Insights Network

Insights Network ma na celu stworzenie pozbawionej zaufania i zdecentralizowanej sieci wymiany danych, z której mogą korzystać masy. Sieć wykorzystuje unikalną kombinację Secure Multiparty Computation i blockchain, aby wymusić wymianę zarówno płatności, jak i danych między żądającymi i dostawcami bez udziału stron trzecich. Przekłada się to na pierwszą tego rodzaju bezpieczną bazę danych klientów należącą do użytkownika.

Insights Network

Zespół stojący za Insights Network uważa, że ​​branża pośrednictwa danych jest zepsuta i tak jest od lat. Każdego roku w nieprzejrzysty i niesprawiedliwy sposób wymienia się ponad 200 miliardów dolarów danych. Brokerzy danych zbierają informacje z wielu źródeł, umieszczają je w profilach i sprzedają organizacjom, które chcą danych, ale ludzie, których dotyczą dane, nigdy nawet nie są świadomi tych transakcji. W związku z tym konsumenci napędzający branżę nie otrzymują części zysku i muszą poradzić sobie z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak ryzyko, że hakerzy uzyskają ogromne ilości danych osobowych w jednym ataku..

Informacje o sieci Insights

Insights Network ma na celu rozwiązanie tych problemów poprzez stworzenie bezpiecznej infrastruktury, która umożliwia zdecentralizowaną wymianę danych, w której organizacje i osoby mogą wymieniać te dane w sposób korzystny dla obu stron, zgodny i godny zaufania. Jest to możliwe dzięki postępowi w zakresie inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanej pamięci masowej i walutom cyfrowym. Dzięki tym narzędziom Insight Network można zdecentralizować i zachęcić.

Jaki jest cel Insights Network?

Dzięki Insight Network organizacje mogą żądać danych od populacji, którą dokładnie zdefiniują. Użytkownicy Insights Network mogą wtedy czerpać korzyści ze sprzedaży swoich danych, a nie brokerzy danych, jak to ma miejsce obecnie. Rozwiązanie jest wysoce skalowalne, korzystne dla obu stron, godne zaufania, w pełni bezpieczne, zdecentralizowane i niedrogie.

Technologia Insights Network

Jakie są kluczowe elementy sieci Insights?

Sieć Insights obsługuje głównie dwa typy użytkowników: dostawców dostarczających żądane dane i żądających, którzy żądają tych danych. Wszyscy użytkownicy mogą korzystać z profili użytkowników, uwierzytelniania, zdecentralizowanego pośrednictwa danych, ankiet i dwustronnych ocen.

Podmioty żądające danych

Chociaż wnioskodawcami będą zazwyczaj organizacje poszukujące danych, każdy może kupić tokeny INSTAR, a następnie użyć ich do przesłania wniosków o dane. Żądający danych będą mogli zebrać odpowiednie dane, które pochodzą z określonych populacji, które chcą informacji. Dane będą godne zaufania, ponieważ dostawcy są ukierunkowani i dostarczają dane uczciwie, zamiast pobierać dane od bota. Dane będą również aktualne i wygodne, a Insights Network umożliwi szybkie gromadzenie danych bez obawy o dotarcie do grupy demograficznej. Inteligentne kontrakty będą realizować kontrakty, które pozwolą dostawcom sprzedawać dane bez obawy o ujawnienie swojej tożsamości.

Dostawcy danych

Dostawcy, którzy spełniają docelową grupę demograficzną osoby żądającej danych, otrzymają wynagrodzenie za dostarczenie danych w postaci tokenów INSTAR. Dostawcy danych uzyskają zgodę, wiedząc, że ich dane są gromadzone wyłącznie za ich wyraźną zgodą. Skorzystają również z prywatności, ponieważ dane wrażliwe nigdy nie są zawarte w danych, które zamiast tego dostarczają jedynie szerokich danych demograficznych. Dostawcy danych również otrzymują zapłatę za dane i mogą ufać, że dane są przetwarzane w bezpieczny sposób.

