Przewodnik dla początkujących po Dragonchain

Przewodnik Dragonchain

Dragonchain był po raz pierwszy znany jako Disney Private Blockchain Platform. Jak sugeruje to imię, jest to platforma blockchain zaprojektowana z naciskiem na zastosowania biznesowe. Zespół nazywa to najbardziej przyjazną dla programistów, bezpieczną i elastyczną platformą stworzoną do tej pory, oferującą wiele korzyści firmom i programistom poszukującym tych funkcji. Tylko niektóre funkcje, które pomagają Dragonchain wyróżnić się z tłumu, obejmują prostą integrację, obsługę wielu walut, agnostycyzm walutowy oraz ochronę operacji biznesowych i danych.

Recenzja Dragonchain

Jak nowy jest Dragonchain?

Chociaż być może nie słyszałeś o Dragonchain do niedawna, został on opracowany w 2015 i 2016 roku w biurze w Seattle Disney, gdzie nosił nazwę „Disney Private Blockchain Platform”. Po początkowym rozwoju zespół wykorzystał grupę W3C Blockchain Community Group do zbadania i udokumentowania ponad 20 aplikacji i przypadków użycia, udowadniając swoją wartość jako platforma. W październiku 2016 został wydany w formie oprogramowania open source. Dragonchain Foundation, która jest organizacją non-profit, rozpoczęła działalność w styczniu 2017 r., Mając na celu utrzymanie i posiadanie kodu open source.

Oś czasu Dragonchain

Jakie są najważniejsze funkcje?

Platforma za Dragonchain jest elementem, o którym mówi się najwięcej. Jest zbudowany na skalowalnej platformie, która również nie wymaga serwera i ma wbudowaną ochronę wszystkich danych biznesowych dzięki uznanym językom programowania. Ta ochrona pomaga również uczynić ją przyjazną dla programistów, niezależnie od tego, czy wolisz C #, Node, Javę czy Python.

Jest też Inkubator, w którym powstają nowe projekty. Ci, którzy chcą, mogą dołączyć do Inkubatora, aby uzyskać wcześniejszy dostęp do różnych projektów wspieranych przez ekosystem.

zacytować

Wreszcie Marketplace zapewnia programistom dostęp do krytycznych zasobów, umożliwiając im korzystanie z ekosystemu z wstępnie utworzonymi kwalifikowanymi dostawcami, inteligentnymi kontraktami bibliotecznymi, inkubowanymi projektami i wyspecjalizowanymi ekspertami.

Czym wyróżnia się Dragonchain?

Zespół odpowiedzialny za Dragonchain wskazał na wiele cech tej platformy i ekosystemu, które dają jej przewagę nad innymi systemami. Jako system hybrydowy umożliwia firmom posiadanie własnego łańcucha i uzyskiwanie konsensusu przedsiębiorstwa na każdym kroku w drodze do wybranego publicznego łańcucha bloków.

Dragonchain wyróżnia się również możliwością obsługi więcej niż jednej waluty w jednym łańcuchu oraz faktem, że nie musisz nawet używać waluty. Sama architektura obsługuje kontrolowaną ekspozycję logiki inteligentnych kontraktów i wrażliwych danych biznesowych. Bezserwerowy charakter platformy komercyjnej umożliwia wydajne, ale proste skalowanie.

Dlaczego został stworzony Dragonchain?

Liderzy Dragonchain nie stworzyli tej platformy, ponieważ Ethereum lub Bitcoin nie były „wystarczająco dobre”, ale zamiast tego rozwiązali niektóre z potencjalnych problemów z nimi związanych. Tworząc Dragonchain, zespół chciał oprzeć się na strukturach używanych przez Bitcoin i Ethereum, a jednocześnie ułatwić i zmniejszyć ryzyko integracji nowych i starszych systemów z łańcuchem bloków. Stworzyli architekturę Dragonchain, aby uwzględnić szereg zagrożeń, od całkowitego wewnętrznego zaufania po kilka kontekstów weryfikacji, a nawet dowód przejścia do publicznych łańcuchów bloków.

Jakie są przypadki użycia?

