Przewodnik dla początkujących po District0x

District0x to sieć, która służy jako grupa zdecentralizowanych społeczności i targowisk, zwanych dzielnicami. District0x jest zasilany przez Aragon, Ethereum i IPFS, dołączając do rosnącej listy platform zaprojektowanych w celu ułatwienia transakcji i nie tylko. Pozwala tworzyć własne zdecentralizowane rynki i społeczności w łańcuchu bloków przy użyciu inteligentnych kontraktów Ethereum, każdy może bezpłatnie wdrożyć dzielnicę w sieci.

Zespół district0x składa się z programistów z całego świata, tworząc prawdziwie globalną społeczność. Matus Lestan, główny programista i założyciel, rozwijał się przez całe swoje życie i jest pasjonatem decentralizacji. Przed obecnymi wysiłkami na rzecz ulepszenia i rozpowszechnienia ekosystemu Clojure-Ethereum przez prawie dekadę pracował jako niezależny programista.

Joe Urgo jest współzałożycielem i odpowiedzialnym za operacje, a także założycielem i CEO Sourcerers.io. Poświęca również czas na badanie zdecentralizowanych modeli biznesowych oraz struktur zarządzania opartych na tokenach. Pozostali członkowie zespołu mają podobnie imponujące doświadczenia, w tym współtworzą firmy technologiczne.

Jakie są dzielnice i jakie mają cechy?

Każdy dystrykt w obrębie district0x jest społecznością lub rynkiem działającym jako zdecentralizowana i całkowicie autonomiczna organizacja w ramach sieci. Każda dzielnica może wyszukiwać, filtrować, publikować i umieszczać na listach, klasyfikować i oceniać reputację oraz płatności i fakturowanie.

Struktura d0xINFRA stanowi główny element każdej dzielnicy. Ta struktura to stos składający się z bibliotek frontendowych i inteligentnych kontraktów z Ethereum. Są one następnie dystrybuowane na IPFS i zasilają podstawowe funkcjonowanie każdej dzielnicy. Tworząc d0xINFRA, jego twórcy zapewnili rozszerzalność i otwartość. Pozwala to dzielnicom na podłączanie modułów pomocniczych w celu poprawy funkcjonalności i tworzenia własnych unikalnych funkcji.

Jakie dzielnice istnieją?

W tej chwili jedna dzielnica jest w pełni uruchomiona, a inne są w fazie rozwoju. Ethlance został uruchomiony w styczniu 2017 r. To rynek pracy, który jest zdecentralizowany, podobnie jak inne dzielnice w przyszłości. Ethlance ma na celu dostarczanie ofert dla osób poszukujących wszystkich rodzajów pracy, od stałych karier po możliwości zatrudnienia jako wolny strzelec. Ta pierwsza dzielnica będzie działać nieprzerwanie w nieskończoność.

Nazwij Bazar jest obecnie w trakcie rozbudowy i będzie drugą ukończoną dzielnicą. Ten rynek peer-to-peer umożliwia użytkownikom wymianę nazw, które zostały zarejestrowane przy użyciu Usługa nazw Ethereum. Ta dzielnica ma na celu ułatwienie wyszukiwania i kupowania nazw ENS.

Plik Meme Factory będzie trzecią wdrożoną dzielnicą i pozwoli użytkownikom tworzyć rzadkie zasoby cyfrowe za pośrednictwem łańcucha blokowego Ethereum. Użytkownicy mogą następnie natychmiast opublikować te zasoby na rynku w celu ich wymiany. Rynek będzie przypominał tablicę ogłoszeń ze względu na prostotę i użyteczność.

Zespół projektowy odpowiedzialny za district0x planuje ciągłe wdrażanie nowych dzielnic jako dodatki do sieci district0x. Dzielnice te będą działać jako piaskownice, pomagając udoskonalić ramy d0xINFRA. Pokażą również użytkownikom i nieużytkownikom na całym świecie, jak przydatne mogą być zdecentralizowane społeczności i rynki.

Czy inni będą w stanie tworzyć dzielnice?

W tej chwili tylko Zespół Projektowy district0x może tworzyć dzielnice, ale to się zmieni w najbliższej przyszłości. Po dopracowaniu szczegółów deweloperzy uruchomią platformę do tworzenia dzielnic. Po udostępnieniu tej platformy każdy w Internecie może szybko utworzyć własną dzielnicę, która będzie częścią sieci district0x.

