ETHLend jest zdecentralizowanym rynkiem pożyczania i pożyczania kryptowalut. Platforma stara się rozwiązać problem pożyczkobiorców, którzy nie spłacają kapitału umowy pożyczki, a pożyczkodawcy ponoszą straty. Rynek jest zbudowany na tokenach kompatybilnych z ERC-20, które działają na blockchainie Ethereum.  

Witryna Ethlend

Jak działa ETHLend?

Półanonimowość sieci Ethereum utrudnia ustalenie, czy pożyczkobiorca ma dobrą historię płatności. Wykorzystując mechanizm reputacji, ETHLend usuwa tę niepewność. Każdy adres Ethereum będzie miał przypisany wynik reputacji, aby zapewnić pożyczkodawcom. System reputacji działa na tokenie kredytowym (CRE), który jest tokenem używanym tylko w wewnętrznym łańcuchu blokowym ETHLend.

ETHLend to zabezpieczona usługa pożyczkowa, ponieważ pożyczkobiorca musi ustanowić jakąś formę zabezpieczenia. Miałoby to postać tokenów Ethereum ERC-20 lub dowolnej domeny Ethereum Name Service (ENS), których są właścicielami: Domeny ENS to krótkie domeny z rozszerzeniem domeny .eth, które są używane przez portfel Ethereum zamiast długich i trudnych adres portfela.

Inteligentne kontrakty Ethereum są wystarczająco solidne, aby przechowywać te poświadczenia.

W jaki sposób ETHLend tworzy zaufanie?

Pożyczki oparte na reputacji służą do tworzenia zaufania między pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami przy użyciu tokenu CRE jako jednostki zaufania. Ponadto ten zdecentralizowany rating kredytowy (DCR) ma na celu zbudowanie profilu kredytowego pożyczkobiorcy przy użyciu innych łańcuchów bloków, a także zapewni dostęp do danych innym łańcuchom bloków. Istnieją również inne metody dostępu do danych i budowania profilu kredytowego pożyczkobiorcy poza łańcuchem bloków.

Jakie inne sposoby może wykorzystać ETH do gromadzenia danych?

Społeczność ETHLend zasugerowała kilka interesujących rozwiązań. Jednym z nich jest ustanowienie wyroczni. W terminologii Ethereum oznacza to, że dane ze świata rzeczywistego są wprowadzane spoza łańcucha blokowego i są powiązane z podmiotami w łańcuchu bloków. Zadaniem tego będzie sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców. Media społecznościowe mogą również służyć do profilowania pożyczkobiorcy i weryfikacji jego tożsamości. Scentralizowane dane mogą posłużyć do wyegzekwowania długu poprzez uzyskanie adresu osoby. Ma to również zalety dla pożyczkobiorcy, który może uzyskać lepsze oprocentowanie kredytu.

W jaki sposób weryfikowani są pożyczkobiorcy po raz pierwszy?

ETHLend zintegruje się z systemem weryfikacji tożsamości opartym na łańcuchu blokowym Ethereum o nazwie uPort. Użytkownicy mogą ubiegać się o swoją zdecentralizowaną tożsamość i łączyć ją ze swoim podmiotem w łańcuchu bloków ETHLend. Nawet pożyczkobiorcy, którzy nie mają zabezpieczenia, mogą uzyskać dostęp do niezabezpieczonych pożyczek. Ryzyko można złagodzić, ograniczając kwotę Ethereum, którą może pożyczyć pożyczkobiorca. Pożyczkobiorca zyskuje wtedy dobrą reputację, gdy spłaci tę pożyczkę i zdobędzie tokeny reputacji, które dają im dostęp do większych kwot pożyczki.

Jakie są zalety ETHLend?

Platforma ETHLend jest pozbawiona zaufania. Oznacza to, że nikt nie może manipulować pożyczką ani zapobiec jej po jej zatwierdzeniu. Otwarty charakter łańcucha bloków Ethereum oznacza, że ​​istnieje przejrzystość, ponieważ każdy może sprawdzić listę transakcji w księdze publicznej. Platforma ETHLend otwiera dostęp do pożyczek, wprowadzając demokrację w branży finansowej. Pula pożyczkodawców jest globalna, więc możliwości są znacznie większe wraz z większym dostępem do finansowania. Szacuje się, że na świecie jest co najmniej 2,5 miliarda osób bez banków. Daje im to również możliwość dostępu do finansowania.

Funkcje EthLend

Jak korzystać z ETHLend?

