Przewodnik po faktach

Fakt są twórcami produktów, które zmieniają sposób, w jaki firmy przechowują i udostępniają swoje dane w bezpieczny, uczciwy i przejrzysty sposób. Korzystając z Factom, prywatne dane pozostają prywatne, a fałszerstwa, oszustwa i korupcja stają się zagrożeniem przeszłości.

Dodając warstwę danych Factom open source, możliwe jest przechowywanie milionów rekordów z jednym hashem w łańcuchu bloków i daje narzędzia do audytu tych rekordów w czasie rzeczywistym.

„Stworzyliśmy Factom, aby zbudować bardziej uczciwy i przejrzysty świat. Mamy dość proste podejście: tworzymy oprogramowanie, które uniemożliwia zmianę przeszłości i kierujemy je tam, gdzie rozwiązuje cenne problemy biznesowe ”. – Peter Kirby, dyrektor generalny

Przeczytaj nasz przewodnik dla początkujących po Factom, aby dowiedzieć się więcej o obiecującej technologii opartej na łańcuchu bloków i o tym, co może ona oznaczać dla firm.

Scentralizowane bazy danych i ataki hakerów

Ważne dane przechowywane w scentralizowanych bazach danych należą do osób, którym musimy ufać i są podatne na ataki hakerów, które narażają dane firmy na podatne na ataki. Blockchain Bitcoin stanowi doskonałe i znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie do przechowywania dokumentacji, ale nie może obsługiwać ogromnych ilości rekordów ze względu na ograniczenia dotyczące szybkości i rozmiaru pamięci.

Gdy scentralizowana baza danych zostanie zhakowana, wszystkie prywatne osobiste i zawodowe rekordy stają się dostępne do przeglądania. Jeśli scentralizowana baza danych zostanie zhakowana, haker nie będzie mógł niczego zobaczyć, w tym osobiste e-maile i numery ubezpieczenia społecznego oraz prywatne informacje o umowach biznesowych i dokumentach finansowych.

Factom eliminuje możliwość przedostania się przez hakerów nawet przez frontowe drzwi, ponieważ ich kuloodporne księgi tożsamości i uwierzytelnianie wieloskładnikowe uniemożliwiają nikomu uzyskanie dostępu roota do rekordów firmy lub utworzenie fałszywego konta administratora.

Utrzymywanie bezpieczeństwa rekordów w zdecentralizowanej bazie danych

Korzystając ze zdecentralizowanej bazy danych z pełnym zaszyfrowanym magazynem, Factom umieszcza rekordy w różnych zamkniętych skrzynkach, a nie w jednym miejscu. Dostęp do różnych obszarów może być przyznawany indywidualnie, zamiast otwierać go dla wszystkich administratorów, a Factom śledzi, komu wolno do czego mieć dostęp, dzięki czemu wszelkie zmiany są szybko identyfikowane i korygowane.

Z poziomu danych Factom, rekordy są haszowane do łańcucha blokowego Bitcoin za pomocą kryptografii, której nie można zhakować, a następnie dystrybuują te informacje na tysiące komputerów na całym świecie. Oznacza to, że utrata jednego serwera nie spowoduje wyłączenia systemu, czyniąc go jeszcze bezpieczniejszym.

Kto może korzystać z Factom?

Factom to platforma typu open source, co oznacza, że ​​każdy może go użyć do zbudowania uczciwego i bezpiecznego systemu z bezpieczną technologią blockchain, aby zapewnić bezpieczeństwo zapisów na zawsze. Kiedy korzystasz z Factom, za kryptowalutę faktoidów pobierana jest symboliczna opłata, co zmniejsza ryzyko regularnego zaszyfrowania dużej ilości spamu na platformę.

W jaki sposób można wykorzystać Factom w naszym codziennym życiu?

Korzystając z technologii Factom, mogliśmy zobaczyć świat, w którym Twoja osobista dokumentacja medyczna jest prywatna i chroniona oraz udostępniana tylko lekarzom, którym ufasz, i możliwe byłoby oddanie głosu wyborczego z telefonu w bezpieczny i uczciwy sposób.

Warstwa danych Factom i technologia blockchain ma ogromny potencjał, który można zastosować do wszystkich naszych osobistych i prywatnych danych finansowych, tożsamości i nieruchomości..

Factom zapewnia platformę do tworzenia bezpieczniejszych i bezpieczniejszych rejestrów w skali globalnej z trzema rodzajami dowodów:

  • Dowód istnienia: dokument istniał w tej formie w określonym czasie.
  • Dowód procesu: dokument istniał i jest powiązany z tym nowym zaktualizowanym dokumentem.
  • Dowód audytu: można zweryfikować, czy zaktualizowany dokument został zmieniony zgodnie z zestawem reguł.