District0x został zaprojektowany tak, aby był wolny od pośredników i cenzury, dając obywatelom Internetu możliwość budowania wszystkiego, czego potrzebują. Czekając na uruchomienie platformy tworzenia dzielnic, zainteresowani mogą głosować, które dzielnice chcieliby umieścić w następnej kolejności. Odbywa się to za pośrednictwem propozycji społeczności, umożliwiając użytkownikom sugerowanie dzielnic, a także głosowanie na istniejące sugestie.

Czym są tokeny sieciowe District0x?

Token sieci District0x, DNT, jest znakiem do obstawiania. Umożliwi to uczestnikom powiatu zaangażowanie się w procesy decyzyjne. DNT służą do przyłączania się do dystryktu i uczestniczenia w zarządzaniu nim. Liczba żetonów sieci District0x, które uczestnik obstawia w okręgu, bezpośrednio odpowiada jego prawom do głosowania w tym okręgu. Te prawa głosu służą do udziału we wszystkich decyzjach powiatu. Decyzje mogą obejmować branding, kodeks postępowania, używane moduły pomocnicze, sposób pobierania opłat i nie tylko.

Jakie inne wydarzenia obejmie powiat0x?

Plik Zespół projektowy district0x wydał szczegółową mapę drogową wyjaśniając, jak planuje postęp. Pierwszym krokiem jest opublikowanie ostatecznej wersji białej księgi i przeprowadzenie trzech zewnętrznych audytów kontraktu District0x. Biała księga v0.2 została już wydana 17 lipca 2017 r., Wskazując postęp na tym etapie.

W następnym okresie district0x wdroży d0xINFRA i przeprowadzi migrację do niego Ethlance. Następnie wdroży zarówno Name Bazaar, jak i Meme Factory, które są w toku. Ostatnim krokiem przed okresem składkowym będzie rozmieszczenie dodatkowych pięciu okręgów oraz modułów zarządzania i ustalania stawek. Faza ta obejmie również dopuszczenie modułów pomocniczych do rozbudowy dzielnicy.

Po zakończeniu okresu składkowego zespół wdroży rejestr modułów pomocniczych, platformę tworzenia dzielnicy oraz rejestr sieci District0x. W tym momencie Projekt district0x będzie zarządzany przez tych, którzy posiadają Tokeny Sieci district0x.

Kto zasila dzielnicę0x?

Jak wspomniano wcześniej, district0x jest obsługiwany przez Aragon, IPFS, i Ethereum. IPFS jest odpowiedzialny za przechowywanie plików, zapewniając bezpieczeństwo i łatwy dostęp dla osób w każdej dzielnicy. Struktura d0xINFRA, która stanowi podstawę dla każdej dzielnicy, wykorzystuje zasoby Ethereum, jak opisano wcześniej. Cały system jest zarządzany przez Aragonię.

Aragon to nowa platforma, która została zaprojektowana do wdrażania wirtualnych podmiotów i organizacji. Utworzenie nowej dzielnicy w ramach sieci district0x spowoduje utworzenie nowej jednostki Aragonii. Ta jednostka Aragonii jest miejscem, w którym odbywają się wszystkie procesy decyzyjne i zarządzanie dystryktem.

Wniosek

District0x wydaje się być świetnym projektem, w którym można wziąć udział, z silnym, kreatywnym zespołem programistów pracujących nad stworzeniem systemu, który okaże się przydatny dla tych na całym świecie, którzy chcą zobaczyć bardziej zdecentralizowaną sieć. Już teraz okazuje się, że jest cennym narzędziem dla pracodawców i osób poszukujących pracy, a firma Ethlance stanowi dowód użycia.

Wraz z uruchomieniem kolejnych dzielnic projekt powinien stać się jeszcze bardziej korzystny. Token, DNT już widział duży wzrost pod względem wartości, ponieważ jest to ICO i powinno wzrosnąć jeszcze bardziej, ponieważ zespół uruchamia więcej dzielnic, a ogół społeczeństwa ma możliwość rozpoczęcia tworzenia własnych okręgów.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me