Plik ETHLend dApp został już uruchomiony. ETHLend pracuje nad interfejsem mobilnym, dzięki czemu dApp może być używany w przeglądarce mobilnej Status.im. Deweloperzy tworzą lepsze wrażenia, upraszczając interfejs użytkownika. Proces pożyczkowy będzie znacznie krótszy i łatwiejszy w użyciu. Zamiast zajmować się wysyłaniem Ethereum ręcznie z portfela, platforma automatycznie zbierze i prześle środki, gdy pożyczkodawca zatwierdzi pożyczkę.

ETHLend dApp

Czym są tokeny LEND i CRE?

Oba są tokenami kompatybilnymi z ERC-20 Ethereum. Token LEND służy do uzyskania 25% zniżki na usługi dla wczesnych użytkowników, którzy kupili monetę w ramach sprzedaży tokenów ICO. Mogą również płacić za pomocą Ethereum, ale stwarza to zachętę do zdobycia tokenu LEND. Aktywni pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy również zostaną nagrodzeni monetami POŻYCZKI w ramach zrzutu. Ma to na celu zapewnienie, że token zostanie przyjęty przez większą liczbę użytkowników i stworzenie większej wartości dla projektu poprzez aktywnych i zaangażowanych użytkowników. W cryptospeak oznacza to, że otrzymają darmowe tokeny. Dla posiadaczy POŻYCZEK będą również dostępne funkcje specjalne, takie jak polecane listy. Pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy również mogą zarobić POŻYCZKĘ, jeśli polecą kogoś na platformę. Chociaż głównym celem tokena LEND jest uiszczanie opłat transakcyjnych, można nim również handlować na giełdach, jak każdą inną kryptowalutą.

Dlaczego token CRE działa tylko na ETHLend?

Jedynym celem tokena CRE jest śledzenie reputacji użytkownika na ETHLend i nie można nim nikomu handlować ani wysyłać. Z każdą spłatą pożyczki pożyczkobiorca zarobi np. CRE – na pożyczce 1 ETH zarobi 0,1 CRE.

Jak kupić pożyczkę?

Nie możesz kupić Pożyczki za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej / kredytowej, a następnie handlować tym na LEND na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup LEND na Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu LEND, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

Jakie są aplikacje dla ETHLend?

Platformę można wykorzystać w krypto-ekonomii do zbierania funduszy w celu inwestowania w ICO lub inne tokeny. Ma również zastosowanie w tradycyjnej gospodarce opartej na fiducjach. Może być powiązany z dolarem amerykańskim i zmniejszać zmienność transakcji kredytowych. Ponadto tokenizacja rzeczy oznacza, że ​​każdy prawdziwy zasób może być przedmiotem handlu jako token ERC-20 w łańcuchu bloków. Dosłownie wszystko może stanowić zabezpieczenie transakcji pożyczki.

Przykład pożyczki

Co to jest mapa drogowa?

ETHLend przedstawi oferty po stronie pożyczkodawcy lub pożyczki na żądanie. W tym miejscu pożyczkodawcy składają oferty na kwotę, którą są skłonni pożyczyć, a także jaka byłaby ich stopa procentowa. Mogą również wskazać, które tokeny akceptują jako zabezpieczenie lub który rating kredytowy musi zostać spełniony. Kolejną innowacją jest crowdlending, w którym pożyczkodawcy mogą stworzyć pożyczkę z wieloma pożyczkodawcami, co rozkłada ryzyko. Planują również wprowadzić pożyczki bitcoinowe i altcoinowe. Platforma będzie również rozszerzalna poprzez API. To da programistom szansę na zbudowanie botów pożyczkowych.

Mapa drogowa

Jakie inne funkcje są planowane dla dApp?

ETHLend pracuje również nad funkcjonalnością licytacji. Pozwoli to pożyczkodawcom na wystawianie ofert na aukcjach. Jest to aukcja odwrotna, w ramach której oferenci konkurują o zapewnienie najlepszej stopy procentowej dla pożyczkobiorców. Planują również rozszerzenie zdecentralizowanego systemu pożyczek i ratingu DCR poza łańcuch bloków Ethereum. Bardzo ciekawym pomysłem jest zdecentralizowana polisa ubezpieczeniowa. Umożliwi to ubezpieczycielom dostęp do profili ryzyka potencjalnych klientów i oferowanie im na tej podstawie polis.

Wniosek

ETHLend zapewnia kompleksowe rozwiązanie problemu zdecentralizowanych pożyczek. Istniejące zabezpieczenia i systemy zapewniają zminimalizowanie ryzyka. Pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy korzystający z platformy mają wiele korzyści. Ta innowacja przełamuje tradycyjne bariery i otwiera zupełnie nowy rynek dla potencjalnych klientów z branży usług finansowych.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me