DBX One

DBX.ONE to skrócona nazwa dla Database X, firmy zajmującej się technologią blockchain, której celem jest zapewnienie łańcucha publicznego unikalnego mechanizmu konsensusu. Publiczny łańcuch bloków z bazy danych X dostarczy nową infrastrukturę i będzie wykorzystywać mechanizm konsensusu D-DPoS (Database Delegated Proof of Stake).

DBX One

Założycielem Database X jest Tomi Wen, który jest starszym ekspertem technicznym i posiada tytuł licencjata na Uniwersytecie Renmin. Wen wygrywa różne konkursy, w tym złoty medal w kategorii komputerowej CASTIC. Inni członkowie zespołu to Ben Fu odpowiedzialny za technologię; Summer Xu, MBA, odpowiedzialny za operacje i marketing; Dr Trinity Wang, dyrektor ekosystemu deweloperskiego; Alex Xiang odpowiedzialny za produkt; Alvin Zhou odpowiedzialny za system gospodarczy; oraz Oceanus Zeng odpowiedzialny za kontrolę ryzyka.

DBX.ONE ma duże wsparcie dzięki inwestorom, do których należą Bing Li, inwestor zalążkowy Huobi Group i Charles Xue, założyciel Manzi Fund i współzałożyciel UT Starcom. Na stronie zespołu DBX.ONE notowanych jest 16 inwestorów wraz z dwoma konsultantami.

Ekosystem DBX

DBX to ekosystem, który składa się z danych zbudowanych w łańcuchu bloków. Baza danych zapewnia zdecentralizowaną społeczność, która koncentruje się na wymianie i badaniu cennych danych. Zespół DBX.ONE uważa, że ​​wiele danych, które ludzie często przeoczają jako „bezużyteczne”, jest w rzeczywistości cennych; wystarczy znaleźć nieodkryte wcześniej zapotrzebowanie na te dane. Dzięki Database X wszyscy uczestnicy społeczności mogą uzyskać dane przy niskich kosztach, uczciwym handlu i zwiększonej wydajności.

Produkt DBX

Zespół opisuje również DBX jako ekosystem globalnych danych o zasobach. Obejmuje DBX Data Game, która pobudza wymianę danych poprzez nowy mechanizm motywacyjny. Ten mechanizm motywacyjny obejmuje dokładne transakcje danych, które są zatomizowane i pomagają ekosystemowi danych samemu się doskonalić. Chodzi o to, że duże ilości danych zgromadzonych w bazie danych X mogą doprowadzić do gwałtownego rozwoju aplikacji, takich jak sztuczna inteligencja i Internet rzeczy w ekosystemie DBX.

Co to jest konkurs danych?

Członkowie społeczności DBX mają możliwość rozpoczęcia konkursu na zbieranie danych przez sieć DBX. Konkursy te obejmują wiele węzłów, które łączą różne „wyspy danych”, tworząc „kontynent”. Ten proces zasadniczo tworzy kompleksowy pakiet danych, który maksymalizuje wartość tych danych. Dzięki inteligentnym kontraktom i technologii blockchain obie strony zaangażowane w handel będą mogły korzystać z szyfrowanej sieci peer-to-peer do bezpośredniego przesyłania danych. Dzięki tym technologiom uczestnicy nie musieliby martwić się o wyciek danych, identyfikowalność, gwarantowane wykonanie czy ochronę ich prywatności i praw majątkowych.

DBX World

Konkurs danych zapewnia nagrodę, a także nagrodę DBXChain, zachęcając wszystkich członków do udziału i zbierania danych. Uczestnicy mogą również uzyskać dochód z potencjalnej sprzedaży i skorzystać z unikalnych interakcji. Zgłoszenia konkursowe generują dobrze zredagowany słownik danych. Zespół DBX zbudował na podstawie tego słownika wyszukiwarkę danych Keso, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie określonych danych z doskonałą dokładnością. Zapewnia również możliwość handlu pojedynczymi danymi lub kolumnami i wierszami.

