Przewodnik dla początkujących po Elixie: zdecentralizowana platforma finansowania społecznościowego i pożyczek

Przewodnik Elix

Elix to wielofunkcyjna platforma zaprojektowana do dostarczania finansowania społecznościowego, pożyczek i księgi płatności. Ta platforma blockchain jest w stanie osiągnąć wszystkie te funkcje, umożliwiając użytkownikom dokonywanie płatności, wnioskowanie i tworzenie pożyczek oraz finansowanie społecznościowe ich projektów. Ze względu na swój niezmienny, pozbawiony zaufania charakter, Elix wyróżnia się na tle tradycyjnych systemów płatności, finansowania społecznościowego i pożyczek.

Przewodnik Elix

Co powinieneś wiedzieć o pożyczkach Elix?

Usługa pożyczkowa firmy Elix będzie prawdziwym doświadczeniem peer-to-peer. Pożyczki będą zawierały zachęty zachęcające pożyczkobiorców do spłaty pełnej spłaty ich pożyczek w uzgodnionych ramach czasowych. Ma również zachęty, aby zachęcić pożyczkodawców do udzielania pożyczek. Pod koniec udanej pożyczki zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca otrzymują nagrody, co dodatkowo zachęca do tego procesu.

Pożyczki Elix

Ponieważ pożyczki Elix będą polegać na technologii blockchain, nie ma potrzeby korzystania z usługi depozytowej, ani też tokenu członkostwa. Pożyczki będą zawierać tak oczywiste parametry, jak czas trwania i kwota. Będą jednak obejmować również takie czynniki, jak odsetki i czy są nagrody po ukończeniu. Pojawi się również opcja dołączenia komunikatu opisującego, dlaczego pożyczkobiorca chce pożyczki. Każda transakcja pożyczki zostanie wyświetlona w księgach użytkowników, aby pomóc w śledzeniu działalności finansowej. Istnieją również plany dotyczące przyszłej globalnej platformy pożyczkowej, która umożliwi użytkownikom udzielanie pożyczek na całym świecie, obejmując zabezpieczenia.

Księga płatności

Elix posiada również księgę płatności, która umożliwia zarządzanie, śledzenie i żądanie płatności. Księga została zaprojektowana w taki sposób, aby była łatwa w użyciu i zawierała intuicyjny interfejs, z których oba są uważane przez Elix za ważne funkcje ułatwiające wdrażanie. W tej chwili dostępna jest mobilna wersja beta Elix. Możesz również podać swój adres e-mail na stronie internetowej, aby poprosić o wcześniejszy dostęp, na iOS lub Androida.

Elix Payments

Elix Crowdfunding

Inną główną cechą Elix jest finansowanie społecznościowe lub pożyczki zbiorcze. Elix pracuje nad stworzeniem inteligentnych kontraktów, które ułatwią zdecentralizowane finansowanie społecznościowe. Aby usprawnić ten proces, Elix będzie pracował nad ustaleniem, czy projekty obsługiwane na platformie są legalne. W ten sposób użytkownicy mogą mieć jasne informacje o samym projekcie, a także o tym, kto za nim stoi.

Biorąc pod uwagę miliony dolarów zebranych na projekty blockchain, Elix postrzega finansowanie społecznościowe jako potencjalne źródło przychodów. Wystarczyłaby niewielka redukcja dochodów użytkowników z finansowania społecznościowego, aby to wykorzystać.

Finansowanie społecznościowe

Ta funkcja jest wciąż rozwijana, ale możesz zostać „wczesnym twórcą”. Odbywa się to za pomocą Boost firmy Elix. Jeśli Twój projekt zostanie wyróżniony, Elix dopasuje pierwsze 500 Elix, które zobowiązują się użytkownicy. Aby ubiegać się o zostanie wczesnym twórcą, musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę projektu, szczegółowy opis tego, co chcesz stworzyć, ile środków będziesz potrzebować, aby zrealizować swój pomysł i co oddziela Twój projekt od tłum.

Elixir Token

Token Elixir jest kluczową częścią platformy Elixir, uzupełniając wykorzystanie przez platformę technologii blockchain Ethereum. Token Elixir umożliwia wykorzystanie możliwości tworzenia inteligentnych kontraktów. Obecnie możesz handlować Elixem na KuCoin, CoinExchange.io i EtherDelta.