Ankiety & Ankiety

Organizacje i firmy mogą tworzyć ankiety lub ankiety za pomocą INSTAR. Odbywa się to za pośrednictwem panelu kontrolnego żądań, a dane są w pełni szyfrowane, aby zapewnić pełną prywatność. Osoby, które proszą o ukierunkowane ankiety, mogą wyeksportować wyniki za pomocą jednorazowego panelu, który zapewnia, że ​​wyniki pozostaną prywatne, a jednocześnie użyteczne.

Ankiety

Inne funkcje

DataPools to grupy uczestników Insights Network, które mają różne korzyści w zależności od takich kryteriów, jak tokeny przechowywane w aplikacji i zdobyte.

Insights Network ma również rynki predykcyjne, które są metodą generowania wysokiej jakości prognoz pochodzących od zróżnicowanej grupy odbiorców złożonej ze zweryfikowanych użytkowników.

W Insights Network istnieje również sieć producentów bloków, której członkowie są wyznaczeni jako posiadacze tokenów INSTAR i chcą zachować i zabezpieczyć własność danych.

Token INSTAR

INSTAR jest tokenem dla Insights Network i w ten sposób użytkownicy kupują zaawansowane zestawy danych. Jednocześnie użytkownicy, którzy wprowadzają dane do sieci, otrzymują w nagrodę tokeny. Istnieje całkowita podaż 300 milionów tokenów i obiegowe dostawy 128 milionów. W chwili pisania tego tekstu jeden INSTAR był równy 0,0125 USD i można go kupić na Bancor lub Bibox, a więcej giełd doda go w przyszłości.

Proces

Proces w Insights Network rozpoczyna się od wysłania przez żądającego żądania, określenia docelowych danych demograficznych i dokonania płatności w INSTAR. Dotyczy to inteligentnego kontraktu, a klienci dostawców szukają odpowiednich ankiet, do których pasują do danych demograficznych. Dostawca przesyła odpowiedź, którą następnie zatwierdza inteligentny kontrakt. Stamtąd dostawca otrzyma nagrodę INSTAR, a wnioskodawca zamyka wniosek, wyodrębniając dane z inteligentnej umowy.

Inne produkty

Konsumenci Insights Network mogą używać portfela internetowego do zarabiania i przechowywania swoich tokenów INSTAR. Ten portfel jest również dostępny na urządzenia z systemem iOS i Android. Firmy docenią produkty, takie jak weryfikacja KYC i możliwość tworzenia ankiet za pośrednictwem panelu kontrolnego wnioskodawcy. Programiści będą chcieli wykorzystać producentów bloków i DataPools, a także Secure Multiparty Computation.

Portfel Instar

Czy Insights Network już działa?

Tak, Insights Network już działa. Do tej pory zweryfikowano udział 62 500 współpracowników i wypłacono 1 milion INSTAR. Do tej pory dokonano 150 000 transakcji. W bieżącym czwartym kwartale 2018 r. Migracja tokenu INSTAR nastąpi z początkiem możliwości przenoszenia tokenu.

W tym kwartale wypuszczono również INSTAR Wallet 1.0, Android 2.0 i INSTAR Blockchain – Genesis Nodes. Pulpit żądający jest już dostępny na rynku KYC, a także trwają testy i optymalizacja. Nowa strona internetowa i program nagród są już dostępne. W tym kwartale nastąpi również integracja portfela chłodni INSTAR z kampanią polecającą.

Wniosek

Insights Network to zdecentralizowany ekosystem, który umożliwia użytkownikom sprzedaż i kontrolowanie własnych danych. Organizacje mogą żądać danych, a za pośrednictwem inteligentnych kontraktów osoby fizyczne mogą udostępniać te dane i otrzymywać rekompensatę w postaci tokenów INSTAR.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me