Osoby zainteresowane konkursem danych mogą również poprosić o losowe próbki zebranych danych w celu potwierdzenia jakości danych. Odbywa się to poprzez uruchomienie określonych aplikacji dApps na węzłach Trinity. Ponadto niemożliwe jest popełnienie oszustwa DBXChain Reward w przypadku konkursów danych ze względu na weryfikację kosztów transakcji lub weryfikację jednej transakcji. Nieuczciwe węzły otrzymały surową karę.

Co to jest gra danych DApp?

Data Game to dobrze rozwinięty dApp z ekosystemu DBX. Ta aplikacja umożliwia użytkownikom udział w różnych konkursach danych, w których dostarczają różne typy danych w celu uzyskania nagród lub płatności. Ponadto gra danych umożliwia tym, którzy żądają danych, dystrybucję zadania w systemie rozproszonym, zarówno w celu przechowywania, jak i szyfrowania. Tylko niektóre z tych zadań mogą obejmować zbieranie obrazów, dźwięków, filmów, głosów, fraz lub akapitów, które odpowiadają konkretnemu opisowi. Dzięki crowdsourcingowi gra danych umożliwia użytkownikom gromadzenie szeregu informacji, a następnie łączenie ich w celu utworzenia dużych zbiorów danych. Wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z tego zasobu danych, ponieważ mogą dostarczać i autoryzować dane do handlu, a także udostępniać wartość dużych zbiorów danych po prostu poprzez wniesienie wkładu.

Możesz już pobrać aplikację Data Game dApp, która daje użytkownikom dostęp do konkursów danych, dzięki czemu mogą wygrywać nagrody. Aplikacja umożliwia również użytkownikom przechowywanie i szyfrowanie zasobów danych przy użyciu rozproszonej pamięci masowej i technologii blockchain. Są już miliony współpracowników. Tylko niektóre kluczowe cechy aplikacji Data Game dApp obejmują możliwość wygrywania DBX za pomocą RoDS, branie udziału w konkursach danych, szyfrowanej pamięci masowej i wielu dApps, w tym Baas.

Co to jest DBXChain?

DBXChain to blockchain, który pozwala programistom tworzyć własne aplikacje dApps, które wykorzystują ekosystem DBX. Różne aplikacje dApps mogą badać wartość danych w świecie zasobów danych. DBXChain zawiera podstawowe elementy, takie jak BaaS i inteligentne kontrakty, a także dodatkowe funkcje. Funkcje te obejmują nieustrukturyzowane i ustrukturyzowane zestawy danych, automatyczną sieć handlową do wykorzystania w przypadku danych, wysoce wydajny system blockchain, który ma 100 000 transakcji na sekundę oraz znaczną liczbę dApps do analizy danych. Dzięki DBXChain wiele aplikacji dApps przeznaczonych do analizy danych prowadzi do zróżnicowanych danych w celu spełnienia szeregu wymagań. Źródła udostępnione przez DBXChain razem tworzą podwaliny pod komercyjne produkty, które mogą odnieść wielki sukces.

Portfel

Wniosek

Projekt DBX.ONE rozpoczął się w listopadzie 2016 roku i przeszedł już długą drogę. Do tej pory zespół ukończył kod open source GitHub, uruchomił pierwszy dApp, uzyskał pierwsze finansowanie, uruchomił portfel DBX i uruchomił sieć testową. Obecnie trwa również więcej wydarzeń następczych, co przyczynia się do dalszego rozwoju projektu.

DBX.ONE lub Database X dostarcza publiczny łańcuch bloków oparty na mechanizmie konsensusu Database Delegated Proof of Stake. Zespół nazywa projekt Blockchain World of Data Assets, przenosząc zasoby danych do łańcucha bloków. DBX.ONE już wiele zrobił, a wielu inwestorów wspiera ten projekt.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me