Statystyki tokenów Elix

Obecna podaż tokenów Elixir wynosi 31 771 327, przy minimalnej podaży końcowej 55 770 634 i maksymalnej podaży końcowej 11 085 700. W chwili pisania tego tekstu obecna cena Elix wynosiła 0,00003741 BTC. Wykorzystano średnio 6,16 partii i pozostało 15 799 partii przy obecnej wielkości partii 1585 033. W sumie jest 4113 par genesis, co stanowi 61,6 procent partii.

Jak działa Mining z Elixem?

Tradycyjne kryptowaluty wymagają wydobywania za pomocą ogromnej mocy obliczeniowej, która wymaga drogich i potężnych maszyn, co sprawia, że ​​wydobycie jest niemożliwe dla przeciętnego człowieka. Z kolei wydobywanie tokenów Elixir odbywa się za pomocą funkcji „Proof-of-of-Time”

Dowód czasu w Elixirze jest używany, gdy górnik genesis chce wydobyć partię z pary adresów genezy. Aby wydobywać, wysyłają ułamkową ilość Elixora z adresu rodzica na adres dziecka. Liczba tokenów, które otrzymali z partii, jest skorelowana z czasem, jaki upłynął od opublikowania inteligentnych kontraktów w łańcuchu bloków Ethereum. Liczba ta rośnie liniowo z upływem czasu i zaczyna się od 1250 żetonów (od momentu publikacji kontraktów), aż osiągnie wielkość 5000, którą osiągamy po 10 latach. Metoda wydobycia nie wymaga dowodu pracy i jest całkowicie zależna od tego, kiedy górnik zdecyduje się wydobywać swoje partie.

Osiągnięcia Elixa

W III kwartale 2017 r. Firma Elix opublikowała inteligentne kontrakty Elixir. Wtedy właśnie ogłosił platformę pożyczek mobilnych i wystawił token na wielu giełdach. Zapowiedział także mobilną platformę finansowania społecznościowego, płatności i pożyczek.

WI kwartale 2018 roku zespół utworzył firmę Elix, w tym zarejestrował Elix LLC pod znakami towarowymi. To wtedy ujawnił zespół i pracował nad nową rekrutacją. Wtedy też przerobił oficjalny dokument i stworzył nową stronę internetową.

W pierwszym kwartale odbył się również test alfa aplikacji mobilnej Elix, czyli wewnętrzne testy funkcjonalnego prototypu. Został opublikowany i połączony z łańcuchem bloków Ethereum, wraz ze skanowaniem w czasie rzeczywistym i przesyłaniem informacji przez skarpetki do urządzeń mobilnych. W pierwszym kwartale uwzględniono również finansowanie społecznościowe, z możliwością zgłaszania przez użytkowników konkretnych pomysłów i wymagań dotyczących finansowania. Użytkownicy mogli teraz wybierać projekty, a następnie przekazywać tokeny. Wtedy też było wsparcie dla inteligentnych kontraktów testnet dla hostów, twórców i tokenów Ethereum.

Mapa drogowa Elix

Teraz, w drugim kwartale 2018 r., Aplikacja mobilna Elix jest w fazie testów beta, która obejmowała prywatną zamkniętą wersję beta oraz obecną otwartą wersję beta. Projekt integruje ulepszenia i opinie z wersji beta. Pod koniec drugiego kwartału aplikacja mobilna zostanie publicznie udostępniona zarówno w iOS App Store, jak i Google Play Store. Zespół będzie nadal integrował opinie i badał dodatkowe funkcje.

W III kwartale Elix udostępni publicznie aplikację internetową dla interfejsu desktopowego. Pozwoli to na łatwe połączenia między aplikacjami mobilnymi i stacjonarnymi. W czwartym kwartale skupimy się na dalszych pracach badawczo-rozwojowych, w tym na integracji Elix z dodatkowymi aplikacjami i usługami oraz na badaniu modyfikacji i rozszerzeń aplikacji. Przykłady obejmują systemy oparte na reputacji, które mogą zwiększyć wiarygodność między pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami.

Wniosek

Po ukończeniu Elix będzie zdecentralizowaną platformą opartą na łańcuchu blokowym Ethereum, która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności, tworzenie projektów finansowania społecznościowego oraz tworzenie lub wnioskowanie o pożyczki za pomocą inteligentnych kontraktów Ethereum. Wiele elementów platformy Elix jest już w fazie testów beta lub jest gotowych do wykorzystania przez pierwszych użytkowników, co wskazuje, że ten projekt jest znacznie bliżej ukończenia niż wiele innych projektów kryptograficznych będących w trakcie opracowywania.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map