy obu, co czyni go hybrydowym blockchainem. Niektóre krytyczne elementy sprzętowe, takie jak aktualizacje oprogramowania układowego producentów samochodów, będą obsługiwane w publicznym łańcuchu bloków w celu ustanowienia zaufania.

Publiczne łańcuchy bloków są jednak nieefektywne w szybkim przetwarzaniu dużych sum danych. Aby rozwiązać ten problem, Cube będzie utrzymywać prywatny łańcuch bloków do przetwarzania danych.

„Cube składa się z hybrydowych łańcuchów bloków, które używają razem publicznych i prywatnych łańcuchów bloków” – wyjaśniają twórcy. „Podczas analizy danych o napędzie pojazdu generowanych jest mnóstwo danych, chociaż dane te różnią się w zależności od sposobu ich gromadzenia. Nawet licząc tylko informacje dotyczące jazdy i informacje rozpoznawane peryferyjnie, wykorzystywane w procesie przetwarzania danych, każdego dnia generowane są ogromne ilości danych (do 4 TB). Przetwarzanie lub udostępnianie zajmuje dużo czasu. Zgodnie z umową pojazdy wymagają szybkiego przetwarzania, przesyłania i odbioru danych, aby zapobiec wypadkom ”.

Co z integracją infrastruktury?

Zespół Cube postrzega kulminację swojej technologii jako połączenie między pojazdami obsługującymi Cube a infrastrukturą obsługującą Cube, taką jak autostrady i sygnalizacja drogowa.

Między tymi punktami końcowymi musi zachodzić szybkie i wydajne przetwarzanie, aby zapewnić, że pojazdy autonomiczne mogą reagować w czasie rzeczywistym na zmieniające się warunki drogowe i zachowanie innych autonomicznych pojazdów.

„Chociaż dostępnych jest wiele technologii zapewniających bezpieczeństwo podczas eksploatacji pojazdu autonomicznego, technologia sama w pojeździe nie wystarczy” – napisali twórcy. „Najbardziej oczywistą metodą jest instalacja IoT (Internetu rzeczy) na drodze, na której jeździ autonomiczny pojazd. Autonomiczny pojazd jest stale w komunikacji z IoT na inteligentnej drodze. W takim przypadku konieczne jest zaświadczenie, że IoT inteligentnej drogi jest autoryzowanym IoT ”.

Aby przeprowadzić tę stałą kontrolę jakości na tak ogromnym fragmencie nieruchomości, Cube stara się dostarczyć niedrogi system, który można rozprowadzać w dużych ilościach. Innymi słowy, bardziej sensowne jest posiadanie serii mniejszych procesorów o mniejszej mocy niż pojedynczej jednostki centralnej dla samej infrastruktury..

„Dlatego potrzebna jest metoda uwierzytelniania łańcucha bardziej zbliżona do czasu rzeczywistego niż uwierzytelniania w czasie rzeczywistym” – napisali programiści. „Cube postrzega metodę uwierzytelniania w czasie rzeczywistym w tym IoT jako jeden z ważnych przyszłych czynników rozwoju”.

Jak wygląda rynek?

Token Cube, AUTO, jest notowany na OKEx i HitBTC po około 0,0089 USD w maju 2018 r. Kapitalizacja rynkowa AUTO wynosi około 56 milionów USD, a podaż w obiegu wynosi 6,27 miliarda. Całkowita podaż tokena wynosi 7,2 miliarda.

Co dalej w planie działania Cube?

Cube spodziewa się ukończyć swoją warstwę blockchain w czerwcu 2018 r. Architektura AI zostanie zbudowana do października, a roczny raport zostanie opublikowany w grudniu..

Możesz odwiedzić witrynę Cube tutaj i przeczytaj białą księgę tutaj.

Bibliografia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map