Istnieje wiele potencjalnych zastosowań łańcucha blokowego Dragonchain, z kreatywnością jako ograniczeniem. Tylko kilka przedstawionych przez zespół obejmuje sprzedaż biletów; systemy do głosowania; sprawozdawczość i zgodność w zakresie audytu; platforma płatności; zarządzanie projektami oprogramowania typu open source; finansowe instrumenty pochodne typu peer-to-peer, takie jak kontrakty terminowe i obligacje; i systemy płacące za wyniki wykorzystujące inteligentne kontrakty.

Co powinieneś wiedzieć o tokenie i ICO?

Token Dragonchain, Dragons, był dostępny w sprzedaży tokenów. Oferta publiczna obejmuje 55 procent, czyli 238 421 940 smoków. Zespół otrzymuje 20 procent (86.698.887 żetonów), z czego 10 procent (43.349.444 smoków) trafia do rezerwy i fundacji. Wreszcie 5 procent (21 674 722 tokenów) trafia do DragonFund. Tokeny dla zespołu są blokowane, a następnie wydawane w ciągu dwóch lat.

Tokeny DRGN

Cena za każdego smoka nie została ustalona przed sprzedażą; zamiast tego jest wynikiem sprzedaży. Każdy uczestnik otrzymuje część z przydzielonych 238 421 940 smoków w oparciu o ilość wniesionych ETH lub BTC. Jeśli uczestnik wpłaci 5 procent wszystkich zebranych funduszy, po zakończeniu sprzedaży otrzyma 5 procent z 238 421 940 smoków. W ten sposób możliwa jest uczciwa dystrybucja, przy jednoczesnym zapewnieniu sprzedaży wszystkich smoków. Sprzedaż trwała cały miesiąc, począwszy od 2 października 2017 r. Dystrybucja Smoków odbyła się po publicznej sprzedaży i przeprowadzeniu minimum jednego audytu wewnętrznego i jednego niezależnego zewnętrznego audytu..

Warto również zwrócić uwagę, że w sierpniu 2017 roku w ramach sieci partnerów strategicznych miała miejsce ograniczona przedsprzedaż. Zebrane około 1,4 miliona dolarów zostało przeznaczone na rozwój i marketing.

Smoki będą miały wartość, która odzwierciedla wartość wszystkich podstawowych aspektów Dragonchain, łącząc platformę, ekosystem i inkubator. Twórcy projektu spodziewają się, że jego wartość będzie rosła wraz z dojrzewaniem ekosystemu, co czyni go solidną inwestycją długoterminową.

Co robią smoki (DRGN)?

Teraz, gdy sprzedaż się skończyła, smoki są używane, aby uzyskać dostęp do dowolnej części platformy. Może to obejmować uruchomienie węzła, subskrybowanie źródła danych, dostęp do zaawansowanej biblioteki inteligentnych kontraktów, uzyskanie wczesnego lub z rabatem dostępu do tokenów dla inkubowanych projektów lub samych projektów i nie tylko.

Jak kupić Dragonchain DRGN?

Po zakończeniu sprzedaży tokenów możesz je kupić na różnych giełdach.

Nie możesz kupić DRGN za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić ją dla DRGN na giełdzie takiej jak Kucoin.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup DRGN w Kucoin

Możesz teraz wysłać swój Ether do Kucoin, aby dokonać zakupu DRGN. Aby dowiedzieć się więcej o Kucoin, w tym o tym, jak się zarejestrować i handlować, przeczytaj naszą pełną recenzję tutaj.

Kucoin

Czy Amerykanie mogą wziąć udział?

Dragonchain jest jednym z niewielu kryptowalut i projektów związanych z blockchain, które są otwarte zarówno dla obywateli Stanów Zjednoczonych, jak i dla rezydentów międzynarodowych. W rzeczywistości sprzedaż odbywa się w USA, a zakupy w tym kraju są dozwolone. Osoby, które nie są obywatelami USA, mogą również wnieść swój wkład w projekt, uwzględniając slogan „Wszyscy ludzie są mile widziani!” Jest to bardzo nietypowe w przypadku sprzedaży tokenów, ponieważ większość z nich ma jak dotąd przynajmniej pewne ograniczenia ze względu na przepisy prawne.

Wniosek

Dragonchain ma solidną podstawę i udowodnił swoją przydatność, gdy był jeszcze znany jako Disney Private Blockchain Platform. Oferuje bezpieczeństwo i opiera się na funkcjach istniejących platform blockchain w sposób, który doceni wielu programistów i innych pracowników biznesowych.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map