Zespół stojący za faktem

Factom ma siedzibę w Austin w Teksasie i działa z dodatkowych lokalizacji w Szanghaju, Pekinie, Hondurasie, Londynie i Sunnyvale w Kalifornii, aby sprostać potrzebom globalnych klientów.

Oryginalny pomysł i rozmowa dla Factom miała miejsce w 2014 roku między głównym architektem Paulem Snowem a prezesem zarządu Davidem Johnstonem. Mają wizję dążenia do przejrzystych praktyk biznesowych ze swoimi produktami i dążą do zmiany przyszłości poprzez oprogramowanie, które tworzą.

Co więcej, są firmą, która docenia siłę swojego zespołu i buduje siłę roboczą, która jest zaangażowana w zmianę przyszłości..

„Kultura Factom zachęca do bycia najlepszą wersją siebie. Nasi ludzie zawsze będą naszą największą siłą ”. – Abhi Dobhal, wiceprezes ds. Rozwoju biznesu.

W czerwcu 2016 r. Factom rozpoczął projekt z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych o nazwie „Oprogramowanie Blockchain do udowodnienia integralności przechwyconych danych z urządzeń granicznych”. Ten rewolucyjny projekt skupi się na bezpieczeństwie tożsamości cyfrowej dla urządzeń Internetu rzeczy.

Szczegóły ICO

Sprzedaż ICO dla Factom rozpoczęła się 31 marca 2015 roku. W ciągu pierwszych 24 godzin za pomocą Bitcoin kupiono ponad milion tokenów.

Bitcoiny dla Factom są wypuszczane w partiach po 33%. Pierwsze 33% było dostępne, gdy osiągnięto Milestone 1, drugie 33% wyszło z Milestone 2, a pozostałe 33% zostanie uwolnione po osiągnięciu Milestone 3.

Factom ICO zebrał 2278 bitcoinów o wartości 1,1 mln USD (w czasie ICO) od 323 różnych inwestorów.

Factoids Currency (FCT)

Waluta używana przez Factom nazywa się faktoidami, która początkowo kosztowała około 12 centów i obecnie kosztuje około 25 USD za FCT (od 4 września 2017 r.), A jej rekordowa wartość wynosi 33 USD.. Możesz kupić FCT od Poloniex i Bittrex. Możesz utworzyć adres i pobrać portfel Factom Federation do przechowywania ich z oficjalna strona tutaj.

Wniosek

Factom zmienia sposób, w jaki firmy mogą przechowywać i, co najważniejsze, na zawsze chronić dane. Coraz częstsze są włamania do dużych firm, takich jak Sony, Target i JPMorganChase, przez co dane i informacje są coraz bardziej podatne na ataki.

Odchodząc od scentralizowanej bazy danych i używając zdecentralizowanej bazy danych z technologią blockchain, zapisy przechowywane przez firmy mogą być bezpieczne bez żadnego ryzyka. Kryptowaluta umożliwia firmie pełną kontrolę nad wszystkimi zapisami, które są zaszyfrowane w systemie, podczas gdy Factom regularnie analizuje i ocenia wszystkie zapisy oraz szybko identyfikuje i ostrzega użytkownika o wszelkich naruszeniach bezpieczeństwa, które mogą zostać rozpoznane.

Factom jest zaangażowany nie tylko w tworzenie odnoszącego sukcesy produktu, ale także dąży do tego, aby przechowywanie dokumentacji było bezpieczne i uczciwe, co może zrewolucjonizować praktyki biznesowe, jakie znamy obecnie. Ponadto warstwa danych Factom wraz z technologią blockchain może być wykorzystywana w wielu różnych branżach, aby wpływać również na nasze życie osobiste.

Ta metoda przechowywania danych może radykalnie zmniejszyć możliwość kradzieży naszych własnych danych finansowych lub tożsamości, co może na zawsze wyeliminować oszustwa i korupcję. Istnieje możliwość zmiany sposobu, w jaki przechowujemy nasze dokumenty medyczne i jak możemy wdrożyć system głosowania na całym świecie, który wyeliminowałby korupcję.

Produkty firmy Factom mogą powstrzymać hakerów przed stwarzaniem problemów i sprawić, że świat stanie się bezpieczniejszym i bardziej godnym zaufania miejscem.

Uważamy, że Factom to technologia o ogromnym potencjale i praktycznym zastosowaniu, która rozwiązuje niektóre ważne problemy związane z danymi, niezmiennością i zaufaniem.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me